Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Inter Baku : Fola - 12. července 2017   18:00

Inter Baku
Inter Baku
89' Sejidov
1:0
(0:0)
Fola
Fola
Inter Baku
Agajev – Scarlatache, Silva, T. Gulijev – Qirtimov (87. Zargarov), Abdullajev (84. Sejidov), Bajramov, Alchasov – Fardjad-Azad (79. Abbasov), Alijev, Hadžijev (C)
Sadigli – Tašgin, Zargarov, Abbasov, Sejidov, Amirli, M. Gulijev
Eitan Shmuelevitz – Nissan Davidy, Sagy Mazamber (vš. ISR)
Dalga Stadium, Baku
Fola
Hym – Laterza, Klein (C), Chrappan, Kirch – Bechtold (90+2. Martin-Suarez), Muharemović – Klapp (52. Corral), Dallevedove, Saiti (72. Bensi) – Hadji
Cabral – Bernard, Martin-Suarez, Kocur, Sacras, Bensi, Corral

K tomuto utkání je to ode mě vše, ale budu se na vás těšit hned u utkání předkola Ligy mistrů mezi Mariehamn a Legiou Varšava. Na shledanou.
Dnešní utkání je tedy u konce a z vítězství se přeci jenom raduje domácí Inter Baku. Ázerbájdžánský celek se sice dlouho nemohl prosadit, ale nakonec se ke střele v 89. minutě dostal Mirhüseyin Sejidov. Zakončení střídajícího hráče bylo tečováno a skončilo mimo dosah bezchybného Thomase Hyma. V odvetě je ale všechno nadále otevřené.
90+5'
90+5'
Žlutou kartu ještě v závěru dostává Samir Hadji (FOL).
90+3'
Hosté už se hodně neurovnaně snaží prodrat do blízkosti Agajevovy brány. Defenzíva Baku je ale pozorná.
90+2'
Střídání v týmu Inter Baku: ze hřiště odchází Michel Bechtold, přichází Christophe Martin-Suarez.
90+2'
Ve druhé minutě nastavení se ještě k dlouhému centru snažil prodrat Corral, nicméně míč šel příliš daleko od jeho hlavy.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty.
89'
Inter Baku právě vstřelil branku!
Tak to je pro hosty nepříjemný šok v závěru řádné hrací doby. Po dvou sražených přihrávkách z levé strany se míč zjevil před MIRHÜSEYINEM SEJIDOVEM a jeho tečovaná střela zamířila do protipohybu brankáře Hyma.
88'
Hodně nevýrazný pokus o přihrávku za obranu Foly teď obstaral Sejidov. Baku by v závěru opravdu potřebovalo dát branku.
87'
Střídání v týmu Inter Baku: ze hřiště odchází Ilkin Qirtimov, přichází Samir Zargarov.
86'
Naprosto bez problémů hosté drží míč u středové čáry. Odtud se navíc pomalu posouvají na soupeřovu polovinu, kde mohou šetřit čas.
84'
Střídání v týmu Inter Baku: ze hřiště odchází Elnur Abdullajev, přichází Mirhüseyin Sejidov.
84'
Nizami Hadžijev (IBA) si navíc pustil pusu na špacír a dostává žlutou kartu.
83'
Hadžijev dostav dobrou přihrávku za obranu soupeře, ale nepohlídal si ofsajd. Hostující gólman tak nyní může zůstat naprosto v klidu.
82'
Ani následující akce Interu Baku neměla kvalitní vyústění. Zleva šel vysoký centr přesně do rukavic pozorného Hyma.
81'
Stále častěji se domácí fotbalisté dostávají do blízkosti brankáře Hyma. Naivně si teď o odpískání penalty říkal jeden z domácích útočníků, ale sudí byl neoblomný.
79'
Střídání v týmu Inter Baku: ze hřiště odchází Pardis Fardjad-Azad, přichází Mirsahib Abbasov.
78'
Rohový kop domácího týmu skončil na hlavě Scarlatachea. Jeho zakončení ale bez větších problémů zneškodnil Thomas Hym.
76'
Bajramov táhl další akci domácího týmu. Z pravé strany dokonce chystal přihrávku do pokutového území, avšak míč šel mimo tři tyče.
75'
Znovu se domácí rychle vydali na útočnou polovinu. Tentokrát ale vymysleli pouze skákavou přihrávku, která doputovala za brankovou čáru.
74'
Na druhé straně byla k vidění slibná standardní situace. K volnému kopu z dvaceti metrů se postavil Bensi, nicméně jeho technické zakončení minulo Agajevovu bránu.
72'
Velká příležitost Baku. Qirtimov se dostal za obranu soupeře, ale proti vyběhnuvšímu Hymovi neuspěl, následně šla hlavička do tyče a vše střelou do náruče brankáře ukončil Hadžijev.
72'
Střídání v týmu CS Fola Esch: ze hřiště odchází Enis Saiti, přichází Stefano Bensi.
71'
Pohledná akrobatické zakončení teď vytáhl Pardis Fardjad-Azad, který se položil do nůžek, ale míč poslal nad břevno Hymovy brány.
70'
Baku přeci jenom začíná více tlačit a znovu se dostává ke kombinaci na útočné polovině. Ani jeden z následných centrů však nemířil k hráčům v bílých dresech.
68'
Na konci 68. minuty se Fola prezentovala pohlednou kombinací na levé straně útočné poloviny. Nakonec šel míč jen do zámezí, ale Baku bude vhazovat až u rohového praporku.
67'
Standardní situaci Interu Baku si lucemburský manšaft naprosto bez problémů pohlídal. Hra se posouvá aspoň na nějakých čtyřicet padesát metrů od Hymovy brány.
66'
Nepříliš povedený centr z pravé strany měl doputovat na hlavu jednoho z domácích, nicméně místo toho letěl až k Hymovi. Následovat bude rohový kop.
64'
Rodící se protiútok hostující Foly nyní důrazně přerušil Fuad Bajramov (IBA). Odměnou mu je žlutá karta.
63'
Křížný nákop na rozběhnutého Fardjada-Azada nebyl vůbec špatný, avšak Kirch si soupeře velmi dobře pohlídal. Přesto u míče zůstanou domácí.
61'
Jedovatý přízemní centr z levé strany teď mířil na bližší tyč, avšak nikdo z hostů se k míči nedostal. Rozehrávat tedy může domácí gólman.
60'
Ne, ne a ne. Inter Baku opravdu nemůže najít cestu přes velmi pozornou defenzívu Foly. Jestli lucemburský tým udrží remízu, řekl bych, že se záhy dostane do pozice favorita.
58'
Kousek od středového kruhu nyní Saitiho nedovoleně atakoval Qirtimov. Následně přišel centr do pokutového území, ale obrana Baku si věděla rady.
57'
Inter Baku si zatím ne a ne vypracovat lepší příležitost. V posledních minutách naopak několikrát zahrozila hostující Fola, která vyráží k odvážným brejkům.
56'
Volný kop Baku nepřinesl nic nebezpečného. Posléze si dobrou střeleckou pozici připravil Dallevedove, nicméně jeho přízemní zakončení šlo kousek vedle tyče.
54'
Pouze za cenu žluté karty teď Mehdi Kirch (FOL) zastavoval nabíhajícího si protihráče.
53'
Ken Corral se hned po příchodu na trávník mohl stát hrdinou. V plném běhu totiž přehrál všechny obránce a na hranici šestnáctky ho zastavil až Agajev. Pak ještě Scarlatache posunul míč těsně vedle vlastní brány.
52'
Střídání v týmu CS Fola Esch: ze hřiště odchází Ryan Klapp, přichází Ken Corral.
52'
Zatímco kvůli zranění Klappa Fola hraje pouze v deseti hráčích, domácí se znovu natlačili do útoku. Následovala však pouze přihrávka mířící za brankovou čáru.
51'
Stále se favorizované Baku ne a ne dostat k pořádnému ohrožení Thomase Hyma. Navíc si troufnu říct, že s přibývajícím časem budou domácí stále nervóznější.
49'
Příliš důrazně se nyní jeden z domácích tlačil přes bránícího soupeře. Defenzíva Foly je nadále velmi pozorná a téměř soupeře nepouští blíže k Hymovi.
48'
Znovu to byl Alijev, kdo se dral za prudkou přihrávkou spoluhráče. Míč ale před brankovou čárou nezastavil.
47'
Kirch nyní hodně věřil svému brankáři, který musel bleskově z brány aby před Alijevem stihnul nejistou malou domů.
46'
Začátek druhého poločasu je zatím plně v režii Interu Baku. Domácí fotbalisté se ale marně snaží najít mezeru v rozestavení soupeře.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
Úvodních 45 minut zápasu je minulostí. Zatím sledujeme poměrně vyrovnané utkání, které nenabídlo téměř žádné golové šance. V poslední minutě se sice domácí Baku dostalo velmi blízko, avšak Thomas Hym na brankové čáře zastavil míč odražený od nohou vlastního obránce. Doufejme, že druhá půle přinese více zajímavějších situací.
45'
45'
Obrovská šance v samotném závěru. Hadžijev zprava dobře přihrával před Hyma, míč se odrazil od nohou bránícího Laterzy a hostující gólman musel rychle reagovat. Kulatý předmět však zastavil ještě před brankovou čárou.
44'
Prudká přihrávka na Klappa sice letěla pouze k Alchasovovi, avšak ten malou domů zavařil gólmanovi Baku. Agajev musel zvolit zakopnutí míč do zámezí.
43'
Hráči lucemburského týmu naprosto v klidu kombinují na obranné polovině a zdá se, že budou chtít počkat na konec poločasu.
42'
Hodně nepovedený výběh z brány předvedl Agajev, který šel až na hranici šestnáctky, ale tam vůbec netrefil prudký centrovaný míč. Naštěstí pro něj šel kulatý předmět daleko od hráčů Foly.
41'
Hadžijev si sice hledal pozici na hranici ofsajdového postavení, ale nakonec si obrannou linii soupeře nepohlídal. Následné posunutí míče do brány už bylo zbytečné.
40'
Trochu důrazněji byl atakován Qirtimov, který se po ucítění doteku ochotně položil k zemi. Baku tedy může rozjet další akci.
39'
Samir Hadji patičkou šikovně hledal nabíhajícího si Klappa. Ten mířil zprava až na hranici pokutového území, ale míč si k němu nenašel cestu.
37'
Míč nakonec po chvíli doputoval až do rukavic Salahata Agajeva, jenž se pokusil o velmi rychlý nákop na soupeřovu polovinu. Vše ale končí vhazováním Foly.
36'
Svěřenci kouče Strassera po rohu získali ještě volný kop z podobné pozice, avšak ani ten nepřinesl přesnější centr.
35'
Hostující Fola sice vybojovala rohový kop, nicméně Saitiho centr na bližší tyč nenašel nikoho z hráčů lucemburského týmu.
34'
Hlavní rozhodčí dnes vůbec nehodlá diskutovat s poměrně často polehávajícími hráči Baku. Teď z trávníku důrazně zvedá Gulijeva, který se chvíli držel za záda.
33'
Pouze velmi nepovedený centr nyní hosté vytěžili po akci na levé straně. Míč si to namířil daleko od všech fotbalistů oblékajících červené dresy Foly.
32'
Hodně rychle musel na trávník Salahat Agajev, který čelil prudké přihrávce na rozběhnutého Hadjiho. Domácí brankář však přeci jenom těžil z menší vzdálenosti od míče.
31'
S dalším zakončením domácího celku přispěchal Alijev, jenž natáhl ke střele po přiťuknutí od Fardjada-Azada. Razantní pokus však vylétl nad břevno.
29'
Do solidní pozice se nyní dostal Gulijev. K domácímu obránci se míč dostal po dvou odrazech, ale těžký skákavý volej šel posléze mimo tři tyče.
28'
Povedenou kombinací teď domácí zaměstnávali pravou stranu soupeřovy obrany. Bechtold se ve výsledku dopustila nedovoleného zákroku na Alijeva.
27'
Další akci Baku táhlo na pravé straně. Ani nadvakrát ale přihrávka do pokutového území nenašla adresáta a po další snaze domácích byl odmáván ofsajd Alijeva.
26'
Thomas Hym se na druhé straně dopustil velké chyby při odkopu, avšak jeden z domácích se následně hodně ukvapil. Míč byl odevzdán znovu lucemburskému brankáři.
25'
Nakonec se sice zahrával ještě jeden roh hostujícího celku, ale Chrappanova hlavička zády k bráně zamířila až nad břevno. Agajev tak zůstal v klidu.
24'
Dlouhý centr byl odvrácen jen za cenu rohového kopu. Ten však Dallevedove ani po dvou přihrávkách do šestnáctky nevyužil.
23'
Mezi dva hráče soupeře se u postranní čáry dostal Tom Laterza, který byl důrazně poslán k zemi. Volný kop ve prospěch Foly.
22'
Napravo se šikovně uvolňoval Qirtimov, ale tomu nakonec do cesty vkročil Peter Chrappan. Slovák si nakonec vykoledoval faul.
21'
Jedovatý centr z levé strany teď proskákal až na hranici malého vápna, kde ho patičkou do bezpečí posunul až Denis Silva. Baku navíc získává vhazování.
20'
Po ubránění ofenzívy domácího týmu přišel rychlý nákop vpřed, nicméně míč si to namířil do zámezí. Na trávník se mezitím položil Hadžijev, avšak rozhodčí nechává pokračovat ve hře.
19'
Jen zřídka se týmům daří útočit do otevřenější obrany soupeře. Fola teď něco takového mohla podniknout, ale celou akci zbrzdil Dallevedove.
17'
Z obou stran je k vidění hodně nepřesných přihrávek. Domácí se sice nyní dostali blízko k bráně, ale centr zprava prolétl kousek od dobře postaveného Fardjada-Azada.
16'
Kombinace domácího Inter Baku stále naráží na velmi pozornou defenzívu lucemburského celku. Zdá se, že Fola je na soupeře dobře připravená.
15'
Teď se sice hosté dostali na nějakých třicet metrů od brány, nicméně následné roztažení hry na pravou stranu nebylo úspěšné.
14'
Fola rozvážně kombinuje hluboko na své polovině. Přes trojici soupeřových útočníků se zatím ne a ne dostat přes středovou čáru.
13'
Solidní centr mířící na hranici malého vápna byl nejprve prodloužen a poté definitivně odvrácen daleko od Hymovy brány.
12'
Elnur Abdullajev byl u středového kruhu atakován šlapákem v podání napadajícího Kircha. Baku hru následně rychle vytáhlo vpřed a získalo roh.
11'
Kolmé přihrávky domácích fotbalistů jsou zatím hodně nepovedené. Další taková zamířila pouze za brankovou čáru.
10'
Fola Esch velmi rychle navázala hru vhazování po lajně. Nakonec je z toho zisk rohového kopu, ke kterému se chystá Muharemović.
9'
Další pokus o oslovení některého z domácích útočníků. Znovu byl míč příliš dlouhý a doputoval jen k pozornému Hymovi.
8'
Výborný centr za obranu Foly teď málem skončil na hlavě rozběhnutého Alijeva. Tomu ale nakonec chybělo pár centimetrů.
7'
Jenže slovenský obránce Peter Chrappan (FOL) je i přesto penalizován žlutou kartou.
7'
Velmi důrazně byl atakován jeden z domácích, který však ještě dokázal posunout hru blíže k rohovému praporku. Baku bude vhazovat.
5'
První rohový kop zápasu nyní vybojovalo domácí Baku. Fadžijev však odcentroval pouze na hlavu jednoho z obránců Foly.
3'
Po nedovoleném zákroku Fardjada-Azada se dopředu nahrnuli fotbalisté hostujícího celku. Jejich souhra však skončila na hranici pokutového území.
1'
Úvodní výkop sice obstarali fotbalisté Foly, avšak nyní už kombinují domácí borci. Nějaký výrazný posun vpřed se ale zatím nekoná.
1'

Inter Baku: Agajev – Scarlatache, Silva, T. Gulijev – Qirtimov, Abdullajev, Bajramov, Alchasov – Fardjad-Azad, Alijev, Hadžijev (C)
Náhradníci: Sadigli – Tašgin, Zargarov, Abbasov, Sejidov, Amirli, M. Gulijev

CS Fola Esch: Hym – Laterza, Klein (C), Chrappan, Kirch – Bechtold, Muharemović – Klapp, Dallevedove, Saiti – Hadji
Náhradníci: Cabral – Bernard, Martin-Suarez, Kocur, Sacras, Bensi, Corral

Rozhodčí: Eitan Shmuelevitz – Nissan Davidy, Sagy Mazamber (vš. ISR).
CS FOLA ESCH

Na rozdíl od svého soupeře vyhrála Fola domácí ligu hned sedmkrát, avšak i přesto se rovněž nedokázala kvalifikovat to základní části jedné z evropských soutěží. V Lize mistrů vypadl lucemburský tým dvakrát v druhém předkole na Dinamu Záhřeb a neúspěch zaznamenal i v PMEZ v sezóně 1973/74. Co se týče Evropské ligy, tak letošní postup do 2. předkola je historickým úspěchem, neboť dosud Fola Esch vypadla třikrát hned v prvním kole.

V úvodním předkole letošního ročníku Evropské ligy se očekával velmi vyrovnaný souboj, nicméně v duelu s Milsami byl lehce favorizován právě moldavský celek. Ten si také z Lucemburska odvezl docela přijatelnou prohru 1:2, avšak doma pouze remizoval 1:1 a z postupu se tak radovala Fola.
INTER BAKU

Dvojnásobný mistr Ázerbájdžánu se do letošního ročníku předkola Evropské ligy probojoval díky třetímu místu v domácí lize. Celkově se jedná o šestý pokus o probojování se do základní skupiny, nicméně všechny předchozí byly neúspěšné. Nejdále Inter Baku došlo v sezóně 2015/2016, kdy skončilo až ve třetím předkole EL na Athleticu Bilbao. Ke zmíněným účastem v Evropské lize ještě musíme přičíst i dvě vypadnutí v druhém předkole Ligy mistrů.

V prvním předkole Evropské ligy se Inter Baku potkalo s Mladostí Podgorica a tento celek Ázerbájdžáncům nebyl pořádným soupeřem. V Srbsku totiž Baku vyhrálo 3:0 a doma přidalo vítězství 2:0.