Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  PAOK : Ol. Donětsk - 3. srpna 2017   20:00

PAOK
PAOK
24' Mak  • 45+1' Cimirot
2:0
(2:0)
Ol. Donětsk
Ol. Donětsk
PAOK
Rey – Varela, Crespo (C), Matos, Leovac – Caňas (72. Šachov), Cimirot – Campos (82. Pelkas), Biseswar (66. Henrique), Mak – Prijovič. Trenér: Aleksandar Stanojevič.
Melissas – Henrique, Malezas, Kolouris, Šachov, Deligiannidis, Pelkas.
Ivajlo Stojanov – Ivo Kolev, Veselin Dobrijanov (všichni Bulharsko)
Toumba
Ol. Donětsk
Macharadze (C) – Kravčenko, Šabanov, Niemčaninov, Lukjančuk (46. Mihunov) – Cymbaljuk, Bogdanov – Moha, Chomutov (61. Sondei), Šestakov – Bilenkij (71. Mychalov). Trenér: Roman Sanžar.
Kyčak – Luchtanov, Sondei, Mychalov, Fedoriv, Ayyet, Mihunov.

PAOK zcela zaslouženě postupuje do 4. předkola Evropské ligy,když o výhře rozhodl v první půli díky krásným brankám Maka a Cimirota.2:0. byť výhra mohla být při lepší produktivitě daleko větší. Velmi dobře si také vedl rozhodčí Stojanov z Bulharska jenž odvedl velmi dobrý výkon. Pro hráče Olimpiku je dnešní utkání velkou zkušeností do budoucna. Všem čtenářům přeji hezký večer.
90+4'
90+4'
Mihunovovi byl odpískán ofsajd a to zřejmě bude poslední akce dnešního utkání.
90+3'
Niemčaninov také nebyl úspěšný.
90+2'
Mychalov to ještě zkusil střelou.
90+1'
Henrique fauloval Mihunova.
90+1'
Šabanov se s protihráčem Matosem vůbec nemazlil.
90'
Pelkas přehodil sice brankáře Macharadzeho, ale zároveň i branku Olimpiku.
90'
Rozhodčí nastaví 4 minuty nad rámec normální hrací doby.
88'
Šabanov musel zastavit faulem Prijoviče.
87'
Moha v dobré šanci míjí domácí branku!
87'
Střídající Pedro Henrique se ocitl v ofsajdovém postavení.
86'
Prijevič dostal skvělý míč obešel i brankáře, ale míč mířící za brankovou čáru odkopl včas Šabanov na rohový kop!
85'
PAOK postupuje dopředu v poklidu nikam již pospíchat nemusí.
84'
Domácí celek získal na své konto další rohový kop.
83'
Šestakov netrefuje domácí zařízení.
82'
Djalma Campos další z těch lepších uvolní místo na hřišti pro Dimitrise Pelkase.
81'
Bogdanova střela byla zablokována.
80'
Matos si nedovoleně počínal proti hostujícímu záložníkovi Mohovi.
78'
Niemčaninov se pokusil zkorigovat skóre neúspěšně.
77'
A nic z něho není, jelikož Kravčenko fauloval brankáře Reye.
76'
Rohový kop pro Olimpik.
75'
Bogdanov střílel tentokráte o dost hůře a nepřesně,.
74'
Andrij Bogdanov to napálil z přímého kopu a Rey skvěle vyrazil míč z branky na rohový kop!
73'
Crespo si vyšlápl na Bogdanova.
72'
José Caňas je vyměněn za Jevgena Šachova.
71'
Stanislav Bilenkij je stažen za Ilju Mychalova.
70'
Prijovič fauloval Šestakova.
69'
Bogdanov si připisuje střelecký pokus.
67'
Moha si nedovoleně počínal vůči Matosovi.
66'
Diego Biseswar po svém skvělém výkonu a za aplausu tribun je nahrazen Pedro Henrique.
65'
Crespo fauloval Bilenkije.
63'
Skvělý centr, jenže se Mak nedohodl s Biseswarem nedohodl kdo zakončí a tak míč sebral Macharadze.
62'
Dva rohové kopy v rychlém časovém sledu pro Olimpik nic nepřinesli.
61'
Vladyslav Chomutov je nahrazen Ivanem Sondeiem.
60'
Chomutov si chtěl přehodit Marina Leovace, ale ten ukázal, že by mu šel volejbal výborně, za úmyslnou hru rukou vidí žlutý kartónek.
58'
Anton Kravčenko zajel do Biseswara a vidí žlutou kartu.
57'
Slabá střela Reye nepřekvapila.
57'
Bogdanov fauloval Cimirota.
56'
Djalma Campos neskutečně zlobí hostující obranu, nyní centr polapil Macharadze.
55'
Přímý kop pro Cimirota po faulu na Maka.
53'
Campos si povodil obránce, zpětně nahrál perfektně Diegu Biseswarovi s oslovením dej si gól a ten trestuhodně přestřelil branku Macharadzeho!
51'
Jevgenij Cymbaljuk je zjevně frustrován vývojem utkání, protože nyní zasáhl Caňase do míst pro muže nejcitlivějších a vidí správně žlutou kartu.
50'
Olimpik pouze nakopává míče a to proti technicky, vyspělým hráčům Soluně nemůže uspět.
49'
Varela ukončil rázným odkopem přítrž útočné snahy hráčů Olimpiku.
48'
Biseswar chtěl skvěle vysunout Róberta Maka, ale ten byl zablokován bekem a u míče tak byl první brankář Macharadze.
47'
Střela Mohy z voleje byla velmi nepřesná.
47'
Hosté zkraje poločasu získali rohový kop.
46'
Pavlo Lukjančuk je nahrazen útočníkem Oleksandrem Mihunovem.
46'
PAOK více než jasně vydal signál, že postup bude jeho, po 45 minutách vede pohodově 2:0, byt třeba podle trenéra Csaplára je to nejhorší, možný, poločasový výsledek, nemyslím si, že si PAOK nechá vzít postup. Druhé dějství začne cca ve 21:05 hodin.
45+2'
45+1'
PAOK právě vstřelil branku!
Zatím co do této chvíle držel Macharadze Olympik nad vodou, nyní je celkem potopil, když ho nachytal přenádhernou střelou z velké dálky GOJKO CIMIROT – 2:0!
45'
Prijoviče vychytal Macharadze, byť část publika chtěla penaltu, ale hostující brankář hrál první míč!
45'
Rozhodčí nastaví 2 minuty.
44'
Rychlý brejk domácích opět nedopadl v jejich prospěch.
43'
Centr hostí do autu odvrátil spolehlivý kapitán Crespo.
43'
Až nyní to byl faul od Caňase na Bogdanova na polovině hřiště.
42'
Biseswar rozdává míč na své spoluhráče.
41'
Matos sice zastavil svým pomalým zpracováním míče rychlý brejk Maka, ale sebrat míč domácím je velmi těžký úkol pro hosty. PAOK nikam nespěchá a vrací míč na svou polovinu.
40'
Míč skončil u domácího brankáře.
39'
Varela fauloval u levé postranní čáry, míč do hry uvede Bogdanov.
38'
Tento míč hostí za obranu nebyl přesný, navíc to byla přihrávka do ofsajdu dle sudích.
37'
Kopací technika některých hráčů PAOKU je na velmi vysoké úrovni. Hosté tento nedostatek nahrazují bojovností.
36'
Varela utržil ránu od Bilenkije.
35'
Olimpik poněkud zadarmo odevzdává míč domácím.
34'
Caňas s Biseswarem režírují další útok domácího celku.
32'
Sám Pavlo Lukjančuk neví zda střílel či centroval, míč končí za brankovou čárou a vykopávat od své branky bude brankář Rey.
31'
Šestakov pro své družstvo vybojoval rohový kop.
31'
Při hlavičkovém souboji si pomohl faulem hostující hráč.
30'
Přestávku na občerstvení berou velmi rádi všichni hráči na hrací ploše.
29'
Hostující hráč neudržel míč na hrací ploše a tak Olimpik opět přichází o míč.
28'
Cimirot fauloval Lukjančuka.
27'
Róbert Mak se ocitl v ofsajdu.
26'
Snaha Olimpiku o brejk končí krachem.
25'
Hosté brání s vypětím všech sil.
24'
Slovensko nemá pouze Hamšíka, fotbalovou parádu nyní předvedl RÓBERT MAK si doslova povodil celou obranu Olimpiku a skvěle prostřelil bezmocného Macharadzeho – 1:0!
23'
Domácí obrana skvěle míč odvrátila.
22'
Před Bogdanovem domácí kapitán Crespo odvrací míč na rohový kop.
21'
Leovac přes osu Caňas, Crespo zakládá postupný útok PAOKU.
20'
Ani Prijovič se svou střelou neuspěl.
19'
Róbert Mak se dostával do šance, ale včas proti němu vyběhl pohotový brankář Olimpiku Macharadze.
19'
Camposův skvělý centr Prijovič netrefuje.
18'
Biseswar předvedl skvělou defenzivní práci u postranní čáry a jeho protivník Šestakov tak vyšel z osobního souboje úplně naprázdno.
17'
Lukjančuk odehrál míč raději na rohový kop.
16'
Olimpik je stále u míče, ale zakládá postupný útok z hloubi vlastní poloviny hřiště.
15'
Olimpik i po rozehrání rohového kopu obléhá domácí pokutové území trochu tak na házenkářský způsob.
14'
Macharadzeho dlouhý nákop uklidil na rohový kop Caňas.
13'
Hráči PAOKU se provinili útočným faulem.
13'
Róbert Mak vybojoval rohový kop, a také ho sám rozehraje do ohně.
12'
Po Bogdanově přímém kopu bude brankář Rey vykopávat od své branky.
11'
Kravčenko vymyslel krásný dlouhý míč, z celého nadějného brejku Moha vytěžil na Cimirotovi pouze autové vhazování.
10'
Nyní byl na polovině hřiště faulován Biseswar.
9'
Hosté drobí domácí hru pouze za cenu faulů.
8'
Biseswar střílí nepřesně.
7'
Varela se při hlavičkovém souboji s Bilenkijem zranil a musí být ošetřen na hrací ploše.
6'
Crespo trefil sice míč, ale ten končí za postranní čárou.
5'
Po ošetření vidí Dmytro Niemčaninov po zásluze žlutou kartu.
4'
Domácí se přeci jen dostali podél postranní čáry, kde Niemčaninov zajel do Léo Matose. Oba hráči se drobně zranili díky tomuto souboji.
4'
Olimpik forčekuje velmi vysoko což domácím činí problémy.
3'
Každý dotek hostujícího hráče je doprovázen pískotem domácího publika.
2'
Domácí akci zastavil obránce Kravčenko.
1'
PAOK nastupuje tradičně v pruhovaných bíločerných dresech, hostující Olimpik nastoupí v modrých dresech.
Stadion je velmi slušně zaplněn, dá se očekávat pekelná atmosféra, vlhkost vzduchu je 48%, teplota vzduchu o jeden stupínek klesla.
Fotbalisté to nebudou mít vůbec lehké, protože v Soluni je v tuto chvíli kolem 33 stupňů. Jak je vidět v základní sestavě PAOKU není žádný domácí fotbalista. Pikantní duel to bude pro Jevgena Šachova z Ukrajiny, který ale patří do sestavy PAOKU. První zápas hrál 55 minut od začátku hry, nyní je na pozici žolíka připraven na střídačce.

PAOK Soluň: Rey – Varela, Crespo (C), Matos, Leovac – Caňas, Cimirot – Campos, Biseswar, Mak – Prijovič. Trenér: Aleksandar Stanojevič.
Náhradníci: Melissas – Henrique, Malezas, Kolouris, Šachov, Deligiannidis, Pelkas.

Olimpik Donětsk: Macharadze (C) – Kravčenko, Šabanov, Niemčaninov, Lukjančuk – Cymbaljuk, Bogdanov – Moha, Chomutov, Šestakov – Bilenkij. Trenér: Roman Sanžar.
Náhradníci: Kyčak – Luchtanov, Sondei, Mychalov, Fedoriv, Ayyet, Mihunov.

Rozhodčí: Ivajlo Stojanov – Ivo Kolev, Veselin Dobrijanov (všichni Bulharsko).
Domácí PAOK Soluň hraje svá domácí utkání na proslulém stadionu Toumba což v překladu značí slovo Hrobka. Své by o tom mohli například fotbalisté Příbrami kteří zde obdrželi debakl 6:1, když jediný, čestný úspěch zaznamenal kanonýr Horst Siegl. Nevedlo se zde ani Slávii ta tu prohrála jen 1:0 a přes PAOK v celkovém součtu postoupila.
PAOK pravidelně hraje evropské poháry a kromě skupinových účastí v evropské lize si připsal již 4x účast mezi 32 nejlepšími celky v Evropské lize naposledy v minulé sezóně 2016 – 17. PAOK na rozdíl od Olimpiku sází na zahraniční hráče, prim zde hraje slovenský reprezentant Róbert MAK a v širší nominaci je také Albánec Ergys Kace, který si v minulé sezóně připsal 4 starty za Viktorii Plzeň.
Pro hostující Olimpik jde o pohárovou premiéru, tým je složen převážně domácích hráčů. Zahraniční akvizicí je pouze dvojice záložník Tenório (Brazílie) a útočník Rharsalla (Maroko). Je proto jasné, že favoritem na vítězství i postup je domácí celek.
První vzájemný zápas

27.07.2017
Olimpik Donětsk – PAOK 1:1
Branky: 49. Bilenkij – 59. Henrique

Karty: 70. Kravčenko (ODN) – 53. Šachov (SOL), 73. Leovac (SOL)
Olimpik Donětsk

Fotbalisté Donětsku zakončili minulou sezónu v ukrajinské lize na čtvrt pozici, kde skončili za mistrovským Šachtarem a dále za Dynamem Kyjev a Zaria Luhansk. Olimpik získal z dvaadvaceti zápasů čtyřiatřicet bodů. Ve skupině o titul skončili hráči Donětsku na stejné pozici, která jim třetí předkolo Evropské ligy zaručila.
PAOK Soluň

Řecký klub ještě sezónu ve své tuzemské soutěži nerozjel a čeká na první kolo, které za dva týdny rozehraje na hřišti APO Levadiakos.
Soluň se do předkola dostala ze třetí pozice loňského ročníku play-off řecké ligy, ačkoliv po základní části skončili hráči PAOKU na druhém místě. Ve třetím předkole vyfasovali hráči Soluńě právě ukrajinský Olimpik Donětsk, s ním v prvním utkání remizovala na Ukrajině 1:1.
Vítám Vás u sledování třetího předkola Ligy Mistrů, kde se dnes představí domácí PAOK Soluň, která na svém stadionu přivítá Olimpik Donětsk. Úvodní výkop je naplánován na 20:00, tak u toho buďte s námi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.