Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Progrès Niederkorn : Limassol - 13. července 2017   19:45

Progrès Niederkorn
0:1
(0:0)
Limassol
Limassol
66' Arruabarrena
Schinker – Matias Marques, Ferino, Karayer, Lafon (76. Marques Soares) – Schneider, O. Thill, Watzka (75. Vogel), S. Thill (C) – Françoise, Karapetjan (86. Sully). Trenér: Paolo Amodio
Mahmutović – Vogel, Sully, Marques Soares, Mastrangelo, Fiorani, Barbaro
Massimiliano Irrati – Fabiano Preti, Filippo Valeriani – Luca Pairetto (Itálie)
Stade Municipal de Differdange, Differdange (Lucembursko)
Limassol
Vózinha – Airosa, Lafrance, Mitrea, Avraam – Nikolaou (C) – Rodrigues Rezende (70. Fidelis), Marco – Sassi, Arruabarrena (88. Ilia), Dani (80. Mesca). Trenér: Bruno Miguel Nunes Baltazar
Georgiou – Fidelis, Mesca, Adulai Djalo Balde, Ilia, Ch. Kyriakou, A. Kyriakou

90+3'
90+3'
Po zbytečném faulu už tomu tak není a Niederkorn zahajuje jeden z posledních útoků. Vede jej po pravé straně, ale je to hodně kostrbaté.
90+3'
Hosté se navíc nyní drží na polovině soupeře.
90+2'
Ten ale Olivieru Thillovi vůbec nevyšel, centr do vápna byl špatný. Limassol je blíže k důležitému vítězství.
90'
Marios Ilia se nyní prezentoval mnohem hůře, než před chvíli, kdy měl velkou šanci. Jeho faul za žlutou zastavuje rychlý útok Niederkornu zhruba 40 metrů před brankou Vózinhy.
90'
Ve druhém poločase se bude hrát tři minuty nad rámec základního času.
90'
Mohlo být vymalováno. Ilia si po pár sekundách na placu zaběhl za obranu a mířil podél gólmana na pravou tyč, kterou těsně minul. Krásná to akce.
89'
O základní herní nástroj se ale nyní připravují zbytečně zbrklou přihrávkou na pravé straně, která nemohla zastihnout adresáta.
88'
Kyperští mají míč na své polovině a znovu se drží hesla hlavně neudělat chybu.
88'
Viděl a cíl splnil, mohl si říct Mikel Arruabarrena, jenž zatím dal jediný gól utkání. Nyní jej střídá Marios Ilia.
87'
Navíc hosté budou mít přímý volný kop z pravé strany, který rozherává Kevin Lafrance. Hodně nepřesně, takže Schinker nemusel zasahovat.
86'
Poslední střídání v domácím kádru. Aleksandre Karapetjan jde z placu a místo něj přichází Théo Sully.
85'
Hlava v dlaních, klečení na kolenou. Airosa na pravé starně krásně našel uličkou Mescu, jenž dal míč pod sebe do vápna. Tam přiklepl Mikel Arruabarrena míč pro Fidelise, který se mohl Schinkera zeptat, kam to chce. Jenže tohle ukopnutí by se dalo "vyučovat."
84'
Co se nyní Limassolu hodí je faul soupeře. A to více než dobře, připomeneme-li dvě slibné šance domácích během pár minut.
83'
Ani nyní to němel Vózinha jednoduché, když Sébastien Thill přijal přihrávku od spoluhráče, jenž šla podél velkého vápna. Vystřelil z první a gólman Limassolu se musel znovu natáhnout, aby na míč dosáhl.
81'
Krásná práce v podání Emmanuela Françoise. Ten těsně před vápnem udělal soupeři kličku nalevo a poté křižně vystřelil ke vzdálenější tyči, ovšem Vózinha padl na zem, natáhl se a míč výtečně lapil.
80'
Jsem si poměrně jist, že Daniho zákop určitě nebylo to, čím se chtěl sám naposledy zapsat do análů zápasu. Leč je to tak. Střídá jej Mesca.
80'
Daniho střela by se nevešla ani do ragbyové branky. Jsem zvědav, jak budou lucemburští pořadatelé tento vysoko zakopnutý míč hledat. Tribunu byste za brankou, kterou hájí Schinker, hledali marně.
79'
Ač se to čerstvě nastoupivšímu Marquesi Soaresovi vůbec nelíbí, je třeba podotknout, že šťouchnutí s úmyslem zastavit akci soupeře prostě do itineráře faulů patří. Dotčeným byl Mikel Arruabarrena.
76'
Alexis Lafon jde druhým hráčem Progrésu v krátkém časovém okamžiku, jenž nedohraje zápas celý. Přepouští pozici Davidu Marquesu Soaresovi.
75'
Domácí při přímém volném kopu nezahrozili. Sébastien Thill svojí chabou ránou nemohl skóre srovnat.
75'
Ještě před rozehráním přímého volného kopu domácí také střídají. Z placu jde Maximilian Watzka a jeho místo přebere Ben Vogel.
74'
Tak dlouho otravoval Mike Schneider soupeře, až uzmul míč otálejícímu Kevinu Lafrancovi a poté ještě vybojoval faul na Bogdanu Mitreaovi, jenž ho sestřelil kosou nikoliv nemalou. Tohle je jasná žlutá.
74'
Když to nejde po straně pravé, zkusíme levou. Myšlenka dobrá, přihrávka Marca na spoluhráče za zlámanou grešli.
74'
Hosté roztahují hru po celé šíři své poloviny a číhají na možnost k ataku.
73'
Což je vidět i nyní, dvě tři rychlé přihrávky napříč vlastním pokutovým územím. Zcela v klidu.
73'
Je jasné, že tahle situace bude Limassolu vyhovovat. Dopředu se hnát nemusí, dal gól na hřišti soupeře – na rozdíl od Rangers. Pohoda zavládla v hostující ekipě.
71'
Tohle byly v obranných řadách domácích ultrazmatky. Beci Niederkornu vůbec nevěděli, co kde jak a proč – vše ve spojení s míčem. Stejně zkoprnělí byli i hosté, kteří jako by nevěřili, že k nim míč může vůbec propadnout. Vše řeší Ferino důrazným skluzem a odpáráním balonu pryč.
70'
Arthur Rodrigues Rezende nebyl dnes v ofenzívě tolik vidět, jako jeho spoluhráči. Proto se ani není čemu divit, že ho na placu nahradí Fidelis.
69'
Jen co bude hra přerušena, přijde na řadu první střídání celého zápasu. V kádru hostí.
68'
Krátce poté už hosté znovu drží míč na půlce soupeře, ovšem nyní se Marcosu Airosovi jeho nahrávka vůbec nevydařila.
67'
Domácí chtěli hned kontrovat, leč Alexis Lafon neseřídil mířidla a o hodně minul ze svého pohledu pravou tyčku.
66'
AEL Limassol právě vstřelil branku!
Nyní si ale musí domácí vyčítat svojí laxnost. Zapomněli na zadní vrátka, takže Marcos Airosa měl na pravé straně tuze volného prostoru. Poslal centrovaný míč do vápna, který se snesl přesně na jeho střed. Tam byl MIKEL ARRUABARRENA, jenž se svezl po trávě a prostřelil Charlyho Schinkera, jenž se snažil roztáhnout jako pavouk. Olivier Thill a Maximilian Watzka se na sebe jen podívali, přesně mezi ně si záložník hostí naběhl. Asistence: Marcos Airosa.
65'
Velká šance Limassolu. Na roh Marca si naskočil naprosto přesně Ismail Sassi. Opřel se do míče svojí lebkou, jenže prudce mířil do stejných míst, kde byl připravený Charly Schinker. Gólman hostí udržel míč v náručí před brankovou čárou.
65'
Nyní se ale musí mít domácí na pozoru. Rohový kop z pravé strany bude zahrávat Marco.
64'
Velice dobře to nyní udělala záložní řada domácích, jenž zahustila středový kruh, kudy hosté vedli útočnou akci, a Kevin Lafrance tak musel zahrávat balon dozadu.
63'
Sudí Fabiano Preti si dosyta uživá pozornosti televizních kamer. To díky tomu, že opět bezchybně odmával hostům postavení mimo hru.
62'
Nebylo k tomu daleko. Mikel Arruabarrena si naběhl z levé strany na dlouhý centr a ještě stihl vystřelit – vše provedeno ve velké rychlosti – jenže veškeré vzrušení bylo kvůli ofsajdu zbytečné.
61'
Limassol, který hraje v černém, postupně kombinuje na své polovině hřiště a snaží se najít skulinku v obraně soupeře.
60'
Ten ale nenadělal Schinkerovi žádné problémy a na řadě je odkop od jeho branky.
59'
Že bychom se postupem druhého poločasu opět dostávali k útočné hře? Rychle se totiž hraje na druhé straně a hosté si vybojovali roh.
58'
Lucemburský celek je nyní také mnohem aktivnější. Centr z levé strany od Mike Schneidera, který ukázal Marcosu Airosovi takový kolotoč z přešlapovaček, že se obránci hostí dokonale zatočila hlava, mířil na Emmanuele Fraçoise. Ten se dral k míči, jak mohl, ale nakonec k němu měl přece jen dále.
57'
Také Vózinha ukázal dobrý přehled při čtení hry a proletěl se vzduchem až k míči.
56'
Hra je přerušena, jelikož při postupném útoku domácích z pravé strany se hosté dopustili faulu.
55'
Na pravé straně nabral rychlost Ismail Sassi, který udělal hodně svižných kroků a poté také poslal míč do vápna. Charly Schinker se nebál jít do souboje a v obtížné pozici stáhl balon do rukou.
54'
Ten byl sice v podání Sébastiena Thilla hodně přetažený, ale přesto ještě domácí stihli míč na levé straně zastavit a zásluhou Schneidera odcentrovat do pokutového území. Nikterak nebezpečně.
53'
Dílčí útok domácích slaví úspěch, Niederkorn zahraje přímý volný kop.
52'
Krátce poté se Marco ujal rozehrávky přímého volného kopu. Našel Arruabarrenu, jehož střelu na branku zlikvidoval gólman domácích Schinker.
51'
Matias Marques se musí nedobrovolně vzdát míče, neboť fauloval Daniho.
50'
Ani jednomu týmu se nedaří častěji udržet míč na svých kopačkách. Ten tam je dobrý začátek do prvního poločasu, druhý zatím tolik nebaví.
48'
Tento pokus hostům vůbec nevyšel a myslím si, že Rodrigues Rezende umí kopat určitě lépe, než jak nyní předvedl.
47'
Během začátku druhého poločasu jsme viděli jen faul Oliviera Thilla, kterého se dopustil na Marcosovi.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:46.
Zajímavý první poločas je u konce. Šancí tedy bylo k vidění více než dost a oba dva týmy se mohly minimálně dvakrát radovat. Ovšem fotbalový osud jim neukázal milostivou tvář. Přes gólové šance a počet střel na branku 4:4 vládne remíza i v poločasovém skóre, leč remíza bezbranková.
45+1'
A to je také to poslední, co úvodní dějství nabídlo. První poločas skončil.
45'
Možná jeden z posledních útoků první poloviny vezou domácí, přičemž přízemní centr Sassiho do vápna byl zblokován. Čímž načisto zmátl gólmana Schinkera a útočníka Arruabarrenu, kteří o sobě nedobrovolně zakopli a nyní se vzájemně povalili. Obrázek soupeřů ležíc na sobě zřejmě vykouzlí úsměv nejednoho fanouška.
44'
Takhle by to nešlo, pane útočník. Sudí Massimiliano Irrati jednoznačně ukazuje na žlutý kartonek pro Daniho z Limassolu. Ale co měl asi tak tento chlapík dělat, než zatáhnout při rychlém kontru domácích za brzdu záchrany?
42'
Jak ho tam můžete nechat takhle volného? Nemusím být lingvista, abych odezřel, co asi gólman hostí Vózinha říkal svým spoluhráčům po tom, co nechali na levé straně vápna – byť hodně z úhlu – volného Oliviera Thilla. Svojí nespokojenost doplnil gólman výmluvnou řečí těla a nedivil bych se, kdyby se z jeho úst vytrousilo pár slov, vyvolajíce červené líce některých mírnějších lidí.
41'
Pohledná akce určitě zvedla část osazenstva ze sedadel. Avraam nacentroval z levé strany přesně do vápna, kde si míč na prsou zpracoval Marco. Ani ho nenechal dopadnout a hned vystřelil. Pro tohoto útočníka škoda, že netrefil balon ideálně. A to byla zřejmě jediná záchrana gólmana Vozinhy.
40'
Důležité ovšem je, že se fanoušci na ministadionu baví a fandí. Pokud jsem dobře postřehl, tak v ochozech slyším zvuk trumpety. Že by měl fanoušek jihlavského hokeje zvaný Baloo souputníka v Lucembursku?
38'
Útok Niederkornu byl zastaven a bryskně se na druhou stranu vydali Limassolští. Jejich atak došel zásluhou obranné činnosti hostí sotva k polovině hřiště.
37'
Andreas Avraam se patrně chtěl inspirovat protihráčem z útoku Schneiderem a ukázat, že pokud jde o ofsajdy, umí být v tomto postavení stejně dobrý.
36'
To samé se dá říct o následném útoku Niederkornu. Včely zastavil ofsajd Schneidera, který se nesouhlasným pohledem podíval na sudího Valerianiho. Souhlasím s asistentem hlavního arbitra.
35'
Limassol se na půli soupeře ohřál asi tak hodně, jako obsluha mrazíren v plném provozu. Míč mají domácí.
35'
Tohle bylo skutečně hodně těsné. Aleksandre Karapetjan měl blízko k centrovanému míči, po kterém by se zjevil ve vápnu úplně sám. Ovšem věc kulatá kopaná jej minula, na což je slyšet hlasitý povzdech z útrob stadionku.
34'
Do útoku se znovu dostávají domácí. Nechybělo moc a Olivier Thill si na středu těsně před vápnem navedl míč na silnější levou nohu. Ovšem rychle k němu přiběhl obránce soupeře.
33'
Při druhém rohu se nestane zhola nic. Tedy pokud pomineme odmávaný a odpískaný ofsajd Sassimu.
32'
Při rozehrání rohového kopu z pravé strany následuje menší prodleva, hlavní sudí šel něco řešit na střídačky.
31'
Kevin Lafrance, pro české fanoušky známý to obránce, hlavičkoval pouze do brankové konstrukce, když si našel balon po rohu. Další to velká šance hostí.
30'
Dvě slibné šance hostí. Jestliže Ismail Sassi byl na pravé straně z úhlu a jeho střela byla zblokována, pak Marco měl mnohem větší šanci. Na malém vápnu se dostal k odraženému míči a opřel se do něj, jenže i jeho pokus neskončil mezi třemi tyčemi. Míč byl sražen na roh.
29'
A vzápětí se asi kapitán Marios Nikolaou málem nestačil divit, jak jsou domácí aktivní v napadání. Dal si míč o něco déle od nohy a bleskově k němu přiběhl Olivier Thill, jenž kulatý nesmysl přijal. Leč si jej také ukopl.
28'
Při střeleckých pokusech, jako nyní ukázal Marco, to končí jen dvěma možnostmi. Buď se totálně zakopnete nebo je z toho gól měsíce. Bohužel pro hosty, jejich ofenzívní muž nechtěně zvolil první možnost.
28'
A asi je třeba říct, že AEL má míč častěji na svých kopačkách. Ovšem platonická převaha Kypřanů k ničemu nevede.
27'
Hraje se převážně na polovině hřiště. Znovu. Gólové šance, jako v úvodu utkání, nepřicházejí.
26'
Už se zase hraje na druhé straně. Dlouhý míč do vápna posílal obránce Matias Marques, ovšem obrana domácích byla pečlivá a míč zpacifikovala.
25'
No a nakonec mohli být hráči Limassolu rádi, že celá situace, jenž byla výborně vykombinována domácími, skončila Watzkovým dobře myšleným lobem jen těsně nad horní tyčku.
24'
Míč rozehraný nakrátko a nazpět, takhle hosté domácí branku neohrozí. Vůbec.
23'
A také že je, Maximilian Watzka jí od sudího Irratiho po menší odmlce skutečně vidí.
23'
Na stejné hrací polovině, avšak v levé straně, si Watzka naběhl na Avraama a nemilosrdně ho poslal k zemi. Tohle mohla být kartička.
22'
Faul na pravé straně v podání domácích. K rozehrávce přímého volného kopu se postavil Marco. Svojí polostřelou – polocentrem z velké vzdálenosti ale minul branku.
22'
Po Marcově rohu se míč odrazil asi deset metrů za vápno pro Daniho, jenž si připravil balon na nohu a vypálil, ovšem svým pokusem trefil jen jednoho z hráčů soupeře. Poté se k odraženému míči propašoval Lafrance, ovšem mířil mimo tři tyče.
21'
V levé části pokutového území lucemburského celku čaroval s míčem Dani, jehož ale výborně vystopoval jeden z obránců domácích a srazil pokus útočníka Kypřanů na rohový kop.
20'
Po faulu na Sébastiena Thilla se dostal k míči Mike Schneider, jenž využil rychlé rozehrávky spoluhráče. Vystřelil zhruba z 25 metrů na branku, ovšem Vózinha byl pozorný, míč srazil před sebe a nakonec také chytil.
19'
Nyní to tak bude možná na druhé straně, jelikož je hostům u velkého vápna pískán útočný faul.
18'
Limassol se nikam nežene, kombinuje na svojí polovině hřiště.
16'
Aleksandre Karapetjan si naběhl na centrovaný míč do pokutového území a z velkého úhlu z levé strany vystřelil. Mířil však vysoko nad branku. Tato šance šla využít mnohem lépe.
15'
Je poněkud škoda, že aktivně nastolený fotbal se začíná poněkud vytrácet. Hraje se více na středu hřiště.
14'
Pokračuje se dále, v držení balonu jsou hosté, jejichž gólman vykopává míč na druhou stranu.
12'
Nyní už můj předchozí komentář neplatí. Sébastien Thill ukazuje, že kapitánské C nemá jen tak na ozdobu a je zatím nejnebezpečnějším mužem svého týmu. Jeho střelu, mající téměř všechny těžké parametry, vyrazil Vózinha a připisuje si během dvanácti minut druhý obtížný zákrok.
12'
Po několika minutách mají míč v držení opět domácí, ovšem jejich útok neskončil zrovna slavně a Vózinha si tak další zákrok připsat nemusel.
11'
Hra je opět přerušena, tentokrát se nedovoleného zákroku dopustil Sébastien Thill, jenž zastavil Marca.
9'
Ten je nyní trošku otupen, jelikož vůbec první faul celého zápasu je pískán Marcosu Airosovi z týmu hostí.
8'
Ačkoliv je utkání teprve na samotném začátku, zatím má určitě co nabídnout. První šanci měl sice podceňovaný lucemburský celek, ovšem nyní je stále v tlaku AEL.
7'
Další rohový kop pro kyperský celek, který opět zahraje Dani.
6'
A o postupu mluvme s lucemburským týmem určitě s respektem. Rangers by mohli povídat.
5'
Tak během prvních pěti minut mohly padnout hned tři branky. Nyní se o zakončení pokoušel obránce Mitrea, jenž si naběhl na roh, ovšem Schinker se prezentoval dobrým zákrokem a udržel domácím čisté konto, což je z hlediska postupu samozřejmě důležité.
4'
Po rohu byl Limassol v obrovské šanci, ovšem domácí s vypětím všech sil odvrátili na další rohový kop, který bude kopat opět Dani.
4'
Tak zatím se má přání i fanoušků na stadionu plní, jelikož AEL si aktivní hrou vybojoval další roh. Kopat jej bude Dani.
3'
Úvod je tedy pořádně hbitý. Snad tomu takhle bude během celého prvního poločasu a zápasu vůbec.
2'
První střelecký pokus evidujeme také u hostí, když ofenzívní záložník Rodrigues Rezende zkoušel překvapit Schinkera, ovšem jeho střela byla zblokována.
2'
Kombinaci bratrů Thillů po rohu zakončoval kapitán Sébastien, jenž si našel míč po rozehrávce Oliviera. Ovšem tři tyče minul.
1'
No a hned po rohu přišla na řadu Lafonova střela, kterou ale Vózinha výborně srazil na roh. Niederkorn na soupeře pořádně vlétl.
1'
Již v první minutě mají domácí fotbalisté výhodu rohového kopu, který zahraje kapitán Sébastien Thill.
1'

FC Progrès Niederkorn: Schinker – Matias Marques, Ferino, Karayer, Lafon – Schneider, O. Thill, Watzka, S. Thill (C) – Françoise, Karapetjan. Trenér: Paolo Amodio
Náhradníci: Mahmutović – Vogel, Sully, Marques Soares, Mastrangelo, Fiorani, Barbaro

AEL Limassol: Vózinha – Airosa, Lafrance, Mitrea, Avraam – Nikolaou (C) – Rodrigues Rezende, Marco – Sassi, Arruabarrena, Dani. Trenér: Bruno Miguel Nunes Baltazar
Náhradníci: Georgiou – Fidelis, Mesca, Adulai Djalo Balde, Ilia, Ch. Kyriakou, A. Kyriakou

Rozhodčí: Massimiliano Irrati – Fabiano Preti, Filippo Valeriani – Luca Pairetto (Itálie).
AEL Limassol:
Kyperský tým by měl být v tomto souboji favoritem, ale to si Rangers před dvojzápasem s Niederkornem říkali taky a kdeže je jim konec. Limassol si v prvním předkole poradil s dalším fotbalovým trpaslíkem St. Joseph's z Gibraltaru naprosto jednoznačně, na výhru 4:0 z jihozápadního evropského města navázal doma vítězstvím 6:0 a bez problémů jde dále. Dá se čekat, že fotbalisté AEL určitě svého soka v žádném případě nepodcení.
FC Progrès Niederkorn:
Lucemburský tým v prvním předkole naprosto šokoval fotbalovou Evropu. V něm se střetl se skotským navrátilcem do pohárů Glasgow Rangers, jehož postup byl téměř samozřejmostí. Nicméně slovíčko téměř je hodně důležité. Skotové sice doma vyhráli 1:0, jenže v Lucembursku v rozmezí 66.-75. minuty dvakrát inkasovali a Niederkorn tak slavně postoupil do druhého předkola. Samozřejmě šlo o vůbec první postup tohoto celku v jakýchkoliv evropských předkolech v historii, přičemž současná bilance Lucemburčanů během čtrnácti zápasů je jedna výhra, jedna porážka a skóre 3:41.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u Evropské ligy, jejíž nový ročník před dvěma týdny začal úvodním předkolem, před týdnem poté odvetami a ve čtvrtek 13.7.2017 je na programu druhé předkolo. Do něj nastoupí přesně 66 týmů, ze kterých vzejde 33 úspěšnějších, jenž se mohou těšit na předkolo třetí. Jednou z dvojic je lucemburský klub FC Progrès Niederkonr, který v prvním předkole naprosto senzačně vyřadil Glasgow Rangers, a za soupeře nyní bude mít kyperský celek AEL Limassol. Úvodní výkop je na programu v 19:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.