Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  M. Tel-Aviv : Reykjavík - 13. července 2017   17:00

M. Tel-Aviv
M. Tel-Aviv
65' Schoenfeld  • 79' Kjartansson  • 82' Atzily
3:1
(0:0)
Reykjavík
Reykjavík
58' Pálmason
M. Tel-Aviv
Rajković – Dasa, Tibi, Ben Haim, Davidzada – Azulay (61. Schoenfeld), Yeini (C), Rikan (61. Itzhaki), Golasa – Atzily (87. E. Peretz), Kjartansson.
Daniel – Shpungin, Itzhaki, E. Peretz, Cohen, Schoenfeld, D. Peretz.
Papapetrou – Toumpakaris, Alexeas (všichni GRE)
Netanja Municipal Stadium, Netanja
Reykjavík
Magnússon – Beck, Jósepsson, Gunnarsson, Adalsteinsson – Fridgeirsson, Pálmason (C) (69. Sandnes), Margeirsson – Hauksson, Thompsen (84. Tryggvason), Chopart (88. Thórdarson).
Olafsson – Thórdarson, Jóhannsson, Sigurjónsson, Sandnes, Tryggvason, Thorlacius.

Z tohoto střetnutí je to vše, mějte se fajn.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 6:1. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 8:15.
Je dobojováno! Maccabi Tel-Aviv nakonec potvrdilo roli favorita a na domácím hřišti zvítězilo v úvodním duelu druhého předkola Evropské ligy 3:1. Přes jasnou dominanci izraelského celku v 58. minutě skóroval jako první Reykjavík, jehož náskok Maccabi ale rychle smazalo a do odvety půjde s velmi slibným dvougólovým náskokem.
90+4'
90+4'
V úplně posledních vteřinách o sobě dal ještě jednou vědět americký legionář v domácím dresu Aaron Schoenfeld, který zkusil štěstí z velké dálky, ale Magnússon zasahovat opět nemusel.
90+2'
Tal Ben Haim s trochu povystoupil z pozice stopera a odcentroval ideálně na hlavu Schoenfelda, jehož pokus z osy hřiště ale letěl vedle pravé tyče hostující branky.
90+1'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány čtyři minuty nastaveného času.
90'
Ze sražené přihrávky nakonec resultoval rohový kop, po němž se hosté dobrovolně vrátili až na vlastní polovinu.
89'
Stefán Magnússon zachoval chladnou hlavu a v zahuštěném prostoru si našel cestu k centrovanému balónu. Následuje ojedinělý výpad Reykjavíku.
88'
Střídání v týmu KR Reykjavík: ze hřiště odchází Kennie Chopart, přichází Ástbjörn Thórdarson.
87'
Střídání v týmu KR Reykjavík: ze hřiště odchází Omer Atzily, přichází Eliel Peretz.
86'
Domácí začínají kontrolovat hru a už se tak neženou do útoku. Za aktuálního stavu si vystačují s kombinací ve středu pole.
84'
Střídání v týmu KR Reykjavík: ze hřiště odchází Tobias Thomsen, přichází Gudmundur Andri Tryggvason.
83'
Na stadionu v Tel-Avivu rázem panuje uvolněná atmosféra, o kterou se stará hlavně několik stovek kotelníků na protilehlé tribuně.
82'
Maccabi Tel-Aviv právě vstřelil branku!
Maccabi dává třetí gól v rozmezí sedmnácti minut a zřejmě si zajišťuje dnešní vítězství! Autorem branky je OMER ATZILY, který nejprve napřáhl ze střední vzdálenosti a napálil jen předním clonícího soupeře. Balón se k němu ale vrátil a střelou z pravé strany jej neomylně poslal do sítě u vzdálenější tyče.
81'
Davidzadův centr z levé strany rozvlnil jen boční síť, což dává Magnússonovi dostatek času na odkop od branky.
80'
Chopart pár sekund po rozehrávce nedovoleně zfauloval Ben Haima a míč tak opět putuje na kopačky hráčů Maccabi Tel-Aviv.
79'
Domácí naprosto zaslouženě otáčí stav na 2:1! Reykjavík se zatáhl hodně hluboko, Itzhaki si mezitím se štěstím pokryl balón mezi několika obránci, načež si ho přivlastnil o něco volnější VIDAR ORN KJARTANSSON a střelou z rovných šestnácti metrů zakončil ze svého pohledu k pravé tyči.
77'
Robert Sandnes si sice naběhl na přihrávku do běhu, jenže se dostal do ofsajdu a kvůli tomu nemohl jít do samostatného úniku.
75'
Do konce zápasu chybí poslední čtvrthodina. Můžeme být hodně zvědaví na to, zda se Maccabi povede vyžít neutichající nápor a otočit skóre.
74'
I ve druhém poločase přichází čas na osvěžení. V Tel-Avivu panuje slunečné počasí s teplotou vysoko nad třicet stupňů.
73'
Hosté se nevymanili z obranného sevření, a tak došlo na Dasův centr z pravé strany a hlavičku Omera Atzilyho. Jeho zakončení však chyběla větší razance i umístění, takto zamířil jen do ideálně postaveného Magnússona.
71'
Po faulu na Haukssona hosté dobře rozehráli standardní situaci. Letící míč přistál na hlavě Fridgeirssona, který ale umístil střelu přesně doprostřed brány do náruče Rajkoviće.
69'
Střídání v týmu KR Reykjavík: ze hřiště odchází Pálmi Pálmason, přichází Robert Sandnes.
68'
Morten Beck na druhém konci hřiště centroval z pravého konce pokutového území, ale Thomsen s dalšími spoluhráči se do koncovky neprobojovali.
67'
Další gól Maccabi mohl přidat Barak Itzhaki, který se vrhl po centru ze strany nůžkami, nicméně míč ve vzduchu vůbec nezasáhl.
65'
Je vyrovnáno! Domácí roztáhli hru na levou stranu, odkud k bližší tyči odcentroval Davidzada. Kjartansson se u brankové konstrukce k míči nedostal, to se povedlo až střídajícímu AARONU SCHOENFELDOVI a ten z bezprostřední blízkosti pohodlně zakončil mimo dosah ležícího Magnússona.
64'
Óskar Örn Hauksson zkusil překvapit Rajkoviće střelou skoro z poloviny hřiště, jenže branku o nějaký ten kousek přestřelil.
63'
A tohle už je definitivní konec domácího útoku. Zákrokem mimo rámec pravidel se provinil krajní zadák Ofir Davidzada.
62'
Atzily v pokutovém území hrudníkem sklepával míč před sebe, ale tam byli jenom obránci v černobílých dresech Reykjavíku.
61'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Avraham Rikan, přichází Barak Itzhaki.
61'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Shlomy Azulay, přichází Aaron Schoenfeld.
60'
Domácí lavička okamžitě zareagovala, pár sekund po inkasované brance se na ní chystají do hry hned dva hráči.
58'
Reykjavík právě vstřelil branku!
Tak tohle je hodně překvapivý moment, hosté se po celý zápas brání, ale i přesto jdou jako první do vedení! Adalsteinsson si na levé straně všiml, že na rohu šestnáctky stojí úplně volný Chopart. Ten se rychle otočil a krátkým centrem oslovil PÁLMIHO PÁLMASONA, který v letu uklidil balón ideálně k pravé tyči!
57'
Tentýž hráč si vzápětí pomohl útočným faulem na Becka, který se dostal do úzkých, ale řecký sudí naštěstí pro něj pískl do píšťalky.
56'
Kjartansson vystartoval za dlouhým nákopem včas, nicméně u míče byl přesto jako první vyběhnuvší gólman Reykjavíku.
54'
Z delší vzdálenosti zkusil vystřelit až levý křídelník Eyal Golasa, jemuž se ale nepovedlo vtěsnat balón do prostoru mezi třemi tyčemi.
53'
Ten si vzápětí vybojoval rohový kop, po němž balón propadl k volnému Rikanovi, jenže ten si netroufl na střelu a sám odcestoval ven z pokutového území.
52'
Ten si ale pohodlně došel pro vysoký centr a alespoň na pár sekund přerušil ofenzivní snažení Tel-Avivu.
51'
Domácí neúnavně mačkají obranu Reykjavíku a metr po metru se znovu přibližují prostorům, odkud se dá ohrozit brankář Magnússon.
50'
Reykjavíku se znovu nepovedlo založit útok po autovém vhazování na obranné polovině. Toho se pokusil využít Rikan, jehož střela z dobrých pětadvaceti metrů ale prolétla vysoko nad brankou Islanďanů.
49'
O rozehrávku se postaral sám faulovaný Atzily, jehož dloubaný centr k penaltovému puntíku hostující zadáci vrátili zpět do bezpečí.
48'
Omer Atzily dostal nakopáno od pozdě zasahujícího Fridgeirssona, a tak budeme svědky další standardní situace Maccabi.
46'
Druhou půli rozehráli hráči Reykjavíku, který se po několika sekundách ale zbavili míče a již tradičně brání.
46'
Je za námi úvodních pětačtyřicet minut, ve kterých byl k vidění očekávaný průběh hry. Maccabi působí dominantním dojmem a prakticky bez přestávky tlačí na obranu Rykjavíku. Ta si ale vede nadmíru dobře a nepouští Izraelce do žádných větší šancí. Na ty si budeme muset počkat do druhé půle, která k větší radosti hostujících hráčů začne za trvajícího stavu 0:0.
45+1'
45+1'
Řečtí rozhodčí nastavili jednu jedinou minutu, ve které už se s největší pravděpodobností nic nestane.
45'
Davidzada našel na hranici šestnáctky Kjartanssona, který posunul balón doprava na Dasu, jenže ani z jeho centru domácí nic vytěžit nedokázali.
44'
Snadná práce pro Stefána Magnússona, který si stáhl ze vzduchu centr z levé strany, přičemž nebyl obtěžován žádným protivníkem.
43'
Spolupráce mezi Ben Haimem a hráčem na pravé autové čáře povedená nebyla, hosté zadarmo dostali vhazování v podání Adalsteinssona.
42'
Kjartansson zůstal pár decimetrů za hostující obrannou linií a tam zablokoval spoluhráčovu tvrdou střelu ze střední vzdálenosti – ofsajd.
41'
Eli Dasa si šikovně zpracoval pas přes dobrých třicet metrů šířky hřiště, ale centrem zprava našel jen připraveného stopera Gunnarssona.
40'
Tak se skutečně stalo, jenže Atzily poslal míč do prostoru, kam si nestihl seběhnout ani jeden jeho spoluhráč. Následuje odkop od branky Stefána Magnússona.
39'
Beckův zákrok na Rikana už řecký sudí posoudil jako faul a nařídil v domácí prospěch další standardku, která zřejmě přinese centr do vápna.
38'
Azulay prodloužil Dasovu přihrávku těsně před pokutové území, kde Golasa ztratil stabilitu a marně si snažil vymodlit odpískání faulu. V tomto byl protihráč naprosto nevině.
37'
Hosté vydrželi v držení míče jen několik málo sekund a nyní už znovu vykrývají prostory před vlastní šestnáctkou.
36'
Omer Atzily to nerozehrál vůbec špatně, přízemním nákopem do vápna našel Rikana, který se odpoutal od Becka a bez přípravy poslal míč směrem na branku. Bohužel pro Maccabi balón letěl přesně do míst, kde byl nachystaný gólman Magnússon.
35'
Beck povalil Kjartanssona a daroval tím domácímu celku standardní situaci v poměrně velké vzdálenosti od Magnússonovy branky.
34'
Obraz hry zůstává stále stejný, domácí jsou mnohem aktivnější, ale přes precizně fungující obranu Reykjavíku se nedostávají ani k náznakům šancí.
33'
Stefán Magnússon si dával hodně na čas s odkopem a nakonec měl co dělat, aby mimo šestnáctku stihl vykopnout před rychle se blížícím napadajícím soupeřem v dresu Maccabi.
32'
U výkopu hostujícího gólmana byl jako první Ben Haim a poslal míč do autu. Z něj balón vrátil do hry Morten Beck, načež ve středovém kruhu domácí útočník Kjartansson fauloval Gunnarssona.
31'
Nic takového se ale nestalo, pravá strana hostující obrany si věděla rady a získala odkop od branky.
30'
Už se znovu hraje a opět se tak děje v blízkosti hostující branky, kam se Maccabi snaží poslat centr z levého konce hřiště.
28'
Řečtí rozhodčí kvůli vysokým teplotám nařídili krátkou pauzu na občerstvení.
27'
I tentokrát se o exekuci rohu postaral Atzily, načež se do zakončení dostal středopolař Rikan, nicméně Magnússon proti jeho pokusu zasahovat nemusel.
26'
Menší zmatky v islandské obraně nadvakrát vyřešil Margeirsson, který hlavou vytěsnil míč zpět do autu.
25'
Pokračující tlak Tel-Avivu nabídl další dva rohové kopy. Po tom druhém se do přízemního centru opřel Kjartansson a vytloukl bloky Gunnarssona. Je z toho další roh, tentokrát z pravé strany.
24'
Teď už to bylo o něco povedenější. Domácí přenesli těžiště hry doprava, odkud z hloubi pole odcentroval Eli Dasa a byl to Kjartansson, který na hranici šestnáctky hlavou prodloužil míč kousek od pravé tyče hostující svatyně.
23'
Nákopy do šestnáctky Maccabi zatím vůbec nevychází, i v tomto případě míč nikdo nezachytil a Magnússon vykopává.
22'
Óskar Örn Hauksson zleva odcentroval, ovšem míč poslal jen do rukavic Rajkoviće, který se na brankové čáře téměř ani nemusel hnout.
21'
Další nedovolený zákrok zaznamenal Tal Ben Haim, který vrazil do Pálmasona a je z toho už mnohem nebezpečněji vyhlížející standardka.
20'
A nic takového se nestane ani v nejbližších sekundách, protože po útočném faulu putuje balón na hostující kopačky.
19'
Izraelské mužstvo pokračuje v územní převaze, nicméně přes zataženou jedenáctku soupeře se zatím hodně těžce přibližuje pokutovému území.
18'
Domácí se po kombinaci ve středu hřiště sami vyhnali do zámezí a pokračovat se bude jen odkopem od branky Reykjavíku.
16'
Morten Beck nabral slušnou rychlost a zprava odcentroval. Jeden z domácích stoperů chtěl z první balón odkopnout, ovšem místo toho jej špatně trefil a měl velké štěstí, že byl brankář Rajković pozorný.
15'
Gunnar Thor Gunnarsson zastavil rodící se brejk Maccabi faulem na svého krajana Kjartanssona, za což okamžitě uviděl první žlutou kartu.
14'
Omer Atzily poté ještě rychle přiběhl k rohovému praporku, nicméně hosté centrovaný balón s přehledem odvrátili do klidné části hřiště.
13'
A byla z toho první zajímavější situace! Atzilyho střelu z dvaceti metrů ve zdi tečoval jeden z obránců a přesměroval balón těsně vedle levé tyče Magnússonovy branky!
12'
Na druhé straně se vše chystá k rozehrání nebezpečného přímého kopu, který pro Maccabi vybojoval faulovaný Azulay.
11'
Predrag Rajković dobře přečetl hru a vyběhl daleko z vlastního vápna, aby hlavou odvrátil nákop na nabíhajícího útočníka Reykjavíku.
10'
Ani přenesení hry na pravou stranu domácím úplně nevyšlo, Azulay byl na inkriminovaném místě pozdě a nechal projít míč do zámezí.
9'
Eytan Tibi stál na začátku přímočaré domácí akce, která však skončila ještě před vstupem do pokutového území, kam je nepustili Jósepsson s Gunnarssonem.
8'
Celek z Tel-Avivu kontroloval průnikem po pravém křídle, jenomže na následný centr do šestnáctky nikdo ve žlutém nedosáhl.
7'
Reykjavík se snažil něco vymyslet na levé straně, avšak kvůli ofsajdu Kennieho Choparta se zase rychle vrátil do obranného bloku.
5'
Jeden z domácích hráčů potřeboval ošetření, nicméně po chvilce se zase vrátil na hřiště a oba týmy tak pokračují v plném počtu.
4'
Domácí dvakrát zkusili založit útok dlouhým nákopem, jenže v obou případech poslali balón až do náruče brankáře Magnússona.
3'
Islandská obrana odvrátila Atzilyho centr na další roh, po kterém se hosté znovu ubránili a navíc vyrazili do protiútoku, jenž se jim ale zakončit úplně nepovedl, neboť Chopart se dostal do kleští mezi Ben Haima a Rajkoviće.
2'
Maccabi začalo pěkně zostra a po rychlé akci po levém křídle získalo úvodní rohový kop.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují ve žlutých, zatímco hosté v černobílých dresech.
1'
KR Reykjavík

Zástupce islandského fotbalu vstupuje do tohoto dvojzápasu v roli velkého outsidera, jehož postup by byl poměrně velkým překvapením. Jedinou výhodu by Reykjavík mohl mít díky větší rozehranosti. V probíhající islandské lize mu však zatím patří až devátá pozice a navíc nedávno vypadl i z národního poháru. Stejně jako Maccabi, tak i KR Reykjavík byl nasazený již do prvního předkola, v němž si po výsledných 0:0 a 2:0 poradil s finským SJK Seinäjoki.
Maccabi Tel-Aviv FC

Domácí tým se do Evropské ligy kvalifikoval díky konečnému druhému místu v izraelské nejvyšší soutěži, kterou zakončil propastných třináct bodů za mistrovským Hapoelem Beer Sheva. V minulé sezóně se Maccabi prodrápalo přes všechny čtyři předkola až do základní skupiny, což by rádo zopakovalo i letos. V prvním předkole narazilo na albánskou Tiranu, kterou celkově jednoznačně porazilo v poměru 5:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.