Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  HJK Helsinki : Connah's Quay - 6. července 2017   18:00

HJK Helsinki
11' Yaghoubi  • 31' Pelvas  • 55' Pelvas
3:0
(2:0)
Connah's Quay
Dähne – Rafinha (C), Halme, Patronen, Pirinen – Annan, Dahlström (81. Onovo), Yaghoubi – Pelvas (90+2 Lingman), Jallow (85. Mensah), Savage
Uusitalo – Jalasto, Lingman, Onovo, Obilor, Lappalainen, Mensah
Atažanov – Tergeussizov, Žapasbajev (vš. Kazachstán) – Moskovčenko (Rusko)
Telia 5G Arena, Helsinki (kapacita 10.770 diváků)
Danby – Edwards, Horan (C), Pearson, Smith – Harrison – Poole (60. Wignall), Morris (83. Williams), Owen (71. Phillips), Woolfe – Wilde
Rushton – Wignall, Williams, Owen, Heath, Phillips, Harwood

S konstatováním, že HJK Helsinki vyhrává doma nad Connah's Quay FC 3:0 a nemusí jim tak vadit ani porážka 0:1 z prvního zápasu na hřišti Nomádů, protože Finové postupují do 2. předkola Evropské ligy, se s Vámi loučí a hezký sváteční večer přeje Tomáš Lysý.
Červené karty: 0:0.
HJK ještě během prvního zápasu zásluhou gólů Moshtagha Yaghoubiho a Akseli Pelvase zlikvidovalo náskok Connah's Quay FC a když v 55. minutě přidal třetí gól finského týmu – a svůj druhý v utkání – útočník Akseli Pelvas, nebylo z hlediska postupu Helsinek co řešit. I v prvním zápase byl klub z hlavního města Finska lepší, ovšem nevyjádřil to gólově. Nyní už ano a postupuje tak do druhého předkola, kde bude jeho soupeřem makedonská Škendija.
90+4'
90+3'
Tím spíše, že v posledních sekundách hry je ještě pískán útočný faul hostí těsně před velkým vápnem.
90+3'
Hosté se ještě dostávali do velkého vápna, kam šel dlouhý centrovaný míč. Na něj ale dosáhla obrana HJK a vypadá to, že zápas skončí jasným výsledkem 3:0 pro domácí.
90+2'
V závěru zápasu je připraveno poslední domácí střídání. Dvougólový střelec Akseli Pelvas jde z placu a nahradí jej Lucas Lingman.
90+1'
Evans Mensah zkusil z hranice vápna vystřelit, ovšem jeho střela byla zblokována. Nakonec míč dopadl na Dembu Savageho, jenž si jej potáhl přes obránce a nakonec ještě přiťukl Mensahovi, který v dobré pozici nemířil přesně.
90'
Ve druhém poločase budou nastaveny tři minuty nad rámec hrací doby.
90'
Když už se hosté dostanou dopředu, tak se proviní faulem. Jako nyní, když Wilde stáhl Annana a musí se míče vzdát.
89'
Přesto se ještě Evans Mensah pustil do napadání a gólman John Danby měl co dělat, aby před ním míč na poslední chvíli odkopl dopředu.
89'
Znovu se hraje na polovině hřiště. Úkol domácích zní pro tuto chvíli jasně – v klidu dohrát zápas a nezranit se.
88'
Mensah se řítil po levé straně do velkého vápna, ovšem přihrávku sebral v ofsajdu a i kdyby ne, tak mu ve finále celé akce vzal balon gólman Danby.
87'
Halme z poloviny hřiště bez potíží rozehrál na své spoluhráče vepředu. Nomads už ani nenapadají.
86'
Helsinki drží míč u levého rohového praporku, což je přesně to území, kde jim stačí dohrát zápas. Je velice nepravděpodobné, že by tým Connah's ještě nějak zdramatizoval zápas.
85'
Kotel HJK nyní vítá chorálem Evanse Mensaha, jenž přišel na hřiště na závěrečné minuty za Ousmana Jallowa.
84'
O postupu HJK je rozhodnuto, ale naopak druhý finský tým, jehož zápas začínal v 18 hodin SEČ, se rozloučí již v prvním předkole. Seinäjoki neudrželo nadějnou bezgólovou remízu z placu KR Reykjavík a doma prohrává nedlouho před koncem 0:2.
83'
Poslední a třetí střídání v kádru The Nomads. Dolů jde Callum Morris, kterého nahrazuje Matty Williams.
82'
Demba Savage ukázal na levé straně pokutového území míčovou ekvilibristiku, čímž si povodil dva hráče soupeře. Poté vypálil na branku a dobrý blok hostí zabránil tomu, aby se musel Danby zapotit. Domácí se nyní trošku zlobí, že se ve vápně jednalo o ruku, ale neřekl bych.
82'
Woolfe přihrál před velkým vápnem soupeře míč na Smitha, ale ani on neměl kudy dostat balon dopředu. Nakonec je z toho útok HJK.
81'
Za potlesku tribun odchází Sebastian Dahlström, kterého devět minut před koncem základní hrací doby vystřídá Chukwuebuka Onovo.
80'
Smith nemohl odcentrovat, měl před sebou spoluhráče, proto poslal míč na Woolfeho. Ten už odcentroval, ovšem Phillips si pomohl proti Annanovi útočným faulem.
80'
Bude si ale muset ještě chvíli počkat, na přerušení hry to jen tak nevypadá. O míč se nyní hodně často bojuje na středu hřiště.
79'
Také domácí připravují první střídání. Jen co bude hra přerušena, půjde na plac Chukwuebuka Onovo.
78'
Jako nyní, když Smith centroval z levé strany znovu do vápna, ovšem jeho úmysl přečetl Aapo Halme, který zblokoval míč na rohový kop.
77'
Po něm žádné nebezpečí nepřišlo, ovšem domácí se po několika odražených míčích musí mít stále na pozoru.
76'
Nyní se to již hostům povedlo, ovšem obrana HJK dnes pracuje dobře a odpálila míč na rohový kop.
76'
Na druhé straně u levého rohového kopu nedovolil Pirinen, aby se přes něj dostal Wignall a odcentroval míč před branku Dähneho.
75'
Tohle byla také gólová šance domácích. Savage z pravé strany z hranice vápna krásně odcentroval po zemi před branku, kde si míč našel Ousman Jallow, ovšem jeho levačka poslala balon vedle levé tyčky.
75'
K němu se postavil Woolfe, jenž sice centroval do velkého vápna, ovšem míč bez jakéhokoliv přičinění proskákal až za brankovou čáru.
74'
Tam ale Yaghoubi fauloval Smithe a bude z toho další přímý volný kop hostí.
74'
Přímý volný kop z pravé strany v podání Nathana Woolfeho se snesl až k Dähneovi, který jej vyboxoval daleko od svého pokutového území.
72'
Vhazování pro Connah's bude na jejich polovině u pravé strany. Poté vznikla pořádná tlačenice o míč, ve které byli úspěšnější domácí.
71'
Druhé střídání má na svědomí také welšská partička, když ze hřiště odchází Jay Owen a nahrazuje jej Jake Phillips.
70'
Tentokrát to ofsajd nebyl a snědé perly v dresu HJK měly slušnou šanci na další gólové zakončení. Savage na levé straně výborně přebral míč a zatáhl jej do vápna, jenže místo aby přihrál Jallowovi, tak zkusil něco mezi střelou a přihrávkou, což určitě nebyla dobrá volba.
68'
Rafinha se na hranici ofsajdu sice úspěšně obtočil přes soupeře, ale hned poté je jeho akce přerušena. Postavení mimo hru to skutečně bylo.
67'
Dlouhý nákop domácích propadl do velkého vápna, kde se do zakončení dostával Demba Savage. Počkal si, až mu míč spadne, ale poté jej netrefil ideálně a pro Danbyho bylo chycení balonu velice snadné.
67'
Zahrál si také gólman Thomas Dähne, který po malé domů Osmana Jallowa bez problémů rozehrál míč.
66'
HJK má míč na polovině hřiště a nevypadá to, že by se mělo na jejich sebevědomém výkonu cokoliv změnit.
64'
Demba Savage si dělal ve vápně prostor, dostal se dokonce do zakončení přes tři hráče, ale jeden z hostí jej poslal na zem. Penalta pískána není, jelikož píšťalka sudího Atažanova mlčí.
64'
Kombinace Woolfeho na levé straně vůbec nevyšla, domácí jsou znovu u míče a jdou dopředu.
63'
Fanoušci domácích se nyní hodně radují a jsou slyšet. Postup mají jejich Helsinki na dosah.
61'
Ousman Jallow si hned dvakrát osedlal na své půli u lajny právě Ryana Wignalla a dává mu pocítit, že pro něj první minuty na place nebudou úplně nejlehčí.
60'
Po hodině hry přichází první střídání, a to na straně The Nomads. Declan Poole jde z placu a nahradí jej Ryan Wignall.
60'
Tohle také nebyl zcela nejlepší zákrok Johna Danbyho. Záložník Sebastian Dahlström zkusil tvrdou ránu ze třiceti metrů a byť na ní gólman hostí dobře viděl, jen jí vyrazil před sebe. Nyní ale byli v tomto prostoru jeho spoluhráči.
58'
Ten ale nenadělal domácím příliš velké problémy. Horan sice našel míč, který se zvysoka snášel na jeho hlavu, ovšem zakončení bylo žalostné.
58'
Hosté se mohou přece jen dostat do zápasu, budou zahrávat přímý volný kop z pravé strany.
57'
Domácí nyní mohou hrát zcela v pohodě, protože Nomádi musí dát na postup dvě branky a to jej při jejich dnešním výkonu mise nemožno splnitelná.
55'
Helsinki právě vstřelily branku!
Tohle nebyl úplně jistý zákrok Danbyho, který střelu Yaghoubiho z pravé strany velkého vápna pouze vyboxoval před sebe. Obrana hostí poté zcela zapomněla na AKSELI PELVASE, jenž se dostal k míči, zpracoval si jej na pravou stranu a překonal Danbyho. Svým druhým gólem v utkání zřejmě posouvá HJK do druhého předkola. Asistence: Moshtagh Yaghoubi.
53'
Horan při snaze zastavit míč ve velkém vápně jej zablokoval tak nešťastně, že se balon snášel na malé vápno pro Ousmana Jallowa. Ten vystřihl akrobatické zakončení, jenže mířil těsně nad branku.
52'
Dobrý míč do vápna Helsinek nenašel nikoho z hráčů Connah's, naopak na druhé straně opět svedl Savage rychlostní souboj, tentokrát s Michaelem Pearsonem. Ten si jej podržel a po tom, co rozhodčí dal výhodu, aby jí následně přerušil, dostává obránce hostí žlutou kartu.
51'
Dlouhý míč na levou stranu dostal Demba Savage, ale dle mínění rozhodčích si v souboji pomohl faulem proti Kaii Edwardsovi, ač se to tedy domácím moc nelíbí.
51'
V naprostém poklidu hrají domácí. Nyní mají míč na své polovině hřiště a Patronen hledá, komu nahrát. Nakonec volí malou domů na Dähneho.
50'
Ousman Jallow se probíjel po pravé straně do vápna a nakonec se také dostal k míči. Ten před ním skočil, tak se do něj útočník HJK opřel, ovšem dobrý blok jednoho z hráčů hostí zabránil tomu, aby Danby musel zasahovat.
49'
Na dlouhý centrovaný míč nikdo z hostí nedosáhl, takže Thomas Dähne ztlumil míč ve svých rukách.
48'
Dopředu mířili také hráči domácích, ovšem jejich akce nebyla přesná a bude z toho pouze odkop od branky v podání Danbyho.
47'
Tohle od hostí nebylo vůbec špatné. Kai Edwards si na hranici vápna zpracoval míč na prsou a poté z první vystřelil. Jeho tvrdá rána ale šla pouze přesně do míst, kde byl připravený Thomas Dähne.
47'
Po Halmeho faulu jsou u míče hosté a snaží se se nepříznivým výsledkem něco udělat.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
Po pětačtyřiceti minutách mají výrazně blíže k postupu hráči HJK Helsinki, kteří vedou nad Connah's Quay FC 2:0. Již v jedenácté minutě smazal jednobrankové manko Helsinek z prvního zápasu Mostagh Yaghoubi, jenž se prosadil přímým volným kopem z třiceti metrů. O dvacet minut později vstřelil zatím rozdílový gól Akseli Pelvas po tom, co jej výbornou přihrávkou našel Demba Savage. Hosté nehrají vůbec dobře, navíc obdrželi již tři žluté karty.
45+2'
První poločas skončil a dopadl výrazně lépe pro HJK.
45'
V prvním poločasu se bude hrát o dvě minuty déle nad rámec základní doby.
44'
Hra je na chvíli pozastavena, protože s jedním z útočníků HJK se střetl George Horan, obránce a kapitán Nomádů. Oba musí být ošetřeni, ale nevypadá to nikterak vážně.
43'
Nedlouho poté byl Pelvas přistižen v ofsajdu a tím útočné snažení HJK znovu končí.
42'
Yaghoubi rozehrál přímý volný kop, po kterém centroval míč na Dahlströma. Ten vyzval do rychlostního souboje gólmana Danbyho, jenž byl u balonu dříve a má jej v držení.
42'
Na druhou stranu, stačí pouze jedna akce a Nomads jsou opět ve hře. To je prostě úděl výsledku 1:0 z prvního zápasu pro Welšany, který není ani dobrý, ani špatný. Stačí jeden gól a rázem jsou opět ve hře.
41'
Kai Edwards je již třetím napomínaným hráčem Connah's během prvního poločasu, když nyní zbytečně poslal na zem Yaghoubiho, střelce prvního gólu HJK. První poločas zkrátka hostům vůbec nevychází.
41'
Wilde fauloval Annana a to je další voda na mlýn pro HJK, které zůstává u míče.
40'
Do konce prvního poločasu chybí pět minut a Finové jsou jednoznačně lepší. Dílčí zápas roku jim zatím vychází velmi dobře.
39'
Jay Owen zabojoval o míč u levého rohového praporku a byť to chvíli vypadalo, že jej nakonec udrží, přišel o něj a pro Helsinki neznamenalo jeho úsilí žádné velké ohrožení.
38'
HJK drží míč na své polovině hřiště a vypadá to, že zbývajících zřejmě sedm minut do konce poločasu bude chtít hlavně v poklidu dohrát.
37'
Pokud Welšané nikterak dramaticky nezmění průběžný výsledek, může se HJK těšit ve druhém předkole na makedonskou Škendiju, jenž si ve dvojzápase pochutnala na Dacii Kišiněv jednoznačně 7:0.
36'
Zatím to vypadá, že Helsinki drží postup jasně ve svých rukou. V prvním utkání vytěžili Connah's z minima maximum, HJK byl lepším týmem. Nyní to vyjadřují Finové i střelecky.
35'
Michael Wilde si vzal na přímý volný kop pořádně dlouhý rozběh, ale ani to nestačilo, aby nějak výrazně ohrozil Thomase Dähneho. Míč šel vedle a gólman HJK tak nemusel zasahovat.
34'
Po faulu Annana na Owena bude zahrávat přímý volný kop také Connah's. Welšané by se potřebovali chytit, zatím je to pro ně hodně špatné utkání.
33'
Že je Demba Savage při chuti, o tom nemůže být pochyb. Nyní vzal odpovědnost na sebe, ovšem mířil vedle a Danby tak nemusel zasahovat.
31'
Na tomto gólu má nemalou zásluhu Demba Savage, který si zpracoval míč na prsou. Poté ho nejenže přes Smitha, který na něj dotíral, udržel, ale ještě přihrál pro Akseli Pelvase, jenž balon lehce potáhl kolem Edwardse a poté křižnou ranou k levé tyči nedal Darbymu šanci. Asistence: Demba Savage.
30'
Rafinha vzápětí vybojoval přímý volný kop po faulu Woolfa a bude to další slibná příležitost pro Helsinki.
29'
Tak tohle nebylo vůbec špatné. Juha Pirinen rozehrál roh nakrátko pro Rafinhu, který ihned zkusil vystřelit. Kapitánu HJK nescházelo moc, aby míč vměstnal mezi tři tyče. Takhle je to těsně vedle.
28'
Zeď postavená hráči Connah's se ukázala jako pořádně neprostupná a zblokovala míč na rohový kop. Toho se ujímá Pirinen.
28'
Domácí tak mají další výhodu přímého volného kopu, a to zhruba 30-35 metrů od Danbyho branky.
27'
Třetí faul Dannyho Harrisona během tří minut už byl na sudího Atažanova moc a uděluje záložníkovi hostí žlutou kartu. Tentokrát se obětí jeho nedovolené hry stal Dahlström.
26'
Rafinha si neodpustil faulík na Woolfeho a nyní budou mít míč v dražení naopak hráči hostí, což pro ně může být vítaná chvíle k odpočinku.
25'
Jenže domácí v podání Yaghoubiho jej nerozehráli zcela dobře a balon je tak odražený kdesi na polovině hřiště.
25'
No, vypadá to, že Harrison je v poslední době pořádně nažhavený. Také nyní spáchal přestupek a bude z toho pro HJK přímý volný kop z poměrně zajímavé vzdálenosti.
23'
Po vhazování Connah's se nestalo vůbec nic, naopak Welšané o míč přišli a rozehrávat hru z poloviny hřiště tak budou domácí.
22'
Danny Harrison fauloval protihráče a nedobrovolně tak odevzdává míč do držení HJK.
21'
Další ofsajd a také tentokrát na straně Nomads. Wilde byl zachycen v ofsajdové pozici, což samozřejmě asistent sudího dobře viděl a ihned zvedl praporek.
19'
Woolfe nenašel recept na obránce Rafinhu a nedostal se přes něj. Kapitán HJK zatím hraje velice dobrý zápas, nyní už jde o to pouze přidat jednu branku, aby měl jeho tým v držení postup, ne pouze otěže dnešního zápasu.
19'
Nyní to už vypadalo, že se Poole dostane přes Patronena, ale proti finskému stoperovi si pomohl faulem, který je také sudím Atažanovem odpískán.
17'
Declan Poole zkoušel zachytit dlouhou přihrávku od obránce Patronena, a to poměrně riskantní, ale nakonec se mu to nepodařilo.
16'
Ale je to pouze na chvilku, domácí posilnění úvodním gólem jsou opět aktivnějším týmem.
16'
Balon mají nyní v držení hosté, ale daleko od branky, prakticky kdesi na půlící čáře. To není pro Dähneho a jeho spoluhráče v poli moc nebezpečné.
14'
Útok hostí nemůže pokračovat, protože rázem evidujeme i první ofsajd. V něm byl Poole.
12'
Po faulu Michaela Wildeho přichází první žlutá karta, kterou obdržel právě tento dnes jediný hrotový útočník welšského celku, jenž si vzal do parády Halmeho.
11'
MOSHTAGH YAGHOUBI se s tím nepáral, postavil si míč 30 metrů od branky a vystřelil ho do pravé šibenice. Tam sice byl Darby, ovšem na tvrdou střelu si jen sáhl a ta mu propadla k tyči za brankovou čáru.
10'
Horan fauloval Yaghoubiho a Helsinki tak znovu zůstanou na půli soupeře. K přímému volnému kopu se staví Yaghoubi.
9'
Centrovaný míč z domácích kopaček nenašel nikoho jiného, než gólmana hostí Johna Danbyho, který jej má bezpečně v rukavicích.
9'
Nathan Woolfe sice zkoušel dát míč do ohně na své spoluhráče, ale nenašel nikoho. Pokračuje se tak dále.
8'
První rohový kop si vyzkouší také hráči welšského týmu.
6'
Po rohovém kopu, který měl na svědomí Yaghoubi, se ke střele dostal Rafinha, ovšem jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
5'
K němu se postavil Jallow, ale jeho střela byla zblokována na roh. Helsinki tak pokračují v začínajícím tlaku.
4'
U míče zůstanou domácí, jelikož Poole fauloval kapitána HJK Rafinhu a bude to pro finský celek přímý volný kop.
3'
Ovšem pro Dähneho neznamenal roh žádné nebezpečí, pokračuje se tak dále za bezbrankového stavu.
2'
První rohový kop bude kopat hostující tým, míče se ujímá jediný střelec z prvního zápasu Woolfe.
1'
V úvodní minutě zatím nic zajímavého neevidujeme, u míče je HJK.
1'
V Telia 5G Areně je vše připraveno, zápas mezi HoJeKo a The Nomads může pomalu začít. Kdo se na konci bude radovat z postupu do druhého předkola? Napoví následujících minimálně 90 minut.

HJK Helsinki: Dähne – Rafinha (C), Halme, Patronen, Pirinen – Annan, Dahlström, Yaghoubi – Pelvas, Jallow, Savage
Náhradníci: Uusitalo – Jalasto, Lingman, Onovo, Obilor, Lappalainen, Mensah

Connah's Quay FC: Danby – Edwards, Horan (C), Pearson, Smith – Harrison – Poole, Morris, Owen, Woolfe – Wilde
Náhradníci: Rushton – Wignall, Williams, Owen, Heath, Phillips, Harwood

Rozhodčí: Atažanov – Tergeussizov, Žapasbajev (vš. Kazachstán) – Moskovčenko (Rusko).
2. předkolo Evropské ligy:
Jasné je, že ať už do druhého předkola postoupí HJK nebo Connah's, tak soupeřem úspěšnějšího týmu ve druhém předkole Evropské ligy bude lepší z dvojice Dacia Kišiněv vs. Škendija. Tetovo. První zápas dopadl lépe pro makedonskou Škendiju, která doma vyhrála nad moldavským celkem nečekaně vysoko 3:0.
Connah's Quay FC:
Je prakticky nemožné zajistit si přes The New Saints FC lepší pozici než druhé místo. To je již několik let praktický obrázek welšské Premier League a nejinak tomu bylo i tentokrát. Connah's skončil na druhé pozici se 43 body a ztráta na vedoucí TNS činila 21 bodů. Do předkola Evropské ligy ale Welšané vstoupili dobře, jediný gól vstřelil ve 40. minutě Nathan Woolfe po velké chybě gólmana HJK.
HJK Helsinki:
HoJeKo, jak se správně čte a říká zkratka fotbalového klubu z Helsinek, skončil v předešlém ročníku Veikkausliigy na druhém místě o tři body za mistrovským Mariehamnem, takže klub z hlavního města čeká pouze předkolo Evropské ligy. Pokud by nejúspěšnější finský klub vypadl již v prvním předkole, byla by to tedy pořádná seznace. HJK bude mít dnes co dělat, protože porážka 0:1 z prvního zápasu je jedním z nejhorších. Stačí inkasovat od soupeře branku a dle pravidla o postupu musíte dát tři.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u odvetného zápasu prvního předkola Evropské ligy, ve kterém se proti sobě utkají HJK Helsinki a Connah's Quay FC. Úvodní zápas skončil lépe pro welšský celek, který doma vyhrál 1:0, takže tým z finského hlavního města bude stahovat nejmenší možnou ztrátu, pokud bude chtít postoupit do druhého předkola. Zápas začíná přesně v 18 hodin.