FK Oleksandrija - Astra Giurgiu | ONLINE | 3.8.2017 19:00 | Evropská liga (předkola) 2017/2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  FK Oleksandrija : Astra Giurgiu - 3. srpna 2017   19:00

Ukončeno
FK Oleksandrija
FK Oleksandrija
43' Zaporožan 
1:0
(1:0)
Astra Giurgiu
Astra Giurgiu
FK Oleksandrija
Sestavy:
Pankiv – Čebotajev, Gitčenko, Bondarenko, Bacula – Banada, Zaporožan (C), Hrycuk (78. Kalenčuk) – Starenkij (57. Ponomar), Sitalo (69. Kuliš), Curikov.
Náhradníci:
Levonidov – Čornij, Pašajev, Kozak. Trenér: Volodymyr Šaran.
Rozhodčí
Oliver Drachta. Asistenti: Roland Brandner, Stefan Kuehr. Čtvrtý rozhodčí: Manuel Schuettengruber (všichni AUT)
Nika - Oleksandrija
Astra Giurgiu
Sestavy:
Ilijev – Stan (C), Dandea, Polczak, Belu-Iordache – Mrzljak (85. Chipirliu), Poljak (52. Moise), Carioca – Nicoară (65. Balaure), Le Tallec, Ioniţă.
Náhradníci:
Lazar – Butean, Erico, Pițian. Trenér: Edward Iordanescu.
Přenos se aktualizuje automaticky

O postupujícím ze dvojice týmů Oleksandrija a Astra Giurgiu rozhodl po bezbrankové remíze v prvním zápase jeden jediný gól, který krátce před přestávkou vstřelil v odvetě kapitán ukrajinského týmu Andrij Zaporožan. Hráči rumunského týmu si sice se závěrečnými minutami vytvořili obrovský tlak, jenže Oleksandriji podržel nad vodou dvěma fantastickými zákroky v rozmezí necelých dvou minut Jurij Pankiv. Konečný výsledek: Oleksandrija 1 Astra Giurgiu 0.
90+6'
Konec zápasu.
90+4'
Jevžen Banada se podél levé postranní čáry krásně protáhl kolem protihráče a po jeho nádherném přetaženém centru na vzdálenější pravé tyči hlavičkoval téměř do prázdné brány střídající Stanislav Kuliš, Ilijev se ale proti němu dokázal včas přesunout a míč vyrazit!
90+1'
Andrij Curikov se po chybě otevřené obrany Astry dostal na levé straně šestnáctky k prudké střele levačkou, která málem skončila v bližším horním rohu brány, nakonec rozvlnila boční síť!
90'
Nad rámec zápasu bylo nastaveno 6 minut!
88'
Astra v závěru zápasu výrazně zabrala a Oleksandrija je pod obrovským tlakem, stále ale odolává a čeká na skulinku v obraně rumunského celku, do které by z protiútoku udeřila.
85'
Střídání v týmu AFC Astra Giurgiu: ze hřiště odchází Filip Mrzljak, přichází Bogdan Chipirliu.
82'
Míč prolétl těsně nad břevnem do zámezí a následoval rohový kop, po kterém se domácí k ničemu nedostali.
81'
Andrij Curikov si na levé straně šestnáctky naběhl na krásný diagonální pas z pravého křídla a přízemním centrem z ostrého úhlu hledal před bránou jednoho ze svých spoluhráčů, do zakončení se ovšem nedostal. Jeden z dobíhajících obránců Astry míč odvrátil do bezpečí, i když si málem vstřelil vlastní gól!
80'
Do konce zápasu zbývá odehrát deset minut a na hřišti to začíná pořádně jiskřit, jenže rozhodčí je shovívavý.
78'
Střídání v týmu FK Oleksandrija: ze hřiště odchází Vasyl Hrycuk, přichází Maksym Kalenčuk.
75'
A další nádherná pohotová střela, o kterou se tentokrát postaral obránce Alexandru Dandea! Hráč s číslem 30 na zádech se dostal k odraženému míči a okamžitě ho napálil zpoza šestnáctky směrem na bránu. Míč opět mířil do levého horního rohu brány, Jurij Pankiv se tam ale znovu dokázal dostat a vyškrábnout ho skvělým zákrokem mimo! Skóre se nezměnilo!
73'
Alexandru Ioniţă si v blízkosti šestnáctky zpracoval míč, a přestože mu skákal a trefoval ho ze vzduchu, jeho pohotový halfvolej mířil přesně do levého horního rohu brány, brankář Jurij Pankiv ale vytáhl úžasný zákrok, který míč vytáhl mimo! Astra Giurgiu má obrovský tlak!
72'
Andrij Gitčenko je v pořádku a Oleksandrija zatím k poslední třetí možnosti střídání nesáhla.
70'
Andrij Gitčenko byl nepříjemně dohrán u postranní čáry ve středu hřiště před oběma střídačkami a zůstal ležet na hřišti, na které okamžitě vyběhl lékař.
69'
Střídání v týmu FK Oleksandrija: ze hřiště odchází Artěm Sitalo, přichází Stanislav Kuliš.
65'
Střídání v týmu AFC Astra Giurgiu: ze hřiště odchází Viorel Nicoară, přichází Silviu Balaure.
64'
Rumunský celek je během posledních okamžiků lepším týmem, zatím se ale marně snaží vstřelit vyrovnávací a postupový gól.
60'
Astra Giurgiu si vytvořila velký tlak, jenže kromě dvou nebo tří centrů z rohového kopu se k ničemu nedostala.
59'
Marquinhos Carioca operoval na levé straně šestnáctky nebezpečně s míčem, jenže jeho následná přízemní střela z blízkosti a úhlu byla sražena na rohový kop.
57'
Střídání v týmu FK Oleksandrija: ze hřiště odchází Sergii Starenkij, přichází Vitalii Ponomar.
52'
Střídání v týmu AFC Astra Giurgiu: ze hřiště odchází Piotr Polczak, přichází Romario Moise.
52'
Artěm Sitalo předvedl podél levé postranní čáry parádní sprint a do šestnáctky poslal ještě lepší přízemní centr, na který si ze druhé vlny naběhl Sergii Starenkij. Bránu ovšem z první přestřelil.
50'
Andrij Bacula fauloval v blízkosti půlící čáry a za svůj ostrý faul viděl od hlavního rozhodčího žlutou kartu.
48'
Artěm Sitalo se v blízkosti šestnáctky krásnou stahovačkou zády k bráně zbavil dvou protihráčů a poté napřáhl k přízemní střele. Jeho pokus ale bohužel pro domácí zamířil pouze doprostřed brány, kde byl připravený Ilijev.
47'
Oleksandrija obstarala výkop druhého poločasu a na pravé straně šestnáctky nebezpečně operoval s míčem domácí kapitán a jediný střelec zápasu Andrij Zaporožan. Jeho přízemní centr byl ale na přední tyči zablokován.
46'
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně ve 20:03.
Oleksandrija sice vstoupila do utkání vlažně, po přibližně deseti minutách hry ovšem začala dominovat. Domácím se dlouho nedařilo přesně zakončit, v závěru prvního poločasu ale přišel kontroverzní penaltový okamžik, kterého využil kapitán Andrij Zaporožan, k faulu ale došlo zřejmě ještě před šestnáctkou. Skóre po prvním poločase: Oleksandrija 1 Astra Giurgiu 0.
45+2'
První poločas skončil.
45+2'
Alexandru Ioniţă se ještě těsně před přestávkou provinil proti pravidlům a zřejmě za řeči viděl žlutou kartu.
45+1'
Dvojice středních obránců Astry si tak dávala v blízkosti šestnáctky přednost tak dlouho, až z toho vznikl špatný odkop a šance pro Vasyla Hrycuka. Domácí fotbalista ale z pravé strany šestnáctky zamířil přízemní střelou pouze doprostřed brány, kde byl připravený Ilijev!
45'
Čtvrtý rozhodčí nastavil nad rámec prvního poločasu 2 minuty.
43'
Oleksandrija právě vstřelila branku!
ANDRIJ ZAPOROŽAN se v roli kapitána postavil k zahrání pokutového kopu a po delším rozeběhu napálil míč zhruba metr nad zemí k levé tyči!
41'
Piotr Polczak viděl za faul, ke kterému došlo na hranici vápna nebo ještě před ní, žlutou kartu.
41'
Piotr Polczak zřejmě těsně před hranicí šestnáctky skopl k zemi pronikajícího Sergie Starenkije, jenže hlavní rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu! Penalta pro domácí!
39'
Míč putuje během posledních sekund z jedné strany na druhou a hraje se dynamický fotbal nahoru dolů. Jeden z hráčů Oleksandrije se dostal na levém křídle k centru, jenže v šestnáctce nebyl nikdo a brankář Plamen Ilijev v pohodě stáhl míč ze vzduchu.
37'
Oleksandrija vzápětí musela spěchat rychle směrem dozadu, aby zastavila nebezpečný protiútok rumunského celku. Domácí sice přízemní centr z pravé strany nedokázali odvrátit a na vzdálenější levé tyči se k míči dostal Alexandru Ioniţă, to by se mu ale nesměl zamotat pod nohy, aby se dostal ke střele.
35'
Sergii Starenkij si v blízkosti šestnáctky parádně zpracoval diagonální a vysoký míč a poté napřáhl k technické střele, která zamířila zpoza hranice pokutového území vedle vzdálenější levé tyče. Po míči se ještě natahoval ve skluzu Andrij Curikov, jenže na něj nedosáhl.
32'
Plamen Ilijev šel po přízemním a stříleném centru domácího celku z levé strany včas na zem a nebezpečí uhasil. Navíc vzápětí svým výhozem založil rychlý protiútok, jenže jeho spoluhráči ho na levé straně hřiště pohřbili.
30'
Úvodní zápas mezi Oleksandrijí a Astrou Giurgiu skončil bezbrankovou remízou, a pokud ani jeden z týmů nedokáže seřídit svá mířidla, je možné, že se dočkáme stejného výsledku.
26'
Viorel Nicoară měl na levé a opačné straně hřiště také spoustu volného prostoru a poté, co si hodil míč na pravačku, napřáhl k technické střele, která o pořádný kus minula vzdálenější pravou tyč.
25'
Andrij Curikov si naběhl na pravé straně na kolmou přihrávku a volný prostor využil k přízemnímu centru do šestnáctky, který byl na přední tyči jedním z obránců Oleksandriji ve skluzu odvrácen.
24'
Autové vhazování domácích fotbalistů bylo nepřesné a po jejich neklidné rozehrávce mohou naopak vhazovat hráči Astry.
23'
Hra je opět v plném proudu a Oleksandrija se snaží prosadit po pravém křídle, kde vybojovala autové vhazování.
22'
Oliver Drachta přerušil zápas, aby se hráči obou týmů mohli v polovině prvního poločasu doběhnout občerstvit.
21'
Sledujeme z obou stran atraktivní útočný fotbal. Jediné, co mu zatím chybí jsou kromě gólů střely, které by mířily mezi tři tyče.
20'
Alexandru Ioniţă se postavil k rozehrání volného přímého kopu poté, co v blízkosti šestnáctky Andrij Bacula nabral na vidle pronikajícího Marquinhose Cariocu, jeho střela ale minula přední pravý horní roh brány.
19'
Artěm Sitalo na pravé straně útočné poloviny svého týmu předvedl naprosto nesmyslný skluz, po kterém správně dostal žlutou kartu. Míč už byl dávno úplně někde jinde. Hloupý a zbytečný faul.
17'
Astra Giurgiu se snaží celkem logicky uklidnit hru a přesně kombinovat. Střediskem hry je nyní neutrální střed hřiště.
15'
Ze zápasu uběhlo téměř patnáct minut a Oleksandrija je jednoznačně lepším týmem na hřišti, zatím se jí ale nepodařilo zaměstnat brankáře rumunského celku.
14'
Další rohový kop z levé strany přinesl další hlavičkový pokus, o který se tentokrát ve výskoku postaral na přední tyči opět Valerii Bondarenko. Jeho hlava ale zatím nemá seřízena mířidla.
12'
Hra se nyní odehrává na polovině Astry Giurgiu, jejíž hráči se nejsou schopni dostat přes půlící čáru a čelí jedné standardní situaci za druhou v podobě rohových kopů.
11'
Fotbalisté Oleksandrije vybojovali na levém křídle rohový kop a po následném centru hlavičkoval na vzdálenější pravé tyči přibližně dva metry vedle brány v předklonu Valerii Bondarenko.
10'
Oleksandrija po vlažném vstupu do utkání začala nepříjemně tlačit a Astra Giurgiu se nyní převážně brání.
9'
Andrij Gitčenko dokázal z levé strany na druhý pokus odcentrovat a na vzdálenější pravé tyči mohl zakončovat Sergij Čebotajev, jenže míč ve vzduchu promáchl a z blízkosti nezakončil.
8'
Oleksandrija zahájila na pravém křídle útok parádní průnikovou kolmou přihrávkou, po které ihned přišel do šestnáctky přízemní centr. Jeden z domácích hráčů už se chystal placírkou uklízet míč k tyči, jenže zezadu přišel včasný skluz protihráče.
7'
Artěm Sitalo sice nedokázal v blízkosti rohového praporku na pravém křídle odcentrovat, vybojoval však pro svůj tým standardní situaci. Následný centr z rohového kopu byl odvrácen.
6'
Astra odpověděla útokem na pravé straně a přízemním centrem, který byl na přední tyči odvrácen. Zatím marně čekáme na šanci.
5'
Oleksandrija se dostala opět k bráně soupeře, jenže následný útok znovu zhatila nepřesná finální a kolmá přihrávka.
4'
Andrij Gitčenko, obránce Oleksandrije, byl před pár okamžiky adresátem nepřesné a příliš prudké kolmé přihrávky.
3'
Oleksandrija se poprvé vydala směrem k bráně soupeře a podél pravé postranní čáry se snažila založit útok prudkou kolmou přihrávkou, na kterou jeden z domácích fotbalistů nedosáhl.
2'
Vasyl Hrycuk fauloval v blízkosti šestnáctky a Astra mohla zahrozit ze standardní situace, kterou rozehrál Marquinhos Carioca. Jeho centr byl ale na hranici vápna odvrácen.
1'
Viorel Nicoară se rozeběhl podél levé postranní čáry, na kolmý pas směrem vpřed ihned po rozehrávce ale nedosáhl.
1'
Hlavní rozhodčí Oliver Drachta z Rakouska si seřídil hodinky a dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarali fotbalisté hostující Astry Giurgiu. První zápas skončil bezbrankovou remízou.
1'
Utkání právě začalo.
Fotbalisté obou týmů právě přichází na hrací plochu a odvetné utkání třetího předkola UEFA Europa League mezi domácí Oleksandrijí a rumunským celkem Astra Giurgiu bude moci za několik málo okamžiků začít.
Úvodní sestavy:

FK Oleksandrija: Pankiv – Čebotajev, Gitčenko, Bondarenko, Bacula – Banada, Zaporožan (C), Hrycuk – Starenkij, Sitalo, Curikov.
Náhradníci: Levonidov – Kalenčuk, Kuliš, Ponomar, Čornij, Pašajev, Kozak. Trenér: Volodymyr Šaran.

AFC Astra Giurgiu: Ilijev – Stan (C), Dandea, Polczak, Belu-Iordache – Mrzljak, Poljak, Carioca – Nicoară, Le Tallec, Ioniţă.
Náhradníci: Lazar – Butean, Erico, Pițian, Bogdan Chipirliu, Moise, Balaure. Trenér: Edward Iordanescu.

Rozhodčí: Oliver Drachta. Asistenti: Roland Brandner, Stefan Kuehr. Čtvrtý rozhodčí: Manuel Schuettengruber (všichni AUT).
Astra Giurgiu má před sebou náročný zápas na hřišti Oleksandrije, kde se pokusí ve čtvrtek večer ukončit sérii dvou venkovních utkání na evropské scéně bez vstřeleného gólu. Úvodní vzájemný duel skončil bezbrankovou remízou. Oleksandrija se pokusí odčinit poslední a jedinou domácí porážku, kterou v rámci UEFA utrpěla proti Hajduku Split, kterému podlehla rozdílem třídy 3:0. Utkání začíná v 19:00 SELČ.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.
Aktuální zápasy
Články odjinud