Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Kajrat : Klaipeda - 29. června 2017   16:45

Kajrat
Kajrat
22' Gohou  • 26' Arshavin  • 31' Ilicevic  • 42' Arshavin  • 50' Gohou  • 73' Ilicevic
Ridley – Rakauskas, Norvilas, Juska, Gedminas, Fridrikas, Filipavicius

Odvetné utkání se bude hrát 6. července, začátek zápasu je naplánován na 18.00. To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 9:3. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 12:13.
Z rohového kopu již hosté neohrozili branku soupeře a bohužel v dnešním zápase prohrávají vysoko 6:0. Kajrat Almaty jim dal lekci v produktivitě, kdy vlastně téměř z každé větší příležitosti dokázal vstřelit branku.
90+3'
90+3'
Došlo k přímé střele na bránu a Plotnikov musel skokem k pravé tyči zasahovat a hosté ještě budou zahrávat rohový kop.
90+2'
I domácí po faulu rozehrávali míč na soupeřově polovině, je z toho další standardní situace.
90'
Hlavní arbitr nastavuje ještě dvě minuty navíc. Domácí zahrávali standardní situaci, ale „pouze “ míč odevzdali a Mikelionis rozehrává od své svatyně,
89'
Kajrat má každopádně velmi dobrou výchozí pozici do odvetného zápasu a myslím si, že pokud se nestane nic neočekávaného, tak je vlastně již jednou nohou v dalším kole kvalifikace EL.
88'
Střídání v týmu FK Atlantas Klaipeda: ze hřiště odchází Kazlauskas, přichází Rakauskas.
85'
Domácí se pochopitelně nikam neženou, jen pokud se jim otevřou nějaká nabídnutá dvířka do obrany soupeře. Nicméně nyní více drží míč hosté, ale daleko od branky Plotnikova, který ve druhém poločase příliš práce neměl.
83'
Zápas se nám chýlí ke konci a Kajrat Almaty bez potíží potvrzuje roli favorita v tomhle kvalifikačním dvojzápase o EL.
82'
Anene byl vyslán do úniku, ale nyní velmi dobře zahrál obránce hostů, který mu znemožnil vystřelit.
81'
Žlutou kartu dostává Ilicevic (FC Kajrat Almaty).
80'
Nyní se hra přesunula na polovinu hřiště, kde sledujeme snahu hostů o zisk míče a dát alespoň čestný úspěch.
79'
Domácí mohli udeřit posedmé, avšak akce po pravé straně nakonec neslaví úspěch a špatná finální přihrávka připravila domácí o zajímavou gólovou příležitost.
78'
Rohový kop Kajratu hosté ubránili nyní bez větších potíží.
76'
To již zavání exhibicí, Mikelionis nyní vychytal Suyumbayeva, který se před ním zjevil s míčem na kopačce. Jeho střelecký pokus vyráží.
74'
Střídání v týmu FC Kajrat Almaty: ze hřiště odchází Gohou, přichází Anene.
73'
Kajrat právě vstřelil branku!
IVO ILICEVIC dostal míč a z hranice šestnáctky se rozhodl ke střele a míč skončil u pravé tyče za zády nešťastného Mikelionise.
72'
Kajrat stále u míče a chystá se k dalšímu útoku.
71'
Isael nyní měl velmi dobrou příležitost přidat šestou branku! Po levé straně spěchal s míčem a následně vystřelil, míč skončil jen těsně vedle pravé tyče!
69'
Střídání v týmu FK Atlantas Klaipeda: ze hřiště odchází Gaspuitis, přichází Fridrikas.
68'
Turysbek celou situaci vzal na sebe, obstřeluje zeď soupeře a míří do pravé horní části brány. Avšak střela nebyla razantní a Mikelionis neměl problém s chycením míče do svých rukavic.
67'
Po faulu Benety bude následovat zajímavá standardní situace pro Kajrat.
67'
Žlutou kartu dostává Beneta (FK Atlantas Klaipeda).
66'
Střídání v týmu FC Kajrat Almaty: ze hřiště odchází Arshavin, přichází Turysbek.
64'
A ten záhy přišel, přihrávka na Gohoua, ale ten střílí mimo levou tyč.
63'
Sledujeme domácí, kteří mají míč na svých kopačkách a pohodlně kombinují na polovině hřiště a snaží se svého soupeře uspat k nějakému dalšímu útočnému výpadu.
62'
Domácí vstřelili po delší kombinaci branku, avšak ta nakonec nebyla uznána, neboť Ilicevic se nacházel v ofsajdu. Avšak tohle domácí určitě mrzet nemusí.
60'
Střídání v týmu FK Atlantas Klaipeda: ze hřiště odchází Ciofu, přichází Gedminas.
59'
Hosté připravují střídání, na hřišti se momentálně neděje nic zásadního.
57'
Uspěchaný centr na bránu ze střední vzdálenosti a míč skončil nad brankou Mikelionise.
56'
Jendu z mála šancí měl na své kopačce Vereshchak, ale ten nedává alespoň čestný úspěch.
54'
Na druhou stranu Kajrat ví, že má nahráno a již se tak horlivě do útoku nežene a užívá si hru.
53'
Atlantas je momentálně hodně bezradný na hřišti a je otázkou, zda se jim podaří ubránit pětigólový příděl nebo svého soupeře pustí k dalším příležitostem?
52'
Dlouhý míč, ale ten Gohou nemá šanci doběhnout a Mikelionis může v klidu rozehrát míč na své spoluhráče.
50'
GERARD GOHOU se nemýlil a s velkou jistotou proměňuje druhou penaltu svého týmu v tomto zápase.
49'
Byla nařízena penalta.
48'
Atlantas se snažil nadvakrát o centr z pravé strany, ale vždy jej soupeř bezpečně ubránil.
47'
Rohový kop v podání hostujícího celku nebyl úspěšný.
46'
První poločas byl v režii Kajratu, kterému se podařilo soupeři vsítit ihned čtyři branky. Zpočátku nemohli domácí překonat obranu soupeře a dostat se do nějaké vážnější gólové situace. Avšak odbyla dvacátá minuta a domácí rozjeli své gólové představení. Zda v něm budou pokračovat i v poločase druhém, uvidíme za necelou čtvrt hodinku, kdy začne druhý poločas.
45+1'
45'
Již to vypadá, že se v prvním poločase nic důležitého nestane a oba týmy si budou moci jít oddechnout do útrob stadionu a zejména hosté budou přemýšlet jak z této svízelné situace ven.
44'
Z následného rohového kopu domácí nebyli nebezpeční a hosté drží míč.
43'
Následně mohli domácí přidat další branku, Mikelionis tentokrát stačil vyběhnout a zmenšit tak střelecký úhel a míč skončil mimo tři tyče.
42'
ANDREJ ARSHAVIN dostal hezkou přihrávku na levé straně hřiště, zpracoval si šikovně míč a prostřeluje Mikelionise počtvrté.
40'
Avšak v drtivé většině pokusů jejich útočná akce končí před šestnáctkou soupeře.
39'
Dokonce sledujeme zárodky snahy o útok ze strany hostů, poté co získají míč.
38'
S blížícím se koncem prvního poločasu domácí polevili na své hře a hostům se nyní daří svého soupeře držet daleko od své branky.
37'
Akce po pravé straně tentokrát domácím nevyšla a hosté se ubránili.
35'
I po třech brankách v síti hostů sledujeme neustálý tlak domácích a snahu se bránit a zamezit tak další brance v jejich síti.
34'
Centrovaný míč skončil na dobře postavené zdi soupeře.
33'
Standardní situace pro domácí celek...
32'
Na druhé straně se snažili o nějakou odpověď hosté, ale střelecký pokus nebyl úspěšný.
31'
IVO ILICEVIC nebyl snad na hřišti ani minutu a již dává třetí branku tohoto zápasu. Gohou rozjel hezkou akci po pravé straně a pěkně přihrál před branku a IVO ILICEVIC již neměl problém dopravit míč do sítě.
30'
Střídání v týmu FC Kajrat Almaty: ze hřiště odchází Zhukov, přichází Ilicevic.
28'
Domácí jsou při chuti a přispěchali s dalším útokem, střela ze střední vzdálenosti však končí mimo tři tyče.
26'
Exekuce pokutového kopu se ujal ANDREJ ARSHAVIN, který bezpečně penaltu proměňuje přízemní střelou.
25'
Byla nařízena penalta pro domácí celek!
25'
...brankář Mikelionis se snažil centrovaný míč vyrazit, ale nedosáhl na něho a míč jen proplachtil přes pokutové území.
24'
Další rohový kop pro Kajrat...
22'
A tentokrát je to již branka. Obrana hostů byla nyní vcelku rozhozená a GERARD GOHOU po přihrávce od Suyumbayeva střílí první branku tohoto kvalifikačního zápasu o EL.
21'
Po dalším útoku, domácí zahrávali rohový kop, Mikelionis míč vyráží.
19'
Stále sledujeme snahu domácího celku a překonání obrany hostů a vstřelení úvodní branky tohoto zápasu.
17'
Ten nepřinesl nic vážného a hosté se opět ubránili.
16'
Arshavin nyní dostal míč a udělal pořádný rozruch na levé straně hřiště. Pěkně vystřelil, ale jeho pokus byl sražený a následně jeden z obránců hostů zahrává míč na rohový kop.
15'
Po čtvrt hodině hry sledujeme snahu domácích o kombinaci a překonání obrany soupeře.
14'
Kajrat opět u míče, ale Atlantisu se nyní daří nabourávat jejich souhru ihned na polovině hrací plochy.
13'
Atlantas se dostal na malou chvíli na polovinu soupeře, ale špatný centr je připravuje o nějakou potenciální hrozbu pro brankáře Plotnikova.
12'
Arshavin nyní nepřesně centroval z levé strany hřiště a míč skončil v zázemí.
11'
Nyní nebezpečně kombinovali dva hráči Kajratu na hranici šestnáctky, došlo ke střele, která však byla blokována obráncem hostů.
10'
Kajrat si další kombinací vybojoval další rohový kop, který opět nepřinesl přímé ohrožení brankáře Mikelionise.
10'
Atlantas se ubránil a vyvezl míč alespoň na polovinu hřiště.
9'
Rohový kop pro domácí...
8'
Domácí trpělivě drží míč a kombinují s ním na polovině hřiště.
4'
Svůj první rohový kop v zápase zahrávala Klaipeda.
1'

FC Kajrat Almaty: Plotnikov – Suyumbayev, Elek, Arzo, Vorogovskiy – Bakaev, Kuat – Arshavin (C), Zhukov, Isael – Gohou.
Náhradníci: Pokatilov – Turysbek, Ilicevic, Baltabayev, Anene, Akhmetov, Abiken

FK Atlantas Klaipeda: Mikelionis – Beneta (C), Gaspuitis, Zarskis, Raziunas – Simkus, Andronic – Kazlauskas, Vereshchak, Ciofu – Labukas.
Náhradníci: Ridley – Rakauskas, Norvilas, Juska, Gedminas, Fridrikas, Filipavicius.
V osmifinále kvalifikace EL se střetne zástupce z Kazachstánu – Kajrat se zástupcem z Litvy – Atlantas.

V probíhající tamní domácí soutěži si Kajrat vede velmi dobře. V tabulce mu patří druhé místo a je jen dva body od první Astany. V posledních deseti zápasech Kajrat pouze jednou remizoval, zbytek zápasů vždy dokázal dotáhnout do vítězného konce.

Atlantas se ve své domácí soutěží drží na čtvrté příčce a na první Zalgiris jim schází propastných 17 bodů.

Oba dnešní aktéři se spolu utkali v rámci přátelského utkání v roce 2014, kdy tehdy zvítězil Almaty. O jedinou branku se tehdy postaral M. Ceesay. Favoritem jsou domácí, hlavně vzhledem k jejich dlouhé šňůry zápasů, kdy nepoznali hořkost porážky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.