Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Bnei Yehuda : Petrohrad - 27. července 2017   19:30

Bnei Yehuda
Bnei Yehuda
0:2
(0:0)
Petrohrad
Petrohrad
59' Criscito   • 90' Kokorin
Bnei Yehuda
Zubas – Kandil, Habaši, Ben Ari, Azuz /C/, Turjman – Buzaglo (71. Hozez), Finiš (87. Aškenazi), Gordana, Tchibota (81. Gabbay) – Valskis
Israeli – Konstantini, Avital, Balilti
Dabanović – Ražnatović, Djikanović (vš. Černá Hora)
Ha Mošava, Petach Tikva
Petrohrad
Lunjov – Anjukov, Neto, Ivanović, Criscito /C/ – García, Jerochin, Kokorin, Žirkov (71. Paredes), Poloz (75. Dzjuba) – de Paula (58. Driussi)
Lodygin – Těrenťjev, Kuzjajev, Hernani

90+3'
Konec zápasu. Zenit Petrohrad potvrdil roli favorita, když dvěma góly přehrál izraelský celek Bnei Jehuda. Domácí se celkem dlouho drželi, pak ale inkasovali z rohového kopu a znovu po povedené kombinaci ještě v posledních vteřinách. Vítěz Evropské ligy z roku 2008 si tak na 99,9% pojistil postup do posledního předkola.
90+1'
Nastavují se tradiční 3 minuty.
90'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Z protiútoku potvrzuje favorit vítězství. ALEXANDR KOKORIN si narazil se střídajícím Dzjubou, naběhl do šestnáctky, kde se ještě vyhnul skluzujícímu obránci a dloubnul míč do sítě kolem bezmocného Zubase.
87'
Pro dnešek mají dostřídáno oba trenéři. U domácích odchází Stav Finiš, na trávník vběhl Juval Aškenazi.
87'
Paredes se i po následném rohu dostal do zakončení, bránu ovšem netrefil.
86'
Zubas výborným zákrokem vyškrabuje zpod břevna dobře kopnutý přímák střídajícího Paredese.
85'
Hosté hrají do šířky, výsledek jim vyhovuje. Domácí fotbalisté zřejmě těžko najdou síly ke zvratu a jen pasivně vyčkávají na vlastní půlce. Z tribun se ozývá nesmělý pískot.
81'
Další střídání Bnei Jehudy. Prakticky neviditelný konžský záložník Mavis Tchibota pro dnešek dohrál, nahradil jej Dovev Gabbay.
78'
Z nepřesné přihrávky hostů na útočné polovině vzešla pohledná souhra domácích, do které se zapojila snad většina jejich jedenáctky. Z levé obranné strany až na pravé křídlo, kde Kandil přeskočil protihráče a z ostrého úhlu se pokusil sám zakončit. Rozvlnil však jen boční síť.
76'
Domácí rozehráli přímý kop do krátké kombinace, Gordana vnikl do šestnáctky, ale ukvapenou ranou přestřeluje.
75'
Střídá Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Dmitrij Poloz, přichází Arťom Dzjuba.
74'
Izraelci po dlouhé době drží míč delší časový úsek a nakonec po faulu střídajícího Paredese, který nakopl protihráče do holeně, získávají zajímavou možnost přímého kopu.
71'
Poprvé střídá také Bnei Jehuda. Odchází Almog Buzaglo, nastupuje Matan Hozez.
71'
Druhé střídání Petrohradu: odchází Jurij Žirkov a poprvé se v akci představí letní posila z AS Řím Leando Paredes.
Mladý argentinský reprezentant stál Zenit 23 miliónů eur.
70'
Technická střela nejaktivnějšího hostujícího fotbalisty Alexandra Jerochina končí metr nad bránou.
68'
Anjukov posílal nebezpečný centr před bránu Bnei Jehudy. Zubas s Kandilem o sobě vzájemně neviděli a tak brankář vyhmátl míč přímo do spoluhráče, od něhož se odráží na roh.
67'
Domácí by potřebovali nepříznivý výsledek zvrátit, zatím se ale po přestávce k ničemu nedostali. Jejich ojedinělá akce končí hned v zárodku ofsajdem.
66'
Žirkov vrazil loktem ve výskoku do zad kapitána Bnei Jehudy Azuze. Ten se vyčítavě dívá na rozhodčího Dabanoviće, který si zřejmě karty zapomněl o přestávce v šatně.
64'
Hezká akce ruského celku. Polozův centr mířil na Kokorina, ten stál zády k bráně, tak přiťukl za sebe Garcíovi, jehož rána bez přípravy proletěla těsně vedle.
62'
Ajad Habaši to tedy po přestávce schytává. Teď se bez rozmyslu vrhl pod nohy unikajícímu Kokorinovi, který mu nechtěně přišlápl ruku.
61'
Poloz hledal od levé postranní čáry před branou Kokorina, ten jeho prudký centr stačil jen tečovat špičkou kopačky. Zvedá ale směrem ke spoluhráči palec.
59'
Hosté se prosazují z rohového kopu, zahraného podobně jako před pár minutami. Tentokrát ale DOMENICO CRISCITO na zadní tyči zamířil hlavičkou přesně pod břevno.
58'
Trenér Petrohradu Roberto Mancini poprvé střídá. Giuliano de Paula pro dnešek dohrál, na hřiště přichází Driussi.
57'
Valskis se vydal s míčem u nohy neohroženě sám proti čtyřem, nakonec o něj přišel a hned z protiútoku prověřil jeho krajana Zubase tvrdou ranou z 23 metrů Jerochin.
54'
Ošetřován je pro změnu izraelský Gordana. Když už rozhodčí pouštěl "žluté" fauly na jedné straně, tak je musí pustit i na druhé Jerochinovi, a utkání se mu trochu vymyká z rukou. Zatím se po pauze víc ošetřuje než hraje.
52'
Hosté rychle rozehráli, přihrávka na Anjukova však byla příliš prudká. Zubas může odkopávat od své brány.
51'
Po přestávce se na trávníku pořádně jiskří, další hrubý faul zezadu předvedl Ben Ari proti Kokorinovi.
49'
Třetí rohový kop Zenitu v zápase, po něm končí Polozova hlavička nad břevnem.
48'
Chviličku se hrálo a už se zase přerušuje. Valskis ztratil v útoku míč a pak velmi ostře zajel do Garcíi, rozhodčí řeší přestupek pouze domluvou.
47'
Habaši schytal ránu míčem do velmi choulostivých míst a tak je hra krátce po začátku druhé půle přerušena.
46'
45'
45'
Závěr poločasu je rozkouskovaný fauly na obou stranách.
42'
Luis Neto vidí jako první z mužstva Zenitu žlutou kartu.
37'
Nádherný fotbalový okamžik před bránou Zenitu. Z dálky napřáhl Gordana a Lunjov neméně brilantním zákrokem vyškrabuje z růžku brány na roh.
36'
Ruské mužstvo se znovu nastěhovalo před bránu Bnei Jehudy. Finální přihrávku dobře vystihl téměř na brankové čáře Ben Ari.
35'
Žlutou kartu dostává Turjman (Bnei Jehuda Tel Aviv).
33'
Poloz směřoval přihrávku na de Paulu, tomu byl zřejmě nesprávně odmáván ofsajd.
30'
Zenit má podle očekávání velkou územní převahu, kterou teď narušil domácí pravý bek Kandil. Ten utekl po čáře až k rohovému praporku, roh mu však po nepřehledném souboji s Criscitem rozhodčí nepřisoudili.
25'
Dva rohy v rychlém sledu pro Petrohrad. Odražený míč napálil zpátky z 20 metrů Javi García, do rány mířící vedle ještě dal nohu Branislav Ivanović, ale mezi tyče ji neusměrnil.
23'
Na Polozův centr z levé strany naskočil Alexandr Jerochin a jeho prudkou hlavičku nadvakrát likviduje na brankové čáře Emilijus Zubas.
20'
Rychlá kombinace hostů končí nepřesnou přihrávkou do autu.
17'
Giuliano de Paula vybojoval ve středovém kruhu míč a Jerochin okamžitě vyslal kolmicí do šance Poloze. Jeho ránu lapil pozorný Zubas.
14'
Ve středu hřiště se po souboji s Jerochinem svíjel Gordana, černohorský rozhodčí zatím karty netahá.
11'
Poprvé zahrozili domácí, Buzaglo stihl míč skluzem u postranní čáry a hodně prostoru měl náhle Valskis. Litevský útočník postupoval jeden na jednoho a z rohu velkého vápna vyslal překvapivý bochánek do vzdálenější šibenice, kterým jen těsně minul Lunjovovu bránu.
9'
Jerochinův slibný průnik po pravém křídle, zakončený stříleným centrem, také dokázali Izraelci z vlastní šestnáctky odkopnout.
6'
Ani na několik pokusů neprostrčili hostující fotbalisté míč obranným blokem Bnei Yehudy na hranici pokutového území.
4'
Úvod zápasu je poměrně opatrný, hraje se ve středu hřiště a zatím bez šancí.
1'
Utkání právě začalo. Izraelský celek nastoupil v oranžových dresech, Zenit hraje ve světlemodrých.
-25'
V Izraeli panuje podle očekávání horké počasí, krátce před výkopem je 30°C ve stínu. Zdejší časové pásmo je oproti středoevropskému o 1 hodinu napřed a tak zápas začne ve 20:30 místního času.

Bnei Yehuda Tel Aviv FC: Zubas – Kandil, Habaši, Ben Ari, Azuz /C/, Turjman – Buzaglo, Finiš, Gordana, Tchibota – Valskis
Náhradníci: Israeli – Aškenazi, Konstantini, Hozez, Avital, Balilti, Gabbay

FK Zenit Petrohrad: Lunjov – Anjukov, Neto, Ivanović, Criscito /C/ – García, Jerochin, Kokorin, Žirkov, Poloz – de Paula
Náhradníci: Lodygin – Těrenťjev, Paredes, Driussi, Kuzjajev, Dzjuba, Hernani

Rozhodčí: Dabanović – Ražnatović, Djikanović (vš. Černá Hora).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Bnei Yehuda Tel Aviv se do 2. předkola Evropské ligy kvalifikoval jako vítěz izraelského poháru. V něm si poradil s Trenčínem po výsledcích 2:0 a 1:1, ve třetím předkole ale mistra Izraele z roku 1990 čeká o třídu silnější soupeř.
Do základní skupiny se tento klub z předchozích pěti pokusů nikdy nekvalifikoval, nejblíže byl v roce 2010, kdy po třech postupech podlehl až v závěrečném play-off Eindhovenu dvakrát 0:1.
Osu mužstva tvoří odchovanci, v současném kádru jsou jen dva hráči s reprezentačními zkušenostmi, oba Litevci: brankář Zubas a útočník Valskis.

Zenit Petrohrad je coby šestinásobný mistr SSSR a Ruska, vítěz Evropské ligy a Superpoháru z roku 2008 jasným favoritem tohoto dvojzápasu.
Bohatý klub si minulou sezónu, v níž doma obsadil bronzový stupínek a v Evropské lize poprvé po 6 letech neprošel do osmifinále, vyhodnotil jako neúspěšnou, odvolal trenéra Mirceu Lucesca a po vzoru pražské Sparty přivedl italského trenéra, byť nepoměrně zvučnějšího jména – Roberta Manciniho.
Postup do základní skupiny je pro Petrohrad jasnou povinností.

O sestavě Zenitu a vlastně i o lavičce náhradníků se dá říct – co jméno, to reprezentant. Oporou v bráně je 77-násobný reprezentant Ruska Alexandr Aňukov, obraně od zimy šéfuje posila z Chelsea Srb Branislav Ivanović, po jehož boku hrají třeba Ital Criscito a portugalský účastník minulého MS Luis Neto. Hvězdou zálohy je Javi García, který kopal za Real Madrid i Manchester City, o místo se pere mladý Argentinec Paredes, do kádru brazilského nároďáku patří Giuliano de Paula, Christian Noboa reprezentoval 75x Ekvádor a nelze opomenout ani domácí hvězdy Žirkova, Novoselceva, Smolnikova, Dzjubu, Lodygina, Poloze, Jerochina či Kokorina – tedy téměř kompletní jedenáctku ruského národního mužstva.