Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Irtyš Pavlodar : CZ Bělehrad - 13. července 2017   16:00

Irtyš Pavlodar
90+3' Živković
1:1
(0:0)
CZ Bělehrad
CZ Bělehrad
51' Boakye
Loria (K) – Kislicyn (85. Šabalin), Maslac, Stamenković, Dautov, Živković – Fonseca, Geterijev, Antonio, Kalinin (77. Darabajev) – Bugajev (78. Fofana).
Kalmykov – Alijev, Darabajev, Fofana, Popov, Jessimov, Šabalin
M. Avram – V. Avram, Orbulet (všichni Rum.)
CZ Bělehrad
Manoljović – Stojković, Savić, Le Tallec, Andjelković (K) – Jovičić, Donald – Srnić, Kanga (64. Milijaš), Ricardinho (84. Ruiz) – Boakye (90. Račić).
Kahriman – Frimpong, Račić, Ruiz, Mijilaš, Milić, Vučićević

Díky za pozornost a mějte se fajn.
Druhý poločas již nabídl dva gólové okamžiky. Oba přitom přišly z pokutových kopů. Nejprve proměnil diskutabilní penaltu Boakye, na druhé straně pak potrestal nesmyslný zkrat Andjelkoviće Živković. Do bělehradské odvety tak přece jenom v lepší pozici pojede favorizovaná Crvena, jíž stačí k postupu i remíza 0:0.
90+5'
90+5'
Ještě jeden skvělý zákrok musel vytáhnout brankář Loria proti střele Andjelkoviće zpoza velkého vápna, ale remízový stav již bude nezměněn.
90+4'
Ještě jeden roh pro Crvenu.
90+3'
Pavlodar právě vstřelil branku! STEFAN ŽIVKOVIĆ zvolil jednoduché zakončení a prudkou ranou pod břevno nakonec patrně dovede zápas k remíze.
90+2'
Zničehonic však přichází neuvěřitelná chyba zadáků Crveny a penalta pro Irtyš po ruce Andjelkoviće, který nepochopitelně vyskočil a rukou zasáhl míč!
90+1'
Hosté drží míč na útočné polovině a směřují k výhře.
90+1'
Zápas bude prodloužen ještě o čtyři minuty.
90'
Z trávníku odchází autor jediné branky Boakye, který na něj vpustí pro poslední okamžiky Račiće.
90'
Až teď se do nadějné pozice v pokutovém území probil Šabalin, ale v tísni už neodcentroval tak, jak bylo zapotřebí.
89'
Domácí kombinují daleko od branky Manoljoviće, Crvena je trápí vytáhlým presinkem.
88'
Hosté už nikam nespěchají a k aktivitě je musel přimět také sudí Avram.
88'
Ke střele z dálky napřáhl na druhé straně Srnić, ale mířil hodně mimo Loriovu branku.
87'
Centr Živkoviće však nebezpečí Manoljovićovi nepřivedl.
86'
Teď je tu ovšem po zásahu Mitchella Donalda pro domácí alespoň roh.
86'
Crvena zůstává na balonu a kombinuje mezi obránci, Irtyš má problémy vůbec s míčem přejít polovinu hřiště.
85'
Vzápětí poslední střídání na domácí straně, kde Kislicyna nahradil Šabalin.
84'
Dohráno má také Ricardinho, který pouští na hrací plochu Ruize.
84'
Žádný tlak Irtyše se ale nekoná, a tak to vypadá, že fotbalisté Pavlodaru pojedu do Bělehradu v těžké situaci.
83'
Samotný centr však byl hodně nepřesný.
82'
Další nebezpečně vyhlížející standardní situace pro Crvenu. Tentokrát Milijaše doslova zkosil Dautov.
81'
Fonseca odcentroval do pokutového území zprava, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Podobně pak dopadl také Živković, jenž našel pouze rukavice Manoljoviće.
80'
Domácí se však v pohodě ubránili.
79'
Na druhé straně však zmrazil ofenzivní snahu Irtyše svým průnikem po pravé straně Stojković a vybojoval rohový kop.
78'
Vzápětí přišel v domácím dresu do boje také Fofana, ten ale místo Bugajeva.
77'
Tak až teď první změna, Kalinina nahradil Darabajev.
76'
Ricardinho už dobelhal za postranní čáru a hra pokračuje.
76'
Možná trochu překvapivě domácí trenér stále nestřídá, přitom do konce utkání zbývá jen pár minut.
75'
Na trávníku zůstal jeden z hráčů Crveny. Chvíli se tak hrát nebude.
74'
Štěstí zkusil levačkou Živković, ale svatyni Crveny vysoko přestřelil.
73'
No a je tu další žlutá karta. Po rozehrávce Lorii pronikal k brance Manoljoviće Fonseca a Donald ho nějakých třicet metrů od ní fauloval. Zajímavá šance pro Irtyš.
72'
Ve druhé půli viditelně ožil Ricardinho, nicméně jeho poslední akce končí jen odkopem od branky Lorii.
71'
Stamenković fauloval ve vzdušném souboji, Crvena Zvezda tak bude i v dalších okamžicích kontrolovat míč.
70'
Přesto se fotbalisté Irtyše osmělili a několikrát pořádně zahrozili brance Crveny Zvezdy. K zakončení se však domácí bojovníci vlastně nedostali.
70'
Ani další nabídka Dautova do vápna Crveny Zvezdy nebezpečí neznamenala.
69'
Domácí rychle přenesli hru z levé strany na pravou, ale pokus Dautova skončil velkým nezdarem. Sběrači balonů hledají kulatý předmět možná ještě teď.
68'
Hosté mají zápas jednoznačně pod kontrolou, i když se po předchozím souboji zranil autor jediné branky Boakye.
66'
Střelu střídajícího Nenada Milijaše ovšem zlikvidoval gólman Loria nadvakrát.
65'
Domácí jsou hodně rozladěni výkonem sudího Avrama. Ten teď odpískal nedovolený zákrok na Ricardinha od Kalinina. Nebezpečný přímý kop pro hosty.
64'
První střídání v podání hostujícího týmu. Hodně viditelného Kangu nahradil Milijaš.
63'
Na druhé straně přišel táhlý centr z pravé strany na Ricardinha, ale hostující křídelník měl k balonu přeci jen daleko.
62'
Na druhé straně pak balon po nabídce Živkoviće proskákal pokutovým územím, až nakonec skončil vedle brány Manoljoviće.
60'
Irtyš se ale dokázal ubránit, nebezpečí mu nepřivodil ani pokus z voleje v podání dobíhajícího Jovičiće.
60'
Teď už ale další standardku rozehrají hosté. Balon je blízko pokutového území, z úhlu ho do hry uvede Srnić.
59'
Irtyš nevysvobodila z krize ani standardní situace, po níž z voleje zakončoval z velkého úhlu Bugajev, ale placírou poslal míč vysoko nad.
58'
Hosté i nadále v pohodě kontrolují náskok a pomáhá jim k tomu i velké kouskování hry.
56'
A zase nebezpečí před brankou Lorii. Tentokrát po nabídce od Ricardinha vypálil zpoza pokutového území Kanga a gólman Irtyše měl plné ruce práce s tím, aby dokázal míč vyrazit.
55'
Irtyš je jako opařený, jeho hráči nedokáží podržet míč na kopačkách déle než pět vteřin.
53'
Před dotírajícím Ricardinhem hasil tygřím skokem další nebezpečí gólman Loria.
52'
Stamenković navíc po faulu u půlící čáry uviděl první žlutou kartu svého týmu, hosté pokračují v aktivitě.
52'
Pro domácí tým tedy zkraje druhé půle studená sprcha. Uvidíme, zda v jejich podání nyní budeme svědky větší útočné aktivity.
51'
CZ Bělehrad právě vstřelil branku!
K exekuci se postavil RICHMOND BOAKYE a střelou do šibenice nedal brankáři Loriovi šanci, i když domácí gólman vystihl směr střely.
50'
Pak se ale hra přemístila na druhou stranu hry a po zákroku na Kangu byla odpískána penalta! Zbytečným sražením se provinil Maslac.
50'
Posléze se hra na chvilku přemístila před branku Crveny Zvezdy, ovšem centr Geterijeva nebyl nijak přesný, navíc před Manoljovićem nebyl žádný z hráčů domácích.
48'
Už podle úvodních okamžiků je však patrné, že aktivnějším týmem opět zůstává Crvena Zvezda.
47'
Irtyš zase zvládl hlavičkové souboje ve vlastním pokutovém území. Pak se ještě snažil získat míč pro sebe Kanga, ale zpracoval si ho daleko od nohy.
47'
Hosté hned vybojovali standardní situaci.
46'
Vše nachystáno k začátku druhé půle.
Druhá půle začne přibližně v 17:02.
Balon v závěru půle neopustil střed hrací plochy, a tak se odchází do kabin za stavu 0:0. Hosté byli nebezpeční zejména v počátku utkání, kdy měl dobré šance Kanga, ale nevyužil žádnou. Na druhé straně se musel gólman Manoljović vytáhnout proti pokusu Stamenkoviće.
45'
45'
Nastavovat se bude jedna minuta.
44'
Přece jenom aktivnější v závěru poločasu je hostující tým, ale po většinu častu spíše jenom obléhá pokutového území domácích.
42'
Hra běží podle přednchozího řádu, na vyložené šance stále čekáme spíše marně.
40'
Crvena Zvezda zatím zkouší hrát často po křídlech, ale poslední pokus o uvolnění předbrankových hráčů od Srniće skončil nezdarem.
39'
Andjelković opět ostře zajel do soupeře, z vlastní poloviny tak rozehrává domácí mužstvo.
38'
V pokutovém území Irtyše zase bylo pořádně rušno, ale Srnić si balon na kopačce nesrovnal tak, jak by bylo bývalo třeba.
37'
Opět však sledujeme pasáž hry, kdy dominují na míči fotbalisté srbského celku.
36'
Kanga po rychle rozehraném autu ihned uvolňoval Andjelkoviće, ale i s jeho dalším centrem si zadáci Pavlodaru poradili.
35'
S centrem na bližší tyč si ovšem zadáci Irtyše dovedli poradit.
34'
Na druhé straně vybojoval Andjelković proti přesile rohový kop.
33'
Po ní se zavěsil do vzduchu Stamenković a pěknou hlavičkou protáhl brankáře Manoljoviće.
32'
Tentokrát to Fonseca zkoušel zleva a Stojkovićovi nezbývalo nic jiného než hbitého protihráče poslat k zemi. Následuje opět standardní situace.
32'
Fonseca ale zakroutil balon přímo do náručí brankáře Manoljoviće.
31'
Le Tallec poslal k zemi Bugajeva, Irtyš rozehraje standardní situaci.
30'
Následně zkoušel štěstí z pravé strany Fonseca, ale v pokutovém území měl pouze Bugajeva a také toho oslovil nepřesnou přihrávkou.
29'
Útočná aktivita Kislicyna na chvíli vysvobodila Irtyš ze zajetí, dva centry do pokutového území bez zakončení však byly maximem útočné snahy.
27'
Domácí si následně poradili i s rohovým kopem soupeře, platí ovšem stále, že jsou pod velkým tlakem.
26'
Jedovatý centr do pokutového území Irtyše přišel z pravé strany, ale Loria ho tygřím skokem zpacifikoval.
25'
Na druhé straně zase akci srbského celku zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
24'
Hosté nyní sice jsou aktivnější, ale do šance se mále dostal doposud neviditelný Bugajev. Ten se hnal za dlouhým nákopem, ale v souboji s Le Tallecem si pomohl faulem.
22'
Rohový kop rozehráli hosté nakrátko, Mitchell Donald se následně dostal na levé straně pokutového území k míči, ale jeho střela letěla vysoko nad.
21'
Hosté jsou hodně nebezpeční. Kanga dalším pasem hledal ve vápně Ricardinha, ale výborným skluzem zasáhl Kalinin a šanci Crveny zmařil.
20'
Na trávníku došlo k dalšímu ošetřování, na tribunách o sobě dal poprvé více vědět i hlouček příznivců Crveny Zvezdy.
19'
Dobře sehraný brejk Crveny Zvezdy, kdy domácím zadákům ukázal záda Boakye, naservíroval míč zpětnou přihrávku pro Kangu, jenž ale balon z nějakých třinácti metrů poslal vysoko nad.
19'
Na hřišti se přiostřuje, což dokumentoval střet Kangy s Kislicynem. Tentokrát se to obešlo bez karetního trestu.
18'
Domácí trochu přitápí pod kotlem a budou rozehrávat další rohový kop.
17'
Zničehonic ovšem hráči Pavlodaru předvedli rychlou akci po autovém vhazování, kterou zakončil Kalinin a pořádně protáhl Manoljoviće.
16'
Hra je aktuálně plná nepřesností, převažuje boj o míč ve středu pole.
15'
První žlutou kartu inkasoval za faul u postranní čáry Srnić.
14'
Centr do pokutového území Crveny však skončil jen útočným faulem Maslace na Stojkoviće.
13'
Srbové ještě zůstávali v držení míče, ale míč se až ke kopačkám Kangy nedostal, do rychlé protiakce ta spěchá Irtyš.
11'
Crvena Zvezda se ubránila a na druhé straně se o nebezpečí staral Andjelković, ale jeho centr zadáci Irtyše nepustili.
10'
Po něm měl Manoljović plné ruce práce s centrem Fonsecy, ale balon stáčející se do branky zase vyrazil na roh.
10'
Vzápětí situaci čtyři na čtyři vyřešili domácí rozehráním na pravou stranu k Antoniovi, je z toho ale zase jenom rohový kop.
9'
Domácím narostla křídla a opět to byl aktivní Kislicyn na pravé straně, jenž zkoušel odcentrovat do vápna. Ani tentokrát se mu to ale nepovedlo.
7'
Na druhé straně rozehrával standardku Geterijev a Manoljović musel dávat pozor, aby míč na kluzkém terénu nezměnil rychle směr.
6'
První velké šance jsou na kontě Crveny! Po akci z pravé strany nejprve Kanga v pokutovém území promáchl, vzápětí však se dostal k odraženému míči zpoza šestnáctky a s jeho pokusem si konečky prstů musel poradit Loria. Následný roh už Irtyš ubránil.
5'
O další útočnou akci Irtyše se snažil Kislicyn, ale jeh ocentr byl sražen za postranní čáru. V pokračující akci pak míč v pohodě lapil do svých rukavic Manoljović.
4'
Domácí se za povzbuzování svých diváků ocitli v útoku, ale nedošlo ani k centru do šestnáctky, neboť Fonseca vycestoval s míčem do autu.
3'
Centr Srniće z pravé strany však jen prolétl pokutovým územím. Odkopávat bude brankář Loria.
2'
Teď ovšem Crvena rozehraje nebezpečnou standardku.
2'
Hosté zkusili zahrozit po pravé straně, ale Srnić se neprosadil.
1'
Hráči jsou na hrací ploše. Utkání za moment začne.
Na trávník se ovšem snáší kapky deště. Věřme, že to na kvalitu hry nebude mít příliš velký vliv.
V Pavlodaru již zní klubová hymna domácího Irtyše, slušně zaplněný stadion očekává nástup obou týmů.
Favoritem tohoto předkola bude hostující Crvena Zvezda, která v srbské lize obsadila druhé místo za Partizanem Bělehrad. V úvodním předkole za sebou navíc nechala celek Floriana z Malty.

Naopak kazašský celek je v polovině domácí soutěže na čtvrté pozici a v poslední době se mu moc nedaří. V úvodním předkole sice vyřadil Dunav Ruse, ale o víkendu nezvládl generálku s Tobolem.
Dobré odpoledne všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z druhého předkola Evropské ligy mezi FC Irtyš Pavlodar a FK Crvena Zvezda Bělehrad. Výkop je stanoven na 16 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.