Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Rosenborg BK : Ajax - 24. srpna 2017   20:45

Rosenborg BK
26' Bendtner  • 82' Adegbenro  • 90' Adegbenro
3:2
(1:0)
Ajax
Ajax
61' Younes   • 62' Schone
Hansen – Meling, Lundemo (58. Vilhjalmsson), Bjordal, Skjelvik – Jensen, Konradsen, Midtsjo – Jevtovič (69. Adegbenro), Bendtner, de Lanlay
Adegbenro, Gersbach, Levi, Ostbo, Rasmussen, Reginiussen, Vilhjalmsson
Buquet – Debart, Cano
Lerkendal Stadion, Trondheim
Ajax
Onana – Veltman, De Ligt, van den Beek (46. Huntelaar), Ziyech – Younes, Schone, Dolberg (80. Zeefuik) – Viergever, Dijks, Kluivert (38. Černý)
Černý, Dankerlui, de Jong, Eiting, Huntelaar, van Leer, Zeefuik

To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 2:5. Rohy: 4:11. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 3:11.
Je konec fantastického utkání, které nabídlo pět branek! Do vedení se dostal domácí Rosenborg a dlouho to vypadalo, že si dojde pro pohodový postup, jenže pak v rozmezí dvou minut dal Ajax dvě branky a najednou postupoval. Jenže v závěru se dvakrát trefil agilní Adegbenro, který Rosenborgu vystřelil výhru 3:2 a tím i postup do Evropské ligy! Ajax, který bojoval o Ligu mistrů, nakonec nebude hrát ani Evropskou ligu, což je pro velké zklamání.
90+3'
90+2'
Domácí si užívají konec zápasu a diváci už samozřejmě slaví postup.
90+1'
Rozhodčí přidal dvě minutky.
90'
Žlutou kartu dostává Adegbenro (Rosenborg BK).
90'
Rosenborg právě vstřelil branku!
A je hotovo, domácí jdou do vedení 3:2 a zahrají si Evropskou ligu! SAMUEL ADEGBENRO obešel čtyři protihráče, dostal se do vápna a nechytatelnou přízemní střelou nedal brankáři šanci, krásná individuální akce!
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Domácí drží míč na polovině svého soupeře a šetří cenné vteřinky.
88'
Žlutou kartu dostává Veltman (AFC Ajax).
87'
Hostům ale už pochodují nervy a nyní se s rozhodčím hádal Huntelaar.
86'
Hraje se na polovině domácího celku, ale zatím daleko od branky, kterou střeží Hansen. Hráči Rosenborgu hrají neskutečně obětavě.
84'
Hosté samozřejmě vrhli všechny síly do útoku a už vsadili vše na jednu kartu, protože potřebují vstřelit branku.
82'
Hosté mohli vést 3:1, ale místo toho je to 2:2! Z rohu nic nebylo, ale po dalším centru se k hlavičce protlačil SAMUEL ADEGBENRO a Onana byl bez šance! V tuto chvíli postupuje domácí Rosenborg!
81'
Domácí vybojovali svůj čtvrtý roh.
80'
Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Dolberg, přichází Zeefuik.
78'
Younes to také vyzkoušel a byl to hodně povedený pokus, ale míč nakonec orazítkoval tyč a stav utkání se tak nemění!
76'
Václav Černý utekl a ze strany šel sám na brankáře, ovšem ten si s jeho dělovkou s velkou dávkou štěstí poradil a míč vyrazil!
75'
Huntelaar číhal na dlouhý míč, ale nakonec dobře zasáhl Melinh, který ho sebral a rozherál útočnou akci.
73'
Domácí mají posledních zhruba dvacet minut na to, aby alespoň vyrovnali, protože remíza je posune do Evropské ligy. Za tohoto výsledku se budou radovat hráči Ajaxu.
72'
Po dobrém centru se do zakončení tlačili dva domácí hráči, ale nakonec byl u míče jako první Onana, který tak vše vyřešil.
70'
Po rohovém kopu domácího celku měl práci Onana, který to ale zvládl na jedničku a míč vyboxoval daleko od své branky.
69'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Jevtovič, přichází Adegbenro.
68'
Hosté zahrávali už jedenáctý rohový kop, ale domácí se ubránili a mají míč ve své moci.
66'
Málem bylo vyrovnáno! Kondradsen napřáhl z dálky a po jeho parádním projektilu míč orazítkoval tyč!
64'
Ajax pokračuje v náporu. Nyní hosté zahrávali rohový kop, ale z něho nic nebylo a na tahu je tak Rosenborg.
62'
Ajax právě vstřelil branku!
Tak pozor, protože hosté po další akci obrací vývoj zápasů a rázem postupují do Evropské ligy! Po přihrávce míč propadl na zadní tyč, kde to zavíral LASSE SCHONE a ten už neměl problém uklidit balón do branky!
61'
Ale nyní domácí zadáci zaváhali a po centru zůstal před brankou zcela volný AMIN YOUNES, který s zpracoval míč a následně ho napálil za bezcmoného Hansena, 1:1!
61'
Po střele z dálky měl Hansen hodně práce, ale konečky prstů míč vyrazil na rohový kop!
60'
Hostující celek má na zázračný obrat nějakých třicet minut. Vzhledem k tomu, že Ajax doma prohrál 0:1 a dnes opět prohrává, tak to bude pořádná šichta.
58'
Po bleskové akci pálil z hranice velkého vápna Schone, ale poslal míč jen doprostřed branky, kde byl připravený Hansen.
57'
Jenže ani z toho rohu nic nebylo. Hosté stále drží míč a snaží se něco kloudného vymyslet.
56'
Hosté mají velký tlak. Budou zahrávat další rohový kop, už osmý.
55'
Po rohu jeden z hráčů zakončil, ale míč skončil vedle levé tyče! Domácí měli velké štestí, ale přežili to a stále vedou o jednu branku!
54'
Je tu další rohový kop, tentokrát ale pro Ajax.
53'
Huntelaar dostal přihrávku za obranu, ale v rozhodující moment si míč moc předkopl a nakonec ho sebral Hansen, který výborně zareagoval.
51'
Po závaru ve vápně nizozemského celku se nakonec k míči dostal De Ligt, který ho uklidil do bezpečí.
50'
Rohový kop pro Rosenborg.
49'
Žlutou kartu dostává Meling (Rosenborg BK).
48'
Ajax vstoupil do druhého poločasu náporem, tak uvidíme, zda se mu povedelo z toho něco vytěžit.
46'
Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází van den Beek, přichází Huntelaar.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
První poločas je za námi. Lepším celkem byl Ajax, který se stále tlačil dopředu, ale gólově se neprosadil. Naopak domácí vytěžili z minima maximum a z jedné šance se prosadili a vedou nad Ajaxem 1:0. Vzhledem k tomu, že první duel zvládl lépe také Rosenborg, tak je jednou nohou v Evropské lize.
45+2'
45+2'
Rohový kop zahrávali i hosté, ale domácí to zvládli a v prvním poločase se už nic nestane.
45+1'
Žlutou kartu dostává Viergever (AFC Ajax).
45+1'
45'
Domácí zahrávali rohový kop, ale nic z něho nebylo.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43'
Akce hostujícího celku skončila útočným faulem a na tahu je Rosenborg, který samozřejmě nikam nepospíchá.
41'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minut, tak uvidíme, zda se ještě něčeho dočkáme.
39'
Domácí celek zatím velmi dobře brání. Ajax se snaží, ale dostává se pouze do zakončení z dálky.
38'
Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Kluivert, přichází Černý.
37'
Po parádním centru se k míči dostával aktivní Bendtner, ale nakonec mu pár centimetrů chybělo a kulatý nesmysl skončil v zámezí.
35'
Kluivert to zkusil, ale po sprintu už opět leží na trávníku, to dál nepůjde.
35'
Ajax zahrával už pátý rohový kop, ale ani z něho nic nebylo. Hostům nelze upřít snahu, ale finální fáze jim dělá velké problémy.
33'
Kluivert nyní upadl a vypadá to, že má nějaké problémy se stehením svalem. Hosté budou muset zřejmě střídat.
31'
Hostující celek se stále tlačí dopředu, ale domácí velmi dobře brání a navíc po brance Bendtnera jsou jednou nohou v Evropské lize.
29'
Ale ani ze čtvrtého rohu nic nebylo a stav se nemění, takže Rosenborg i nadále vede o jednu branku.
28'
Hosté se hned vydali dopředu a nakonec vybojovali rohový kop.
26'
Tak to je rána pro hostující celek, protože po bleskové akci Rosenborgu se ve vápně dostal k hlavičce NICKLAS BENDTNER, který nezaváhal a poslal svůj celek do vedení 1:0!
25'
Hostující celek je i nadále jasně aktivnější, ale zatím se ve finální fázi trápí a nic kloudného nevymyslel.
23'
Hosté zahrávali zajímavou standardní situaci z levé strany, ale domácí to zvládli a ubránili se.
21'
Midtsjo fauloval a nyní už žlutou kartu vyfasoval.
20'
Nyní ale zatáhl za záchranou brzdu domácí Bjordal, ale rozhodčí to také vyřešil bez žluté karty.
18'
Tempo hry malinko opadlo a nyní se hraje hlavně uprostřed hrací plochy. Na první branku stále čekáme. Jen připomínám, že úvodní duel vyhrál Rosenborg 1:0.
16'
Po rychlé akci Rosenbergu to vyzkoušel z dálky Lundemo, ale jeho rána byla velmi nepřesná a míč skončil vysoko nad brankou.
14'
Kluivert zajel do protihráče a může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu. Rozhodčí ho velmi důrazně napomenul.
13'
Hosté kombinují a tlačí se dopředu, ale už nemají takový tlak, jako v úvodu utkání. Domácí začali aktivněji napadat a najednou mají hosté velké problémy.
11'
Po delší době se dopředu vydali i domácí, ale zkušený Bendtner o míče přišel a na tahu je tak celek z Nizozemska.
9'
Ajax vstoupil do utkání velmi dobře a stále se tlačí dopředu. Zatím jsou hosté jasně lepší, ale branku z toho nevytěžili.
7'
A po rohovém kopu pálil z hranice velkého vápna Dijks, ale míč skončil vysoko nad brankou Rosenborgu a rozehrávat tak bude Hansen.
6'
Po střele z dálky musel Hansen zasahovat, ale zvládl to a míč vyrazil na rohový kop.
5'
Po dalším rohu hostujícího celku se jeden z hráčů dostal do zakončení, ale s tímto slabým pokusem nemel Hansen vůbec žádný problém.
3'
Z úvodního rohu ale nic nebylo. Hosté však zůstávají u míče a tlačí se před branku Rosenborgu.
2'
Rohový kop pro celek z Nizozemska.
2'
Hostující celek začal velmi aktivně a od první minuty se tlačí dopředu.
1'
Hráči jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

Rosenborg BK: Hansen – Meling, Lundemo, Bjordal, Skjelvik – Jensen, Konradsen, Midtsjo – Jevtovič, Bendtner, de Lanlay
Náhradníci: Adegbenro, Gersbach, Levi, Ostbo, Rasmussen, Reginiussen, Vilhjalmsson

AFC Ajax: Onana – Veltman, De Ligt, van den Beek, Ziyech – Younes, Schone, Dolberg – Viergever, Dijks, Kluivert
Náhradníci: Černý, Dankerlui, de Jong, Eiting, Huntelaar, van Leer, Zeefuik

Rozhodčí: Buquet – Debart, Cano.

Na rozdíl od Ajaxu začínal norský klub svou pouť evropskými poháry již ve 2. předkole Ligy mistrů. Tam dokázal vyřadit irský Dundalk po dvou remízách 1:1. V druhém duelu na vlastním hřišti vstřelil v 98. minutě de Lanlay branku na 2:1, čímž posunul do dalších bojů právě svůj tým. V 3. předkole na BK číhal slavný Celtic Glasgow. Velice přijatelný výsledek si Norové dovezli ze Skotska, kde uhráli remízu 0:0. Domácí odvetu ovšem nezvládli a po prohře 0:1 se s Ligou mistrů museli rozloučit a vzít za vděk 4. předkolem Evropské ligy.
AFC Ajax

Nizozemský celek neprožívá příliš úspěšný start nové sezony. Po absolvování letí přípravy nezvládl Amsterdam úvodní dvojzápas 3. předkola Ligy mistrů proti francouzskému Nice, byť v prvním utkání uhrál nadějnou remízu 1:1 na půdě svého soka. Nice ovšem dokázalo v Holandsku zabrat a po remíze 2:2 postoupit do dalšího předkola.
První zápas

První zápas, který se hrál v Nizozemsku, nakonec rozhodla jedna jediná branka. Domácí celek byl aktivnejší a stále se tlačil dopředu, ale nakonec se trefil Rosenborg a vyhrál překvapive 1:0, takže hosté mají co dohánet.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Evropská liga má na programu odvetné zápasy rozhodujícího předkola a my budeme sledovat duel mezi Rosenborgem a Ajaxem. Mírným favoritem je hostující celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.