Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  KÍ Klaksvík : Stockholm - 29. června 2017   20:00

KÍ Klaksvík
Joensen – Rasmussen (C), Mujdragic, Askham – Niclasen, Hadžibulić, Andreasen, Bjartalíð (76. Elttør), Simonsen – Adu-Donyinah, Klettskard.
Gundadalur, Tórshavn
Stockholm
Linnér – Väisänen, Nyholm, Johansson (C) – Sundgren, Blomberg (69. Olsson), Affane, Thern (68. Goitom), Salétros – Ishizaki, Markkanen.
Stamatopoulos – Avdic, Mushitu, Perry, Aphrem. Trenér: Rikard Norling.

Na Faerských ostrovech se během úvodních zápasů 1. předkola Europa League urodilo velké překvapení. Tamní Klaksvík udržel na uzdě favorita ze Stockholmu. Utkání skončilo navzdory velké převaze fotbalistů hostujícího AIK bezbrankovou remízou. Do odvety tak půjdou oba týmy 6. července s čistým štítem. Konečný výsledek: KÍ Klaksvík 0 AIK Stockholm 0.
90+3'
90+2'
Páll Klettskard se pokusil vybojovat ztracený míč, jenže ve druhé minutě nastavení fauloval Daniela Sundgrena.
90+1'
Čtvrtý rozhodčí Gabriel Michlian nastavil nad rámec dnešního bezbrankového zápasu tři minuty.
87'
Vzápětí další faul na domácí straně. Kapitán Klaksvíku Jonas Rasmussen fauloval aktivního Stefana Ishizakiho.
86'
Jákup Andreasen se pět minut před koncem dopustil faulu, když nedovoleně zastavil Daniela Sundgrena.
85'
Statistiky střel: Střely celkem: 5-10, střely na bránu: 1-3, střely mimo: 3-6, zablokované střely: 1-1.
82'
Albert Kojo Adu-Donyinah nedokázal ideálně načasovat náběh za obranu a ocitl se v ofsajdu.
80'
Do konce utkání zbývá odehrát deset minut. Dokáže jeden z týmů strhnout vítězství na svou stranu.
78'
Eero Markkanen a před ním Daniel Sundgren napřáhli ke střele, oba ovšem pálili nepřesně.
76'
Střídání v týmu KÍ Klaksvík: ze hřiště odchází Jóannes Bjartalíð, přichází Hjalgrim Elttor.
76'
Páll Klettskard se pokusil o náběh za obranu, jenže se v momentě přihrávky ocitl v ofsajdu.
75'
Do konce utkání zbývá odehrát 15 minut a oba týmy se marně snaží vstřelit gól. Zatím se jako nejpravděpodobnější výsledek jeví remíze, stačí ovšem jedna přesná střela, a vše může být jinak.
71'
Eero Markkanen zkusil jako další z řady střelecké štěstí, jenže Stockholm dnes střílí slepými náboji.
69'
Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Johan Blomberg, přichází Kristoffer Olsson.
68'
Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Simon Thern, přichází Henok Goitom.
67'
Semir Hadžibulić si dobře pokryl míč tělem a Johan Blomberg ho ve snaze získat fauloval.
66'
Stefan Ishizaki rozehrál v dresu Stockholmu rohový kop, domácí ale následný centr bez potíží odvrátili.
65'
Ólavur Niclasen před pár okamžiky fauloval a nyní mohl sám udeřit, jeho pokus byl ovšem nepřesný.
64'
Stefan Ishizaki se postavil k míči a z volného přímého kopu zaměstnal brankáře Meinhardta Joensena, který zůstává stále bezchybný a čeká na první ostrý zákrok.
63'
Ólavur Niclasen fauloval hostujícího kapitána Nilse-Erica Johanssona a Stockholm bude zahrávat volný přímý kop.
60'
Isak Simonsen zatáhl po hodině hry za záchranou brzdu a Michal Ocenáš vytáhl z kapsy první žlutou kartu.
57'
Pokud se nepletu, tak Anton Salétros se v dresu Stockholmu dostal dnes podruhé do zakončení, jenže ani ve druhém případě mezi tři tyče nezamířil a míč skončil v zámezí.
56'
Domácí útočník Páll Klettskard je hodně aktivní a snaží se prolomit bezbrankové skóre, jenže jakmile je v blízkosti brány hostů, přichází faul. Dopustil se ho Amin Affane.
54'
Hørdur Askham se dostal po rozehrání standardní situace do zakončení, jenže bránu švédského týmu netrefil.
52'
Po přestávce zatím sledujeme velice otevřenou partii. Do útoku se nyní vrhli opět domácí, jmenovitě Albert Kojo Adu-Donyinah, kterého zastavil nedovoleně Simon Thern.
51'
Ólavur Niclasen dnes operuje na pravém křídle a nyní se dostal ke střele, která Oscara Linnéra neohrozila.
50'
Páll Klettskard se na opačné straně hřiště chystal vymyslet něco nebezpečného, jenže do cesty se mu postavil Sauli Väisänen, který ho fauloval.
48'
A další střelecký pokus, o který se vzápětí postaral Johan Blomberg. Domácí brankář Meinhardt Joensen ale předvedl jistý zákrok a bez problému lapil míč do rukavic.
47'
Eero Markkanen se krátce po přestávce uvedl střelou, která minula bránu domácího celku a zamířila mimo.
46'
V Tórshavnu, hlavním městě Faerských ostrovů, právě začal druhý poločas, do kterého Klaksvík a Stockholm vstupují překvapivě za bezbrankového stavu.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:03.
Slovenští rozhodčí v čele s hlavním Michalem Ocenášem zatím řídí velice poklidné utkání. Klaksvík se zatím dostal k jedné střele na bránu, stejně jako favorizovaný Stockholm, který měl ovšem na rozdíl od domácího celku obrovskou územní převahu. Skóre po prvním poločase: KÍ Klaksvík 0 AIK Stockholm 0.
45+1'
45+1'
Čtvrtý rozhodčí Michal Ocenáš nastavil nad rámec nepříliš atraktivního prvního poločasu jednu minutu.
43'
Klettskard přecházel v dresu domácího Klaksvíku do ojedinělého útoku, který zastavil faulující Affane.
41'
Hadžibulić před pár okamžiky fauloval, nyní se ale ukázal v lepším světle, když napřáhl ke střele, jenž byla zablokována.
40'
Stockholm neustále dominuje držení míče a je směrem vpřed hodně aktivní, jenže Klaksvík postavil taktiku na pevné obraně, která se zatím jeví jako nepropustná.
37'
Hadžibulić se dopustil faulu, po kterém Stockholm rozehrál standardní situaci a dostal se zakončení. Jmenovitě Stefan Ishizaki, jehož pokus byl nepřesný.
34'
AIK Stockholm nemá prakticky kudy se dostat k šestnáctce soupeře, a když už se pokusil vypálit, tak jeho pokus byl zablokován.
33'
Klaksvík vsadil od začátku utkání na pevnou defenzivu a zatím se tato taktika jeví jako úspěšná.
31'
Ze zápasu uplynulo úvodních třicet minut. Statistika střel: střely na bránu: 1-1, střely mimo: 0-0.
28'
Anton Salétros si na levé straně hřiště nabíhal na pěknou přihrávku za obranu, jenže se ocitl v ofsajdu.
26'
Simon Thern se pokusil propálit obranný val Klaksvíku a byl úspěšný, míč ale do brány nepustil pozorný Meinhardt Joensen, který si připsal po téměř půlhodině první zákrok.
25'
Hosté byli před začátkem zápasu velkým favoritem, zatím ji ale vůbec nenaplňují, když se nedostali ani k jedné střele.
23'
AIK na začátku 23. minuty rozehrálo první rohový kop zápasu. Fotbalisté Klaksvíku následný centr odvrátili.
22'
Stockholm rozjel na pravém křídle nádhernou kombinační akci a po sraženém centru bude rozehrávat rohový kop.
20'
Amin Affane byl zřejmě hráčem, který před pár okamžiky rozehrál volný přímý kop, míč z jeho kopačky ale nic kloudného nepřinesl a Meinhardt Joensen mohl v klidu odkopávat od brány.
19'
Domácí brankář Joensen by si mohl vzít do brány noviny a vůbec by se nic nestalo. V polovině prvního poločasu je bez práce.
17'
Stockholm se stále snaží o kombinační hru, kterou zatím svého soupeře nikterak nezaskočil.
15'
Klaksvík doposud pečlivě bránil a po rychlém přechodu do útoku se ihned dostal do zakončení. Páll Klettskard zamířil mezi tři tyče, jeho pokus se ale stal snadnou kořistí Oscara Linnéra.
15'
Ze zápasu uběhlo téměř patnáct minut a na Faerských ostrovech to zatím na žádné velké gólové představení nevypadá.
14'
Úvodní minuty utkání napovídají, že nás dnes čeká dobývání tzv. autobusu. Klaksvík pečlivě a dobře brání.
13'
Fotbalisté švédského celku se snaží o rozhýbání konsolidované obrany Klaksvíku, jenže zatím kombinují pouze ve středu hřiště.
12'
Stockholm je podle očekávání směrem vpřed aktivnější a začíná si vytvářet územní převahu, do zakončení se ale zatím nedostal.
10'
Johan Blomberg byl faulován a Stockholm rozehrával volný přímý kop, po kterém jsme se žádného vzrušení nedočkali.
8'
Velice rád bych Vám popsal nějakou zajímavou brankovou příležitost, jenže zatím není z čeho. Fotbalisté obou týmů zatím svádí souboj o střed hřiště, kde dochází k faulům.
4'
Jelikož je úvod utkání z obou stran opatrný, pojďme si rychle představit rozhodčí, kteří pochází ze Slovenska. Hlavnímu rozhodčímu Michalovi Ocenášovi pomáhají na postranních čarách asistenci Michal Tomčík a František Ferenc. Čtvrtým rozhodčím je potom Gabriel Michlian.
1'
Domácí vstoupili do utkání zostra a ihned posílali míč za obranu švédského týmu, Albert Kojo Adu-Donyinah byl ale lapen do ofsajdu, kvůli němuž nemohl pokračovat v útočné akci.
1'
Hlavní rozhodčí Michal Ocenáš dal právě pokyn k zahájení zápasu a souboj mezi Klaksvíkem a Stockholmem může začít.
1'

KÍ Klaksvík: Joensen – Rasmussen (C), Mujdragic, Askham – Niclasen, Hadžibulić, Andreasen, Bjartalíð, Simonsen – Adu-Donyinah, Klettskard.
Náhradníci: Joensen – Elttør, Justesen, Splidt, Klakstein, Danielsen, Olsen. Trenér: Mikkjal Kjartansson Thomassen.

AIK Stockholm: Linnér – Väisänen, Nyholm, Johansson (C) – Sundgren, Blomberg, Affane, Thern, Salétros – Ishizaki, Markkanen.
Náhradníci: Stamatopoulos – Olsson, Avdic, Mushitu, Goitom, Perry, Aphrem. Trenér: Rikard Norling.

Rozhodčí: Michal Ocenáš. Asistenti: Michal Tomčík, František Ferenc. Čtvrtý rozhodčí: Gabriel Michlian (všichni SVK).
Bohatý program prvního předkola UEFA Europa League bude pokračovat několika zápasy, které začínají ve 20:00 hod. Náročnou cestu za účasti ve hlavní části soutěže mají před sebou KÍ Klaksvík, který na svém hřišti přivítá AIK Stockholm. Klaksvík se kvalifikoval do prvního předkola ze druhého místa nejvyšší soutěže na Faerských ostrovech. Stockholm si zajistil účast loni, když skončil ve švédské lize druhý.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.