Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Lech Poznań : Utrecht - 3. srpna 2017   20:15

Lech Poznań
Lech Poznań
26' Gytkjaer  • 90+4' Gytkjaer
2:2
(1:1)
Utrecht
Utrecht
1' Kerk   • 89' Labyad
Lech Poznań
Putnocký – Dilaver (81. Rakels), Janicki, Vujadinović, Kostěvič – Aziz Tetteh (C) (85. Nielsen), Trałka – Makuszewski, Majewski, Šitum (71. Bärkroth) – Gytkjaer
Burić – Gumny, Gajos, Nielsen, Radut, Bärkroth, Rakels
Mads-Kristoffer Kristoffersen – Henrik Sønderby, Dennis W. Rasmussen (vš. DEN)
INEA Stadion, Poznań
Utrecht
Jensen – Klaiber, Van der Maarel, Janssen (C), Braafheid (69. Van der Meer) – Van de Streek, Leeuwin, Emanuelson (46. Ayoub) – Labyad – Kerk (74. Troupée), Dessers
Marsman – Ayoub, Van der Meer, Ould-Chikh, Troupée, Velanas, Venema

Ode mě je to k tomuto utkání vše. U dalších on-line přenosů na shledanou.
Odvetné utkání duelu třetího předkola mezi Lechem Poznań a Utrechtem je u konce. Z postupu se radují hosté, kteří šli do vedení již v první minutě, kdy se prosadil Gyrano Kerk. Následně sice Lech soupeře přehrával a ve 26. minutě zásluhou Christiana Gytkjaera vyrovnal, ale v závěru šel do vedení opět Utrecht. Po hrubce jednoho z domácích se v 89. minutě prosadil Zakaria Labyad. Právě jeho branka byla rozhodující, neboť Christian Gytkjaer už poté v nastavení jen vyrovnal a to domácím nestačilo.
90+7'
90+7'
Obrovskou šanci na posunutí Lechu do čtvrtého předkola měl Gytkjaer, nicméně jeho střela z levé strany pokutového území byla zastavena Davidem Jensenem!
90+6'
Do pokutového území Utrechtu lítá jeden centr za druhým. Defenzíva nizozemského celku se však dobře brání.
90+5'
Po žluté kartě nyní dostávají Nicki Nielsen (LPO) i Yassine Ayoub (UTR).
90+4'
Lech Poznań právě vstřelil branku!
Že by ještě domácí zabojovali o postup? Přihrávka do pokutového území totiž prošla až k Vujadinovićovi, který míč přistrčil před CHRISTIANA GYTKJAERA. Jeho dorážka z bezprostřední blízkosti byla gólová!
90+2'
Jnsen si při boxování po rohovém kopu nepočínal ideálně, když trefil hlavu Rakelse. Od něj se však míč snesl pouze na břevno.
90+1'
Celá první minuta nastavení je pryč a domácím se ani nepodařilo přiblížit se k Jensenově bráně. Utrecht teď hraje opravdu výborně.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje sedm minut. Domácí teď ale potřebují hned dvě branky.
89'
Utrecht právě vstřelil branku!
Zřejmě je rozhodnuto! Jeden z domácích beků vyrobil fatální hrubku u poloviny hřiště, čímž založil bleskovou akci Utrechtu. Ayoub pak dokázal položit Putnockéo a přihrál před prázdnou bránu, kde už měl ZAKARIA LABYAD jednoduchou práci.
88'
Tak teď byli domácí blízko! Rakels si skvěle našel místo v malém vápnu, ale střílená přihrávka zleva ho o pár centimetrů minula.
87'
Kombinaci Lechu teď narušuje poměrně velké množství nepřesností. Jensen již několik desítek minut nemusel vytáhnout těžší zákrok.
86'
Domácí chvíli obléhali pokutové území před bránou Davida Jensena, ale Makuszewski pak odcentroval jen do rukavic hostujícího brankáře.
85'
Na hřiště jde i poslední ofenzivně laděný hráč Lechu Poznań, jenž vyčkával na střídačce. Abdul Aziz Tetteh má dohráno, poslední minuty bude makat Nicki Nielsen.
83'
Bärkroth se rychle pokusil získat ztracený míč, nicméně v blízkosti středového kruhu si počínal nedovoleným způsobem.
82'
Poznań stupňuje tlak, nicméně ani po volném kopu z levé strany se nedokázal protlačit k zakončení. A čas na rozhodnutí se domácím krátí.
81'
Právě teď vběhl Deniss Rakels na trávník a zaujal místo Emira Dilavera.
80'
Ne a ne se Lech Poznań prodrat k dalšímu zakončení. Mezitím se chystá další střídání domácích a na hřiště půjde útočník Deniss Rakels.
79'
Zrovna hodně času už domácí celek opravdu nemá a hosté jsou teď zatažení hodně blízko vlastního pokutového území. Tato tvrz se nebude dobývat snadno.
78'
Nezastavitelný Christian Gytkjaer se opět protlačil k zakončení. V tomto případě se jednalo o hlavičku po centru z volného kopu, avšak míč vylétl mimo bránu.
77'
Nyní už se Gytkjaer dostal ke kolmici do pokutového území soupeře, ale zpětnou přihrávkou na střed šestnáctky nikoho nenašel.
75'
Až příliš důrazně si na hranici pokutového území počínal Christian Gytkajer, jenž rukou přistrčil Janssena a zapříčinil tak volný kop pro Utrecht.
74'
Hostující kouč ze hřiště stahuje Gyrana Kerka. Jeho služby už nejsou potřeba a na plac tak vbíhá Giovanni Troupée.
73'
Lech Poznań má pochopitelně více ze hry a snaží se vstřelit druhou branku, kterou by mohl rozhodnout. Zatím se ale nedostává k dalšímu nebezpečnějšímu zakončení.
71'
Poprvé do sestavy svého týmu sáhl kouč Nenad Bjelica. Z lavičky se zvedl Niklas Bärkroth, jenž na úkor Maria Šituma posílí útok Lechu.
71'
Po razantním centru z místa Leeuwinova přestupku se k hlavičce dostal Vujadinović. Jeho pokus však zamířil nad bránu.
70'
Tak to je pro hosty velká nepříjemnost! Ramon Leeuwin rychlostně nestíhal Makuszewsému, skluzem ho poslal na trávník a výsledkem je druhá žlutá karta doplněná kartou červenou!
69'
Druhá změna v sestavě hostujícího celku. Trávník opouští Edson Braafheid, opačným směrem zamířil Robin Van der Meer.
67'
Po prvním rohovém kopu se k hlavičce dostal Janicki, nicméně jeho zakončení před brankovou čárou zastavil dobře postavený obránce. Druhý rohový kop Lechu už nepřinesl nebezpečí.
66'
Velmi nadějnou akci napravo rozjel rychlonohý Makuszewski, který byl zastaven až v pokutovém území. Rozhodčí ukázal na roh, ale hostující obránce se dotkl jen nohou soupeře nikoliv míče.
64'
Faulem si nyní na útočné polovině pomohl Braafheid, jenž důrazným způsobem povalil Makuszewského. Tentokrát to však bude bez karetního trestu.
63'
Radosław Majewski se důrazně prodíral až na hranici pokutového území, ale tam byl naprosto čistým způsobem odzbrojen.
61'
Mario Šitum (LPO) si za předchozí faul vysloužil žlutou kartu.
61'
Po důrazném zákroku ze strany domácího fotbalisty teď na trávníku zůstává Kerk. Střelec úvodní branky zápasu bude potřebovat ošetření.
60'
Velká příležitost Lechu. Přihrávka od brankové čáry totiž prošla až na malé vápno, kde byl dobře postavený Gytkjaer. Ten však před odkrytou bránou netrefil míč.
59'
Tentokrát už se jeden z domácích dostal až k zakončení. Christian Gytkjaer si v pokutovém území našel prudký centr zprava, ale hlavičku poslal nad bránu.
58'
Zahrozit se nyní pokusili také domácí. Šitum posílal jedovatý centr na bližší tyč, avšak dobíhajícímu Trałkovi k míči chybělo několik decimetrů.
57'
Hosté mají v posledních minutách jednoznačně více ze hry. Teď si navíc Nikola Vujadinović (LPO) při výskoku pomohl rukama a dostává kartónek žluté barvy.
55'
A znovu to hodně zavánělo gólem v síti Putnockého. Na hranici pokutového území totiž Labyad natáhl ke střele a jeho tečovaný pokus jen o centimetry minul bránu slovenského gólmana.
54'
Další povedená akce Utrechtu! Po rychlé narážečce se v tutovce v pokutovém území objevil Kerk, ale jeho razantní zakončení vylétlo příliš vysoko.
53'
Labyadem rozehraný rohový kop přistál na hlavě Desserse, jenž míč dokázal usměrnit do volného prostoru Putnockého brány. Dle sudího si však Dessers pomohl faulem.
52'
Hodně nepovedený odkop Putnockého skončil jen u jednoho z hostů, který přihrávkou téměř našel před prázdnou bránou čekajícího Desserse! Nakonec je tady jen roh.
51'
Po souboji u rohového praporku se Ayoub domníval, že Utrecht měl mít k dispozici standardní situaci, ale místo toho sudí nařizuje odkop o brány.
50'
Poprvé v druhém poločase se Utrecht výrazněji projevil na útočné polovině. Vpravo táhl akci Van de Streek, ale jeho přihrávka dolétla pouze k pozornému Putnockému.
48'
Volný kop domácího celku rozehrával Kostěvič, nicméně jeho zakončení nebylo vůbec povedené. Míč skončil nad břevnem Jensenovy brány.
48'
Aziz Tetteh se ujal míč u poloviny hřiště a namířil si to přímo k pokutovému území. Tam ho však sundal Ramon Leeuwin (UTR), který dostává žlutou kartu.
47'
Aziz Tetteh teď na dlouhou nohu sáhl po Kerkovi, který skončil na trávníku. Jasný nedovolený zákrok domácího kapitána.
46'
Okamžitě po výkop druhého poločasu se u míče drží fotbalisté Lechu Poznań. Jejich kombinace se však zatím odehrává jen u půlící čáry.
46'
Hosté jdou do druhé části s jednou změnou v sestavě. Urbyho Emanuelsona nahrazuje Yassine Ayoub.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:15.
Úvodních 45 minut zápasu je minulostí. Hostům se podařil výborný vstup do utkání a již po nějakých 40 vteřinách se dostali do vedení po brance Gyrana Kerka. Následně však Lech Poznań převzal iniciativu a byl to Christian Gytkjaer, který ve 26. minutě vyrovnal. Následovalo ještě několik solidních akcí domácích, avšak rozhodnout se musí ve druhé půli.
45'
45'
Nadějný centr z pravé strany teď sice propadl až ke Gytkjaerovi, avšak tomu se nepodařilo zpracování. Zdá se, že nastavovat se nebude.
44'
Po ubránění rohového kopu domácích se fotbalisté Lechu ještě chvíli drželi u soupeřovy brány. Gytkjaer hlavou posunul míč na malé vápno a bude tady další standardní situace.
43'
Utaženou střelu z místa předchozího přestupku vyprodukoval Majewski, který Jensena donutil k těžkému zákroku. Následovat bude rohový kop.
42'
Žlutou kartu si za faul na Majewského vysloužil Mark Van der Maarel (UTR). Navíc uvidíme zajímavou standardní situaci.
41'
Znovu se v ofenzívě připomněli také fotbalisté Utrechtu, nicméně střelecký pokus pak zamířil jen několik decimetrů vedle Putnockého brány.
39'
Domácí nakonec rozehrávali hned dva rohové kopy za sebou. Po tom druhém zakončoval Aziz Tetteh, nicméně jeho střela byla sražena a Lech musel hlídat rodící se protiútok.
38'
Rychlá akce na pravé straně dospěla k přihrávce do šestnáctky Utrechtu. Následné zakončení však bylo sraženo na rohový kop.
37'
Po dlouhé době se fotbalisté Utrechtu prodrali až k zakončení. Střelecký pokus zpoza pokutového území však skončil zablokován.
35'
Hostující celek se prakticky nedostává z vlastní poloviny hřiště. Naopak Poznań přidává jeden nebezpečnější útok za druhým.
34'
Aktivita Lechu Poznań ani zdaleka neutichá. Přeci jenom domácí potřebují vítězství a rádi by měli navrch již v poločasové přestávce. Majewski rozehrával další rohový kop, nicméně poté byl Gytkjaer v ofsajdu.
32'
Jedovatý centr z levé strany doputoval ke Gytkjaerovi, nicméně ten se přes bránícího soupeře nedokázal prodrat k pořádnému zakončení.
31'
Hostům se nepodařilo dostat míč do bezpečnějšího prostoru, avšak Aziz Tetteh se ke střele neodhodlal a Gytkjaer už byl posléze ubráněn.
29'
Sám Majewski odcentroval od rohového praporku, nicméně hlavička Christiana Gytkjaera letěla mimo tři tyče.
28'
Velmi aktivní Majewski tentokrát nepřihrával, ale střelou se pokusil zaměstnat Davida Jansena. Zakončení však bylo sraženo na rohový kop.
26'
Domácí zcela po zásluze vyrovnávají! Přihrávku z pravé strany obstaral Majewski, jehož nabídka prošla přes dva hráče a zjevila se před nebráněným CHRISTIANEM GYTKJAEREM. Dánský forvard měl proti sobě pouze Jensena, kterého v pohodě překonal, avšak troufnu si tvrdit, že se měl mávat ofsajd.
25'
Další kombinace Lechu Poznań již nepřinesla další ohrožení Jensenovy brány. Naopak se míče u středového kruhu ujímají fotbalisté Utrechtu.
24'
Střelecké pokusy domácího celku pomalu začínají přibývat. Ani toto zakončení se ale nevměstnalo mez tři tyče a Jensen si v klidu může nachystat odkop od brány.
22'
Domácí mají jednoznačně více ze hry, nicméně teď se proti pravidlům provinil Trałka. Nedovoleně byl zastaven postupující Van de Streek.
21'
Tentokrát se míč dostal do pokutového území, kde jej zpracoval Šitum. Následná skákavá střela se ale nevlezla do prostoru brány.
20'
Tak konečně se Jensen aspoň protáhl. Po volném kopu v podání Majewského sice nemusel zasahovat, ale míč letící kousek nad břevno musel kontrolovat.
19'
Ani tentokrát se Poznań nedostala k zakončení. Na levé straně dospěla akce pouze k vhazování ve prospěch domácích.
17'
Jenže po volném kopu domácího celku dolétl míč pouze vedle brány Davida Jensena. Lech se stále ne a ne dostat k pořádnému zakončení.
16'
Velmi dobrou akci nyní rozjel Trałka, který si nakonec došel pro faul a ten od Willema Janssena (UTR) také přišel. Žlutá karta!
15'
Velmi dobrý centr od rohového praporku v podání Labyada teď dolétl doprostřed pokutového území. Tam se však nikdo z hostů nedostal k zakončení.
14'
Nepovedená kombinace domácích teď na levé straně vyústila pouze v protiútok soupeře. Nakonec však Utrecht získal jen rohový kop.
13'
Lech Poznań se stále marně pokouší o přiblížení se k pokutovému území. Gólman Jensen si ještě nesáhl na míč.
11'
Christian Gykjaer si seběhl pro míč k půlící čáře, kde inkasoval velmi tvrdý náraz do zátylku. Nic, co by však domácí útočník nevydržel.
10'
Pokus o vysunutí rozběhnutého Šituma skončil příliš dlouhou přihrávkou, jež zamířila za brankovou čáru. Kombinace domácích postrádá více přesnosti.
9'
Utrecht se od úvodních minut velmi pozorně brání a soupeře téměř nepouští k pokutovému území. Domácí neuspěli ani po akci na pravé straně.
8'
Domácí nadále v pohodě kombinují. Nyní je však hostující celek drží daleko od Davida Jensena, přesněji až u půlící čáry.
7'
Hodně důrazně se přes jednoho ze stoperů prodíral Gytkjaer. Právě bránící hráč Utrechtu si však poradil na výbornou.
6'
Polský celek je po inkasování branky velmi aktivní a znovu se tlačil k ohrožení Jensenovy brány. Razantní střelecky pokus byl ale zablokován.
5'
Opět se Leh nastěhoval na útočnou polovinu. Tentokrát už to vypadalo o poznání lépe, avšak Majewski se přes soupeře neprodral do šestnáctky.
4'
Dlouhý aut hostujícího týmu sice doputoval až na hranici pokutového území, ale tam se jeden z hráčů Utrechtu provinil nedovoleným zákrokem.
3'
Nyní už si to vpřed namířil opět aktivní Gyrano Kerk a po jeho akci bude následovat vhazování z blízkosti rohového praporku.
2'
Domácí se pokusili o rychlou odpověď, nicméně kombinací se nedostali ani k finální přihrávce směřující k pokutovému území.
1'
Tak to je naprosto fantastický vstup do zápasu v podání hostujícího celku. Vůbec první akce zápasu dospěla k centru z pravé strany, po kterém míč přistál na hlavě osamoceného GYRANA KERKA. Útočník Utrechtu poté v pohodě zakončil mimo dosah bezmocného Putnockého.
1'
Trojice rozhodčích již na trávník přivádí aktéry dnešního souboje. Domácí fotbalisté jsou ve své tradiční modrobílé kombinaci, hosté oblékli červené dresy.

KKS Lech Poznań: Putnocký – Dilaver, Janicki, Vujadinović, Kostěvič – Aziz Tetteh (C), Trałka – Makuszewski, Majewski, Šitum – Gytkjaer
Náhradníci: Burić – Gumny, Gajos, Nielsen, Radut, Bärkroth, Rakels

FC Utrecht: Jensen – Klaiber, Van der Maarel, Janssen (C), Braafheid – Van de Streek, Leeuwin, Emanuelson – Labyad – Kerk, Dessers
Náhradníci: Marsman – Ayoub, Van der Meer, Ould-Chikh, Troupée, Velanas, Venema

Rozhodčí: Mads-Kristoffer Kristoffersen – Henrik Sønderby, Dennis W. Rasmussen (vš. DEN).

FC UTRECHT

Naopak Utrecht má oproti Lechu nevýhodu v tom, že nizozemská liga ještě neodstartovala a tak může chybět sehranost. Na rozdíl od domácích šli hosté do Evropské ligy až v druhém předkole, ve kterém narazili na Vallettu. Jednoznačně favorizovaný Utrecht nepředvedl zrovna ideální výkon, když venku pouze remizoval 0:0, ale po domácí výhře 3:1 soupeře přeci jenom vyřadil. Ve prospěch čtvrtého týmu loňského ročníku nizozemské Eredivisie však může hrát fakt, že od prvního utkání tohoto duelu měli fotbalisté volno.
KKS LECH POZNAŃ

Domácí si sice první výhru za úvodní tři kola polské ligy připsali až během posledního víkendu, avšak v předkolech Evropské ligy si vedou na výbornou. Poznań šla do druhého nejprestižnějšího evropského poháru již v prvním předkole, avšak přes to prošla s grácií. Po utkáních 4:0 a 3:0 totiž vyřadila Pelister a mohla tak vyzvat Haugesund. Norský celek sice první utkání na své půdě vyhrál 3:2, ale následně Lech zvítězil 2:0 a slavil postup. Víkendová výhra 5:1 nad Gliwicem navíc může být příjemným povzbuzením.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.