Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Apoel : Hapoel Be'er Sheva  - 16. srpna 2018   19:00

Apoel
Apoel
64' Caju  • 80' Souza  • 90+3' Souza
3:1
(0:1)
Hapoel Be'er Sheva
19' Ben Basat
Apoel
Romo – Artymatas, Gentsoglou, Efrem, Milanov, Merkis, Ioannou
Gestranius – Aravirta, Alakare (všichni FIN)
GSP Stadium, Nikósie
Harush – Tzedek, Zrihan, Sahar, Melikson, Maman, Cetout

Dnes to byl boj. Jak na hřišti, tak s technikou. Doufám, že jsem vám i přes tyto trable dokázal dobře textově přenést dnešní utkání. Pohledem na statistiky se s vámi loučím. Přeji úspěšný konec pracovního týdne a někdy příště u evropského fotbalu napočtenou!
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 4:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:14.
Vyhrocené dvojutkání třetího předkola Evropské ligy je u konce.
Odveta začala zhruba o půl hodiny dříve vlivem nepřístojností hostujícího kotle. APOEL v ní prohrával od 19. minuty, kdy se prosadil Eden Ben Basat. V první půli ještě mohli domácí srovnat, ale šance nevyužili. Do druhé půle ale vstoupil jiný APOEL, svého soupeře začal jasně přehrávat a odměnou byl srovnávací gól ve 64. minutě z nohy Cajua po rohovém kopu. Náladu na stadionu vylepšil deset minut před koncem Lucas Souza, ten samý hráč pak ve třetí minutě nastavení potvrdil postup do posledního předkola Evropské ligy. APOEL se v něm utká s Astanou, pro Hapoel naopak cesta poháry končí.
90+8'
90+8'
Waterman překopl skoro celé hřiště, kde našel Nsueho, ten opět tahá čas navíc.
90+7'
Pokus o nákop od Cajua zleva netrefil ani velké vápno, o to ale zase tolik nejde. Je jasno o tom, kdo postoupí dále, zápas se už jenom dohrává.
90+6'
Žlutou kartu si odnese i za stažení Souzy z dnešního utkání Ohayon.
90+5'
Menší šarvátka ve středovém kruhu, po žluté kartě mají Ioannou a Ogu.
90+3'
APOEL právě vstřelil branku!
Dnes bude v Nikósii veselý večer. Dalekonosný míč do vápna APOELu se vrátil na nohu De Vincentiho, který potáhl balon přes Cajua na LUCASE SOUZU, ten do prázdné branky rozhoduje o postupu Kypřanů dále a také skóruje podruhé!
90+2'
Nsue u rohového praporku zkušeně šetří čas. Ale v souboji s Ben Basatem si pomohl útočným faulem a Hapoel spěchá dopředu. Sudí musí řešit ještě hádku mezi dvěma hráči jiné barvy a zbývají čtyři minuty do konce.
90+1'
Melikson mířil k pravé tyči a podstřelil zeď, domácí gólman si ale vše pohlídal. Ihned nakopl míč dopředu, Goresh musel odhlavičkovat mimo hřiště.
90'
Rozhodčí uklidňuje rozdováděné hráče v soubojích, navíc nastaví ještě šest minut!
90'
V poslední minutě fauloval Ioannou Meliksona a hosté mají možnost srovnat z parádní standardky, zhruba 25 metrů od Watermanovy branky.
89'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Sallai, přichází Ioannou.
88'
Štěstím pro domácí je odpískaný útočný faul Mamana na Watermana. APOEL si tak zase oddychne při pobytu v útoku.
87'
Ten nepřinesl pro obranu kyperského celku ohrožení a APOEL se osvobodil výkopem.
86'
Melikson nakopl míč zprava do vápna na trojici útočníku Hapoelu, nejlépe na tom byl Ben Basat, jehož pokus byl sražen na rohový kop.
85'
Hapoel vrhnul všechny síly do útoku a tlačí. Jenže Melikson, střídající hráč, tancoval s míčem až moc a odešel až za postranní čáru. Zbytečná ztráta.
83'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Al-Taamari, přichází Milanov.
83'
Střídání v týmu Hapoel Be'er Sheva FC: ze hřiště odchází Kabha, přichází Melikson.
81'
Žlutou kartu dostává Sahar (Hapoel Be'er Sheva FC).
80'
Teď už je to pro Beerševu vážné. Al-Taamari vyhrál souboj na pravé straně hřiště, přihrál na De Vincentiho, který ze středu hřiště vypálil. Jeho pokus Goresh vyrazil, ale přímo na nohu LUCASE SOUZY, který měl už jednoduchou práci.
78'
Sallai šetří čas u rohového praporku na druhé straně od vlastní branky. APOEL je tím týmem, kdo drží míč na kopačkách častěji a nepouští zatím hosty do tlaku.
78'
Waterman bude odkopávat od vlastní branky poté, co Ben Basat nedoběhl míč.
75'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Zahid, přichází Gentsonglou.
Střídání v týmu Hapoel Be'er Sheva FC: ze hřiště odchází Ezra, přichází Sahar.
72'
Bitton si vyměnil míč s Oguem a dokázal se propracovat až před vápno, kde byl zastaven a bude to opět Waterman, kdo bude vykopávat od branky.
72'
Ogu centroval do vápna na Ben Basata, který si míč podběhl a díky tomu může Waterman trochu potahat čas.
69'
Karta se úplně obrátila. Rázem je to APOEL, který brání. Povedlo se to i po rohovém kopu, na zteč pak šel domácí hráč Al-Taamari a Taha dostává za faul na něj žlutou kartu.
67'
Střídání v týmu Hapoel Be'er Sheva FC: ze hřiště odchází Einbinder, přichází Maman.
64'
Neskutečná radost na stadionu, je srovnáno! Rohový kop propadl přes Nsueho až k volnému CAJUOVI, který šťastnou střelou srovnává stav a posouvá za této konstelace APOEL dále!
62'
Nsue zkoušel zatočit centr tak, aby prošel až do vápna, což se však nepovedlo, nicméně mají domácí rohový kop. Již čtvrtý v zápase. A ani z něj gól nepadl.
61'
Hapoel už fakticky rezignoval na útok a čistě brání. APOEL je na tom obráceně a Carlao popohání spoluhráče do útoku.
59'
De Vincenti lehce přistrčil Bittona, opět se nehraje a navíc De Vincenti dostává žlutou kartu.
59'
Dokonce si pak i Nwakaeme lehl sám od sebe, herecký um u některých hráčů je kolikrát lepší, než jejich výkon na hřišti.
58'
Souza potáhl míč středem, položil si jednoho obránce a poslal přihrávku na Zahida, který to nečekal a Nwakaeme podniká brejk za účelem šetření času.
56'
Dokonce byla na hrací plochu doručena i nosítka a odnesla jednoho hráče hostí do zámezí. Očekávat se tak dá střídání.
55'
Hned dva hráče hostí potkaly křeče. Po 55 minutách. Lékaři je ošetřují, my se mezitím kocháme pohledy na tribuny.
55'
Mohli ještě o to více, že Nwakaeme se propracoval až ke střele zpoza vápna, trefil ale pouze skříňku vedle branky a Waterman rychle rozehrává.
53'
Domácí tlačí, po závaru se dostal ke střele zpoza vápna Morais, opět ale z toho vzešel pouze roh pro domácí. Opět žádné ohrožení branky a fanoušci začínají propadat skepsi.
51'
APOEL zahrozil v útoku, Souza střílel křižně k protější tyči, obrana Hapoelu srazila na rohový kop. Ten nepřinesl žádné ohrožení pro hostující defenzivu, naopak se dostala na míč po útočném faulu.
49'
Morais zasáhl v souboji Kabhu do obličeje, sudí nechal výhodu a hosté se dostali až před Watermana, ve třech ale nedokázali překonat obranu.
48'
Na druhé straně se pokoušel prosadit Souza, ale přihrávka na něj šla do ofsajdu.
48'
Žlutou kartu dostává Ezra (Hapoel Be'er Sheva FC).
47'
Na hostující straně utekl Ezra do brejku, Waterman proti němu včas vyběhl a zneškodnil jeho pokus! Dostal však od Ezry naloženo a pro Ezru přichází žlutá karta.
46'
Druhou půli začínají domácí držením míče na kopačkách a hned se probojovali do vápna, obrana ale odklidila na aut.
46'
Všechno připraveno, jdeme na druhou půli!
Skončila nám první půle velice vyhecovaného utkání, které začalo vlivem nepokojů fanoušků o nějakých 20 minut později včetně odehraných 22 sekund a následného dalšího přerušení. V zápase jsme se dočkali jediného gólu, v 19. minutě otevřel skóre do prázdné branky nehlídaný Eden Ben Basat. APOEL měl šanci na srovnání v 16. a 31. minutě, jenže neskóroval a prohrává tak 0:1. Vrátíme se zhruba za 13 minut.
45+6'
45+6'
Goresh vystoupal mezi hráče nejvýše a sebral míč ze vzduchu. Následně ho nakopl dopředu a hosté rozjíždí asi poslední útok první půle.
45+5'
Bitton dostává žlutou kartu za šlapák na Nsueho.
45+3'
A také nebylo, nakonec to vzal na sebe z voleje Scheimann, jeho střela ale postrádala razanci, přesto však měl Waterman opět problémy.
45+3'
Druhou půlku nastavení začne Hapoel na útočné půlce, bude rozehrávat další situaci. Waterman si staví zeď, na přímou střelu to ale není.
45+2'
Sallai se řítil do vápna jako velká voda, ve finále nepomohl absolutně nijak, naopak Souza ve vzdušném souboji trefil Einbindera rukou do obličeje a je pískán další faul.
45+1'
Na pravém křídle se rozběhl Al-Taamari a přenesl hru na druhou stranu k Sallaiovi, který se nacházel v ofsajdu a za nevole domácích fans se mění majitel hracího předmětu.
45'
Za řádění fanoušků na úvodu se bude nastavovat celých šest minut.
45'
Goresh šel proti míči, ale také proti Cajuovi, který ho kopl na solar a zase se nehraje.
44'
Ezra byl hodně vidět. Nejprve zkusil vyzvat kolmou přihrávkou Nwakaemeho, na něj těsně balon nedošel, tak Ezra zkusil střelu ze střední vzdálenosti, kterou Waterman s námahou udržel.
43'
Jdeme do posledních minut první půle, ač je jasné, že se bude nastavovat. Přesto je obraz hry stále stejný. APOEL útočí, Hapoel brání.
42'
Al-Taamari vytancoval z rohu a předal balon na Zahida, který se sice ve vápně snažil, ale ke střele se nedostal. Celou snahu pak pohřbil Caju, ten fauloval Ezru a Goresh provede odkop od branky.
40'
Další žlutá karta přichází pro Scheimanna, ten se nepáral s Cajuem a zezadu ho došlápl. Domácí mají míč.
39'
Zprava do vápna centroval Zahid, hostující obrana ale odvrátila míč bez problémů. Nikósie si ale dobrým pohybem získala držení zpět a je zaparkovaná před Goreshem.
37'
Ben Basat je prvním trestaným hráčem zápasu. Ani ne tolik za útočný faul, jako za emotivní reakci a zahození míče.
35'
Domácí se probíjeli dopředu, respektive Sallai, u levé čáry byl ale zastaven a Nwakaeme jde do protiútoku.
34'
Souza to pak, zřejmě z frustrace, vrátil Oguovi a rozhodčí dává najevo, že tohle vůbec nebude trpět.
33'
Sousa se svíjí v bolestech na zemi, Nwakaeme ho tvrdě došlápl. Opět bez karty a čtvrtý sudí je v permanenci.
31'
Další akce APOELu! De Vincenti se řítil zprava do otevřené obrany a z hranice šestnáctky i vypálil, Goresh ale výborně vyrazil. Následné nebezpečí zažehnala hostující obrana odkopem na roh, ze kterého domácí nic nevytěžili.
29'
Ben Basat dostal průnikovou přihrávku od Kabhy a běžel zprava na branku, ve vápně upadl, což nebyl signál pro nařízení penalty, ani udělení žluté karty. Jednoduše, hraje se dál. Ale pískat se asi mělo, Vouros zadní nohou Ben Basata lehce poslal na zem.
28'
Al-Taamari vykopl spolu s míčem i nohu soupeře, což neuniklo sudímu Gestraniusovi, který nekompromisně nařizuje míč pro izraelský tým.
27'
Další faul, tentokrát ze strany domácích. Fotbalová krása v tomto utkání značně kulhá, spíše je k vidění boj.
26'
Domácí tak dostanou možnost na srovnání stavu, Zahid ale rozehrál přímo do nohy prvního bránícího hráče a bylo po akci.
24'
Faul u postranní čáry a emoce zase stříkají. Tentokrát to schytal Al-Taahmari, kterého nekompromisně sundal Scheimann. Taktéž zůstane u domluvy, ač to kartu chtělo.
23'
Waterman teď počechral nervy příznivcům, když zkusil kličku na Ben Basata, která mu ale úplně nevyšla a musel se trochu strachovat.
22'
Pokus o snížení APOELu zastavuje útočný faul Souzy na Bittona. Hapoel se pokusil o rychlý nákop dopředu, ale Waterman si vše pohlídal vyběhnutím.
19'
Hapoel Sheva právě vstřelil branku! EDEN BEN BASAT je ale tím, kdo skóruje a spouští radost hostí! Nwakaeme táhl útok zleva, následně přehrál míč na Scheimanna, který našel přesným pasem před brankou volného Ben Basata, ten už doklepl pouze do prázdné branky.
18'
Hodně dlouho se čekalo na vhazování ze strany Beerševy, přesto se diváci dočkali a vidí i nákop dopředu na Ben Basata, pro kterého to byl ale centr krátký.
16'
Scheimann ho „nakroutil“ do klubka těl, ale pomohl domácím, kteří měli brejk, konkrétně to byl Sallai, míč ale dostal dozadu a musel si ho zpracovávat, přesto ho protlačil přes Goreshe, na brankové čáře ho ale vykopl jeden z hostujících obránců!
15'
Ogu to táhne sám po pravém křídle, proti sobě má Souzu a došel si až pro faul. Přímé ohrožení branky to nepřinese, ale centr to bude určitě.
14'
Přes Einbindera se dostal míč na Kabhu, který ho hned vracel, tam už ale stál středopolař Zahid. Ten stihl i faulovat hostujícího hráče, zkrátka se činil, hra pokračuje bez přerušení.
13'
APOEL se postupnou kombinací dostává až před samotného Goreshe, De Vincenti však prostrkoval prudce na Moraise a hra se otáčí.
12'
Einbinder uklidil raději míč do zámezí, nechtěl si dělat žádné problémy v obraně.
11'
De Vincentis mířil k levé tyči, minul ale branku o pár decimetrů. Odkopávat bude hostující Goresh, za kterým to tedy celkem pěkně hoří na tribuně. Vykopl na Nwakaemeho, jenže velmi nepřesně a domácí budou vhazovat.
10'
Souza se z toho stihl oklepat, hned nahrál na De Vincentiho, který byl faulován nějakých 20 metrů od branky hostí! Zároveň sudí Gestranius jasně upozorňuje hostujícího Kabhu, že to je příště karta.
9'
Hostující kapitán Taha nemůže fakticky došlápnout na jednu nohu, to samé Souza. Že by hned brzké střídání? Zatím se více nehrálo než hrálo.
7'
Šlapák na středu hřiště provedl hostující Taha na Souzu, zranili se oba hráči a je k nim volána pomoc. Rozehrávku ale provede stoprocentně domácí tým.
6'
Scheimann se probíjel podél postranní čáry, čistě ho ale odzbrojil Zahid a vybojoval pro domácí vhazování.
6'
Zatím je to Beerševa, která kombinuje a nepůjčuje soupeři míč. Teď se to ale s nepřesným nákopem mění a APOEL jde do útoku.
5'
Pokračujeme v utkání, Hapoel odkopl míč na polovinu APOELu a snad budeme moci hrát.
Zápas je dočasně přerušen, hostující fanoušci se chovají jako zvěř a hází na hřiště vše, co je po ruce a hoří.
2'
A další světlice přilétají na hřiště... aby se vůbec mohlo hrát. Hostující fans uklidňuje sám kapitán Taha, ale moc to k ničemu nevede.
1'
Hostující kotel se baví velice dobře a dělá si v kotli slušnou pyroshow.
1'
Po 22 sekundách hry přilétly na hřiště dvě světlice a zase se nehraje!
1'
S patnáctiminutovým zpožděním začínáme, míč má Apoel ve žlutých dresech.
1'
Až nyní se v útrobách stadionu něco děje, přesto stále čekáme na nástup na hrací plochu.
Zatím se můžeme kochat pohledem na kyperské dívky, které upřímně, mají něco do své krásy.
-1'
Stadion není úplně vyprodán, přesto je zaplněn velmi dobře. Čeká se pouze na aktery samotného utkání, ti čekají v útrobách kabiny.
-78'

APOEL FC: Waterman – Nsue, Caju, Souza, Sallai, Al-Taamari, Zahid, De Vincenti, Morais (C), Vouros, Carlao
Náhradníci: Romo – Artymatas, Gentsoglou, Efrem, Milanov, Merkis, Ioannou

Hapoel Be'er Sheva FC: Goresh – Bitton, Nwakaeme, Einbinder, Ohayon, Ezra, Taha (C), Kabha, Ben Basat, Ogu, Scheimann
Náhradníci: Harush – Tzedek, Zrihan, Sahar, Melikson, Maman, Cetout

Rozhodčí: Gestranius – Aravirta, Alakare (všichni FIN).
Na kom dnes bude, aby udržel horké hlavy hráčů v mezích? Hlavním rozhodčím je Fin Mattias Gestranius, na čarách mu vypomohou finští kolegové Jan-Peter Aravirta a Mikko Alakare. Čtvrtým sudím bude dnes Antti Munukka, taktéž ze země tisíců jezer.
První zápas třetího předkola
Hapoel Be'er Sheva FC vs. APOEL FC 2:2
Pořádně horko bylo během prvního utkání v Izraeli. APOEL vedl již 2:0 po úvodních 28 minutách, když se z penalty ve 13. minutě prosadil Morais, o patnáct minut později navýšil skóre Dellatorre. Hapoel ale nesložil zbraně, ještě do poločasu snížil Ogu a ve druhé půli srovnal skóre Nwakaeme dvacet minut před koncem. Konec utkání byl velice vyhrocený a tvrdý, v 79. minutě se po dvou žlutých ze hřiště pakoval střelec druhého gólu Nikósie, Dellatorre. Ruský sudí Eskov rozdal celkem deset žlutých karet, domácí dostali čtyři, hosté šest. V kombinaci s bouřlivou atmosférou, která dnes na GSP Stadium bude určitě panovat, se bude na co dívat.
Oba týmy a jejich utkání s českými týmy

Více utkání s českými týmy absolvovala zatím Beerševa. Ta sehrála dva dvojzápasy v rámci skupin Evropské ligy s Plzní a Spartou. Všechna čtyři utkání prohrála, se Spartou doma prohrála 0:1, ve venkovní odvetě pak 0:2. Plzeňská Viktoria vyhrála v solidním zápase doma 3:1, venku pak prohrála 0:2.

Na APOEL bude mít „parádní“ vzpomínky pražská Slavia. Té jakožto vítězi mistrovského titulu sezony 2016/2017 stačilo postoupit přes kyperský celek do základní skupiny Ligy mistrů. Stačil ale bídný úvod prvního zápasu na Kypru a domů přivážela Slavia manko 0:2. Ač se v odvetě snažila a byla jasně lepší celek, tak remizovala 0:0 a bylo po nadějích postupu do skupiny Ligy mistrů.
Hapoel Beerševa FC
I izraelský klub čeká na vstup do domácí ligy, kde bude obhajovat také mistrovský titul. Stejně jako APOEL, Hapoel šel do prvního předkola Ligy mistrů, kde porazil estonskou Floru 3:1 a 4:1. V druhém předkole dostal kartáč 0:5 na hřišti záhřebského Dinama, odvetu doma rozehrál slibně, vedl 2:0, ale nakonec se musel spokojit s remízou 2:2 a pádem o předkolo soutěže níže.

První nakouknutí do pohárů přišlo v sezoně 2016/2017, kdy o jeden gól nezvládl Hapoel poslední předkolo se Celticem a šel do základní skupiny Evropské ligy. Tam ve společnosti Sparty, Interu Milán a Southamptonu bral druhé místo a na jaře se střetl s Besiktasem Istanbul, na který nestačil. Minulý rok cestou do skupin pohárů šokoval především vyřazením bulharského Razgradu ve třetím předkole Ligy mistrů. V tom čtvrtém ale Beerševu vyřadil slovinský Maribor, přesto se však podívala do základní skupiny Evropské ligy, kde ve společnosti Plzně, FCSB a Lugana uhrála čtyři body a dále v soutěži nepokračovala.
APOEL FC
Kyperský celek stále čeká na úvod své soutěže, přesto půjde do své ligy již rozehraný. Absolvoval hned čtyři ostrá utkání. Minulou sezonu totiž Nikósie slavila titul, proto ji připadlo první předkolo Ligy mistrů, ve kterém nestačila na litevskou Suduvu. APOEL byl sice v dvojzápasu favoritem, ale nezvládl porazit tohoto soupeře a spadl tak do předkol Evropské ligy, kde přešel přes estonskou Floru po výsledcích 5:0 a 0:2.

APOEL byl ale v novodobé historii na mnohem lepších pozicích, než je teď. Nejslavnější sezona byla 2011/2012, kdy už Nikósie šla do základní skupiny Ligy mistrů podruhé, poprvé to bylo ještě o dva roky dříve. Ve společnosti Zenitu Petrohrad, portugalského Porta a Šachtaru Doněck vybojovala senzační první místo ve skupině a postup do osmifinále, kde vyřadila slavný Lyon na penalty. Mezi nejlepší osmičkou narazila na Real Madrid a po výsledcích 0:3 a 2:5 se rozloučila se soutěží, zároveň stanovila i kyperský rekord. Od ročníku 2013/2014 nechybí kyperský klub pravidelně ve skupinových fázích, ať už Ligy mistrů, nebo Evropské ligy. Poslední sezonu přešel přes pražskou Slavii do základní skupiny, kde obsadil poslední místo, tedy čtvrté.
Dobré dopoledne příznivcům fotbalu! Od dnešních 19:00 se rozehraje odvetné utkání třetího předkola Evropské ligy mezi kyperským APOELEM a Hapoelem Beerševou. První utkání na hřišti Beerševy dopadlo lépe pro APOEL, který remizoval 2:2 a bude určitě dnes chtít před bouřlivou kulisou stvrdit postup do posledního předkola EL.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.