Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Brøndby : VPS - 13. července 2017   18:30

Brøndby
Brøndby
16' Pukki  • 29' Fisker
2:0
(2:0)
VPS
VPS
Brøndby
Rønnow – Larsson (C), Hermannsson, Röcker, Sikošek – Mensah, Nørgaard, Fisker (82. Kalmár) – Mukhtar – Wilczek (64. Halimi), Pukki (73. Kliment).
Bellot – Kalmár, Halimi, Arajuuri, Crone, Andersen, Kliment
B. Vertenten – R. Vanyzere, Y. De Neve (BEL)
Brøndby Stadium
VPS
Meerits – Engström, Lahti, Voutilainen (66. Lähde), Hakola – Morrissey (70. Strandvall), Viitikko, Lampi (C), Sohna – Vahtera (78. Böling), Levänen.
Volotinen – Koskimaa, Strandvall, Lähde, Böling, Jürgenson, Clennon

Ve druhé půli se už skóre neměnilo a fotbalisté Brøndby tak přehráli Vaasan Palloseura 2:0. Hosté si za celý zápas vytvořili jedinou větší šanci, kterou spálil střídající Juho Lähde. Domácí byli jinak jasně lepší a gólů mohli přidat i více. Nakonec se museli spokojit se zásahy Teemua Pukkiho a Kaspera Fiskera, kterými si zajistili dobrou výchozí pozici do odvety.
90+3'
90+2'
Po centru Larssona spálil obrovskou šanci Hany Mukhtar, který z malého vápna překopl téměř odkrytou bránu!
90+1'
Rozhodčí nastaví ještě tři minuty.
89'
Hostující gólman Meerits zahrál pod tlakem jen do autu. Dánové vhazují.
88'
Zápas se dohrávána polovině finského celku. Pokud utkání skončí tímto výsledkem, tak mohou být hosté s porážkou o dva góly ještě spokojeni. Dnes toho moc nepředvedli.
87'
Upozornit se na sebe snažil Jan Kliment. Útočník, který v Brøndby hostuje ze Stuttgartu, trefil obránce.
85'
Z 25 metrů vypálil Hany Mukhtar a byl jeho rána mířila na střed brány, tak Meerits míč raději jen boxoval před sebe. Pomohli mu ale obránci.
84'
Engström zatáhl míč podél lajny na útočnou polovinu. Tam už nic nevymyslel a domácí tak budou vhazovat.
82'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Kasper Fisker, přichází Zsolt Kalmár.
81'
Začala už poslední desetiminutovka zápasu. Domácí se nastěhovali na útočnou polovinu a zdá se, že by rádi přidali ještě jeden gól.
79'
Standardní situaci zahrával Fisker. S jeho centrem si ve spolupráci s obranou poradil Meerits.
78'
Střídání v týmu Vaasan Palloseura: ze hřiště odchází Joonas Vahtera, přichází Kim Böling.
78'
Ebrima Sohna fauloval před šestnáctkou Larssona. Vidí žlutou kartu a domácí budou zahrávat výhodnou standardní situaci.
77'
Další ranou se prezentoval Hany Mukhtar. Meerits opět na místě.
75'
Další zákrok Meeritse. Ten lapil pokus Fiskera.
73'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Teemu Pukki, přichází Jan Kliment.
73'
Domácí odpověděli tutovkou Kevina Mensaha, který už postupoval sám proti brankáři, ale Meerits jeho zakončení vytěsnil mimo svou bránu!
72'
A před chvílí zmíněná ojedinělá šance VPS přišla! Míč zatáhl po pravém křídle do šestnáctky Juho Lähde, který ještě hledal spoluhráče před bránou, ale balón se po zásahu obránce odrazil zpět k jeho nohám. Výborně stačil zareagovat brankář Rønnow, který mu ještě zmenšil střelecký úhel a největší příležitost Vaasanu v utkání zlikvidoval!
70'
Střídání v týmu Vaasan Palloseura: ze hřiště odchází Steven Morrissey, přichází Sebastian Strandvall.
70'
Hráči Vaasanu se nedostávají za půlku. Pomoci by jim mohla jen nějaká náhodná akce, nebo standardka.
67'
Hosté se po něm dokázali ubránit.
66'
Pozornost hostujícího gólmana vyzkoušel střelou z pravé strany pokutové Halimi. Meeritš, který směřoval k bližší tyči, vyrazil na roh.
66'
Střídání v týmu Vaasan Palloseura: ze hřiště odchází Jerry Voutilainen, přichází Juho Lähde.
65'
Po sraženém centru Mukhtara budou domácí rozehrávat další roh.
64'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Kamil Wilczek, přichází Besar Halimi.
64'
Fisker fauloval na útočné polovině Vahteru. Nyní může dojít k avizovanému střídání.
62'
Vypadá to, že domácí kouč Zorniger chystá chystá nějakou změnu. Uvidíme, koho vystřídá.
61'
Hosté ztratili na vlastní polovině míč a z toho mohl těžit Kamil Wilczek, který se prezentoval přízemní střelou zpoza šestnáctky. Meerits si připsal poměrně snadný zákrok.
59'
Podobně si vedl i Larsson na druhé straně. Bude se kopat od brány VPS.
58'
Hostující protiútok, který táhl Morrissey, doplnil na levém křídle Levänen. Jeho centr byl ale hodně nepovedený a skončil za bránou.
57'
Hra se v těchto minutách trochu zklidnila. Domácí fotbalisté se nikam neženou, ale soupeře k ničemu nepouštějí.
55'
Pohotová střela Hanyho Mukhtara z hranice šestnáctky gólmana Meeritse nezaskočila. Míč končí v jeho rukavicích.
54'
Brøndby z rohu nic nevytěžilo. Hostující protiútok měl jepičí život. Morrissey byl totiž v ofsajdu.
53'
Domácí budou zahrávat už osmý rohový kop.
51'
Hosté nevědí, co hrát. Kvalitativně jsou jinde, než Brøndby.
49'
Po něm se hosté ubránili. O něco později však málem využil riskantní rozehrávky na gólmana Meeritse napadající Pukki. Moc nescházelo a u míče byl dříve než strážce svatyně VPS.
48'
V šestnáctce si hledal prostor pro zakončení Johan Larsson. Nakonec vybojoval roh.
46'
Po nepřesvědčivém odkopu jednoho z hostujících obránců se dostal do šance Mensah. Z první pálil vysoko nad.
46'
Vypadá to, že ani jeden z trenérů do druhého poločasu neprovedl žádné střídání.
46'
Statistiky 1. poločasu:
Střely na bránu – 4:0
Střely mimo – 8:0
Rohové kopy – 6:1
Po prvním poločase vyprovází domácí potlesk spokojených diváků. Dánské Brøndby totiž vede nad finským VPS 2:0 a po celou dobu bylo jasně lepším týmem. Skóre zápasu otevřel v 16. minutě Teemu Pukki, který se prosadil proti svým krajanům. Ve 29. minutě pak zpoza šestnáctky přesně zamířil Kasper Fisker. Hosté si za 45 minut nepřipsali jediný střelecký pokus a pokud se svou hrou něco neudělají, tak není vyloučeno, že si domů odvezou pořádnou nadílku.
45+2'
45+1'
Pan Bart Vertenten nakonec přidá obligátní minutku.
45'
Blíží se závěr první půle, který asi hosté velmi uvítají. Uvidíme, zda belgický sudí něco nastaví.
44'
A z domácího napadání byl zase zisk míče. Hezkou individuální akcí se pak prezentoval Hany Mukhtar, který si balón od levé postranní čáry navedl až do šestnáctky, ale na razantní zakončení už asi neměl síly. S lehkou přízemní střelou si Meerits poradil.
43'
Na pokyn trenéra ale hráči Brøndby okamžitě vystartovali dopředu a hosté zase měli velké problémy. Schopnosti na to, aby rozehrávali konstruktivně pod tlakem, prostě zadákům Vaasanu scházejí.
42'
Domácí svůj pressing mírně zatáhli a dávají tak finskému soupeři možnost přidržet si míč alespoň u vlastní šestnáctky.
40'
Po rohovém kopu domácí rozpoutali v šestnáctce velký závar a v dobré pozici nakonec zakončoval kapitán Johan Larsson. Jeho střelu, která by asi skončila v síti stačil na poslední chvíli zablokovat obránce.
39'
Hakola si málem dal kuriózní vlastní gól! Jeho malá domů totiž před brankářem Meeritsem poskočila a ten míč promáchl. Měl štěstí, že balón směřoval tak metr vedle tyče!
37'
Střely celkem – 10:0.
35'
Nyní se dostal ke střele polský útočník domácích, Kamil Wilczek. prostor mezi tyčemi netrefil.
34'
Po následném rohu Fiskera se hosté ubránili. S tímhle výkonem každopádně uspět nemohou.
33'
Mohlo to být 3:0! Teemu Pukki si naběhl na pas za obranu, obešel vybíhajícího Meeritse a už zakončoval v podstatě do prázdné brány. Radost mu však zkazil jeden z obránců, který ve skluzu vychýlil míč mimo tyče VPS!
31'
Řekl bych, že domácím vyšla úvodní půlhodina přesně podle představ. Fotbalisté Brøndby herně dominují a už se dvakrát střelecky prosadili.
29'
Brøndby právě vstřelilo branku!
Sen hostů o nadějném výsledku do odvety dostal další ránu! Pukki sklepl míč proti noze KASPERA FISKERA, který z hranice šestnáctky zamířil z voleje ke vzdálenější tyči Meeritsovy svatyně. Gólman VPS byl bez šance na zákrok – 2:0..
27'
Opět pokus Mukhtara o překvapivé zakončení. Tohle ale bylo asi nejméně nebezpečné, střela se mu nepovedla.
26'
Byl z toho solidní centr jednoho z hostujících hráčů, ale ten si nakonec našel gólman Rønnow, který vyskočil ve shluku fotbalistů u malého vápna nejvýše.
25'
Levänen byl faulován Pukkim, který si přiběhl splnit své obranné povinnosti. Hosté budou moci zahrozit ze standardní situace.
25'
Hostující obránci opravdu chtějí hrát konstruktivně až příliš. Teď měli velké štěstí, že toho napadající Pukki nevyužil. Voutilainen se poté přeci jen odhodlal k odkopu.
23'
Hosté si rozehrávají se svým brankářem nakrátko, ale tím si pořádně koledují. Fotbalisté Brøndby totiž pressují a vytvářejí na rozehrávku obránců VPS velký tlak.
22'
Teemu Pukki svým krajanům zatím pořádně zatápí. Finský reprezentační útočník ve službách dánského celku je hodně aktivní.
20'
Zpoza šestnáctky to zkusil Nørgaard a vůbec to nebylo zlé. Rána domácího středopolaře minula levou tyč tak o metr.
18'
Brøndby zatím mají hru jasně pod kontrolou a tak není divu, že se ujaly vedení. Pokud hosté nezmění svůj přístup k utkání, tak si koledují o vysokou porážku.
16'
Jen co jsem dokončil předchozí myšlenku, tak se to domácím povedlo! Hany Mukhtar prostrčil míč do šestnáctky na TEEMUA PUKKIHO, který využil toho, že k němu bránící Viitikko nepřistoupil úplně natěsno a z pravé strany překonal Meeritse přízemní střelou na zadní tyč.
16'
Domácí trpělivě kombinují a snaží se trochu pootevřít defenzivu soupeře. Ta je hodně zatažená.
14'
Hosté mají velké problémy s pressingem Brøndby. Dánové díky tomu rychle získávají míče zpět.
13'
Hany Mukhtar pálí ze všech pozic! Nyní to zkusil v situaci, která vyžadovala spíše centr a neudělal to vůbec špatně. Zamířil do boční sítě a v případě, kdyby šel míč do brány, tak by byl gólman Meerits u tyče asi pozdě!
12'
Domácí získali míč výborným napadáním a do zakončení se nakonec dostal Sikošek. Jeho střela byla sražena na roh.
11'
Hosté se v devíti hráčích zatáhli ke své šestnáctce. Vpředu zůstal jen Levänen.
9'
Steven Morrissey se na levém křídle neprosadil.domácí budou dokonce vhazovat.
9'
Domácí se drží na své útočné polovině. Hráči Vaasanu se musejí hlavně bránit.
8'
Hany Mukhtar zkusil překvapit hostujícího gólmana nečekanou střelou ze střední vzdálenosti. Bránu ale netrefil.
7'
Domácí zahrávali rohový kop. Centr Fiskera se dostal až na hranici šestnáctky, kde se do míče z první opřel jeden z hráčů ve žlutém. Střela mu však nesedla a balón na bránu neprošel.
5'
V momentě, kdy se dostanou hosté k míči, tak se z hlediště stadionu ozývá hromový pískot. Fanoušci Brøndby vytvářejí na VPS velký psychický nátlak.
4'
Na útočnou polovinu se dostal i finský tým, ale jeho snaha skončila odmávaným ofsajdem Morrisseyho.
2'
Domácí začali velmi aktivně. Z levé strany poslal do šestnáctky prudký míč Sikošek a moc nescházelo, aby se jeho nabíhající spoluhráč dostal k hlavičce z nebezpečné pozice. V hledišti to jen zahučelo.
1'
Hráči Brøndby se hned prokombinovali do zajímavé příležitosti! Po sérii narážeček pálil z 18 metrů jen těsně vedle levé tyče Mukhtar.
1'
Utkání rozehráli ve žlutém hrající fotbalisté dánského klubu. VPS hrají v černobílé kombinaci, která se podobá dresům slavného Juventusu.
1'

Brøndby IF: Rønnow – Larsson (C), Hermannsson, Röcker, Sikošek – Mensah, Nørgaard, Fisker – Mukhtar – Wilczek, Pukki.
Náhradníci: Bellot – Kalmár, Halimi, Arajuuri, Crone, Andersen, Kliment

Vaasan Palloseura: Meerits – Engström, Lahti, Voutilainen, Hakola – Morrissey, Viitikko, Lampi (C), Sohna – Vahtera, Levänen.
Náhradníci: Volotinen – Koskimaa, Strandvall, Lähde, Böling, Jürgenson, Clennon

Rozhodčí: B. Vertenten – R. Vanyzere, Y. De Neve (BEL).
Brøndby IF:
Brøndby patří k předním dánským klubům a tradičním účastníkům evropských pohárů. Poslední z deseti titulů ale kodaňský celek získal před dvanácti lety. V loňské sezóně fotbalisté Brøndby obsadili v lize stříbrnou příčku. Mezi hlavní opory současného týmu patří brankář Frederik Rønnow, obránce a kapitán Johan Larsson, či útočník Teemu Pukki. Členem kádru je i český forvard Jan Kliment, jenž je v Kodani na hostování z německého Stuttgartu.
Vaasan Palloseura:
Čtvrtý tým loňského ročníku finské ligy nakoukl do Evropské ligy již v předchozích dvou sezónách, ale vždy vypadl hned v 1. předkole se soupeři ze Švédska. Letos tuto metu celek z města Vaasa konečně překonal, když vyřadil slovinskou Olimpiji Lublaň po dvou výhrách 1:0. V letošním ročníku finské Veikkausliigy, která se hraje systémem jaro – podzim, patří VPS po šestnácti zápasech průběžné druhé místo. V kádru mužstva najdeme i dva Jamajčany, dva Estonce a reprezentanta Gambie Ebrimu Sohnu.
Vítám tu všechny fotbalové fanoušky! 2. předkolo Evropské ligy přinese také skandinávské derby mezi dánským Brøndby a finským celkem Vaasan Palloseura. Favoritem na postup je kodaňský tým, který je v pohárové Evropě mnohem zkušenější.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.