Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Gandzasar : Mladost Podgorica - 6. července 2017   18:00

Gandzasar
Gandzasar
0:3
(0:0)
Mladost Podgorica
68' Petrović   • 90+2' Kaludjerovič   • 90+4' Raičević
Gandzasar
Meliksetijan – Minasijan, Memovic, Išganijan (C), Alex Júnior – Wbeymar (62. Hartjuňan), Jusbašijan – Musonda, Mandiangu (72. Šahiňan), Wal – Claudir (81. Bakaljan).
Ilic – Karapetijan, Tachatrajen, Adamjan. Trenér: Ašot Barseghijan.
Stadion republiky, Jerevan
Ljuljanović – Djurišić (C), Vukčević, Cicmil, Novović – Ćetković, Bukorac (62. Raičević), Kaludjerović – Petrović (82. Stijepović), Knežević, Krkotić (90. Burzanović).
Ivanović – Roganović, Kopitović, Miličković. Trenér: Dejan Vukicević.

Soupeřem Sturmu Graz bude ve druhém předkole UEFA Europa League černohorský celek Mladost Podgorica. Ve čtvrtek večer o tom v Jerevanu rozhodla trojice Zoran Petrović, Andrija Kaludjerović a Mirko Raičević, přičemž poslední dva jmenovaní hráči se prosadili během čtyřminutového nastavení. Gandzasar se v odvetě prezentoval dobrým výkonem a trefil tyč, nakonec ale rozhodl stejně jako v prvním utkání první gól. Konečný výsledek: FC Gandzasar 0 Mladost Podgorica 3 (Agregát 0:4).
90+4'
90+4'
Podgorica právě vstřelila branku!
Další rychlý protiútok a další hřebíček do rakve Gandzasaru! MIRKO RAIČEVIĆ zpoza šestnáctky po přihrávce z pravého křídla napřáhl k přízemní diagonální střele, která se zřejmě na cestě do sítě ještě odrazila od pravé tyče. Je hotovo!
90+2'
Ljuljanović vytáhl v závěru zápasu první fantastický zákrok, po kterém se na opačné straně řítil sám na bránu Ćetković. Domácí fotbalista už mohl zakončovat, ale ještě se rozhodl pro přihrávku, po které skóroval do prázdné brány ANDRIJA KALUDJEROVIČ – 0:2!
90+1'
Čtvrtý rozhodčí nastavil nad rámec zápasu 4 minuty.
90'
Střídání v týmu FK Mladost Podgorica: ze hřiště odchází Milos Krkotič, přichází Marko Burzanović.
89'
Alex Júnior napřáhl zpoza šestnáctky k přízemní střele, ta ovšem zamířila pouze doprostřed brány a rukavic Ljuljanoviće.
88'
Naopak Mladost už se nemá kam hnát, i kdyby nakonec jednou inkasoval, tak by se vůbec, ale vůbec nic nestalo.
87'
Fotbalisté Gandzasaru se nyní velice aktivně tlačí směrem kupředu a zrychlují hru nebezpečnými kolmými přihrávkami za obranu, zatím ale tato taktika účel nesplnila.
86'
Hajik Išganijan viděl v závěru utkání žlutou kartu a stal se dnes vůbec prvním potrestaným hráčem Gandzasaru.
86'
Arménský celek by potřeboval zázrak, aby postoupil do druhého předkola UEFA Europa League. Navzdory jeho čím dál bližšímu vyřazení se ale prezentoval velmi dobrým výkonem. Škoda, že začali tlačit až nyní.
85'
Jiné by to bylo v momentě, kdyby Gandzasar vedl a za stavu 1:0 by zápas mířil do prodloužení.
84'
Gandzasar sáhl ke všem třem střídáním, zatímco Mladost Podgorica může poslat na hřiště ještě jednoho nového hráče. Za současného stavu už to ale není tolik podstatné.
82'
Střídání v týmu FK Mladost Podgorica: ze hřiště odchází Zoran Petrović, přichází Ognjen Stijepovič.
81'
Střídání v týmu FC Gandzasar: ze hřiště odchází Claudir, přichází Vardar Bakaljan.
80'
Jeden z domácích hráčů toho má deset minut před koncem plné zuby a v křečích zůstává ležet na hrací ploše. Oba týmy připravují střídání.
77'
Hartjuňan si opět naběhl do středu šestnáctky na krásný a tentokrát přízemní centr z pravé strany a tentokrát pálil přesně, když zamířil po zemi k levé tyči. Jeho gól ovšem nebyl kvůli těsnému ofsajdu uznán! Skóre se nemění.
74'
Vaspurak Minasijan nádherně odcentroval z pravého křídla a střídající Hartjuňan se pokusil v šestnáctce o pohotové nůžky, jeho zakončení přes hlavu ale bylo nepřesné a minulo pravý horní roh brány.
72'
Střídání v týmu FC Gandzasar: ze hřiště odchází Christopher Mandiangu, přichází Sargis Šahiňan.
70'
Do konce utkání zbývá odehrát 20 minut a Gandzasar je v hodně obtížné situaci, když stejně jako v prvním zápase prohrává o gól a musí vstřelit tři góly, aby mohl pomýšlet na postup.
68'
ZORAN PETROVIĆ si naběhl do šestnáctky na krásný přízemní centr Ivana Novoviće z levého křídla, který si z první zpracoval do vzduchu a z voleje parádní ranou zamířil z blízkosti do levého horního rohu brány! Mladost vede 1:0!
62'
Střídání v týmu FK Mladost Podgorica: ze hřiště odchází Stefan Bukorac, přichází Mirko Raičević.
62'
Střídání v týmu FC Gandzasar: ze hřiště odchází Wbeymar Angulo, přichází Gegham Hartjuňan.
62'
Lubambo Musonda se málem řítil po nádherném kolmém pasu za obranu sám na bránu, jenže jeden z hráčů Mladostu dokázal míč nataženou nohou ve vzduchu tečovat, což domácího hráče vyvedlo ze stability a v šestnáctce upadl.
61'
Mladostu stačí k postupu jakýkoliv nerozhodný výsledek, během posledních okamžiků si ale začíná koledovat.
60'
Ze zápasu uplynula téměř hodina hry a stále na agregát, tedy součet skóre obou utkání, vede hostující Mladost.
58'
Wal byl zřejmě hráčem, který se na levé straně dokázal prosadit a z ostrého úhlu hledal přízemním centrem na přední tyči nabíhajícího Claudira, těsně před ním ale dokázal zasáhnout jeden z hostujících obránců a míč odkopl do bezpečí.
57'
Po přestávce zatím sledujeme velké množství osobních soubojů a faulů, ke kterým dochází převážně ve středu hřiště.
55'
Djurišić bude muset po zbytek zápasu krotit vášně a zřejmě to nebude nic těžkého. Gandzasar sice v rychlém sledu rozehrál dva rohové kopy, oba z opačné strany, ale do zakončení se nedostal.
54'
Milan Djurišić je kapitánem, takže může diskutovat s rozhodčím. Nyní to ovšem přehnal, když ho pořádně seřval za to, že ukázal proti Mladostu na rohový kop.
53'
Wal se pořádně opřel do míče, jenže jeho střela zpoza šestnáctky nabrala rychle směr jako vzlétající letadlo odlétající na ostrov Rhodos v Řecku, odkud tento přenos přinášíme.
52'
Mladost se snaží během posledních okamžiků zrychlovat ve středu hřiště hru kolmými přihrávkami za obranu, které se nepotýkají s úspěchem a končí v území nikoho.
51'
Hlavní rozhodčí Sascha Amhof ze Švýcarska zatím udělil dvě žluté karty, když po úvodní půlhodině během deseti minut potrestal na straně Mladostu Bukorace a Kneževiće.
50'
Ve středu hřiště došlo k souboji, kvůli němuž musel být jeden z domácích hráčů ošetřován. Gandzasar zakopl rychle míč a hráči Mladostu mu ho poté sportovně vrátili.
48'
Christopher Mandiangu podstoupil ve středu útočné poloviny svého týmu ostrý hlavičkový souboj, když přes záda jednoho z protihráčů nepříjemně přepadl a tvrdě dopadl na kostrč. Faul byl ale odpískán jemu.
47'
Oba týmy nastoupily do druhého poločasu ve stejném složení, v jakém zápas zahajovaly.
46'
Fotbalisté Mladostu Podgorica hrající v červených dres rozehráli druhý poločas, během něhož se budou snažit udržet jednobrankový náskok z prvního vzájemného zápasu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:00.
V Jerevanu v Arménii je po prvním poločase stav bezbrankový a obrovskou zásluhu na tom má domácí brankář Meliksetijan, který podržel Gandzasar dvěma skvělými zákroky. Skóre se mohlo měnit i na opačné straně, Damir Memovic ale nádhernou střelou ze střední vzdálenosti orazítkoval břevno. Skóre po prvním poločase. FC Gandzasar 0 Mladost Podgorica 0.
45'
45+2'
Ivan Knežević u pravého rohového praporku na útočné polovině svého týmu předvedl nesmyslně ostrý skluz, za který byl absolutně správně potrestán žlutou kartou.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
45'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát přibližně 20 sekund a po nebezpečném centru jednoho z domácích hráčů do šestnáctky následuje odkopl od brány.
42'
Wal se snažil z levé strany přímočaře proniknout do šestnáctky a ještě před ní skončil na zemi. Faul se nepískal.
39'
Mladost se snaží krátce před přestávkou vstřelit velice důležitý vedoucí gól a jeden z jeho hráčů se málem řítil sám na bránu. Meliksetijan ale skvěle přečetl hru a ve skluzu míč těsně před ním odkopl do bezpečí!
37'
Miloš Krkotić na pravé straně rozehrál rohový kop a po jeho přetaženém centru se míč dostal do šestnáctky, v jejímž středu se krásně otočil s míčem Nikola Vukčević a pálil přesně k levé tyči, jenže Meliksetijan vytáhl další úžasný zákrok, když dlaněmi rukou míč vyrazil mimo!
36'
Fotbalisté Mladostu se pokusili odpovědět na krásnou střelu soupeře pokusem zpoza šestnáctky, který byl sražen na rohový kop.
33'
Wal rozehrál volný přímý kop a napálil pouze zeď. Jenže k odraženému míči se dostal Memovic, který si ho zpracoval na prsa a ze střední vzdálenosti napřáhl k parádnímu halfvoleji! Míč se snášel ze vzduchu rychle do levého horního rohu brány, nakonec se ale od břevna odrazil mimo! Stále je to 0:0.
32'
Stefan Bukorac rozevřel ve snaze odkopnout míč ve skluzu nohy jako nůžky a ostře poslal k zemi Wala.
30'
Miloš Krkotić rozehrál na pravé straně hřiště v blízkosti šestnáctky standardní situaci a na vzdálenější tyč poslal nebezpečný střílený centr, ani jeden z dvojice jeho spoluhráčů ale nedokázal míč usměrnit hlavou na bránu a vůbec ho trefit.
29'
Stefan Bukorac předvedl ve středovém kruhu ošklivý šlapák, ani tento zákrok ale nebyl potrestán kartou.
27'
Nedaleko pokutového území Mladostu došlo k faulu a Mandiangu se postavil k rozehrání volného přímého kopu. Domácí ofenzivně laděný záložník se snažil míč kroutit do bližšího pravého horního rohu brány, jeho střela se ovšem mezi tři tyče nevešla a míč skončil mimo.
25'
A další faul, ke kterému tentokrát došlo na pravé straně útočné poloviny Mladostu. Andrija Kaludjerović předvedl ostrý skluz, jeho jízda po zadku ale žlutou kartou odměněna nebyla.
24'
Alex Júnior si na levém křídle příliš předkopl míč, který se snažil rychle získat zpět, a ve své snaze získat ho zpět udeřil loktem do obličeje Zorana Petroviće.
22'
Hosté neuspěli na pravé straně, když ani nadvakrát nedokázali nacentrovat míč do šestnáctky, a po přetaženém centru navíc došlo k útočnému faulu. Faulovaným hráčem byl Vaspurak Minasijan.
20'
Černohorský celek, tedy Mladost Podgorica, si v rychlém sledu vypracoval dvě slibné brankové příležitosti, na které se domácí fotbalisté okamžitě snažili zareagovat. Ani přenášení hry ze strany na stranu ale k první střele nevedlo.
17'
A další šance Mladostu! Zoran Petrović si naběhl ve středu šestnáctky na přihrávku z pravé strany a bez přípravy v blízkosti její hranice napřáhl k přízemní střele, která těsně minula pravou tyč.
16'
Miloš Krkotić si srovnal míč na pravačku a zpoza šestnáctky napřáhl ke krásné táhlé přízemní střele, která mířila přesně k levé tyči, Meliksetijan ale vytáhl skvělý zákrok a míč vyrazil!
16'
Zoran Petrović se snažil na konci patnácté minuty prosadit na pravém křídle v blízkosti rohového praporku, jenže se k centru do šestnáctky nedostal a následoval pouze odkop od brány.
15'
Ze zápasu uplynulo necelých patnáct minut a zatím čekáme na první vážnou brankovou příležitost. Zápas je herně vyrovnaný.
13'
Claudir si naběhl do šestnáctky na krásný centr z levého křídla, jenže na značce pokutového kopu stál v rozhodující chvíli zády k bráně a pouze prodloužil míč hlavou do náruče brankáře Ljuljanoviće.
12'
Wal se toho nebál a u rohového praporku na levém křídle předvedl pěknou přešlapovačku, kterou se chtěl zbavit dvojice stínících protihráčů, Milan Djurišić ho ovšem loktem srazil k zemi a podle rozhodčího se o faul nejednalo.
11'
Mladost Podgorica je zatím směrem vpřed nebezpečnější, k žádnému ohrožení domácí brány ovšem zatím nedošlo.
10'
Marko Ćetković na pravé straně hřiště předvedl pěknou otočku směrem ke středovému kruhu a poté přenesl hru doleva, kde si Ivan Novović srovnal míč na nohu a po jeho zatažení napřáhl ze střední vzdálenosti k táhlé střele, která o pořádný kus minula přední levý horní roh domácí brány Gandzasaru.
9'
Milan Djurišić obstaral na pravé straně uprostřed hřiště autové vhazování a jeho spoluhráč poté sportovně míč odevzdal.
8'
Ve středu hřiště došlo k ostřejšímu střetu, po kterém jeden z domácích hráčů zůstal ležet na hrací ploše a musel být ošetřován.
7'
Claudir se ve středovém kruhu pěkně uvolnil a už se nebezpečně rozebíhal na polovinu soupeře, jenže ještě před ní ho fantastickým a především čistým skluzem zastavil Andrija Kaludjerović.
6'
Fanoušci Gandzasaru se dožadovali odpískání faulu v blízkosti pokutového území hostů, píšťalka ovšem zůstala němá.
5'
Išganijan se pokusil z vlastní poloviny hřiště zrychlit hru kolmou přihrávkou, což se mu také podařilo, jenže jeden z jeho spoluhráčů se ve středu hrací plochy ocitl v obležení tří protihráčů.
3'
Miloš Krkotić si v rychlém sledu vyzkoušel dvakrát rozehrávku rohového kopu, jeho první střílený centr byl ale na přední tyči odvrácen, zatímco následný byl naopak příliš dlouhý.
2'
Zoran Petrović dostal nádherný oblouček za obranu a z pravého křídla posílal do šestnáctky přízemní centr, který byl sražen na rohový kop.
1'

FC Gandzasar: Meliksetijan – Minasijan, Memovic, Išganijan (C), Alex Júnior – Wbeymar, Jusbašijan – Musonda, Mandiangu, Wal – Claudir.
Náhradníci: Ilic – Šahiňan, Karapetijan, Gegham Hartjuňan, Tachatrajen, Adamjan, Bakaljan. Trenér: Ašot Barseghijan.

FK Mladost Podgorica: Ljuljanović – Djurišić (C), Vukčević, Cicmil, Novović – Ćetković, Bukorac, Kaludjerović – Petrović, Knežević, Krkotić.
Náhradníci: Ivanović – Roganović, Stijepović, Raičević, Kopitović, Burzanović, Miličković. Trenér: Dejan Vukicević.

Rozhodčí: Sascha Amhof. Asistenti: Devis Dettamanti, Marco Zürcher. Čtvrtý rozhodčí: Lionel Tschudi (všichni SUI).
Gandzasar se kvalifikoval do UEFA Europa League ze druhého místa arménské nejvyšší soutěže a do odvety prvního předkola bude vstupovat s jednobrankovým deficitem. Mladost Podgorica, který si zajistil účast v druhé nejprestižnější evropské soutěži třetím místem v černohorské lize, vyhrál doma nejtěsnějším rozdílem 1:0. Vítěz se střetne ve 2. předkole se Sturmem Graz.