Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Tirana : M. Tel-Aviv - 6. července 2017   17:00

Tirana
Tirana
0:3
(0:0)
M. Tel-Aviv
M. Tel-Aviv
50' Schoenfeld   • 80' Itzhaki   • 87' Rikan
Tirana
Bakaj, Berisha, Cake, Deliaj, Domgjoni, Haili, Nuriu
M. Tel-Aviv
Shlomy, Daniel, FIlipenko, Itzhaki, Kjartansson, Rikan, Spungin

Z tohoto utkání je to už z mé strany vše, u příštích přenosů se bude těšit Petr Sumbal.
Utkání skončilo, z jasného vítězství 3:0 se radují hráči Maccabi Tel-Aviv. Po bezgólovém prvním poločase se hosté ve druhé půli třikrát prosadili a nedali Tiraně šanci přemýšlet o překvapivém postupu. Zápas rozhodla v podstatě už branka Schoenfelda, výsledek a postup do druhého předkola pak jistili Itzhaki s Rikanem.
90+4'
90+2'
Nakonec rozhodčí za onu strkanici udělil žlutou kartu Dokovi a Itzhakimu.
90+2'
Rozhodčí musí ještě řešit menši strkanici hráčů, není to však nic moc vážného.
90+2'
Maccabi si užívá držení míče a čeká na závěrečný hvizd.
90+1'
Utkání se už prakticky jen dohrává. Nastavovat se budou tři minuty.
89'
Přímáku se ujal Daja. Míč proletěl jen těsně nad břevnem branky.
89'
Přímý kop budou zahrávat fotbalisté FK Tirana.
88'
O výsledku zápasu i postupujícím je již rozhodnuto. Obojí připadne do rukou Maccabi Tel-Aviv.
87'
Maccabi Tel-Aviv právě vstřelil branku!
Gól čislo tři v síti Tirany! Tentokrát je autorem branky AVRAHAM RIKAN. Měl jednoduchou práci, po přihrávce od Atziliho trefil odkrytou bránu. Asistence: Omer Atzili.
85'
Obrana Tirany dokázala míč odvrátit hlavou do bezpečí.
85'
Hosté se chystají rozehrát standardní situaci od levé postranní čáry.
84'
Maccabi mělo další velkou šanci. Tentokrát se zaskvěl Lika a střelu z blízka vyrazil.
84'
Tu ale rozehráli prachbídně a míč mají znovu v moci hosté.
83'
Domácí mají k dispozici standardku.
80'
Druhý gól utkání a znovu se radují hosté! Jeden z hráčů Maccabi posílal z levé strany míč pod sebe. Ten se nakonec i s velkým přispěním obránce Tirany dostal k BARAKU ITZHAKIMU a ten už měl snadnou práci. Stačilo mu doklepnout míč za Liku.
79'
Domácí se ještě budou pokoušet o zázrak. Místo stopera Wellysona jde do hry ofenzivní hráč Berisha.
78'
Akce Maccabi skončila nepřesností a odkopem od brány Liky.
78'
Do hry se zapojil nechtěně i hlavní rozhodčí. Postavil se míči do cesty a překazil akci Tirany.
77'
Maccabi však už nikam nespěchá a míč putuje zpět na obrannou polovinu hostů.
76'
Hráči Tirany pod tlakem pokazili přihrávku a budou se muset bránit autovému vhazování blízko své brány.
75'
Hosté si vypomáhají přihrávkou na brankáře Rajkoviče. Od něj putuje míč na útočnou polovinu.
74'
Těsný ofsajd nepustil Maccabi do slibné šance.
73'
Hosté naposledy střídají. Ze hřiště odešel Yeini, nahradil jej Itzhaki.
72'
Zápas bude pokračovat výkopem od branky domácích.
72'
Rozhodčí nechávají hráče, ať se u svých střídaček občerství.
70'
Do vzduchu se vyšrouboval po centru z levé strany Acquah, ale míč poslal hlavou nad bránu.
69'
Standardka domácím vůbec nevyšla. Nepřesnou přihrávkou jen darovali míč hostům.
68'
Tirana bude zahrávat standardní situaci z levé strany.
67'
Další nepřesná rána hostů. Tentokrát se o ni postaral Schoenfelda. Jeho střela minula pravou tyč branky Liky.
66'
První střela Peretze zpoza vápna byla zablokovaná, druhá se nevešla do brány.
66'
Hru nyní rozkouskovala střídání, uvidíme, který z týmů se jako první dostane zpět do tempa.
64'
Střídání v týmu KF Tirana: ze hřiště odchází Qilmi, přichází Deliaj.
63'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Cohen, přichází Rikan.
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Dasa, přichází Shpungin.
62'
Hosté mohli vést už 2:0. Lika měl obrovské štěstí, že stál na správném místě a po centru z levé stany jej zakončení jednoho z útočníku Maccabi trefilo.
61'
Do konce zápasu zbývá zhruba půlhodina hry, stále platí, že na postup potřebuje Tirana čtyřikrát skórovat.
60'
Nadějná akce Tirany z pravé strany skončila nepřesným centrem Qilmiho.
58'
Po sérii nepřesností a nákopů nakonec skončil míč na kopačkách hráčů Maccabi.
57'
Centr od rohového praporku nebyl moc povedený a skončil nakonec nikým netečován v zámezí.
57'
Tirana bude mít k dispozici rohový kop.
56'
Domácí se ještě pokouší o zvrat utkání, ale potýkají se s nepřesnostmi ve finální fázi.
55'
Ofsajd zastavil akci domácího týmu FK Tirana.
54'
Standardní situaci rozehrála Tirana nakrátko s záhy přišla o balón.
53'
Nákop Maccabi z hloubi pole skončil v připravených rukavicích brankáře Liky.
52'
Maccabi nyní už vůbec nemá kam spěchat a to se také projevuje klidnou kombinací ve středu hřiště.
51'
Domácí se ihned pokusili o odpověď, jejích akce po pravé straně však nevyšla.
50'
První gól zápasu je konečně tady. A prakticky vyřešil celý dvojzápas. Tirana by nyní musela skórovat čtyřikrát, aby postoupila. Po centru z pravé strany se k míči dostal AARON SCHOENFELD a z první překonal brankáře Liku. Asistence Yonatan Cohen.
49'
Domácí zaútočili po pravém křídle, ale jejich akci zhatila nepřesná přihrávka.
47'
Roh rozehráli hosté nakrátko. Nakonec došlo k nepřesné střele z dálky.
47'
Maccabi má šanci otevřít skóre z rohového kopu.
46'
Hned v úvodu druhé půle zahrozil rychlonohý útočník Ndockyt (Tirana). Brankáře Rajkoviče ale překonat nedokázal.
46'
První poločas odvety prvního předkola Evropské ligy mezi Tiranou a Maccabi Tel-Aviv je za námi. Hosté si do tohoto zápasu přinesli náskok 2:0 z prvního utkání. V prvním poločase dnešního zápasu byli hosté aktivnější a měli také jedinou vekou šanci. V 40. minutě však Davidzada brankáře Liku nepřekonal. Domácí mají před sebou těžký úkol, musí ve druhé půli vstřelit dvě branky, aby dostali zápas alespoň do prodloužení.
45+3'
45+2'
Už běží nastavený čas. Odkop od brány mají domácí.
45'
Červená! Rozhodí nekompromisně vyloučil domácího Sentamua za nesmyslný zákrok úplně mimo hru.
43'
Dva hráči Tirany se při hlavičkování srazili ve vzduchu. Měli by být v pořádku.
42'
Zahrozili také domácí. Centr Karabeciho z levé strany obrana Maccabi odvrátila.
40'
Zatím největší šanci zápasu nevyužili domácí. Dostal se do ní po přihrávce za obranu Davidzada, ale ve skluzu Liku nepřekonal.
40'
Centr do vápna moc starostí obraně domácích nenadělal, bude se kopat od jejích brány.
39'
Rohový kop Maccabi si vzal na starosti Atzili.
38'
Maccabi si posílá přihrávky napříč šíří hřiště a hledá skuliny v postavené obraně Tirany.
37'
Dasa se dopustil faulu. Standardku rozehrálo Maccabi na krátko.
36'
Do obrovské šance se už už dostával domácí útočník Qilmi, byl ale posledním obráncem zastaven čistým skluzem.
34'
Tvrdý zákrok Dasy (Maccabi) v souboji o míč rozhodčí nemohl neodpískat.
33'
Čistý obranný skluz u levé postranní čáry pozdržel akci domácích.
32'
Acquah musí být na hřišti ošetřován. Není jisté, zda bude schopen pokračovat ve hře.
31'
Peretz se dopustil faulu loktem, rozehrávat budou domácí.
30'
Další akce Maccabi započne od stoperské dvojice, která si vyměnila balón.
29'
Na trávníku se svíjí domácí Acquah, který byl obětí tvrdého nedovoleného zákroku.
28'
Míč směřující do vápna Maccabi obrana hostů z přehledem odvrátila.
27'
Míč opustil hrací plochu, vhazovat bude domácí tým.
26'
Rozhodčí vyhlásil přestávku na doplnění tekutin.
25'
Atzili trochu se štěstím prošel obranou Tirany středem hřiště. Nakonec mu ale kousek chyběl na to, aby mohl zakončit. Brankář byl u míče jako první.
24'
Rozhodčí si všil ruky Ndockyta (Tirana). Z poloviny hřiště rozehrává Maccabi.
23'
Domácí si mohou na chvíli oddechnout, po faulu Maccabi bude míč na jejich kopačkách.
21'
Domácí Tirana se snažila vybojovat rohový kop, ale bude to jen odkop od brány pro Rajkoviče. Ten zatím moc práce neměl.
21'
Faulů na hřišti přibývá, obě mužstva si nic nedarují.
20'
Daja (Tirana) skluzem míč nezasáhl, a tak se píská faul na Cohena.
19'
Další faul Maccabi, tentokrát spíše z přemíry snahy ve středu hřiště.
17'
Rozhodčí odpískal faul jednoho z hráčů Maccabi. Byl to opravdu velmi tvrdý kluz Davidzady, který je oceněn žlutou kartou.
16'
Dasa (Maccabi) vhodil dlouhý aut až do vápna Tirany. Situace nakonec vyústila ve zblokovanou střelu a tedy v rohový kop.
16'
Maccabi drží míč na svých kopačkách a v poklidu kombinuje ve středu pole.
14'
Rohový kop v žádnou šanci nevyústil. Následně se snažili domácí vybojovat si další, ale bude to jen odkop od brány,
14'
Centr z levé strany byl zablokovaný, Maccabi bude kopat rohový kop.
13'
Nepřesná přihrávka na útočníky zhatila postup Maccabi směrem vpřed.
12'
Domácí poprvé zahrozili. Se skákavou střelou z dálky si dokázal Rajkovič poradit.
12'
Daja (Tirana) se stal obětí faulu.
11'
Maccabi se nyní samo připravilo o balón. Jeho útočník Schoenfeld sice ještě míč udržel na hrací ploše, ale pak jej hned ztratil.
10'
Prvních deset minut utkání bylo jasně v režii Maccabi Tel-Aviv. Hosté jsou častěji na míči, domácí naopak nedostávají žádný prostor pro kombinaci.
9'
Centr Atziliho si našel Yeiniho, který však míč pravačkou netrefil dobře a tak měl gólman Lika snadnou práci.
9'
Atzili pošle centrovaný míč do vápna.
8'
Znovu se píská nedovolený zákrok, tentokrát však proti domácím.
7'
První přímou střelu Maccabi na bránu pohodlně lapil brankář Tirany Lika.
6'
Yeini, hostující kapitán se dopustil faulu ve středovém kruhu,
5'
Hosté opět obléhají vápno Tirany a hledají cestičky k překvapení její pevné obrany.
4'
První střela zápasu od hostů minula branku.
2'
Favorit utkání Maccabi přebbírá iniciativu a je momentálně aktivnějším týmem.
1'
Obě mužstva se oťukávají v prostředku hřiště.
1'

KF Tirana: Lika – Doma, Wellyson, Turtulli, Hoxhallari – Daja, Acquah, Karabeci – Qilimi, Sentamu, Ndockyt
Náhradníci: Bakaj, Berisha, Cake, Deliaj, Domgjoni, Haili, Nuriu

Maccabi Tel-Aviv FC: Rajkovič – Dasa, Tibi, Haim, Davidzada – Atzily, Golasa, Yeini, Peretz – Cohen, Schoenfeld
Náhradníci: Shlomy, Daniel, FIlipenko, Itzhaki, Kjartansson, Rikan, Spungin.
Vzájemné zápasy

Jediný vzájemný zapas spolu tyto dva týmy odehrály před týdnem v prvním utkání tohoto dvojzápasu. Maccabi Tel Aviv potvrdilo roli favorita a doma zvítězilo 2:0. Bylo by velkým překvapením, kdyby dnes zápas skončil jinak.
Maccabi Tel-Aviv FC

Maccabi je izraelský klub, který minulou sezonu zakončil na druhém místě domácí ligy. Před novou sezónou Maccabi sehrálo dva přípravné zápasy se slovenskými týmy s bilancí výhry a remízy.
KF Tirana

FK Tirana je albánský klub, který v minulé sezóně sestoupil. Účast v Evropské lize si vybojoval přes domácí pohár, v jehož finále porazil Skenderbeu.
Zdravím všechny fotbalové příznivce z sledování odvety prvního předkola mezi Tiranou a Maccabi Tel Aviv.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.