Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Braga : Zorja Luhansk - 16. srpna 2018   21:30

Braga
Braga
65' Novais  • 73' Horta
2:2
(0:0)
Zorja Luhansk
70' Ratao   • 83' Karavajev
Braga
Marafona, Ricardo, Xadas, Eduardo, Santos, Costa, Martins
Aleksandar Stavrev – Dejan Kostadinov, Goce Petreski (vš. MKD)
Estádio Municipal de Braga, Braga
Macharadze, Gorděnko, Kočergin, Lytvyn, Kanajev, Kazakov, Čeberko

Z mé strany je to pro tento zápas už všechno, díky za pozornost a dobrou noc.

Fauly: 4:6
V Braze se nám urodilo velké překvapení, domácí tým je totiž vyřazen ze hry a dál postupuje po výsledku 2:2 Zorja Luhansk. Po bezbrankové první půli se to pravé drama odehrálo až ve druhém poločase. Nejprve se krásně z přímého kopu trefil Joao Novais a vypadalo to, že Braga si jde jasně za postupem, protože byla až dosud jasně lepším týmem. Jenže nic takového. Za pět minut srovnal Refael Matao. O tři minuty později padl ale další gól a radovala se Braga, když se prosadil Ricardo Horta. První zápas skončil v Luhansku 1:1, takže za této konstelace postupovala Braga. Jenže hostům stále stačil na postup jediný gól. A toho se také Zorja dočkala, když se z protiútoku prosadil Oleksandr Karavajev a stal se hrdinou večera. Poslal totiž Zorju Luhansk do čtvrtého předkola Evropské ligy.
90+7'
90+7'
Žlutou kartu dostává Oleksandr Karavajev (FK Zorja Luhansk).
90+6'
Macharadze si našel ten centrovaný míč a jistým zákrokem ho chytil. Tohle už by mohlo být pro Luhansk dobré.
90+6'
Tak ještě je tu rohový kop pro domácí.
90+6'
Hosté ale znovu dokázali být ve vzduchu silnější a míč odvrátili.
90+5'
Braga má k dispozici ještě jednu standardní situaci.
90+5'
Další dlouhý a vysoký míč do vápna dokázal vyboxovat brankář Macheradze.
90+4'
Domácí reklamují ruku jednoho z hráčů Luhansku v pokutovém území, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá.
90+3'
Žlutou kartu dostává Ricardo Esgaio (SC Braga).
90+3'
Ze standardní situace ale domácí nic nevytěžili. Míč si ze vzduchu stáhl brankář Macharadze.
90+2'
Sám ale dostal za předchozí jasné držení za dres žlutou kartu.
90+1'
Na hřišti zůstává ležet Michajličenko a logicky se mu vůbec nechce zpět na nohy.
90+1'
Nastavovat se ještě bude šest minut.
90'
Ke střele z hranice vápna se dostal Fransergio, ale hosté jeho pumelici obětavě zablokovali.
89'
Luhansk nečekaně nerozehrál rohový krok na krátko a píská se jeho ofsajd. I když se o něj tedy v žádném případě nejednalo.
88'
Už se opět hraje a Luhansk se brání nejlepším možný způsobem. Vybojoval si totiž rohový kop.
87'
Hostující hráče chytají křeče, takže se nyní nehraje.
86'
Hosté získali míč, ale jen na chvíli. Snažili se jít do přečíslení, ale dostali se s míčem jen na polovinu hřiště.
86'
Braga pokračuje v drtivém tlaku, Luhansk se ale zatím úspěšně brání.
85'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Diogo Figueiras, přichází Bruno Xadas.
84'
Braga teď nemá na co čekat, musí se hnát dopředu a to také dělá.
83'
Zorja Luhansk právě vstřelila branku! A je to tady, Luhansk opravdu skóruje, podruhé v tomto zápase srovnává stav a momentálně má blíž do čtvrtého předkola Evropské ligy on. OLEXANDR KARAVAJEV dostal míč před poloprázdnou branku a tu neměl problém trefit.
82'
Domácí se ale zatím brání dobře. Nyní do rozehrávky zapojili i brankáře Matheuse, který poslal míč na útočnou polovinu.
81'
Luhansk se přeci jen dostává do tlaku, přeci jen mu k postupu stačí jen jeden gól.
79'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Joao Novais, přichází Ricardo.
79'
Ten ale rozhodnutí nepřinesl kvůli nepřesnému zakončení hlavou. Hosté budou mít kop od brány.
78'
Domácí se snaží zápas definitivně rozhodnout, vybojovali si rohový kop.
76'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Rafael Ratao, přichází Vladislav Kabajev.
74'
Situace se ale má tak, že pokud vstřelí Luhansk gól, rázem bude postupovat on.
73'
Braga právě vstřelila branku!
Tak prodloužení se už na sto procent konat nebude, protože domácí se vracejí do vedení! RICARDO HORTA si nachystal míč na střelu a pak nedal Macharademu šanci zasáhnout.
72'
Rychle ven z branky musel nový brankář Luhansku na hřišti Macharadze zvládl to. U míče byl jako první a odkopl ho.
71'
Za současného stavu bychom se dočkali prodloužení. 1:1 skončil i první zápas.
70'
Zorja Luhansk právě vstřelila branku! A je vyrovnáno! Charatin našel na hranici vápna volného RAFAELA RATAA , a ten se prosadil krásným technickým obstřelem na zadní tyč. Asistence: Igor Charatin.
69'
Hosté se snaží o vyrovnání, nastěhovali se na polovinu soupeře.
68'
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Luis Felipe, přichází Zauri Macharadze.
67'
Felipe není schopen pokračovat, bude muset střídat.
66'
Felipe se znovu nechává ošetřovat, asi si znovu ublížil svým neúspěšným zákrokem.
65'
Krásný gól a Braga se dostává do vedení! Domácí kopali přímý kop a portugalský záložník JOAO NOVAIS předvedl, že je umí zahrávat vpravdě fantasticky, protože míč poslal nádhernou střelou mimo dosah brankáře Felipeho.
64'
Další žlutou kartu dostává za tvrdý skluz zezadu na Sequeiru Vitalij Vernjdub.
63'
Hostující Silas se dopustil nedovoleného zákroku, kterým zabrzdil slibnou akci Bragy a dostal za to žlutou kartu.
61'
Braga se pokusila soupeře překvapit rychlým rozehráním autu, ale Luhansk se stihl zformovat a nebezpečí pro Felipeho nepřišlo.
60'
Hosté ještě kopali rohový kop, ale ten už takovým ohrožením pro branku Bragy nebyl.
60'
Zorja získala po chybné rozehrávce míč a hned se přímočaře pustila dopředu. Z pravé strany pálil da Silva a donutil Matheuse k zákroku.
59'
Braga už zase trpělivě obléhá zasunutou obranou Luhansku. Zatím to ale k ničemu nevede.
57'
Felipe je po krátkém ošetření znovu schopen pokračování ve hře.
56'
Brankář Felipe zakopl míč, protože je zraněný a potřebuje ošetření.
55'
Po nepřesné střele Bragy rozehrává od své branky Felipe.
54'
Nyní se už ale musí hosté rychle vracet zpátky. Braga bude rozehrávat po faulu Luhansku na polovině hřiště.
53'
Luhansk si vytvořil první palebnou pozici ve druhé půli. Z velké dálky se do míče opřel Silas a vysoko přestřelil.
52'
Domácí to tentokrát zkusili po pravém křídle, ale tuhle akci zhatila jejich nepřesná přihrávka. Míč skončil v autu.
50'
Horta se skácel těsně před vápnem k zemi, ale spadl úplně sám, takže dostal žlutou kartu za simulování.
49'
Sousa se musel rychle vracet dozadu a nakonec zastavil akci Luhansku taktickým faulem.
48'
Braga svou další akci rozehrává od brankáře Matheuse a snaží se trochu vylákat svého zalezlého soupeře.
47'
Rohový kop nebyl zahraný špatně, ale nikdo v červenobílém se k hlavičce nedostal.
47'
Také s dalším nebezpečným míčem do vápna si obrana Luhansku poradila. Braga bude mít rohový kop.
46'
Braga začala druhý poločas pořádně zhurta. Centrovaný míč mířil na Hortu, ten ale byl nakonec dobře pokrytý.
46'
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Bogdan Ledněv, přichází Vladislav Kočergin.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:32.
První poločas už je minulostí, Braga hraje doma s Luhanskem Zorja zatím nerozhodně 0:0. Podle očekávání to byla v prvním poločase Braga, která byla nebezpečnějším týmem. Ale Luhansk se brání dobře a žádné vyložené gólové šanci soupeře nepustil. Sám toho nicméně v útoku také moc nepředvedl. První utkání dvojzápasu skončilo remízou 1:1, takže za současného stavu by postoupila do čtvrtého předkola Evropské ligy Braga.
45+2'
45+2'
Luhansk drží míč na svých kopačkách a hlavně už chce první poločas dohrát s nulou vzadu.
45+1'
Nebezpečně zaútočila Zorja. Karavajev měl ve vápně hned tři spoluhráče, ale žádného nedokázal najít.
45+1'
Kvůli ošetřováním se nastavují dvě minuty.
45'
To Braga se do náznaku šance dostala. Střílený centr poslal do vápna Siqueira a Felipe musel ven z branky a složitě balón vyboxovat.
44'
Zorja Luhansk po delší době podnikla rychlý výpad směrem vpřed, ale nedostala se na dostřel branky Bragy.
43'
A zase ta úplně stejná situace. Z levé strany centroval Sequeira, ale jen přesně do rukavic Felipeho.
42'
Braga se znovu natlačila před vápno Luhansku. Ale znovu ji zradil centr, který nebyl dobrý a skončil jen u brankáře Felipeho.
41'
Poslední minuty hra trochu ztratila tempo kvůli častým faulům a z toho plynoucích přerušení hry.
40'
Dmytro Chomčenovskij dostává žlutou kartu za zcela zjevné simulování.
39'
Esgaio si přidržel jednoho z hráčů Luhansku, ale ten šel k zemi hodně ochotně. I přesto rozhodčí odpískali faul hráče Bragy.
38'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Raúl Silva, přichází Pablo.
36'
Ne, tak problémy Silvy jsou závažnější. Znovu si lehl na trávník a bude potřeba střídání.
35'
Tentokrát končí na zemi domácí Raúl Silva a drží se za stehenní sval. Ale nejspíš bude pokračovat ve hře.
34'
Igor Charatin byl v souboji pozdě a za svůj nebezpečný skluz vidí po právu žlutou kartu.
33'
Luhansk vysunul napadání a dělal Braze docela problémy s rozehrávkou. Ta ale chybu neudělala a udržela míč.
32'
V hlavičkovém souboji fauloval Novais. Trefil Karavajeva loktem do hlavy a dostává žlutou kartu.
31'
Zorja se zatím musí převážně bránit, ale zatím jí to vychází. Dovolila Braze zase jen další nepřesný centr.
30'
Domácí ale velmi rychle získali míč a okamžitě si to s ním namířili dopředu. Centr z levé strany na Hortu byl ale dosti nepřesný.
29'
Braga se nyní bude muset alespoň na chvíli věnovat bránění, protože faulovala na útočné polovině.
28'
Esgaio poslal z pravé strany míč před branku Luhansku, ale tam se žádný z jeho spoluhráčů do zakončení nedostal.
27'
Braga ale standardní situaci nerozehrála vůbec dobře. A hlavně v pokutovém území vládli hráči Zorji.
26'
Domácí mají šanci ohrozit branku Luhansku z přímého kopu z levé strany.
25'
Na druhé straně měl nyní práci také brankář Matheus. Byl včas venku z brankové čáry, aby lapil míč.
24'
Domácí se dostali tentokrát až do zakončení, ale to bylo nepřesné, takže Felipe může rozehrávat od své branky.
22'
Eduardo centroval z pravé strany. Reklamoval, že by to měl být rohový kop pro Bragu, ale rozhodčí byl jiného názoru.
20'
Hosté se dostali až k centru do šestnáckty Bragy, ale tam se už k zakončení neprobojovali.
18'
Centr Bragy z pravé strany ve vápně mířil na Sousu, ale toho si obránci Luhansku dobře pohlídali a k hlavičce ho nepustili.
17'
Hosté se po delší době také dostali k akci směrem vpřed, ale tu zastavil přesným obranným skluzem Figueiras.
15'
Při dalším střeleckém pokusu už si musel dávat pozor brankář Felipe. Ale zvládl to a míč chytil.
14'
Braga už zase dobývá branku Luhansku. První její střela byla zablokovaná, ta další pak nepřesná.
13'
Braga do své rozehrávky zapojila i brankáře Matheuse, ale pak už se dlouhým nákopem dostala na polovinu soupeře.
12'
Akce Luhansku nemohla pokračovat, protože se jednalo o ofsajd.
11'
Z velké dálky napříhl ke střele střední záložník Bragy Fransergio, ale jeho rána byla nepřesná.
10'
Ani další přihrávka do vápna Luhansku nenašla nikoho v červenobílém dresu Bragy.
9'
Domácí Braga je už hodně dlouho usazená na polovině soupeře, ale další střeleckou možnost si zatím nevypracovala.
8'
Příliš tvrdý byl v souboji o míč domácí Dyego Sousa a je prvním hráčem tohoto zápasu se žlutou kartou.
7'
První zajímavá střela utkání. Po rohovém kopu se k ní dostal hranice vápna Novais, ale nepřekonal Felipeho, který předvedl parádní zákrok.
5'
Z levé strany chtěl odcentrovat Fransergio, ale místo toho fauloval.
4'
Braga se poprvé v utkání usadila na polovině soupeře. A její kombinace bude pokračovat po autovém vhazování.
2'
Rohový kop Luhansku nebezpečný nebyl, míč chytil do svých rukavic brankář Bragy Matheus.
2'
Sequeira odvedl v bránění dobrou práci, ale hosté budou ještě kopat rohový kop.
1'

SC Braga: Matheus – Figueiras, Viana, Silva, Sequeira – Esgaio, Novais, Fransérgio – Eduardo (C), Sousa, Horta
Náhradníci: Marafona, Ricardo, Xadas, Eduardo, Santos, Costa, Martins

FK Zorja Luhansk: Felipe – Tymčik, Vernjdub, Svatok, Michajličenko – Karavajev (C), Charatin, Silas, Chomčenovskij – Ledněv, Ratao
Náhradníci: Macharadze, Gorděnko, Kočergin, Lytvyn, Kanajev, Kazakov, Čeberko

Rozhodčí: Aleksandar Stavrev – Dejan Kostadinov, Goce Petreski (vš. MKD).
FK Zorja Luhansk:

Zorja se v urkajinské Premier League nachází po čtyřech kolech na pátém místě se sedmi body a skóre 4:3. V posledním utkání zavítala stadion Ukrajiny v Lvove, který navštívilo 5 352 diváků a hrají na něm své domácí zápasy Karpaty. Nakonec padla jediná branka, kterou dal v 77. minutě hostující Kharatin a Luhansk vyhrál těsně 1:0. Rovněž jako domácí soupeř se tento ukrajinský tým kvalifikoval až do třetího předkola Evropské ligy.
SC Braga:

Braga se po prvním kole v portugalské Primeira lize nachází na druhém místě se třemi body a skóre 4:2, když zvítězila nad Nacionalou. Už ve 4. minutě poslal domácí do vedení Sousa. Ve 23. minutě sice srovnal z penalty Rochez, ale o devět minut později přidal Sousa druhou branku. Ale po dalších pěti minutách byl stav opět srovnán, tentokrát po trefě Rocheze. Tři minuty po začátku druhé půle šla Braga do vedení 3:2, když se prosadil Horta, který to zopakoval i v 71. minutě a Braga vyhrála 4:2. V evropských pohárech se kvalifikovala až do tohoto třetího předkola Evropské ligy.
V odvetě třetího předkola Evropské ligy se proti sobě utkají týmy SC Braga a FK Zorja Luhansk. V prvním zápase na stadionu Slavutyč-Arena v Záporoží byly k vidění dvě branky. Tu první vstřelil v 69. minutě hostující Horta, ale o tři minuty později bylo srovnáno, když se prosadil Karavajev a zápas skončil remízou 1:1. Nyní se bude hrát na Estádio Municipal de Braga v Braze. Tento krásný stánek nabídne kapacitu pro 30 286 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Aleksandar Stavrev a jeho asistenti Dejan Kostadinov a Goce Petreski (vš. MKD).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.