Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Apoel : Flora - 26. července 2018   19:00

Apoel
Apoel
25' Tavares  • 44' Souza  • 47' Morais  • 73' Sallai  • 78' Dellatorre
5:0
(2:0)
Flora
Flora
Apoel
Waterman – Milanov, Tavares, Carlao, Ioannou (81. Alexandrou) – Zahid, Morais (C), Souza – Efrem (76. Al-Taamari) – Sallai, Poté (65. Dellatorre)
Romo – Gentsoglou, Alexandrou, Al-Taamari, Vouros, Merkis, Dellatorre
Fritz – Achmüller, Schaal (všichni GER)
GSP Stadium, Nikósie
Flora
Toom – Kams (C), Vihmann, Lorenz, Aloe – Šlein, Dmitrijev – Alliku, Ainsalu (70. Poom), Gussev (76. Liivak) – Sappinen
Karofeld – Kreida, Liivak, Pürg, Saliste, Poom, Beglarišvili

APOEL Nikósie naprosto bez problémů víceméně rozhodl o svém postupu do třetího předkola Evropské ligy. Flora Tallinn nekladla větší odpor. Domácí měli převahu, za stavu 3:0 trošku polevili. Vzápětí se ve velmi dobrém světle ukázal střídající Dellatorre. Tooma pokořil z velkého úhlu na přední tyč. Hosté už byli následně odevzdaní, tak to vypadá, že odveta v Estonsku už bude je formalitou.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 14:4. Střely mimo: 9:4. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 8:9.
90+3'
90+2'
Waterman si pohlídal zakončení zleva na přední tyč.
90+2'
Carlao se zapojil do rozehrávky a domácí ještě volí postupný útok.
90+1'
Milanov zakončoval z pravé části vápna z voleje na zadní tyč, kde zasáhl protihráč.
90+1'
Dvě minuty se nastavují!
90'
Na centr zleva nedosáhl Dellatorre a Toom má míč v náruči.
89'
Dellatorremu na středu nevyšla narážečka se spoluhráčem na levé straně.
89'
Nepřesný pas na levou stranu, ale vhazuje i tak Alexandrou z poloviny soupeře.
88'
Standardní situaci rozehrál domácí celek nakrátko a kombinuje Zahid se spoluhráči.
87'
Domácí už pějí oslavné chorály a oslavují vítězství.
86'
Carlao si zpracoval míč hrudí. Při následném útoku po levé straně byl Dellatorre v ofsajdu.
85'
Zahid podržel míč na levé straně se Sallaiem, ale nikdo neodcentroval do vápna.
85'
Zeď pomohla Toomovi a ten se s míčem vůbec nesetkal.
84'
Al-Taamari byl podražený na pravé straně Dmitrijevem a Toom bude čelit volnému přímému kopu.
83'
Liivak byl zastavený při výpadu po levé straně.
83'
Odražený míč na penaltě schoval Toom do svých rukavic.
83'
Další roh zleva pro domácí.
82'
Sallai a Zahid trápili hosty zleva. Nakonec Moraisova střela z osy hřiště byla sražena.
82'
Dellatorre je tím, kdo získal roh zleva.
81'
Ztráta hostů na pravé straně, ale Morais zhruba na polovině hřiště počkal na spoluhráče.
81'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Ioannou, přichází Alexandrou.
80'
Po faulu na pravé straně rozehraje domácí celek standardní situaci.
78'
APOEL právě vstřelil branku!
Sallai přihrál Zahidovi do levé poloviny šestnáctky. Ten nahrál patou DELLATORREMU. Vzápětí pustil Toom zakončení z velkého úhlu po zemi na bližší tyči.
76'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Efrem, přichází Al-Taamari.
Střídání v týmu FC Flora Tallinn: ze hřiště odchází Gussev, přichází Liivak.
76'
Alliku udělal chybu na pravé straně v souboji s Ioannouem a posléze navíc fauloval.
75'
Toom pomohl spoluhráčům s rozehrávkou a následně vykopl míč na levou stranu.
74'
Souza oslovil křížem na pravou stranu Milanovova, ale ten chyboval.
74'
Nevynucená chyba hostů na levé straně a Waterman ve velkém vápně nikam pospíchat nebude.
73'
Ioannou a Souza předali míč na pravou stranu a ROLAND SALLAI pálil pravačkou z pětadvaceti metrů do vzdálenějšího dolního rohu branky.
72'
Carlao byl připraven o míč na hranici pravidel. Následně si však odvedl své Souza a Milanov.
72'
Moraisův kříž na levou stranu zamířil mimo hřiště.
71'
Hráči dostali čas na občerstvení před výkopem Watermana.
70'
Střídání v týmu FC Flora Tallinn: ze hřiště odchází Ainsalu, přichází Poom.
69'
Proti nástřelu Gusseva pravačkou na přední tyč zakročila domácí obrana.
69'
Kams pravačkou nastřelil zeď a připravil hostům roh zprava.
68'
Alliku je na pravé straně faulovaný Efremem a uvidíme volný přímý kop.
67'
Hosté udělali chybu na polovině hřiště. Po dlouhém pasu mohl Zahid přihrát ze středu do pravé části vápna před prázdnou branku. Ale zachoval se profesorsky a Toom skočil po míči.
66'
Zřejmě Dellatorre podrazil soupeře a útočí tak po pravé straně Ainsalu.
65'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Poté, přichází Dellatorre.
65'
Alliku přiťukl míč Ainsaluovi na pravé straně a jeho zakončení do bližšího dolního rohu branky lízlo levou ruku Watermana.
64'
Po centru Milanova zakončoval nůžkama jeden z domácích hráčů k levé tyči, kam se přesunul také Toom.
63'
V posledních minutách možná nesledujeme fotbalové utkání, ale pochodové cvičení.
62'
Ačkoliv se již delší dobu hraje bez větší šance před Toomem, tak domácí kontrolují dění na hrací ploše.
62'
Viděli jsme útok domácích až vše skončilo ztrátou Efrema na levé straně.
61'
Alliku přišel o míč na pravé straně proti dvěma hráčům a rozehrává tak Sallai.
60'
Ioannou byl na levé straně s míčem již mimo hrací plochu.
60'
Špatná souhra Zahida na pravé straně s jedním z domácích hráčů, Toom nezasahoval.
59'
Ioannou a Souza začali útok na levé straně. Proti nim vystoupil Alliku.
58'
V posledních minutách se nic zásadního neděje.
58'
Souza byl z pravé strany zablokovaný. Na následný centr si naskočil na přední tyči jeho spoluhráč, ale zakončil jen do rukavic Tooma.
57'
Aloe mířil na levé straně do dvou hráčů, ale Frem zkazil rozehrávku z pravé strany.
56'
Efrem zastavil útok protihráče faulem z pravé strany.
56'
Morais kombinoval se Zahidem, následně byl na levé straně u balónu Sallai.
55'
Alliku nemohl zpracovat míč na pravé straně a hraje opět Carlao s Watermanem v rozehře.
54'
Hosté byli trpěliví v rozehrávce s Lorenzem, nakonec útočili po pravé straně, kde byl Alliku v ofsajdu.
54'
Carlao si říkal faulem zezadu zleva na polovině soupeře o kartu.
53'
Alliku přihrával na pravou stranu, ale tam byl pouze Carlao, který využil ještě Watermana.
53'
Sallai si na levé straně došel pro faul zezadu od Allika.
52'
Výkop Tooma pustil Ioannou na levé straně ke spoluhráči.
51'
Aloe byl poslaný k zemi Efremem a hosté zkusili rozehrávku nakrátko zleva.
51'
Vihmann rozehrával s Lorenzem, domácí nepresovali Potém.
50'
Morais přihrál křížem na levou stranu Sallaiovi, ten si navedl míč na pravačku a zakončil k bližší tyči do rukavic Tooma.
50'
Poté se marně dožadoval na středu faulu na vlastní osobu.
49'
Ioannou si narazil míč se spoluhráčem na levé straně, vzápětí Morais zklidnil hru na půli.
48'
Alliku měl na pravé straně k balónu daleko a reagovat může Efrem z poloviny hřiště.
47'
NUNO MORAIS proměnil penaltu tvrdou pravačkou pod břevno do levé části branky, Toom šel na pravou stranu.
46'
Po centru Moraise fauloval Kamps ve vápně a kope se penalta proti hostům.
46'
Domácí potvrzují roli jasného favorita. Outsider utkání měl vyloženou příležitost po standardce Kamse na přední tyči., Stejně tak se do zajímavé šance dostal Alliku z levé strany. Jinak však má kyperský tým daleko více ze hry. Zároveň disponuje převahou na držení míče. Vede naprosto zaslouženě. Může za to gól Tavarese po rohu a zakončení hlavou Souzy pod víko.
45+1'
45+1'
Domácí drží míč na polovině hřiště a tam také chtějí dohrát první poločas.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Ioannou převzal míč na levé straně od LUCASE SOUZY. Ten si seběhl na střed vápna a z výskoku hlavou do levé poloviny branky pod víko postavil Tooma do role diváka. Hostující brankář zůstal jen stát na čáře.
44'
Morais přichystal míč na pravou stranu pro Milanova. Následně byl součástí kombinace také Souza na ose hřiště.
43'
Gussev prodloužil zleva z jedničky a bránící hráč už jen pouštěl míč za domácí branku.
43'
Alliku si zpracoval míč na pravé straně a hosté poté pokračovali na polovině hřiště.
42'
Poté se otočil na ose vápna, ale jeho zakončení šlo doprostřed branky a koše Tooma.
41'
Morais posílal centr ze středu do levé poloviny vápna, kde byl pohlídaný Poté.
41'
Gussev protáhl střelu zleva na vzdálenější tyč Watermana, ale ten byl rukou připraven.
40'
Poté se na levé straně nedostal k míči a kontruje soupeř.
40'
Nepřesný domácí centr zleva a vykopávat bude Toom od hostující branky.
39'
Alliku běžel po levé straně, ale střelu na druhou tyč poslal do ruky Watermana.
39'
Vidíme nyní postupný útok domácích na pravé straně se Souzou, favorit zápasu nikam nespěchá.
38'
Efrem dal jesličky protihráči na středu a poté zakončoval vedle pravé tyče.
37'
Efrem na pravé straně byl faulovaný, o což se postaral Aloe, domácí rozehráli nakrátko.
36'
Od Šleina dopadl balón mimo hřiště a domácí berou aut zleva ze svého území.
36'
Po souboji Sappinena na pravé straně s Carlaem disponuje hostující celek autem z domácí poloviny.
35'
Souza pravačkou z osy hrací plochy přestřelil branku.
35'
Žádné nebezpečí před Watermanem a rozehrávku vzal na starost Carlao s Milanovem.
34'
Efrem si může debatovat s hlavním rozhodčím, jak chce, hosté kopou standardní situaci zleva.
33'
Sallai na levé straně převzal míč od Tavarese, ale zakončení z velkého vápna nasměroval zcela mimo branku.
33'
Na dlouhé tyči mířil k zemi Souza, ale penalta z toho nebude.
33'
Efrem se nedostal přes beka na pravé straně, ale vybojoval i tak roh.
32'
Sallai přihrál Milanovovi, ten si netroufl na jeden na jednoho, při centru byl poté na zadní tyči pokrytý Poté.
31'
Po rozehrávce Vihmanna jsme sledovali na pravé straně útočný faul hostů.
30'
Domácí jsou naprosto v klidu po gólu Tavarese s Waterman se celkem nudí.
30'
Morais střílel z osy hřiště po zemi vedle levé tyče.
29'
Souzův centr zprava skončil na bližší tyči na noze protihráče.
29'
Poté kooperoval s Milanovem na pravé straně a následně si zahrál také Efrem a Poté.
28'
Efremova střela zprava na delší tyč byla tečovaná na autové vhazování z levé strany.
27'
Alliku udělal chybu na pravé straně, ale hosté zůstávají u míče na půli.
27'
Sallaiova střela zleva prosvištěla celkem těsně vedle kratšího dolního rohu branky.
26'
Domácí si vybrali pro svůj útok levou stranu, následný centr na zadní tyč šel na hlavu obránce.
25'
YOHAN TAVARES využil rohu Efrema z pravé strany a hlavou zakončil z osy malého vápna a z výskoku do levé poloviny branky.
24'
Carlao pálil zleva na vzdálenější tyč do rukou Tooma.
24'
Carlao spolupracoval s Efremem, ale proti ohrožení Tooma byl Aloe.
23'
Aloe odvrátil centr zleva , ale na polovině hřiště neuspěl Alliku.
22'
Carlao byl zprava postrčený Sappinenem u vápna domácích.
22'
Tohle byl povedenější centr Efrema, ale následně fauluje Sallai Sappinen zleva mimo vápno.
21'
Milanov centroval pouze do bránícího hráče a hosté čelí rohu zprava.
21'
Aloe pomohl spoluhráčům na levé straně, ale Flora se posléze dopustila chyby v rozehře.
20'
Efrem pravačkou centr absolutně přetáhl.
19'
Po souboji jeden na jednoho má domácí celek roh zleva.
18'
Po křižném centru zleva se natahoval Poté na zadní tyči a nohou zakončil v souboji s Lorenzem vedle brankové konstrukce po pravé ruce Tooma.
16'
Po centru Efrema zprava do levé poloviny šestnáctky cpal Poté míč hlavou k zadní tyči, ale tam nastavil Toom své ruce.
16'
Zahid naservíroval až příliš rychlou přihrávku zleva na střed na Potého.
15'
Souza se dožadoval přestupku Sappinena a sudí vzápětí zapískal proti hostům.
14'
Efremova nahrávka zprava neprošla na střed, kde čekal Poté.
13'
Kams směřoval míč k pravačkou k přední tyči, ale tam skočil Waterman! Velká šance hostů na vedení!
12'
Souza připravil faulem na Allikua hostům standardní situaci z pravé strany.
12'
Kombinace Sallaie s Moraisem na levé straně nepřinesla střelu.
12'
Gussev pouze odevzdal balón na levou stranu a rozehrává Waterman nohama z velkého vápna.
11'
Hosté se snad zatím pořádně nepodívali na polovinu domácích.
11'
Souzova nahrávka z osy hřiště propadla do levé části vápna, ale tam nedosáhl na míč Sallai.
10'
Vynikající presink domácích po ztrátě balónu a u míče je tak Morais na středu.
9'
Celkem překvapivě to nebyl podle rozhodčího Gussev, kdo odehrál míč zleva do zámezí.
9'
Hosté se osvobodili zprava na pár sekund Dmitrijevem, ale už se opět brání.
8'
Již úvodní minuty ukazují, že domácí jsou jasným favoritem tohoto dvojzápasu.
7'
Po nahrávce Milanova centroval zprava Morais do vápna, ale sražený míč chytil Toom v malém vápně.
7'
Souzova střela z osy hřiště ze střední vzdálenosti padala k levé tyči, ale tam byla také ruka Tooma.
7'
Na souhru Sallaie se Souzou na levé straně byla hostující obrana připravena.
6'
Morais trefil centrem zprava pouze nohu protihráče, vhazovat bude Tavares.
5'
Milanov, Efrem a Carlao se dotkli míč až centr zleva se nedostal na přední tyč k Potému.
5'
Milanov zasáhl ve skluzu, ale stejně posléze šel míč do vápna, tam ovšem kralovala domácí obrana.
4'
Ioannou vhazoval zleva pod sebe na nohu Carlaa. Vzápětí nevyšla domácím souhra s Efremem na pravé straně.
4'
Efrem centroval pravačkou na střed malého vápna a Poté v jasné šanci hlavou minul pravou tyč.
3'
Carlao natáhl na levé straně kombinaci až centr do ohně srazil Kamps na roh.
3'
Morais podržel míč na polovině hřiště a vzápětí se přidal Souza s Efremem na pravé straně.
2'
Souza dirigoval hru na pravé straně až poslal nepřesnou nahrávku ke svému spoluhráči.
2'
Aloe byl na levé straně hodně důrazný proti Efremovi, ale rozhodčí nepíská.
1'
Díky Kamsovi na pravé straně skončil útok domácích.
1'
Milanov kombinoval s Efremem na polovině hřiště, domácí vsadili na trpělivost.
1'
Hostující celek nastoupil v zeleném a ujal se výkopu zápasu.
1'

APOEL FC: Waterman – Milanov, Tavares, Carlao, Ioannou – Zahid, Morais (C), Souza – Efrem – Sallai, Poté
Náhradníci: Romo – Gentsoglou, Alexandrou, Al-Taamari, Vouros, Merkis, Dellatorre

FC Flora Tallinn: Toom – Kams (C), Vihmann, Lorenz, Aloe – Šlein, Dmitrijev – Alliku, Ainsalu, Gussev – Sappinen
Náhradníci: Karofeld – Kreida, Liivak, Pürg, Saliste, Poom, Beglarišvili

Rozhodčí: Fritz – Achmüller, Schaal (všichni GER).
Flora Tallinn je mužstvem z hlavního města Estonska. Vypadlo v prvním předkole Ligy mistrů jasně proti izraelskému Hapoel Beer Ševa (doma 1:4, venku 1:3). O víkendu v lize poté potvrdilo pozici jednoznačného favorita a Tulevik deklasovalo poměrem 4:0. Soupeř hrál na jaře baráž o setrvání v nejvyšší soutěži. V ní obsadilo Flora druhou pozici za Kalju. Na třetí Levadii Tallinn měla poté náskok jednoho bodu.
Kyperský APOEL je jasným favoritem tohoto střetnutí podle mínění sázkových kanceláří. Jenže to samé platilo před soubojem prvního předkola Ligy mistrů proti litevské Suduvě. Ačkoliv byl celek z Kypru v odvetě jednoznačně lepší, tak nepostoupil (1:3 venku, 1:0 doma). A že soupeř šel dál s velkým štěstím potvrzuje jen fakt, že v úterý prohrál v Srbsku s CZ Bělehrad 0:3.

APOEL Nikósie si čeští fanoušci pamatují z loňského čtvrtého (závěrečného) předkola Champions League a souboje s pražskou Slávií. Ta nestačila venku na svého protivníka 0:2 a doma zapsala jen bezbrankovou remízu. APOEL tak zamířil do základní skupiny. Tam byl bez šance na postup v konkurenci Realu Madrid, Dortmundu a Tottenhamu. S německým mužstvem však uhrál pokaždé bod po výsledku 1:1. Od španělského giganta schytal debakl 0:6.
Delegace
Utkání budou bedlivě sledovat také čtyři sudí z Německa.

Hlavní rozhodčí = Marco Fritz
První asistent = Marco Achmüller
Druhý asistent = Dominik Schaal
Čtvrtý rozhodčí = Martin Petersen
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu prvního utkání druhého předkola Evropské ligy. V námi sledovaném duelu se střetnou APOEL Nikósie a FC Flora Tallinn. Duel má stanovený výkop na 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.