Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Čichura : Rheindorf Altach - 29. června 2017   18:00

Čichura
Čichura
0:1
(0:1)
Rheindorf Altach
4' Ngwat-Mahop
Čichura
Hamzić – Kashia (K), Kakubava, Chelidze (67. Poniava), Koripadze – Chikvaidze, Sardalishvili, Ganugrava, Gorgiashvili (83.Gabedava), Gelashvili (71. Dekanoidze) – Tatanashvili.
Erez Papir – David Elias Biton, Lioz Edi (všichni Izrael)
Boris Paichadze National Stadium (Tbilisi)
Kobras – Da Costa Souza, Netzer (K), Zech, Sakic – Piesinger, Ngwat-Mahop, Nutz (83. Dobras), Salomon, Gebauer (64. Ngameleu) – Aigner (74.Grbic).

Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 4:2. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:18.
První poločas dvojzápasu skončil. Hostující Altach potvrdil roli favorita a zvítězil minimálním rozdílem, který vznikl ve čtvrté minutě po zakončení Ngwat-Mahopa. Od dvacáté minuty přebraly otěže domácí, kteří hlavně v druhém poločasu bušili na bránu soupeře. Ovšem žádnou opravdovou šanci jsme od domácích neviděli. Do odvety má tedy Rheindorf slušný náskok. Jestli dokáže tuto výhodu proměnit můžete zjistit 6. července znovu na Onlajnech. Doufám, že se vám utkání líbilo a někdy příště u textových přenosů na počtenou!
90+4'
90+2'
Altach se teď zmocnil míče a kombinuje na polovině hřiště. Vypadá to, že již nebudou chtít dopustit jedinou šanci Čichury.
90+1'
Domácí se dostali kombinačně do dobré šance, jenže vše končí ofsajdem.
90'
Rozhodčí nastaví tři minuty nad rámec devadesáti minut.
88'
Domácím se nepodařil centr do vápna a hostující brankář může míč odkopávat.
86'
Žlutou kartu dostává Galva (SC Rheindorf Altach).
84'
Domácí se snaží stupňovat tlak, ale nedaří se jim dostat míč do vápna, kde by mohla hrozit gólová příležitost.
83'
Střídání v týmu FC Čichura Sačchere: ze hřiště odchází Gorgiashvili, přichází Gabedava.
Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Nutz, přichází Dobras.
80'
Grbic zkusil ránu, ale Hamzić neměl problém s likvidací.
79'
Hosté se dostali po delší době do útoku, jenže je velice rychle zastavuje faul spoluhráče.
78'
Žlutou kartu dostává Kakubava (FC Čichura Sačchere).
74'
Salomon se dopouští útočného faulu a domácí se vrací k balónu.
74'
Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Aigner, přichází Grbic.
72'
Domácí opět dostávají Altach pod tlak, který pouze odkopává balóny.
71'
Střídání v týmu FC Čichura Sačchere: ze hřiště odchází Gelashvili, přichází Dekanoidze.
69'
Důležitým faktorem je určitě i neutrální hřiště. Na cizí stadion si nenašlo cestu příliš přívrženců Sačchere.
68'
Domácí jsou již opět na útočné půlce, ale chybí tomu nějaká chytrá přihrávka, který by dostala útočícího hráče do vyložené šance, jakou jsme třeba mohli vidět před chvilkou na druhé straně.
67'
Střídání v týmu FC Čichura Sačchere: ze hřiště odchází Chelidze, přichází Poniava.
66'
Přišla velká šance hostů. Aigner dostal míč na úplně volného Nutze, který již šel sám na brankáře, který jeho ránu dokázal dostat na roh.
65'
Čichura se dopouští faulu a hosté mohou zahrozit se standardky.
64'
Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Gebauer, přichází Ngameleu.
62'
Rheindorf se dostal do útoku snad po deseti minutách, ovšem i toto působení čítalo jen několik vteřin.
61'
Dlouhý nákop na Chikvaidzeho nevyšel a Altach bude odkopávat od své brány.
60'
Domácí jsou již znovu u míče a ženou se do útoku.
59'
Chvilka oddechu pro hostující obranu, když se dopouští Sačchere faulu.
58'
Domácí kombinují přes celou útočnou polovinu. Altach se stáhl jen pár metrů od velkého vápna a napadání přihrávky je minimální. Tohle se může hrubě vymstít!
56'
Altach je v druhém poločasu hodně pasivní a nechává Čichuru kombinovat. Je to fotbal na jednu bránu.
55'
Chelidze se pokusil o pozemní centr do vápna, pro který si přišel Kobras.
54'
Domácí hráči se teď velice pomalu dostávají vpřed. S míčem vždy urazí pár metrů a následně obrana dostane míč za postranní čáru.
53'
Sardalishvli se teď dostal krásnou individuální dostal do vápna, jenže následný centr postrádal dostatečnou kvalitu. Čichura však zůstává u míče.
52'
Hosté začínají kombinovat od své brány a do série přihrávek zapojují i svého brankáře.
51'
Koripadze se snažil odcentrovat, ale trefil pouze bránícího hráče.
49'
Rakušané teď útočili ve třech a dopadlo to podle očekávání. Rychle o míč přišli.
48'
Dlouhý pas domácích skončil až v autu, následně se jeden z domácích dopouští faulu na útočné polovině.
48'
Galva nedokázal prostřelit zeď.
47'
Žlutou kartu dostává Chikvaidze (FC Čichura Sačchere).
46'
Altach bude kopat na hranici vápna standardní situaci.
46'
Po výkopu domácí rychle přichází o míč.
46'
Hráči jdou již na trávníku a druhý poločas tedy může začít.
Do kabin mohou jít po prvním poločasu spokojenější hosté, kteří se velice rychle dokázali prosadit. Jmenovitě Ngwat-Mahop. Po dvaceti minutách se do hry dostali i domácí, kteří se dostali do dvou dobrých šancí, jenže ani jednou nemusel Kobras zasahovat. Stav je tedy 0:1 pro Altach. Druhý poločas začne zhruba v 19:00.
45+1'
45'
Altach zřejmě chce dohrát první poločas s míčem na svých kopačkách.
44'
Hosté teď předvedli bleskový přechod do útoku, ale obrana Sačchere dobře zafungovala a nedovolila nějakou šanci.
43'
Altach získal míč na polovině a kombinuje na vlastní půlce.
42'
Ngwat-Mahop se dostal ke střele z hranice vápna. Jeho rána však mířila nad bránu Hamziće.
41'
Střelou po zemi zkusil Nutz, ale jeho rána se zastavila o zeď.
40'
Hosté budou kopat přímý volný kop jen pár metrů od brány soupeře.
39'
Žlutou kartu dostává Kashia (FC Čichura Sačchere).
38'
Domácí obrana zachytává rychlé přenesení hry a odkopává míč do bezpečí.
36'
Altech se však opět dostal ke kulatému nesmyslu. Po krátké chvilce ticha přišel dlouhý nákop na Aignera, který však nedostihl míč.
35'
Rychlý útok rakouského týmu ztroskotal těsně před hranicí velkého vápna a následně se jeden z útočících hráčů dopustil nedovoleného zákroku.
34'
Domácím se centrovaný míč nepovedl, ale zůstávají u míče.
33'
Domácí se dostali do velkého vápna, kde dostal přihrávku Chelidze. Jeho rána byla zblokovaná a Čichura bude zahrávat rohový kop.
31'
Ngwat-Mahop fauloval Koripadzdeho a domácí tak dostali standardní situaci, ta však nebyla dobře provedena.
30'
Rheindorf se po delší odmlce dostal do útoku. Naneštěstí je zastavuje ofsajdový rozhodčí.
28'
Domácí zahráli dobrý rohový kop, na který si naskočil Tatanashvili, ale jeho hlavička šla těsně vedle.
28'
Domácí jsou v posledních minutách aktivnější a drží míč na kopačkách, ale k větší šanci to nevede.
26'
Domácí budou zahrávat standardní situaci ze slibné pozice po faulu na Ganugrava.
24'
Gelashvili teď dostal trochu prostoru na pravém křídle a hned centroval míč do vápna, kde se pohyboval Tatanashvili, který však netrefil míč.
23'
U míče je zpátky Altech, který nespěchá a v klidu si kombinují na půlce. Navíc se Ganugrava dopouští faulu.
22'
Domácí se teď snaží dostat blíž k bráně, ale nikde nevede žádná cesta. Obrana hostů pracuje kompaktně.
21'
Koripadze dostal míč na pravou stranu. Snažil se odcentrovat míč do vápna, ale dobře proti němu vystoupil Netzer.
20'
Nepovedený průnikový pas hostů se nepovedl a Čichura se rychle dostává za půlku.
19'
Sačchere se ještě dostala k balónu a získala roh, ten byl však zahrán bídně.
18'
Domácí teď předvedli pěknou narážečku, už byli ve vápně, ale celá akce ztroskotala na posledním obránci.
17'
Čichura se po delší době podívala do útoku. Ganugrava zkusil vystřelit z velké dálky a jeho pokus šel jen pár čísel nad.
15'
Gebauer se pokusil vystřelit z hranice vápna, rána se mu však nepovedla a Hamzić neměl problém.
14'
Altach se postupně dokázal dostat dvacet metrů od brány, jenže dál už to přes domácí obranu nešlo.
13'
Altach bude vhazovat aut na půlce hřiště, po menším souboji o míč.
12'
Domácí se opět snažili nejdříve uspat obranu pomalou rozehrávkou a najednou vyslat rychlý pas po pravé straně, ale tentokrát si obrana hostí vše pohlídala.
11'
Aigner mohl jít sám na brankáře, ale nakonec celou akci zastavil a počkal na své spoluhráče, což se vymstilo a Altach o míč přišel.
10'
Domácí začali útočnou kombinaci od vlastní brány. Rychlý nákop na pravé křídlo byl povedený, ale následný centr již postrádal kvalitu.
8'
Hosté se dopustili dalšího faulu na útočné polovině. Salomon může být rád, že nedostal žlutou kartu za ostrý skluz.
7'
Rheindorf drží míč na kopačkách a pomalu kombinují na půli hřiště.
6'
Koripadze se dostal k hlavičce po pěkném centru, jenže netrefil zařízení.
4'
Rheindorf Altach právě vstřelil branku!
Hosté jdou opravdu rychle do vedení. Míč šel přes celou šíři hřiště. Hráči Altachu jej zavezli až do vápna, kde přišla křižná přihrávka na volného NGWATA-MAHOPA, který nedal brankáři šanci. Je důležité zmínit, že jeden z obránců podklouzl a nemohl překazit gólovou nahrávku.
3'
Čichura se poprvé dostala k bráně hostů, ale nic nebezpečného jsme neviděli.
2'
Altech se postaral o útočný faul na půlce soupeře, který tak bude moci rozehrávat.
1'
Altach se chtěl přes dvě přihrávky dostat do blízkosti velkého vápna, ale přihrávka z první byla nepřesná.
1'
Úvodní výkop obstarali hráči hostí, kteří nastupují v červené kombinaci.
1'
Favoritem tohoto dvojzápasu je určitě rakouský Altach, uvidíme jestli potvrdí roli favorita.
Hráči již čekají v útrobách stadiónu a jsou připraveni na nástup. V Tbilisi vydatně prší, takže to hráči nebudou mít jednoduché.

FC Čichura Sačchere: Hamzić – Kashia (K), Kakubava, Chelidze, Koripadze – Chikvaidze, Sardalishvili, Ganugrava, Gorgiashvili, Gelashvili – Tatanashvili.
Náhradníci: Mtskerasvili – Grigalashvili, Mirtshkulava, Poniava, Gabedava, Dobrovolski, Dekanoidze. Trenér: Samson Pruidze

SC Rheindorf Altach: Kobras – Da Costa Souza, Netzer (K), Zech, Sakic – Piesinger, Ngwat-Mahop, Nutz, Salomon, Gebauer – Aigner.
Náhradníci: Dmitrovic – Grbic, Moumi Ngamaleu, Schreiner, Nussbaumer, Janeczek, Dobras. Trenér: Klaus Schmidt

Rozhodčí: Erez Papir – David Elias Biton, Lioz Edi (všichni Izrael).
Jak už je v prvních kolech evropských soutěží zvykem, tak se tyto kluby utkávají poprvé a nemáme žádná porovnání.
Jasné už ovšem je, že vítěze tohoto dvojzápasu čeká v dalším kole běloruský Brest.
SC Rheindorf Altach
Tento rakouský klub byl založen na konci roku 1929. Od sezóny 2005/2006 je účastníkem rakouské Bundesligy.

Cesta do EL
Altach se do předkola o Evropskou ligu nedostal vlastní zásluhou. Sezónu totiž zakončil na čtvrté příčce, která nezajišťuje žádné poháry. Rheindorf tedy musel čekat na vývoj v ligovém poháru. Ve finále poháru vyhrál už jistý vítěz ligy Salcburk nad Rapidem z Vídně. Altach se tak mohl radovat z předkola.

Letošní sezóna
Pro Altach začíná nová sezóna až za necelý měsíc. V minulé sezóně skončila se ziskem třiapadesáti bodů na čtvrtém místě.

Minulá sezóna v EL
Altach se minulý rok neúčastnil žádné evropské soutěže. Naposledy se dnešní hosté účastnili kvalifikace o Evropskou ligu v sezóně 2015/2016 a skončili těsně v poslední části kvalifikace, když nestačili na Belenenses.
FC Čichura Sačchere
Tento tým z Gruzie byl založen v roce 1938. Během války byl zrušen, ale po válce byl znovu obnoven. Od roku 2012 je tento tým účastníkem nejvyšší gruzínské ligy.

Cesta do EL
Čichura je účastníkem Erovnuli ligy, která se druhým rokem hraje od jara do podzimu. Ještě vloni se tato liga hrála na dvě skupiny. Vítězové obou skupin se utkali ve finálovém dvojzápase. V tomto finále se potkala Čichura s Samtredií. Samtredia celkově vyhrála 4:2 a posunula dnešní domácí pouze do předkola o Evropskou ligu.
Tento rok už je pouze jedna skupina a hraje se podobným systémem, který můžeme znát u nás.

Jak už bylo řečeno, první gruzínská liga začíná na jaře, takže už byla odehrána první polovina soutěže. Sačchera je zatím na páté pozici. Na příčku, která by zajistila předkola Evropské ligy ztrácí momentálně sedm bodů. Nejlepším střelcem týmu je Dimitri Tatanasvili, který dokázal vstřelit jedenáct branek. Tohoto hráče si můžete pamatovat i z naší ligy. V roce 2007 přišel do Plzně. O dva roky později byl na sezónním hostování v Kladnu.

Minulá sezóna skončila pro Čichuru již v prvním kole, kde nestačila na moldavský Zimbru Kišiněv.

Chikhura – Zimbru 2:3
Zimbru – Chikhura 0:1
Ještě před krátkým představením týmů je dobré zmínit, že Čichura svůj domácí zápas odehraje na cizím stadiónu v Tbilisi, který je stánkem tamějšího Dinama.
Ještě jednou vás vítám u prvního předkola Evropské ligy. Ligová sezóna skončila zhruba tři týdny zpátky, pokud bereme finále Ligy mistrů za konec ligové sezóny, a už znovu startuje kolotoč zápasů. V dnešním prvním kole se utká tým FC Čichura Sačchere a SC Rheindorf Altach. Snad uvidíme útočné utkání, které nebude příliš svázáno taktikou.