Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Limassol : Austria Vídeň - 2. srpna 2017   18:00

Limassol
Limassol
60' Aldair
1:2
(0:1)
Austria Vídeň
34' Holzhauser   • 90' Pires
Limassol
Vózinha – Airosa (K), Lafrance, Mitrea, Avraam – Fidelis – Arthur (46. Aldair), Marco – Mesca (73. Dani), Arruabarrena (34. Kyriakou), Sassi
Georgiou – Teixeira, Nikolaou, Aldair, Ilia, Kyriakou, Dani
Kučin – Bělski, Hodin (všichni Kazachstán)
Antonis Papadopoulos, Larnaca
Hadžikič – Larsen, Westermann, Filipovič, Martschinko – Holzhauser (90+2. Mohammed), Serbest, Grünwald (K) – Pires, Monschein (83. Friesenbichler), Tajouri-Shradi (66. De Paula)
Pentz – Mohammed, Friesenbichler, Prokop, De Paula, Salamon, Cancola

Austria Vídeň odvetný duel na Kypru zvládla a po výhře 2:1 nad AEL Limassol postupuje do závěrečného 4. předkola Evropské ligy. Rakouskému celku k vítězství dopomohlo vyloučení Airosy a následně proměněný pokutový kop.
90+3'
90+3'
Žlutou kartu dostává Aldair (AEL Limassol).
90+2'
Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Holzhauser, přichází Mohammed.
90+2'
Felipe Pires (FK Austria Vídeň) si při oslavě gólu svlékl dres a za nesportovní chování inkasoval žlutou kartu.
90'
Austria právě vstřelila branku!
O postupu rakouského celku je definitivně rozhodnuto. FELIPE PIRES pronikl za záda obránců Limassolu a vyběhnuvšího Vózinhu chladnokrevně prostřelil ranou k levé konstrukci brány.
89'
Hráči už začínají pokukovat po časomíře. Konec utkání se nenávratně blíží.
87'
Brankář Limassolu by se neztratil ani v zednickém oboru. Postavil totiž tak pevnou zeď, že ji Holzhauser nedokázal prostřelit.
86'
Vózinha (AEL Limassol) si staví zeď.
85'
Friesenbichler si po svém příchodu na hřiště troufl na souboj jeden na jednoho. Bránící Mitrea (AEL Limassol) ho poslal k zemi a výsledkem je žlutá karta.
83'
Střídání v týmu FK Austria Vídeň: hrací plochu opustil Monschein, zahraje si Friesenbichler.
82'
Další útok domácích. Dani od levého okraje vápna hledal Sassiho, tomu míč ale pouze rozcuchal účes.
81'
Z něj už nic nebylo, neboť Avraamův centr prolétl vysoko nad hlavama všech hráčů uvnitř vápna.
80'
Fíhá, toto letělo! Marco pořádně protáhl Hadžikiče, který s vypětím všech sil vytěsnil balon nad břevno. Roh pro Limassol.
78'
Avraam (AEL Limassol) se provinil útočným faulem.
77'
Ofsajd také na druhé straně, stál v něm Sassi (AEL Limassol).
76'
Nad Felipe Piresem sklapla ofsajdová past. Nepřímý volný kop pro AEL Limasosol.
74'
Roh pro Austrii Vídeň. Holzhauserův pas propadl klubkem hráčů až k nohám volného Monscheina, ten balon mezi tři tyče nevtěsnal.
73'
AEL Limassol vystřídal naposledy: Mescu nahradil Dani.
71'
Tím ale akce domácích neskončila, protože hráči Limassolu zůstali u míče a Kyriakou ho z pravého rohu vápna poslal křižně kolem tyčky.
70'
Rušno bylo také na druhé straně, kde Hadžikiče překvapila skákavá rána Aldaira. Strážce vídeňské brány ji s notnou dávkou štěstí vyrazil před sebe.
69'
Hosté svou akci zakončili nebezpečně. Monschein se zpoza vápna opřel do míče a jeho prudkou ránu po zemi Vózinha musel zkrotit nadvakrát.
68'
Piresovo tažení slaví úspěch v podobě rohového kopu. Holzhauser z něj vzduchem oslovil Westermanna a ten přehlavičkoval kyperskou bránu.
66'
Avizovaná výměna v celku FK Austria Vídeň: dohrál Tajouri-Shradi a jeho místo zaujal De Paula.
65'
Thorsten Fink, trenér FK Austria Vídeň, připravuje střídání. Dojít by k němu mělo při nejbližším přerušení.
63'
Na inkasovaný gól hosté odpověděli nedobře provedenou samostatnou akcí Tajouri-Shradiho.
60'
AEL Limassol právě vstřelil branku!
Domácí po necelé hodině hry překvapivě vyrovnávají a tento gól jde jednoznačně na vrub brankáře Hadžikiče, kterému ALDAIRŮV centr či nenápadná střela z přímého volného kopu propadla dírou v rukavicích.
59'
Už to vypadalo, že se Fidelis (AEL Limassol) dostane do dobré šance, jenomže mu rozhodčí odpískal faul na Serbesta.
58'
Do role exekutora nařízené standardky se převtělil Grünwald (FK Austria Vídeň) a jeho rána z hlubokého záklonu zaplula vysoko nad břevno.
57'
Mesca si před hranicí vápna vyšlápl na Tajouri-Shradiho. Standardka pro rakouský tým.
56'
A díky ofenzivní aktivitě získal domácí tým výhodu rohového kopu. K balonu se postavil Avraam a jeho centr odvrátil jeden z obránců mimo šestnáctku.
55'
AEL Limassol rozjíždí akci ze svého území.
53'
Hosté znovu u míče. Grünwald chtěl rozběhnout Monscheina, ten ovšem nedokázal vyvinout dostatečnou rychlost.
52'
Tajouri-Shradi (FK Austria Vídeň) v souboji o míč loktem zasáhl Avraama do tváře a může být rád, že se to obešlo bez karetního potrestání.
49'
Na druhé straně Sassi (AEL Limassol) vnikl do pravé části vápna a nabídl balon na zadní tyč, kde dobíhajícímu Mescovi moc nescházelo ke střele.
48'
Monschein (FK Austria Vídeň) dostal přihrávku za záda obránců a rozvlnil síť, bohužel pro jeho tým se tak stalo z ofsajdu.
47'
V úvodu druhé půle se hraje výhradně uprostřed hřiště.
46'
Střídání v týmu AEL Limassol: ze hřiště odchází Arthur, přichází Aldair.
46'
Skóre prvního poločasu určuje Holzhauserem proměněná penalta, která ve 34. minutě poslala do vedení hosty. Nutno však podotknout, že nejspíš neměla být vůbec nařízena, jelikož faul se stal ještě před její hranicí. Svěřenci německého kouče Thorstena Finka měli od vyloučení Airosy početní i herní převahu a otěže zápasu jsou v jejich rukou.
45+7'
45+5'
Larsen (FK Austria Vídeň) ještě dostal žlutou kartu.
45+4'
Tajouri-Shradi (FK Austria Vídeň) se zapomněl v ofsajdu.
45+3'
Fidelisův (AEL Limassol) nákop se stal kořistí brankáře Hadžikiče.
45+1'
Začala první minuta nastaveného času.
45'
V závěru poločasu čelila defenziva Austrie rohovému kopu a svou úlohu zvládla na výbornou.
43'
Sassi (Limassol) si nepohlídal ofsajdovou linii.
41'
A právě za předchozí faul byl Filipovič (FK Austria Vídeň) potrestán žlutou kartou.
40'
Hra se otočila. Sassi (Limassol) si pak ušlapal cestu k pravému okraji vápna, kde ho fauloval Filipovič.
37'
Austria Vídeň kombinuje na území kyperského týmu.
34'
Střídání v týmu AEL Limassol: ze hřiště odchází Arruabarrena, přichází Kyriakou.
34'
Konečně mohlo dojít k provedení penalty. RAPHAEL HOLZHAUSER umístil balon k levé tyči a z otevření gólového účtu zápasu se radoval i přesto, že Vózinha směr jeho střely vystihl.
33'
Vypadá to, že hra bude za chvíli pokračovat.
Fotbalisté Austrie Vídeň zřejmě kvůli běsnícím fanouškům Limassolu opustili trávník, už se na něj ale zase vrátili.
Hráči Limassolu se dohadují s hlavním rozhodčím zápasu, jeho rozhodnutí se jim vůbec, ale vůbec nelíbí.
30'
Za protesty byl potrestán Arthur (AEL Limassol) – žlutá karta.
30'
Od odchodu vyloučeného Airosy ze hřiště se nehraje.
27'
Marcos Airosa (AEL Limassol) zezadu fauloval unikajícího Felipa Pirese a přichází za to tvrdý trest! Červená karta. Zmíněný zákrok se podle všeho udál mimo pokutové území, takže střídačka Limassolu proti nařízené penaltě mohutně protestuje.
26'
Pozor! Penalta pro Austrii Vídeň. Velmi sporná!
24'
První velkou šanci si vytvořili domácí. Sassi napřáhl ze střední vzdálenosti a jeho pokus Hadžikič konečky prstů vyškrábl nad břevno.
23'
Po pravé straně se rozutíkal Airosa (AEL Limassol) a odcentroval míč rovnou do rukavic připraveného Hadžikiče.
22'
Zatím se toho moc nestalo. Oba týmy se prezentují takticky svázanou hrou s minimem chyb v obranné fázi.
21'
A tak zaútočili domácí. Sassi roztáhl hru doleva na Avraama a ten na zadní tyči našel hlavou nepřesně zakončujícího Mescu.
20'
Hostům činí potíže přejít přes střed hřiště.
18'
Lafrance nakopl balon dopředu, ale účinný efekt to nemělo. Sebrali ho totiž obránci Austrie.
16'
Ten získali hráči rakouského celku, nicméně na polovině svých soupeřů nic kloudného nevymysleli.
15'
Hra se přesunula doprostřed hřiště, kde hráči mezi sebou svádějí urputné bitvy o balon.
13'
V době, kdy Martschinko ležel na zemi, si do vápna Austrie naběhl Sassi a po přízemním pasu zprava zakončoval bez přípravy vedle brány.
12'
V uplynulých minutách se oba soupeři pouze oťukávali.
10'
To se povedlo a hosté potom kopali standardku. Holzhauserův centr propadl klubkem hráčů, ale hlavička Pirese nebyla důrazná.
9'
Fotbalisté vídeňské Austrie si mezi sebou vyměňují balon na svém území, přičemž by rádi pronikli hlouběji do pole.
7'
AEL Limassol zahrával roh. Arthur posadil balon na hlavu Sassiho a tomu zakončení vůbec nesedlo.
6'
Martschinko (FK Austria Vídeň) se proti rozběhnutému Airosovi postavil jako zeď a za faul uviděl žlutou kartu.
4'
Holzhauser tentokrát zvolil rozehrávku nakrátko a Martschinko pak zpoza vápna zamířil kousek nad břevno. Výkop provede gólman Limassolu.
3'
Další roh pro Austrii, vybojoval ho Filipovič.
2'
K balonu se dostali hosté, kteří hned ze své první akce vytěžili rohový kop. Holzhauserův centr na přední tyč patřil mezi neškodné.
1'
Zahajovacího výkopu se ujali fotbalisté Limassolu.
1'
Domácí odehrají zápas ve žlutém, hosté v modrém.
Hlavní aktéři už nastoupili na hrací plochu.

AEL Limassol: Vózinha – Airosa (K), Lafrance, Mitrea, Avraam – Fidelis – Arthur, Marco – Mesca, Arruabarrena, Sassi
Náhradníci: Georgiou – Teixeira, Nikolaou, Aldair, Ilia, Kyriakou, Dani

FK Austria Vídeň: Hadžikič – Larsen, Westermann, Filipovič, Martschinko – Holzhauser, Serbest, Grünwald (K) – Pires, Monschein, Tajouri-Shradi
Náhradníci: Pentz – Mohammed, Friesenbichler, Prokop, De Paula, Salamon, Cancola

Rozhodčí: Kučin – Bělski, Hodin (všichni Kazachstán).
První zápas

Austria – AEL Limassol 0:0
ŽK: Westermann – Mitrea, Irhene, Lafrance, Avraam

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 6:6. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 14:15.
FK Austria Vídeň

Austria byla nasazena přímo do třetího předkola, takže kromě prvního zápasu s Limassolem nemá v letošní sezoně na svém kontě žádný další start v Evropské lize. Na domácí scéně odehrál vídeňský celek dvě utkání a obě prohrál. Bez bodového zisku se tak krčí na samém dně tabulky.
AEL Limassol

V prvním předkole Limassol hladce přešel přes St Joseph's, na Gibraltaru zvítězil 4:0 a doma dokonce 6:0. Druhé předkolo nabídlo souboj s Progrèsem Niederkorn a také oba duely s lucemburským soupeřem Limassol zvládl, venku vyhrál 1:0 a před svými příznivci 2:1.
Vítejte u sledování odvetného utkání 3. předkola Evropské ligy, ve kterém změří své síly AEL Limassol a FK Austria Vídeň. Zápas se odehraje od 18 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.