Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Floriana : CZ Bělehrad - 6. července 2017   20:30

Floriana
Floriana
45+3' Pisani  • 78' Vella  • 84' Varela
3:3
(1:1)
CZ Bělehrad
CZ Bělehrad
13' Boakye   • 70' Boakye   • 76' Milijaš
Floriana
Grech – Henrique, Baldacchino, Pepe (36. Nyason), Pisani (C) – Vella (90+2. Agius), Borg, Nayar – Cabral, Fontanella – Varela.
Georgios Kyzas – Chasan Koula, Tryfon Petropoulos (vše Řecko)
Stadion Hibernians, Paola (Malta), 2968 diváků
CZ Bělehrad
Manojlovič – Andjelkovič (C), Savič, Frimpong, Stojkovič – Le Tallec, Račič – Milič (63. Milijaš), Ricardinho (73. Gobeljič), Srnič (90+1, Ilič) – Boakye.

Já se s vámi pro dnešek loučím, věřím, že nám zůstanete věrni a u dalších přenosů, nejen z Evropské ligy, zase na počtenou.
Floriana vstřelila poprvé v historii klubu v zápase evropských pohárů více než dvě branky a po sérii hodně nelichotivých výsledků v řadě (v posledních šesti duelech šest proher a skóre 0:26) si připisuje remízu.
Je hotovo. Pro Florianu letošní účast v evropských pohárech končí, naopak Bělehrad postupuje a Crvena Zvezda se v dalším kole střetně s Irtyšem Pavlodar.
90+5'
90+5'
Už se přetáhla i nastavovaná čtyřminutovka, teď zase domácí kombinují. Ale hluboko na své půlce a spíš již vyčkávají na konec tohoto divokého duelu.
90+4'
Ještě kombinují hosté a pomalu postupují směrem k brance Grecha.
90+4'
Už se asi nic nestane, hra se odvíjí ve středu hřiště.
90+2'
Agius ochutná atmosféru zápasu přímo ze hřiště, střídá autora druhé domácí branky Vellu.
90+2'
Ještě musel Manojlovič vyběhnout na vysoký centr za obranu, schoval ho do náruče a Floriana se tak do koncovky nedostala.
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty a v té první odchází ze hřiště Srnič, nahrazuje jej Iličů.
90'
Henrique pálí z hranice vápna nad branku.
90'
Floriana v ofenzívě, kombinuje kolem vápna Crvene Zvezdy.
88'
Oba týmy mají pořád zájem utkání vyhrát, byť na postupu Bělehradu už se nejspíš nic nezmění. Manojlovič i Grech výpady soupeřů pokryli.
86'
Grech se musel natáhnout po Srničově ráně! Je z této dobré rány roh pro Bělehrad!
84'
A tím zápase ale pro Varelu končí! Ten přehnal oslavu a protože už jednu žlutou kartu měl, po druhé jde do sprch i on. To je šílený závěr zápasu.
84'
Floriana právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno! Cabral poslal míč na IGNAZIA VARELU, který překonal k radosti publika Manojloviče! Je vyrovnáno!
83'
Fontanella se ještě dvakrát protlačil do zakončení! Nejprve jej vychytal Manojlovič, z druhé pozice těsně minul!
82'
Před vyloučením měl ještě obrovskou šanci předcházející rychlému kontru Srnič, před brankou se snažil zakončit do odkryté poloviny, ale neprostřelil bránícího hráče.
81'
Domácí ještě střídají, Chiesa nahrazuje Borga.
80'
Zatímco jeden střídající hráč, tedy Milijaš, skóroval, tak Gobeljič pobyl na trávníku sedm minut a jde do sprch! Domácí šli do rychlého útoku a Gobeljič nešetrně fauloval Vellu!
78'
Rychlá odpověď domácích, která snad přinese ještě zajímavý konec utkání. Míč se dostal na levou stranu a MAURIZIO VELLA poslal ránu přesně k tyči!
76'
CZ Bělehrad právě vstřelil branku!
A další rozbor obrany Floriany, rychlý útok od vlastní šestnáctky, a zatímco hráči domácích evidentně nestihali vrátit se a zformovat obranu, tak hosté naložili s přečíslením parádně. Boakye předal míč do levé strany na NENADA MILIJAŠE, který zakončil přes Grecha přesně.
74'
Přece jen jakoby domácím docházely fyzické síly. Crvena Zvezda, vítěz PMEZ v sezóně 1990/91, drží míč dlouho na kopačkách a od druhé branky nepustil soupeře přes půlku hřiště.
73'
Hosté opět střídají, z trávníku odchází Ricardinho, nahrazuje jej Gobeljič.
72'
Další výpad vedli hosté z pravé strany a opět se po snaze dostat míč do vápna dostal do zakončení Boakye. Ale minul, tentokrát.
70'
A zase on! RICHMOND BOAKYE dostal přesný centr od Andjelkoviče a bez větších problémů poslal míč neomylně za Grechova záda! Crvena Zvezda rázem vede 20 minut před vypršením základní hrací doby 2:1 a snaží se přikrmit srbský koeficient.
68'
Hodně aktivní je ve druhé půli zápasu Fontanella, který po pravém křídle prohání obranu Bělehradu. Teď musel rychle sprintovat Frimpong, který nakonec odehrál na aut.
67'
A šance i v podání hostů! Ricardinho poslal od brankové čáry centr do vápna, Srnič se dostal k hlavičce! Tu však nedokázal umístit mezi tyče.
65'
A Fontanella v další šanci, tentokrát sice v ofsajdu nebyl, ale za to mu stál v cestě Manojlovič! Ten chytil hlavičku ofenzivního záložníka domácích.
63'
A hosté poprvé v zápase střídají, odchází Milič, nahrazuje jej Milijaš.
63'
Cabral zahrál rohový kop a míč se pak po odehrání z vápna zpět snesl k Fontanellovi! Ten přes hlavu zakončil přesně k tyči, jen to mělo jednu, ovšem zásadní vadu na kráse. Fontanella byl v evidentním ofsajdu, radost domácích příznivců zbytečná.
62'
Pisaniho dlouhý centr k přímému ohrožení branky nevedl.
62'
Na druhé straně Varelu fauloval Milič a domácí mohou útočit.
61'
Až teď se vysoko vytáhl hostující obránce Andjelkovič, ve vápně zakončoval po nepřehledné situaci! Ale přestřelil!
59'
A tak pozor, z hlediště nyní zní i tóny slavné fotbalové písně You'll never walk alone, kterou známe spíš v podání fanoušků Liverpoolu a Celticu. Ti ji zazpívali i na přípravě v Edenu, ovšem v dechové podobě zdejší kapely, to je asi unikát. Na hřišti se nic většího neděje, oba celky mají problémy s finální částí útočné snahy.
57'
Prudká střílená přihrávka do vápna, k zakončení se tlačil Fontanella, ale míč končí mimo branku, a to ve velké vzdálenosti od levé tyče Manojlovičovy branky.
56'
I hostí se natlačili do vápna, ale Boakye se do koncovky nedostal a k odvrácenému míči ani žádný z jeho spoluhráčů.
54'
A domácí mohli jít do vedení! Manojlovič špatně vyhodnotil situaci a i když vyběhl pro míč, nestačil být u něj dříve než soupeř. A nakonec to byl Cabral, kdo střílel, v složité pozici minul těsně tyč branky CZ Bělehradu!
52'
Tentokrát byl Milič při rychlém brejku úspěšnější, až Pisani ho musel taktickým faulem zastavit a vidí za to, nějakých 12 metrů před vápnem, žlutou kartu!
51'
Hodně nepovedený centr Bělehrad odvrátil.
50'
Rohový kop pro domácí celek.
49'
I domácí se snaží útočit, centr na Varelu za obránce neprošel, do rychlého kontru se hned vrhl Milič, ale v rychlém sprinterském souboji o míč přišel. A to nestačil doběhnout ani k půlící čáře.
48'
Tentokrát mířil centr do vápna maltského celku z pravé strany, opět defenzíva Floriany úspěšná.
48'
Z něj zkusili Andjelkovič rozehrát na přední tyč, ale obrana Floriany si centr pohlídala.
47'
Boakye se snažil protlačit do vápna zleva, ale neuspěl. Centr je následně sražen na roh.
46'
Zdá se, že oba týmy neprovedly o přestávce změny v sestavě, teď budou vhazovat domácí na své polovině. Mezitím dochází k ošetřování jednoho z hráčů soupeře.
46'
Oba týmy jsou již na trávníku, rozehrávat budou hosté.
Floriana tak poprvé v historii klubu skórovala v evropských pohárech proti celku z bývalé Jugoslávie. Srovnává tak v závěru půle na 1:1 a nutno dodat, že poslední čtvrt hodiny měla Floriana více ze hry, hodně překvapivě.
45+3'
45+3'
A je vyrovnáno! STEPHEN PISANI sice nekopl penaltu ideálně, neposlal míč razantně ani k tyči, ale Manojlovič riskl opačnou stranu, a tak neměl šanci.
45+3'
A pozor, Andjelkovič sestřelil ve vápně Cabrala a domácí budou kopat v poslední minutě nastavení penaltu"
45+2'
A zatímco oba týmy drží hru ve středu poli, tak na tribunách konečně došlo i na české písně, tedy Vejvodovu Škodu lásky.
45+1'
Varela dostal rychlý míč po levé straně, zkoušel si obhodit obránce, což se mu podařilo. Míč si ale postrčil až moc, končí v autu.
45'
Optická převaha domácích pokračuje, Floriana nadále v držení míče. Tři minuty se budou nastavovat.
44'
Sám Vella posílal centr do vápna, kapitán Andjelkovič vyskočil nejvýše a odvrátil nebezpečí z pohledu hostů.
44'
Další akce domácích končí faulem Stojkoviče na Vellu, domácí budou z levé strany rozehrávat přímý kop, z nějakých 30 metrů.
43'
Cabral pálil, ale jeho pokus míjí branku hostů. To vše za neúnavného vyhrávání dechovky.
40'
Floriana se drží nyní delší dobu u míče a kombinuje na půlce soupeře.
39'
A hosty krotí i Grech, který vychytal tutovku Boaykeho! Ghanský forvard druhý gól nepřidal!
39'
Srnič se dostal do šance poté, co domácí svůj výpad nedotáhli. Jenže záložník Bělehradu míjí branku svého soupeře!
37'
Hned poté rozehrál rohový kop Srnič, ale ze standardních situací se Bělehradu nedaří ohrožovat branku Floriany.
36'
Pepeho zranění bylo vážnější, než se mohlo zdát, takže ještě před poločasem jde ze hřiště, v sestavě domácích ho nahrazuje Nyason.
36'
Dlouhý nákop na Varelu chytá do náruče Manojlovič.
35'
Ošetřování se přesunulo za brankovou čáru, takže se pokračuje ve hře.
34'
Znovu se ošetřuje, tentokrát ve vápně domácích. Totožnost hráče bohužel nejsem na takovou vzdálenost schopen určit. Oba týmy se hromadně občerstvují u laviček jednotlivých celků.
32'
Faul domácích a hosté se tak znovu mohou vrhnout, za zvuků dechovky, vpřed.
31'
Rychlá akce hostů a prudký pokus vpřed skrze obranu končí v náručí Grecha.
30'
Zatímco Crvena Zvezda poslala v kombinaci míč až k brankáři Manojlovičovi, který rozehrává další atak hostů, tak víme, že Pavlodar vyřadil bulharského soupeře a bude tak příštím soupeřem postupujícího z této dvojice, nejspíše tedy Crvene Zvezdy.
29'
Hosté v rychlém sledu zahrávali dva rohové kopy, ale jak ten Ricardinhův z jedné strany, tak ten Srničův z druhé pokryté. Domácí navíc vyrazili v rychlý útok, který ale skončil ještě daleko před vápnem.
27'
Kouč hostů Milojevič reaguje ryze balkánský, skáče u čáry jako čertík z krabičky, láteřící nad tím, jak že mohla defenzíva nechal Cabrala zcela volného ve vápně. No, za šéfa bych tohoto muže nechtěl.
26'
Obrovská šance domácích, do zakončení se dostal Cabral, sám v šestnáctce proti Manojlovičovi! Jenže gólman Crvene Zvezdy jej fantasticky vychytal!
24'
Roh rozehrál Ricardinho, ale Floriana odvrátila nebezpečí, načež Varela v útoku fauloval soupeře.
23'
Hosté budou zahrávat rohový kop, zatímco v ochozech lze slyšet živou dechovou hudbu, která se jako hlavní stará o atmosféru zápasu. Než jako na zápase Evropské ligy by si našinec připadal spíše na venkovské zábavě. Ale proti gustu...
22'
Grech musel zvýšit pozornost, výpad do vápna domácího celku ale bělehradský tým náskok nezvýšil.
20'
A na druhé straně zase pro změnu fauloval Varela Stojoviče a i on vidí žlutou kartu, byť se po odpískání hodně zlobí s tím, že šlo o čistý zákrok. Nepochodil.
19'
Frimpong fauloval Pepeho a domácí hráč zůstává ležet na trávníku, otřesený tvrdým soubojem. Přichází lékařský tým.
19'
Domácí tým se odhodlal k výpadu, ale k zakončení se hráči v bílo-zelené kombinaci dresů nedostali.
16'
Další faul domácích, Fontanella tentokrát po zákroku na Stojkoviče vidí i žlutou kartu.
14'
Cabral podruhé v utkání ostřeji zajel do soupeře, po faulu na Miliče budou hosté opět u míče.
13'
Setrvalý tlak hostů slaví konečně gólový efekt. První pokus na branku Grecha ihned končí v síti, po Račičově akci se do koncovky dostal ghanský rodák RICHMOND BOAKYE. Snajpr, který prošel i organizací Juventusu, prakticky definitivně hasí šance na postup domácího celku. Ten by teď totiž musel nasázet pět branek.
11'
A kapitán Crvene Zvezdy se odhodlal k přímému zakončení, ovšem poslal míč mimo branku domácího celku. Srbové však jsou lepším týmem, což se ale dalo čekat.
10'
Z rohového kopu hosté nic závratného nevytěžili, v útoku však pokračují. Pepe sundal jednoho z hrdinů prvního zápasu, dvougólového Boakye. Přímý kop rozehraje Andjelkovič.
8'
Tlak hostů vrcholí zatím jen rohovým kopem, míč si bere Ricardinho.
7'
I Cabral zapojil do osobního souboje více energie, než kolik uznal Kyzas za vhodné. Po faulu na Stojkoviče přímý kop pro Bělehrad.
6'
Varela si počínal nedovoleně ve hře v předu a Le Tallec byl faulován, sudí Kyzas píská přímý kop pro bělehradský tým.
4'
První vážnější akci zápasu si vytvořili hráči Crvene Zvezdy, Ricardinho ale míjí branku.
3'
Srnič fauloval Vellu a ve třetí minutě tak budou domácí rozehrávat přímý kop.
1'
Vítěz a postupující z tohoto duelu se v dalších bojích střetne s Irtyšem Pavlodar, tedy stále ještě s největší pravděpodobností s tímto celkem. Ten totiž po domácím vítězství 1:0 vede stejným poměrem i nyní na půdě bulharského Dunav Ruse.
Utkání na Maltě co nevidět začne, je slunečno a i přes poměrně pozdní hodinu stále okolo třiceti stupňů, takže velmi teplo.

Floriana FC: Grech – Henrique, Baldacchino, Pepe, Pisani (C) – Vella, Borg, Nayar – Cabral, Fontanella – Varela.
Náhradníci: Haber – Stensen, Spiteri, Zarb, Agius, Nyason, Chiesa. Trenér: Giovanni Tedesco.

FK Crvena Zvezda Bělehrad: Manojlovič – Andjelkovič (C), Savič, Frimpong, Stojkovič – Le Tallec, Račič – Milič, Ricardinho, Srnič – Boakye.
Náhradníci: Kahriman – Ruiz, Pavkov, Milijaš, Adžič, Ilič, Gobeljič. Trenér: Vladan Milojevič.

Rozhodčí: Georgios Kyzas – Chasan Koula, Tryfon Petropoulos (vše Řecko).
Odvetné utkání začne ve 20:30, do jeho výkopu samozřejmě přineseme další bližší informace. Ke sledování přenosu vás zve Jaroslav Svoboda.
Floriana odehrála ve své historii v rámci evropských pohárů tři zápasy proti celkům z bývalé Jugoslávie. Proti Hajduku Split v polovině 70. let prohrála 0:5 a 0:3, v prvním vzájemném duelu s dnešním soupeřem tedy také neskórovala a třikrát inkasovala.

Postup do dalšího kola by byl obrovským překvapením a po výsledku úvodního zápasu je nyní již v rovině utopie.
Dámy a pánové, vítejte u sledování online přenosu z utkání předkola Evropské ligy. Na půdě maltského města Paola se střetne celek Floriana FC se srbským favoritem, celkem CZ Bělehrad. Ten v prvním zápase vyhrál 3:0 a bude tak na půdě soupeře hájit náskok a postup do dalšího kola.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.