Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Osijek : UE Santa Coloma - 6. července 2017   20:45

Osijek
Osijek
8' Ejupi  • 40' Barišić  • 56' Bočkaj  • 62' Bočkaj
4:0
(2:0)
UE Santa Coloma
Osijek
Malenica – Šorša (63. Grgić), Škorić, Barać, Barišić (C) – Grezda, Lukić, Ljopa, Bočkaj (71. Pušić) – Boban (63. Perošević), Ejupi
Barešić – Mioč, Perošević, Lesjak, Pušić, Grgić, Matas
Keith Kennedy – Gareth Eakin, Stephen Donaldson (vš. NIR)
Gradski vrt, Osijek
Escalante – Aloy, Ruiz, Orosa, Maneiro – Bousenine (58. J. Rubio), Crespo, Sandro – Ch. Rubio (83. Salomó), Anton (C), Reis (68. Bernat)
Perianes – Amat, Martínez, J. Rubio, Salomó, Bernat, Sánchez

Ode mě je to k tomuto utkání vše. U dalších on-line přenosů na shledanou.
Dnešní odveta prvního předkola Evropské ligy je u konce a z postupu se raduje favorizovaný Osijek. Ten již v prvním poločase dvěma góly vyrovnal výsledek prvního zápasu a nakonec ještě přidal další dva zářezy. Hvězdou utkání je jednoznačně Petar Bočkaj, který se postaral o obě trefy v druhé půli a především gól na 4:0 byl opravdu parádní. Santa Coloma se tedy s Evropskou ligou po nevýrazném výkonu loučí.
90+1'
90+1'
V samotném závěru utkání přichází ještě jedna žlutá karta. Vidí ji Jordi Rubio (UES).
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.
90'
Příliš dlouhý centr do pokutového území Osijeku si pohlídal vyběhnuvší Malenica. Ten si tak aspoň trochu osahal míč, který se k němu moc často nedostával.
89'
Opět se domácí celek tlačil až do šestnáctky. Nakonec však přišel jen odkop Escalanteho a následný faul jednoho z domácích borců.
87'
Po rychlém ošetření jednoho z hostujících hráčů si Osijek připravil další standardní situaci. Ani tentokrát však míč neletěl do prostoru Escalanteho brány.
85'
Jedovatý volný kop z levé strany šel do dobrého prostoru, avšak Escalante nakonec nemusel zasahovat. Osijek ale nadále zůstává u míče.
84'
Osijek se sice opravdu příliš nesnaží, ale i přesto se naprosto v pohodě dostává na útočnou polovinu hřiště, kde ohrožuje soupeřova brankáře.
83'
Střídání v týmu UE Santa Coloma: ze hřiště odchází Ch. Rubio, přichází Joan Salomó.
81'
Domácí fotbalisté už utkání dohrávají ve velmi pozvolném tempu. Zřejmě už se ničeho zajímavého nedočkáme.
79'
S blížícím se koncem utkání se Santa Coloma začíná osmělovat. Vysoký centr do vápna propadl až k Ruizovi a od jeho nohou šel míč jen těsně vedle brány.
78'
Další útočný faul domácího celku. Tentokrát to byl Grezda, kdo důrazně atakoval soupeře a ze souboje vyšel jako viník nedovoleného zákroku.
76'
Krátké obléhání soupeřovy šestnáctky již přestalo bavit Lukiće, který natáhl ke střele z nějakých třiceti metrů. Bránu však přestřelil.
74'
Hodně důrazný byl nyní Grgić, který se tlačil k míči a cestou povalil i bránícího hráče Santy Colomy. Rozehrávat budou právě hosté.
73'
Osijek rozehrával volný kop, po kterém byla k vidění menší hlavičkovaná v pokutovém území. Poslední hlavička ale nemířila do prostoru brány.
71'
Střídání v týmu NK Osijek: ze hřiště odchází Bočkaj, přichází Pušić.
70'
Souhra nyní zaskřípala při kombinaci na levé strany útočné poloviny Osijeku. Mezitím se chystá poslední střídání domácích.
68'
Hodně rychle se dopředu vydali fotbalisté Santy Colomy. Příliš dlouhý míč na rozběhnutého Reise však neměl šanci na úspěch.
68'
Střídání v týmu UE Santa Coloma: ze hřiště odchází Victor Bernat, přichází Pedro Reis.
65'
Také domácí fotbalisté si párkrát pomohli nedovoleným zákrokem. Jednalo se ale o fauly daleko od Malenicovy brány a nebezpečí tak vůbec nehrozilo.
63'
Střídání v týmu NK Osijek: ze hřiště odchází Šorša, přichází Grgić.
Střídání v týmu NK Osijek: ze hřiště odchází Boban, přichází Perošević.
62'
Osijek právě vstřelil branku!
Výborně teď volný kop rozehrál PETAR BOČKAJ, jenž z nějakých třiceti metrů natáhl ke střele z místa předchozího přestupku a parádním projektilem se trefil přesně k tyči Escalanteho brány.
61'
Christian Orosa (UES) zapříčinil slibný volný kop Osijeku a navíc je sudím potrestán žlutou kartou.
59'
Ani po střídání se hra Santy Colomy zatím příliš neoživila. Dnes už to bude jen o tom, kolik gólů Osijek vstřelí.
58'
Střídání v týmu UE Santa Coloma: ze hřiště odchází Walid Bousenine, přichází J. Rubio.
56'
Krásná akce domácího celku přináší třetí gól. Bleskový výpad skončil Bobanovou přihrávkou na rozběhnutého PETARA BOČKAJE, jenž elegantně přeloboval vyběhnuvšího gólmana.
55'
Prudký centr zleva propadl až k nehlídanému Grezdovi. Ten udělal rychlou kličku, ale poté vypálil jen do boční sítě.
53'
Osijek se sice nyní dostal až k finální přihrávce, ale ta letěla příliš blízko k Escalantemu, jenž míč schoval v náruči.
52'
Osijeku se zatím nedaří prodrat se k dalšímu nebezpečnému zakončení. Navíc je žlutou kartou odměněn faulující Tomislav Šorša (OSI).
50'
Centrovaný míč z levé strany byl prodloužen bránícím hráčem Santy Colomy. Rohový kop tak bude zahrávat výrazně aktivnější Osijek.
49'
Santa Coloma se sice konečně dostala k míči, ale volný kop letěl pouze na hlavu jednoho z hráčů Osijeku.
47'
Žlutou kartu dostává Sergio Crespo (UES), jenž nevybíravě zezadu podrazil unikajícího soupeře.
47'
Hned první útočná akce Osijeku v druhém poločase skončila ofsajdem rozběhnutého Bobana.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
V Osijeku byl ukončen první poločas a výrazně spokojenější musí být domácí. Ti se totiž již v úvodních 45 minutách dvakrát radovali z platného gólu a k tomu dali dvě branky z ofsajdu a dvakrát trefili břevno. Hosté jsou naprosto bezzubí a dnes své učinkování v Evropské lize ukončí.
45+2'
45+2'
Pronikajícího Grezdu zastavil Boris Anton (UES), jenž je po zásluze potrestán žlutou kartou.
45'
44'
S blížícím se koncem poločasu už se ani domácí netlačí do zběsilého útoku. Hraje se v klidu ve středu hřiště.
42'
Příliš důrazný byl v ofenzivní fázi akce Grezda, jenž si dělal prostor na pravé straně. Odpískán je útočný faul.
40'
Zodpovědnost vzal na sebe domácí kapitán BORNA BARIŠIĆ, jenž gólmana andorského celku poslal na stranu a penaltu v pohodě proměnil kopem k druhé tyči.
39'
Šoršu nyní v pokutovém území podrazil skluzující David Maneiro a Osijek bude zahrávat pokutový kop!
38'
Opravdu neuvěřitelné, co všechno dnes domácí nepromění. Prakticky sám před gólmanem se ocitl Boban, avšak jeho přízemní zakončení zneškodnil Escalante.
36'
Druhá neuznaná branka Osijeku. Escalante skvěle vytěsnil střelu mířící k tyči a ač na dorážku nestačil, od druhé inkasované branky ho uchránil ofsajd.
35'
Ofenzivní choutky Osijeku rozhodně neutichají. Následovet bude další standardní situace, jež bude rozehrávána od rohového praporku.
33'
Už podruhé v utkání se za Escalantem zatřásla branková konstrukce. Prudká hlavička po rohovém kopu totiž trefila břevno.
33'
Znovu se hostům podařilo přerušit akci Osijeku pouze za cenu faulu. Domácí však posléze nekombinovali přesně.
31'
Domácí tým nadále naprosto v pohodě kontroluje utkání a soupeře prakticky nepouští k míči. Chorvatský celek se ale před chvílí znovu dopustil ofsajdu.
29'
Boban si to zprava namířil do pokutového území a razantní střelou dokázal prověřit soupeřova brankáře. Escalante však hosty znovu podržel skvělým zákrokem.
27'
Na trávníku se ocitl Chus Rubio a záhy po něm i další hráč Santy Colomy. Ani jednou se ale nejednalo o faul soupeře, díky čemuž může kombinovat Osijek.
26'
Eros Grezda si to neohroženě namířil za prudkou kolmicí, avšak rychlý míč pouze posunul až za brankovou čáru.
25'
Škorić teď malou domů poněkud zavařil vlastnímu gólmanovi, ke kterému rychle dobíhal atakující soupeř. Nakonec však Malenca všechno vyřešil.
24'
Osijek naprosto v pohodě kombinuje u středového kruhu. Hráči Santy Colomy zatím vůbec nenacházejí cestu k zisku míče.
22'
Z ojedinělé akce se až k zakončení prodral Sandro. Hostující záložník natáhl ke střele zpoza šestnáctky, nicméně bránu Marka Malenicy vůbec netrefil.
20'
Do obrovské šance se dostal Ejupi, který stál zcela sám před Escalantem. Mexický gólman však zakončení dokázal zpomalit a nakonec se míč zastavil ještě před brankovou čárou.
20'
Vhazování sice získal hostující celek, avšak po rychlém výpadu útočil znovu Osijek. Boban si ale vůbec nepohlídal ofsajdovou hranici.
19'
José Eduardo Escalante si vyžádal menší ošetření. Po chvíli už je ale znovu postaven na svém místě a může rozehrávat.
17'
Po velmi nejistém zákroku Escalanteho se kopal rohový kop. Ljopa vytáhl slibný centr, nicméně hostující gólman byl tentokrát bez práce.
15'
Už už se domácí radovali z druhé branky v utkání. Dobrý centr našel skvěle postaveného Ejupiho, avšak ten si při zpracování pomohl rukou.
13'
Znovu je ofenzíva Osijeku zastavena kvůli zřetelnému ofsajdu. Tentokrát byl za obranou nachytán Ejupi.
12'
Hned dvěma fauly v krátkém časovém úseku se provinili fotbalisté Santy Colomy. Na útočnou polovinu hřiště se naopak andorský celek zatím nepodíval.
10'
Do další šance se chtěl dostat Boban, nicméně jeho postup zastavil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Jasný ofsajd!
8'
Chorvatský celek jde naprosto po zásluze do vedení. Odražený míč si nalevo sebral nehlídaný Barišić, který centrem našel hlavu MUZAFERA EJUPIHO. Na jeho zakončení byl Escalante krátký.
5'
Další zmatky v defenzívě hostujícího týmu. Jeden z domácích se po rohovém kopu téměř radoval z úvodní branky, ale míč se zastavil na břevnu!
5'
Krásně se až do blízkosti brankáře Santy Colomy proháčkoval Lukić. Finální přihrávka ale chorvatskému šutérovi nevyšla podle představ.
4'
Osijek nadále tlačí na pilu a soupeře prakticky nepouští za polovinu hřiště. Následovat bude další rohový kop.
2'
Rychlý postup Osijeku nakonec vyústil v rohový kop. Přetažený centr od praporku si však pohlídala defenzíva Santy Colomy.
1'
Domácí celek hned od úvodního výkopu drží míč na svých kopačkách a kombinuje u středové čáry. Santa Coloma se zatím nedostává do hry
1'

NK Osijek: Malenica – Šorša, Škorić, Barać, Barišić (C) – Grezda, Lukić, Ljopa, Bočkaj – Boban, Ejupi
Náhradníci: Barešić – Mioč, Perošević, Lesjak, Pušić, Grgić, Matas

UE Santa Coloma: Escalante – Aloy, Ruiz, Orosa, Maneiro – Bousenine, Crespo, Sandro – Ch. Rubio, Anton (C), Reis
Náhradníci: Perianes – Amat, Martínez, J. Rubio, Salomó, Bernat, Sánchez

Rozhodčí: Keith Kennedy – Gareth Eakin, Stephen Donaldson (vš. NIR).
STATISTIKY PRVNÍHO ZÁPASU

29.6.2017 – Santa Coloma – Osijek 0:2 (0:0)

UE SANTA COLOMA

Od sezóny 2011/2012 se UE Santa Coloma do předkol Evropské ligy kvalifikovala již pošesté, ale přesto dosud nevyhrála ani jedno utkání. Celkově tak tým z Andorry odehrál již 11 zápasů předkola, avšak skóre z nich je tristní. UE Santa Coloma totiž proti Paksi, Twente, Mostaru, Skopji, Lokomotivě Zegreb a Osijeku vstřelila jen tři branky a hned 32 jich inkasovala. Letošní účast si UESanta Coloma zajistila třetím místem andorské ligy.
NK OSIJEK

Chorvatský celek je favoritem celého duelu a tuto pozici potvrdil i v prvním utkání. Do předkola Evropské ligy se tým z jihu Evropy dostal díky čtvrtému místu v uplynulém ročníku nejvyšší chorvatské ligy a celkově je to pro Osijek šestý pokus o probojování se do základní části druhé nejprestižnější evropské klubové soutěže. Naposledy hrál Osjek předkolo Evropské ligy v sezóně 2012/13, kdy vypadl s Kalmarem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.