Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Stockholm : Braga - 27. července 2017   19:00

Stockholm
Stockholm
18' Sundgren
1:1
(1:1)
Braga
Braga
11' Silva
Stockholm
Linnér – Nyholm, Karlsson, Johansson (C) – Sundgren, Blomberg, Olsson, Ishizaki, Lindkvist – Stefanelli (81. Avdić), Goitom (89. Markkanen)
Stamatopoulos – Hauksson, Thern, Avdic, Markkanen, Salétros, Affane
M. Avram – V. Avram, Orbulet (Rumunsko)
Friends Arena (Stockholm)
Braga
Matheus – Esgaio, Rosić, Silva, Jefferson – Santos (84. Bruno Xadas), Danilo, Fransérgio – Stoiljković (66. Hassan), Fonte (C), Martins (73. Eduardo)
Moreira – Eduardo, Hassan, Xadas, Viana, Jordao, Goiano

Je tu konec. Máme za sebou první zápas 3. předkola Evropské ligy mezi AIK Stockholm a SC Braga. Sledovali jsme opticky vyrovnané utkání, které skončilo nerozhodným výsledkem 1:1. To znamená, že v lepší výchozí pozici jsou hráči z Portugalska, přesto se právě až v Portugalsku bude za týden rozhodovat o tom, kdo postoupí.
90+3'
90+2'
V samém závěru jsou více u balonu hosté. Až do zakončení se ale už nedostávají.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Normální hrací doba je prakticky u konce. Hraje se na polovině domácího celku.
89'
Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Goitom, přichází Markkanen.
88'
Míč do brány AIK nyní dopravil Ahmed Hassan, avšak ani po jeho akci to gól není, protože gólu předcházel ofsajd.
88'
Zápas spěje do finále a zatím to vypadá, že se oba celky rozejdou smírně.
86'
Přímý kop zahrával Jefferson, domácí se dokázali ubránit.
85'
Karlsson nyní fauloval Fonteho a balon budou mít ve své moci hosté.
83'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Pedro Santos, přichází Bruno Xadas.
81'
Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Stefanelli, přichází Avdic.
81'
Stefanelli nyní dopravil balon do brány, jenže gól kvůli ofsajdu neplatí a radost domácího týmu byla jen velmi krátká.
79'
Stále se hraje spíše jen v okolí půlící čáry. Čekáma na nějakou zajímavější akci.
77'
Do konce zápasu chybí přibližně čtvrt hodinka. Oba celky hrají nyní již na jistotu.
75'
Na druhé straně zkusil štěstí Ishizaki, jeho rána ale mířila mimo.
75'
Po přímém kopu Pedra Santose musel zasahovat gólman Linnér.
73'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Fábio Martins, přichází Eduardo.
72'
Goitom fauloval a balon dostávají fotbalisté Bragy.
71'
A další střelecká pozice domácího hráče. Zakončit se snažil Goitom, také on ale z dobré pozice poslal balon mimo.
70'
Až do střelecké pozice se dostal Blomberg, technickou ranou placírkou ale zamířil mimo.
68'
Blomberg se dostal až příliš daleko za obranu a byl v ofsajdu.
66'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Stoiljković, přichází Hassan.
65'
Jefferson sice poslal do vápna zajímavý centr od rohového praporku, k ničemu to ale nevedlo.
64'
Pedro Santos napálil ve vápně soupeře míč do ruky protihráče. Penalta to není a následuje jen roh.
64'
Hra AIK je nyní hodně statická. Hosté čekají na to, s čím domácí přijdou. A ti nepřicházejí s ničím.
62'
Teď se naopak hra zcela uklidnila a domácí velmi opatrně kombinují ve středu pole.
60'
Na jedné straně pálil nepřesně domácí Goitom a o chvilku později střílel nepřesně na druhé straně i Stoiljković
59'
Pedro Santos poslal ještě na polovině soupeře k zemi Stefanelliho a dostává žlutou kartu.
57'
Do odraženého míče se opřel Olsson, jeho rána šla ale vysoko nad bránu.
55'
Tempo hry je i ve druhém poločase velmi slušné. Sledujeme rozhodně zajímavou podívanou.
53'
Dva zákroky rychle za sebou si připsal domácí gólman Linnér. Nejprve čelil střele Fábia Martinse a poté Pedra Santose.
51'
Také hosté se začínají ve druhém poločase osmělovat. Stále se hraje ale spíše ve středu pole.
49'
Domácí kopali Olssonem rohový kop, k ohrožení brány soupeře to ale již nevedlo.
48'
Obrat v zápase mohl dokonat Lindkvist, který dobře vnikl do vápna a zakončil. Jeho ránu mířící na zadní tyč zastavila právě branková konstrukce.
47'
Domácí začali aktivně a tlačí se do útoku. Hosté se ale zatím brání.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:02.
Máme za sebou první poločas zápasu mezi AIK Stockholm a SC Braga. Především v úvodu zápasu jsme sledovali velmi zajímavý fotbal hraný ve vysokém tempu. Již v 11. minutě se hosté dostali do vedení, když se po standardce prosadil Silva. Domácí pak o pár minut později srovnali z penalty, která byla nařízená po faulu Pedra na Lindkvista.
45+1'
45+1'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
45'
Již se hraje poslední minuta prvního poločasu. Balon se stále pohybuje ve středu pole.
43'
Vypadá to, že se toho v prvním poločase již moc nestane. Uvidíme, co nám závěrečné minuty přinesou.
41'
V ofsajdu se ocitl Ricardo Esgaio a balon tak dostanou domácí.
40'
První poločas pomalu končí. Nyní se hráči AIK i Bragy snaží hrát tak, aby před odchodem do kabin neinkasovali.
38'
Oba celky se přetahují v držení balonu, stav zápasu zatím ale zůstává nerozhodný 1:1.
36'
Na druhé straně si gólman Matheus podobně bez problémů poradil se slabým zakončením Blomberga.
35'
Ke slušné střele z hranice vápna se dostal Danilo, gólman Linnér byl ale pozorný a v pohodě zasáhl.
33'
Hostující Fábio Martins kopal přímý kop. Po centru do vápna se Raúl Silva na malém vápně srazil s gólmanem Linnérem a je pískáno. Míč pro domácí.
31'
Po centru z levé strany se k hlavičce dostal Sundgren, míč ale poslal hodně mimo a Matheus mohl být v naprostém klidu.
30'
Čas pomalu plyne a máme za sebou skoro již úvodní půlhodinu. V posledních minutách sledujeme hlavně boj ve středu pole.
28'
Stefanelli se nyní ocitl v ofsajdu. Míč tak lacino získávájí hráči Bragy.
26'
Následný přímý kop z dobré pozice kopal Ishizaki, jeho rána byla zblokovaná zdí a nic z toho nakonec není.
25'
Rosić na hranici vápna fauloval Stefanelliho a je z toho žlutá karta pro hráče portugalského týmu.
24'
Stále sledujeme velmi zajímavou podívanou. Domácí se také snaží a je vidět, že oba celky se snaží hrát na vítězství.
22'
Veškeré útočné snažení Bragy ale skončilo ofsajdem, ve kterém byl Fábio Martins.
20'
Hra je opticky hodně vyrovnaná. Nyní jsou u míče hosté, kteří se postupným útokem blíží k bráně soupeře.
18'
AIK Stockholm právě vstřelil branku!
DANIEL SUNDGREN poslal ze svého pohledu míč k levé tyči a jelikož Matheus skočil na druhou stranu, je z toho gól na 1:1!
17'
Penalta pro domácí! Pedro Santos se lehce dotkl ve vápně Lindkvista a je z toho pokutový kop!
16'
Hezky do vápna vnikl Danilo Barbosa, střelu na zadní tyč poslal poslal jen těsně mimo!
15'
Balon nyní doputoval k brankáři Linnérovi, ten rychle rozehrál míč na své spoluhráče.
14'
Domácí hodně drží balon, avšak zatím jen na polovině soupeře, odkud bránu Bragy asi jen velmi těžko ohrozí.
13'
S důrazem to přehnal Fransérgio a po jeho zákroku je pískáno v neprospěch hostů.
12'
Domácí se snaží okamžitě odpovědět, hosté měli ale dost času zformovat defenzivu a AIK to bude mít složité.
11'
Braga právě vstřelila branku!
Fábio Martins přesným rohovým kopem poslal míč přímo na hlavu RAÚLA SILVY, který s pomocí břevna překonal domácího gólmana – 0:1!
9'
K zakončení se dostal Fransérgio, jeho pokus byl ale zblokovaný na rohový kop.
8'
Další přerušení hry. Tentokrát se faulu dopustil Olsson a míč získávají hráči Bragy.
7'
Domácí se pokusili zaútočit, avšak v ofsajdu se ocitl Blomberg a je pískáno.
5'
Sledujeme hned v úvodu zápasu pěkně ostrou podívanou. Dá se očekávat velmi zajímavá podívaná.
3'
Ishizaki u rohového praporku Bragy přistrčil Danila Barbosu a hned z toho byla pěkná strkanice. Vše musel uklidňovat hlavní rozhodčí.
3'
Tempo hry není nijak závratné. U balonu byli krátce hosté, sami se ale o míč připravili a nyní se musí již opět bránit.
2'
Velký stadion v Stockholmu není ani zdaleka zaplněný. Zatím se hraje před celkem komorní atmosférou.
1'
O výkop se postarali v tmavých dresech hrající domácí.
1'
Fotbalisté obou mužstev jsou na trávníku. Do úvodního hvizdu zbývá několik málo posledních desítek vteřin.

AIK Stockholm: Linnér – Nyholm, Karlsson, Johansson (C) – Sundgren, Blomberg, Olsson, Ishizaki, Lindkvist – Stefanelli, Goitom
Náhradníci: Stamatopoulos – Hauksson, Thern, Avdic, Markkanen, Salétros, Affane

SC Braga: Matheus – Esgaio, Rosić, Silva, Jefferson – Santos, Danilo, Fransérgio – Stoiljković, Fonte (C), Martins
Náhradníci: Moreira – Eduardo, Hassan, Xadas, Viana, Jordao, Goiano

Rozhodčí: M. Avram – V. Avram, Orbulet (Rumunsko).
Hezký červencový večer všem fanouškům kvalitního ecropského fotbalu při sledování online reportáže z prvního zápasu 3. předkola Evropské ligy mezi domácím AIK Stockholm a hostujícím SC Braga. V souboji severského fotbalu s portugalským se dá očekávat vyrovnaný fotbal. Mírným paírovým favoritem jsou Portugalci, avšak pokud by dnes Stockholm uspěl, mohla by být odveta hodně zajímavá.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.