Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Basaksehir : Burnley - 9. srpna 2018   20:00

Basaksehir
Günok – Júnior Caiçara, da Costa, Epureanu, Clichy – Takdemir, Belözoglu (C) – Višća, Kahveci (58. Jojić), Elia (84. Frei) – Bajić (89. Napoleoni)
Jojić, Babacan, Attamah, Napoleoni, Frei, Ucar, Inler
Jovanović – Stojković, Mihajlović (vš. SER)
Başakşehir Fatih Terim Stadium, Istanbul
Burnley
Hart – Taylor, Mee (C), Tarkowski, Bardsley – Barnes (78. Lennon), Westwood, Hendrick, Cork, Gudmundsson (62. Vokes) – Walters,
Lowton, Vokes, Gibson, Ward, Lennon, Long, Legzdins

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Pískot vyprovází domácí hráče, od nichž dnes fanoušci domácího mužstva očekávali nějakou tu branku v síti anglického klubu. Burnley se v podstatě 90 minut pouze bránilo, až se probránilo k cenné remíze. Odveta však slibuje velmi dramatickou podívanou, neboť hostům stačí vstřelit gól a poté by se Burnley dostalo do nepříjemné situace, neboť na hřišti soupeře skórovat nedokázalo. Tak uvidíme.
90+4'
90+3'
Žlutou kartu dostává Lennon (Burnley FC).
90+2'
Žlutou kartu dostává Manuel Da Costa (Istanbul Başakşehir FK).
90+1'
Ještě čtyři minuty mají domácí na vstřelení gólu.
90'
Sám faulovaný Bardsley (Burnley) rozehrál volný kop, poslal centr do vápna soupeře, kde ale zaúřadoval gólman Günok.
89'
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Bajić, přichází Napoleoni.
89'
Bardsley faulován na polovině soupeře, tohle přesně nyní Burnley potřebuje.
88'
Od Günoka začíná další akce Başakşehiru.
87'
Nedonutí, hlavičkující da Costa netrefil branku a Joe Hart tak může v poklidu vykopávat od své branky.
86'
Başakşehir vybojoval roh, tak uvidíme, jestli domácí donutí Harta k nějakému zákroku.
84'
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Elia, přichází Kerim Frei.
82'
Başakşehir opět s míčem za půlící čárou, na polovině soupeře.
81'
Gael Clichy (Başakşehir) nyní nezvládl zpracovat míč na levé straně a ten skončil za postranní čárou.
80'
Jojić (Başakşehir) nyní zabrzdil celkem nadějně vypadající rychlou akci domácích, nyní je to opět do plných.
78'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Barnes, přichází Lennon.
75'
Başakşehir kombinuje na polovině soupeře, který se brání v deseti lidech, trochu vpředu je pouze útočník Walters.
73'
Přetažený centr míří mimo vápno Burnley, které se ale nedokázalo osvobodit a i nadále se musí bránit.
72'
Další roh pro domácí, rozehrávat se bude opět z pravé strany.
71'
Výkon Başakşehiru zatím není ideální, domácí mají velké problémy s defenzivou anglického týmu.
70'
Posledních dvacet minut nás dělí od konce normální hrací doby, z hlediště stadionu se čím dál častěji ozývá pískot.
69'
Brankář Burnley dostává žlutou kartu za zdržování.
67'
I tento roh domácích dokázala defenziva Burnley zvládnout, ale hosté jsou pod tlakem.
65'
Burnley s vypětím všech sil ubránilo jeden roh soupeře, nyní bude čelit dalšímu, tentokrát z pravé strany.
64'
Başakşehir vybojoval rohový kop, domácí rozehrají z levé strany.
62'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Gudmundsson, přichází Vokes.
61'
Višća přihrávkou na pravou stranu vybídl ke střele volného Jojiće (Başakşehir), který napřáhl, vypálil, ale branku Burnley trestuhodně netrefil.
60'
Hodina hry za námi a Burnley stále drží velmi nadějný výsledek do odvety, naproti tomu Başakşehiru se stále nedaří vstřelit gól.
58'
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Kahveci, přichází Jojić.
57'
Edin Višća (Başakşehir) opět v akci, tentokrát se dostal ke střele z hranice vápna, ale jeho pokus končí vedle branky Harta.
56'
Višća (Başakşehir) nyní zabojoval na pravé straně, v souboji s Taylorem, ale dostal se pak již mimo hrací plochu.
55'
Rohový kop Burnley, hostům je ale po jeho rozehrání odpískán útočný faul, takže příznivci Başakşehiru mohou zůstat v klidu.
54'
Tarkowski (Burnley) se nyní málem dostal do šance, kdyby mu ale Cork dokázal dopravit míč z levé strany.
53'
Hendrick (Burnley) ale fauluje, takže hosté zase o míč přicházejí.
52'
Manuel da Costa odehrál míč do autu, to znamená jediné, hosté budou moci vhazovat.
50'
Úvodní pětiminutovka druhé půle nijak nevybočuje z dosavadního průběhu zápasu.
48'
Žlutou kartu dostává Barnes (Burnley FC).
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:00.
První poločas je za námi a zatím svítí na ukazateli stejné skóre, jako na začátku zápasu, tedy 0:0. Oba týmy hrály zejména prvních dvacet minut hodně opatrně. Až poslední čtvrthodina patřila domácím, kteří sevřeli soupeře na jeho polovině, ale v útoku se Başakşehiru zatím nedaří. Hosté se do zakončení dostávali velmi sporadicky a za tento stav mohou být rádi.
45+1'
45'
Nastavuje se jedna minuta, Clichy (Başakşehir) centruje z levé strany, ale obránce Burnley odhlavičkovává.
43'
Ofsajdem nyní končí útočná akce Başakşehiru, který se v závěru poločasu snaží o vstřelení vedoucího gólu, což se mu zatím stále nedaří.
41'
Probíhá poslední pětiminutovka první půle, na první gól stále čekáme, blíže k němu rozhodně měli domácí, hosté se v podstatě pouze brání.
39'
Burnley se nyní dostává pod tlak Başakşehiru.
37'
Z dalšího rohového kopu se již domácí nedokázali prosadit.
36'
První šance zápasu, domácí da Costa hlavičkuje a Hart pro jistotu ještě natahuje prsty, kterými vytahuje míč výše nad břevno.
35'
Başakşehir vybojoval roh, domácí budou rozehrávat z pravé strany.
34'
Ke Günokovi (Başakşehir) míří další míč, domácí jsou pod tlakem při rozehrávce.
33'
Po výkopu od branky Başakşehiru skončil míč v autu.
32'
Johann Gudmundsson (Burnley) vypálil z voleje, ale dal střele opačnou faleš a míč se stočil od branky ven.
30'
První půl hodina minulostí, domácí nyní dotírají na obranu Burnley, to se dokázalo ubránit.
28'
Gükon (Başakşehir) nyní trochu zaváhal při zákroku, po volném kopu soupeře, míč neudržel, ale zastoupili včas obránci.
27'
Domácí posílají míč zpět k vlastní brance, Günok nespěchá s rozehrávkou na levou stranu.
26'
Na to, jak kvalitní týmy dnes proti sobě stojí, se hraje hodně slabý fotbal, v podstatě ve stoje, bez pohybu...
25'
Autové vhazování hostů, z levé strany, na polovině Başakşehiru.
23'
Odkop Harta (Burnley), za pískotu diváků.
21'
Prvních dvacet minut za námi, zatím čekáme na první šanci, aktivnější jsou v útočné fázi domácí.
19'
Kahveci posílá pas na levou stranu, kde ale nebyl nikdo v oražnovém. Následně ale Hart špatně rozehrává, míč posílá do autu.
18'
Bajić (Başakşehir) se z ničeho nic málem dostal do zakončení, ale nakonec ve skluzu nedokázal míč zasáhnout.
17'
Překopávaná u středové čáry, útočná snaha Burnley končí ale faulem Corka, hrají opět domácí.
16'
Stále platí, že míč je v držení domácích, ale oba týmy zatím velmi dobře brání, v podstatě čekáme na první střelu mezi tři tyče.
14'
Başakşehir na polovině Burnley, ale zatím je to hra od vápna k vápnu.
12'
Odkop od branky Başakşehiru, míč ale končí u hráčů Burnley.
11'
Autové vhazování Taylora, Burnley zůstává u míče.
10'
Westwood (Burnley) nakopává míč dopředu, ale do území nikoho.
9'
Jeffrey Hendrick (Burnley) ale přišel o míč u vápna Başakşehiru, hrají domácí.
8'
Hosté i nadále drží míč u půlící čáry, dopředu se nikam neženou.
7'
Epureanu (Başakşehir) přišel o míč u půlící čáry, hrát tak mohou hosté.
6'
Burnley kombinuje u půlící čáry, Westwood nakopává míč dopředu, ale hosté ho ztrácí.
5'
Odkop od branky Burnley, hlavičkový souboj u půlící čáry, vyhrává domácí Clichy.
3'
Başakşehir zatím nepůjčuje soupeři míč.
2'
Višća přihrál z pravé strany před branku, kde byl ale zastaven Elia (Başakşehir), který tak nemohl zakončit.
1'
Oba týmy právě nastupují na trávník.

Istanbul Başakşehir FK: Günok – da Costa, Clichy, Epureanu, Júnior Caiçara, Elia, Belözoglu, Takdemir, Višća, Kahveci, Bajić
Náhradníci: Jojić, Babacan, Attamah, Napoleoni, Frei, Ucar, Inler

Burnley FC: Hart – Bardsley, Mee, Tarkowski, Taylor, Cork, Gudmundsson, Westwood, Hendrick, Walters, Barnes
Náhradníci: Lowton, Vokes, Gibson, Ward, Lennon, Long, Legzdins

Rozhodčí: Jovanović – Stojković, Mihajlović (vš. SER).
Burnley FC
Pro Burnley je to letos historická účast v pohárové Evropě, nepočítaje účast ze sezóny 1960/1961... Burnley si pohárovou Evropu zajistilo konečným sedmým místem v Premier League, hned za šesticti anglických velkoklubů. Na rozdíl od isntabulského mužstva si muselo Burnley cestu klestit již z 2. předkola, kde se porval o postup hlavně v domácí odvetě s Aberdeenem.
Istanbul Başakşehir FK
Istanbulský tým měl minulou sezónu v lize velmi povedenou. Basaksehiru se podařilo rozbít silný čtyřlístek Galatasaray, Fenerbahce, Besiktas a Trabzonspor a konečným třetím místem se meti tyto turecké velkokluby zařadil. V minulé sezóně se zároveň pokoušel o Ligu mistrů, ale neuspěl ve 4. předkole a byla z toho Evropská liga. Tam nepostoupil ze skupiny...
Utkáním, které se odehraje na Başakşehir Fatih Terim Stadyumu v Istanbulu, provedou srbští rozhodčí. Jako hlavní Sran JOVANOVIĆ, kterému budou na čarách asistovat Stojković a Mihajlović.
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 3. předkola Evropské ligy, v němž turecký ISNANBUL BASAKSEHIR přivítá na svém stadionu anglického soupeře BURNLEY FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.