Petrohrad - Utrecht | ONLINE | 24.8.2017 19:00 | Evropská liga (předkola) 2017/2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Utrecht - 24. srpna 2017   19:00

Ukončeno
Petrohrad
Petrohrad
9' Kokorin  • 105' Kokorin 
2:0
(1:0)
Utrecht
Utrecht
Petrohrad
Sestavy:
Luněv – Mammana, Smolnikov, Criscito (C), Jerochin – Šatov, (90. Kranevitter) Ivanović, Kuzajev – Kokorin (107. Dzjuba), Driussi (73. Poloz), Paredes.
Náhradníci:
Lodygin – Terentěv, Poloz, Kranevitter, Neto, Noboa, Dzjuba
Rozhodčí
Del Cerro – Yuste, Álvarez
Petrovskij, Petrohrad
Utrecht
Sestavy:
Jensen – Klaiber, Leeuwin (106. Bahebeck), Janssen (C), Braafheid (75. van der Maarel) – van de Streek, Ayoub, Emanuelson – Kerk (89. Görtler), Labyad, Dessers.
Náhradníci:
Marsman – van der Meer, van der Maarel, Dumić, Troupée, Bahebeck, Görtler
Přenos se aktualizuje automaticky

To je z mé strany již vše, přeji dobrou noc a brzy zase na počtenou.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 12:1. Rohy: 12:7. Ofsajdy: 5:5. Fauly: 17:20.
Obrovské drama nabídla odveta zápasu mezi Zenitem Petrohrad a Utrechtem. Domácí se dostali do vedení už v deváté minutě a zdálo se, že jsou na nejlepší cestě za postupem, další šance už ale svěřenci Roberta Manciniho neproměnili, a tak došlo na prodloužení. V tom se prosadil pouze domácí Alexandr Kokorin, a Zenit tak nakonec splnil roli favorita a postoupil do Evropské ligy.
120+1'
Konec zápasu.
120+1'
V poslední minutě utkání se Arťom Dzjuba dostal ještě k jedné střele, veškerý vzruch je ale nakonec nepředmětný, poněvadž stál v ofsajdu.
120+1'
Příliš dlouhý nákop adresovaný Labyadovi skončil v moci domácího brankáře Luněva, který s rozehrávkou pochopitelně vůbec nespěchá.
120'
Hlavní rozhodčí Del Cerro nastavil nad rámec druhého prodloužení jednu minutu!
119'
Minutu před koncem prodloužení poslal David Jensen další dlouhý nákop na útočnou polovinu, Utrechtu se ale čas neúprosně krátí.
118'
Zenit se dostal do ojedinělého protiútoku, právě Dzjuba si ale nepohlídal ofsajdovou linii a uvízl v postavení mimo hru.
116'
Žlutou kartu dostává Matías Kranevitter (FK Zenit Petrohrad).
115'
Na druhou stranu se poté vydal střídající obr Arťom Dzjuba a Petrohradští nakonec dostali míč až k brankáři soupeře Jensenovi.
114'
Do pokutového území Zenitu přiletěl další dlouhý nákop, Criscitovi se ale podařilo odhlavičkovat míč do bezpečí.
112'
Roberto Mancini impulzivně diriguje svůj souboj, který se právě nachází v hluboké defenzívě. Utrecht zhruba před minutou začal tlačit a pokouší se o vstřelení postupového gólu.
111'
Tak jsem to asi zakřikl. Van de Streek teď z bezprostřední blízkosti dotlačil míč do sítě, pomohl si ale faulem na gólmana Luněva, a tak branka nemůže platit!
110'
Hráčům Utrechtu jako by docházely síly, Zenit už dělí od postupu do základní skupiny Evropské ligy jen zhruba deset minut.
108'
Urby Emanuelson nerozehrál přesně a hráči Zenitu poté dopravili míč až na útočnou polovinu.
107'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Alexandr Kokorin, přichází Arťom Dzjuba.
106'
Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Ramon Leeuwin, přichází Jean-Christophe Bahebeck.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105+1'
První prodloužení skončilo.
105+1'
Alexandr Kokorin si při oslavách gólu stáhl dres, za což jej sudí Del Cerro napomenul žlutou kartou.
105'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Nyní je už jesné jedno, na penalty nedojde! Poloz utekl po levém křídle a poté přesným pasem do předbrankového prostoru vyzval ke skórování ALEXANDRA KOKORINA, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil!
104'
Daler Kuzajev mohl přiblížit Zenit k postupu, jeho hlavička z nějakých dvanácti metrů ale o pár centimetrů minula levou tyč!
103'
To platí i o minutu později. Zenit vstoupil do prodloužení velmi aktivně, v posledních minutách to ale ani domácím příliš nelepí.
102'
První poločas prodloužení se pomalu chýlí ke svému konci a fotbalisté Zenitu si nyní vyměňují míč na vlastní polovině.
101'
Z druhé vlny dobíhající Domenico Criscito nic nevymýšlel a z ostrého úhlu vypálil, jeho pokus ale proletěl vysoko nad břevnem.
99'
Před Smolnikovem se otevřela dálnice volného prostoru na pravém křídle, obránce Zenitu se ale daleko nedostal.
98'
Před Jensenem bylo opět pořádně rušno, Utrechtským se ale nakonec podařilo odkopnout balon do bezpečí.
97'
David Jensen musel být opět na pozoru. Střídající Poloz vypálil z levé strany pokutového území, na gólmana Utrechtu si ale nepřišel!
95'
Ofsajd a v něm stídající Poloz, hosté tak budou mít spoustu času na rozehrávku.
94'
V prodloužení je zatím Zenit mnohem aktivnějším týmem, fotbalisté Utrechtu se ještě s míčem nepodívali za polovinu hřiště.
93'
Paredesův centr od rohového praporku se nakonec dostal až ke zkušenému Criscitovi, italský legionář ale z dobré pozice vypálil nad!
92'
Domenico Criscito z levé strany poslal další zajímavý centr do pokutového území, který ovšem Leeuwin dokázal odhlavičkovat do zámezí.
91'
Začal první poločas prodloužení.
180 minut o postupujícím do základní skupiny Evropské ligy nerozhodlo, v Petrohradu se tak bude prodlužovat!
90+3'
Druhý poločas skončil.
90+2'
Poloz si po levé straně navedl míč až před hranici pokutového území, tam se ale ocitl v obklíčení hostujících hráčů a zákonitě o balon přišel.
90+1'
V Petrohradu už se rozběhlo dvouminutové nastavení a vše podstatné se zatím odehrává ve středu hřiště.
90'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Oleg Šatov, přichází Matías Kranevitter.
89'
Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Gyrano Kerk, přichází Lucas Görtler.
87'
Fotbalisté Zenitu kombinují na polovině hřiště, vše už pomalu směřuje k tomu, že se bude prodlužovat...
86'
Kromě příležitostí na obou stranách je hra plná i nepřesností a faulů, na hře obou týmů znát, že teď jde opravdu o všechno.
85'
Hosté zničehonic zahrozili. Van de Streek vypálil z dobrých dvaceti metrů, Luněv ale jeho projektil dokázal vyrazit!
83'
Branislav Ivanovič schytal pořádnou ránu míčem do trupu, ale po chvilce se zvedl a vypadá to, že zkušený srbský defenzivní specialista bude v pořádku.
82'
Jerochinův centr do předbrankového prostoru nikoho v modrém dresu nenašel, Zenit ale bude zahrávat další roh.
81'
V posledních minutách útočí už výhradně Zenit, hosté se očividně spoléhají na to, že zápas dovedou do úspěšného konce v prodloužení či dokonce penaltách.
80'
Ofsajd a v něm Zakaria Labyad, domácí fotbalisté tak budou mít čas a klid na rozehrávku ze středu hřiště.
78'
Olegu Šatovovi centr z levé strany nevyšel, míč rozvlnil boční síť a skončil v zámezí. David Jensen s odkopem vůbec nespěchá...
77'
Criscitův centr z levé strany nikoho v modrém dresu nenašel a Utrechtští už zakládají další protiútok.
76'
Alexandr Jerochin hraničním zákrokem odstavil od míče Labyada a poté vyslal na zteč Šatova, jemuž se podařilo vybojovat rohový kop.
75'
Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Edson Braafheid, přichází Mark van der Maarel.
74'
Po rohovém kopu Zenitu se k hlavičce prokousal vytáhlý Jerochin, jeho pokus byl ale zblokován do zámezí, a tak si domácí budou moci roh zopakovat.
73'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Sebastian Driussi, přichází Dmitrij Poloz.
71'
Do konce základní hrací doby už zbývá jen dvacet minut a lítá bitva pokračuje, s blížícím se závěrem utkání je vše stále otevřené.
70'
Nepovedený odkop Braafheida skončil přímo u Alexandra Jerochina, který bez váhání vypálil, jeho střela ale o nějaký ten metr minula Jensenovu branku.
68'
Zakaria Labyad vyslal na Luněva pořádnou jedovatici, ruský brankář ve službách Zenitu si ale s pokusem Maročana letícím k pravé tyči dokázal poradit!
67'
Edson Braafheid schytal u postranní čáry ukázkový šlapák od Alexandra Jerochina, který byl za to "oceněn" žlutou kartou.
66'
Zkušený Domenico Criscito to zkusil z velké vzdálenosti, jeho projektil byl ale spíše propagačního charakteru a míč skončil v zámezí.
65'
Poté se do zbytečné diskuze s rozhodčím pustili Paredes a Labyad, oba kohouti za to vyfasovali žluté karty.
64'
Zakaria Labyad dostal na polovině hřiště naloženo od Smolnikova, hra je tak opět přerušena.
62'
Urby Emanuelson po hodině hry jen nekostruktivně odkopl míč směrem k Luněvovi, svěřenci Roberta Manciniho už zakládají další protiakci.
61'
Utrechtští se následně usadili na útočné polovině, ani hosté neskládají zbraně a stále mají k postupu stejně blízko (či daleko) jako Zenit.
60'
To byl pane zákrok! Sebastian Driussi mohl nasměrovat Petrohrad do Evropské ligy, Jensen ho ale z bezprostřední blízkosti vychytal!
59'
Ayoubův přetažený centr do pokutového území ještě zachránil na hrací ploše Janssen a dokonce se mu podařilo vybojovat rohový kop pro Utrecht.
58'
Labyad si na polovině hřiště došel pro Kokorinův faul, hosté tak budou mít čas a klid na rozehrávku.
56'
Alexandr Kokorin se po Paredesově přesné přihrávce dostal ke střele z hranice pokutového území, ruský snajpr ale těsně přestřelil!
55'
Fotbalisté Zenitu teď mají jasnou převahu a vytvářejí si jednu šanci za druhou, v zakončení jim ale chybí klid a přesnost.
53'
Po nařízeném rohovém kopu Driussi vyzval ke skórování lépe postaveného Branislava Ivanoviče, ten ale uvnitř pokutového území nedostal míč pod kontrolu.
52'
Leandro Paredes ukradl míč laxnímu Klaiberovi a poté se ho pokusil poslat do předbrankového prostoru, jeho přízemní centr byl ovšem zblokován.
51'
Rohový kop se opakoval a tentokrát z toho pramenila hlavička Edsona Braafheida, ta ale nebyla vůbec přesná.
50'
Utrechtští vybojovali rohový kop, po němž se k nebezpečné hlavičce dostal van de Streek, Smolnikov ale jeho pokus dokázal zblokovat.
48'
Po Smolnikovově centru z pravé strany se k voleji uvnitř pokutového území dostal Alexandr Kokorin, který se ale provinil zbytečným útočným faulem na Leeuwina.
47'
Aktivně napadající Kerk donutil Ivanoviče k chybě v rozehrávce, míč se ale poté odrazil až k brankáři Luněvovi, a tak domácí mohou znovu rozehrát.
46'
Začal druhý poločas.
V prvním poločase odvety byli fotbalisté Zenitu Petrohrad jasně aktivnějším týmem a díky trefě Alexandra Kokorina zaslouženě vedou 1:0, tento stav ale Zenitu na postup do Evropské ligy nestačí, poněvadž by se šlo do prodloužení. Podaří se jednomu z týmů ve druhé půli urvat postup na svou stranu? To začneme zjišťovat ve 20:02.
45'
První poločas skončil.
44'
V závěru první půle už se na trávníku nic zajímavého neděje, zdá se, že oběma celkům stávající stav vyhovuje.
43'
Daler Kuzajev prověřil Jensenovu pozornost střelou z hranice pokutového území, která ovšem mířila přímo do středu brány.
41'
Kerk už je na nohou a vypadá to, že bude schopen pokračovat ve hře.
40'
O chvilku později ale právě Igor Smolnikov nehezky zavadil o Kerka a ten zůstává ležet v bolestech na trávníku.
38'
Napadajícímu Smolnikovovi zákrok na Klaibera prošel, Zenit tak může pokračovat v akci.
37'
První půle se rychle chýlí ke svému konci a fotbalisté Zenitu mají dění na trávníku zcela pod kontrolou, připomínám ale, že pokud by po 90 minutách platil stav 1:0, muselo by se prodlužovat.
35'
Argentinský legionář Mammana se pokusil dlouhým nákopem najít rozběhnutého Šatova, tomu ale nevyšlo zpracování podle představ.
34'
Hosté se po delší době dostali na útočnou polovinu, nicméně van de Streekův centr z pravé strany skončil bezpečně ukryt v Luněvově náruči.
33'
Branislav Ivanovič vykouzlil povedenou přihrávku na volného Kokorina, ten se ale po pravé straně daleko nedostal.
31'
Po Kokorinově nákopu do pokutového území se ke střele ze skvělé pozice dostal Kuzajev, který ale napálil jen svého spoluhráče Driussiho!
30'
Gyrano Kerk si ukousl příliš velké sousto a na dva bránící hráče Zenitu zákonitě nevyzrál, svěřenci Roberta Manciniho už zakládají další protiakci.
29'
S rozehrávkou ale Utrechtští naložili prachbídně a na opačnou stranu už míří rychlík Jerochin.
28'
Hra byla přerušena, hostující kapitán Janssen dostal pořádně naloženo v souboji ve středu hřiště a vypadá dosti otřeseně.
27'
Utrechtští se laxní rozehrávkou sami dostali pod tlak, brankář David Jensen nakonec musel vše vyřešit rázným odkopem míče.
25'
Tentokrát už se Smolnikovovi podařilo odcentrovat přímo na Kokorina, který efektní patičkou ještě vylepšil palebnou pozici pro Smolnikova, jeho pokus ale proletěl těsně nad břevnem!
24'
Edson Braafheid nepustil Smolnikova k centru, akce Zenitu ale ještě pokračuje.
23'
Po Kokorinově ztrátě míče se Urby Emanuelsson pokusil vyslat do rychlého protiútoku Labyada, ten si ale nedokázal pohlídat ofsajdovou linii.
21'
Oleg Šatov se ale poté provinil zbytečným útočným faulem a navíc vyfasoval žlutou kartu.
20'
Šatov roztáhl hru na volného Domenica Criscita, jehož centr z levé strany však Leeuwin dokázal zblokovat do zámezí.
19'
Utrechtským fotbalistům to dnes zatím vůbec nelepí a také domácí po vstřelení úvodního gólu očividně polevili.
17'
Sebastian Driussi nedostal pod kontrolu prudký pas z poloviny hřiště a balon se stal snadnou kořistí Davida Jensena.
16'
Hosté se ale daleko nedostali a Alexandr Jerochin poté odkopl míč hluboko na útočnou polovinu.
14'
Driussi nepřesnou přihrávkou přímo na kopačku hostujícího Labyada pokazil další rodící se šanci Petrohradu.
13'
Zkušený Janssen pod tlakem vrátil míč brankáři Jensenovi, agresivní hra Zenitu zatím hostům dělá velké problémy.
12'
Dalekonosný nákop Olega Šatova na útočnou polovinu se nesetkal s úspěchem, balon je nyní v moci rozehrávajících obránců Utrechtu.
10'
Utrechtští fotbalisté vybojovali rohový kop, z toho ale žádné nebezpečí pro brankáře Luněva nepramenilo.
9'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Zenit se rychle dostává do vedení, za současného stavu by šel zápas do prodloužení! Kuzajevovi se sice v pokutovém území zakončit nepodařilo, míč se ale šťastně dostal na kopačku ALEXANDRA KOKORINA a ten z bezprostřední blízkosti nedal Jensenovi šanci.
8'
Alexandr Jerochin našel v pokutovém území neobsazeného Kuzajeva, tomu ale zakončení ze skvělé pozice absolutně nevyšlo.
6'
Nákop Branislava Ivanoviće na rozběhnutého Smolnikova byl příliš prudký a míč se stal snadnou kořistí gólmana Jensena.
5'
Ruský reprezentant se sice daleko nedostal, nicméně Ayoub poté ve středu hřiště fauloval Šatova, a tak si domácí budou moci rozehrávku v klidu zopakovat.
4'
Svěřenci Roberta Manciniho vybojovali míč ve středu hřiště a Igor Smolnikov má nyní spoustu prostoru na pravém křídle.
2'
Petrohradští fotbalisté kombinují na vlastní polovině, dál je zatím aktivně napadající hráči nizozemského celku nepouštějí.
1'
Gólman Utrechtu David Jensen ukryl nákop z poloviny hřiště ve své náruči a s rozehrávkou protiakce hostujícího týmu vůbec nespěchá.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

FK Zenit Petrohrad: Luněv – Mammana, Smolnikov, Criscito (C), Jerochin – Šatov, Ivanović, Kuzajev – Kokorin, Driussi, Paredes.
Náhradníci: Lodygin – Terentěv, Poloz, Kranevitter, Neto, Noboa, Dzjuba

FC Utrecht: Jensen – Klaiber, Leeuwin, Janssen (C), Braafheid – van de Streek, Ayoub, Emanuelson – Kerk, Labyad, Dessers.
Náhradníci: Marsman – van der Meer, van der Maarel, Dumić, Troupée, Bahebeck, Görtler

Rozhodčí: Del Cerro – Yuste, Álvarez.
V prvním utkání se z vítězství trochu překvapivě radoval čtvrtý celek uplynulého ročníku Eredivisie. Utrecht se do play-off prokousal až z druhého předkola, v němž vyřadil maltskou Vallettu a v tom třetím polský Lech Poznaň, proti bohatému Zenitu to ale nebylo vůbec znát. Utrechtští svého soka mírně přehrávali a za svou aktivitu byli odměněni vítěznou brankou Labyada ze 77. minuty. Svěřenci Roberta Manciniho budou muset výrazně přidat, pokud chtějí pomýšlet na postup.
Hezký den. Vítejte u sledování textového přenosu z odvetného utkání play-off Evropské ligy, v němž FK Zenit Petrohrad zabojuje o postup do skupinové fáze proti nizozemskému celku FC Utrecht. Začínáme v 19 hodin!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.
Aktuální zápasy
Články odjinud