Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Coleraine : Spartak Subotica - 19. července 2018   20:45

Coleraine
Coleraine
0:2
(0:1)
Spartak Subotica
34' Savković   • 90+2' Čečarić
Coleraine
Johns – Mullan (85. McLaughlin), McConaghie, O'Donnell, Traynor – Parkhill (60. Harkin), Lyons, Lowry – Burns (60. McGonigle), Bradley, McCauley
Doherty – Harkin, Kirk, McGonigle, McLaughlin
Cann Trustin – Camilleri, Francalanza (vš. Malta)
The Showgrounds, Coleraine (Severní Irsko)
Perić – Dunderski, Calasan, Kerkez, Vukčević – Jočić, Šimura (66. Torbica) – Djuričin, Glavčić (75. Marčić), Savković – Afum (83. Čečarić)
Lučić – Čečarić, Djenić, Marčić, Milošević, Tekijaski, Torbica

Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:5. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 19:17.
Dobojováno! Obecenstvo na závěr tleská předvedenému výkonu domácích poloprofesionálů, kteří favorizované Subotici dali pořádně zabrat a byť po standardní situaci brzy prohrávali, tak po změně stran si dokázali vypracovat několik velmi nebezpečných příležitostí a když už docílili branky, tak byla z ofsajdu.

V nastaveném čase pojistil postup srbského celku střídající Čečarić a rozhodl o faktu, že Sparta za týden pocestuje do Nového Sadu k utkání se Spartakem Subotica.
90+5'
90+5'
Utkání už se jen dohrává, hostující brankář Perić při odkopu nijak nespěchá.
90+2'
Čečarić ještě za své jednání při oslavě vidí žlutou kartu.
90+2'
Spartak Subotica právě vstřelil branku!
Rozhodnuto! Hostům se podařilo podruhé skórovat po rychlém brejku díky BOJANU ČEČARIĆOVI a Sparta příští týden zase po roce pojede do Srbska.
90+1'
Rozhodčí Cann Trustin oddaluje postup Subotice o pět nastavených minut.
90'
Rozeběhla se devadesátá minuta a Subotica stále drží jednobrankové vedení.
89'
Žlutou kartu dostává McLaughlin (Coleraine FC).
87'
Následnému rohovému kopu se Subotica ubránila a čas se severoirskému týmu povážlivě krátí.
86'
Další dobrá příležitost pro Coleraine! McGonigle se objevil v pokutovém území zcela osamocen, do střely mu ale stačil vložit nohu jeden z bránících hráčů.
85'
Střídání v týmu Coleraine FC: ze hřiště odchází Mullan, přichází McLaughlin.

Domácí začínají hrát vabank, stažen byl pravý obránce, nahrazuje jej koncový útočník.
84'
Po čase zase zahrozili hosté, Torbica ale z dálky přestřelil domácí branku.
83'
Střídání v týmu FK Spartak Subotica: ze hřiště odchází Afum, přichází Čečarić.
82'
Ve velké skrumáži před hostující brankou se míč odrazil k McGoniglovi, jenž zblízka nepřekonal Periće! Následně Lyons dorážel do branky, to už ale bylo z ofsajdu.
81'
Dlouhý nákop Traynora stáhl ze vzduchu brankář Perić, navíc byl drobně atakován Bradleym a píská se proti domácím.
80'
Bradley vybojoval faul ve středu pole, domácí mohou přesunout hru na útočnou polovinu.
78'
McGonigle na pravém křídle nedokázal obelstít dva protihráče a byl zastaven v rámci fotbalových pravidel.
76'
Po delší době si hosté vypracovali střeleckou možnost, střela Afuma z hranice pokutového území ale letěla výrazně mimo domácí svatyni.
75'
Střídání v týmu FK Spartak Subotica: ze hřiště odchází Glavčić, přichází Marčić.
73'
Hosté v těchto chvílích zdržují při každé možné příležitosti, což se obecenstvu pochopitelně vůbec nelíbí.
72'
Hra je přerušena, neboť ve středu pole zůstal ležet jeden z hráčů srbského celku a probíhá hromadné občerstvení u střídaček.
70'
Coleraine neustále nebezpečně doráží na branku favorizovaného srbského celku! Po rohovém kopu Harkina McGonigle prodloužil a O'Donnell zblízka netrefil zařízení!
69'
Dejanu Kerkezovi se vysmýkl Bradley a hostující kapitán musel situaci řešit uhašením požáru jen za cenu žluté karty.
68'
Po třetím rohovém kopu Coleraine je domácím pískán nedovolený přestupek před brankou.
66'
Střídání v týmu FK Spartak Subotica: ze hřiště odchází Šimura, přichází Torbica.
65'
Centr McGonigla z blízkosti rohového praporku ale při letu před branku opustil hrací prostor a rozehrávat bude moci Perić.
65'
Domácí fanoušci nadále hromadně povzbuzují fotbalisty v modro-bílém, ti se teď znovu nastěhovali na útočnou polovinu.
63'
To byla šance! McGonigle využil nedůrazného bránění, utekl hostujícím zadákům, z úhlu ale branku netrefuje!
61'
Mullanův centr z pravého křídla přeletěl všechny fotbalisty před hostující brankou.
60'
Střídání v týmu Coleraine FC: ze hřiště odchází Burns, přichází McGonigle.
Střídání v týmu Coleraine FC: ze hřiště odchází Parkhill, přichází Harkin.
59'
Té se ale domácí ubránili a po rychlém přechodu na útočnou polovinu k potlesku diváků budou vhazovat od útočného rohového praporku.
58'
Hosté jsou v těchto chvílích aktivnější a po akci na pravém křídle Djuričin vybojoval Traynorův faul a nebezpečnou standardní situaci.
56'
Po následném O'Donnellově trestuhodném zaváhání při rozehrávce ale mohl dopředu vyrazit Afum, z křídla ale zakončit nedokázal.
55'
Hosté vybojovali zajímavou standardní situaci v hloubi útočné poloviny, míč ale z pokutového území odklidil pozorný stoper O'Donnell.
53'
Domácí měli dobrou šanci na vyrovnání, Parkhill ale zblízka nepřekonal brankáře Periće!
51'
K doposud nezměněným sestavám ještě přidám jeden zajímavý fakt, podobně jako v prvním zápase ve Srbsku domácí Coleraine disponuje jen čtyřmi náhradníky do hry.
50'
Dlouhý nákop Traynora doletěl k brankáři Perićovi, kterého při zachycení míče nedovoleně atakoval Eoin Bradley a domácí útočník vidí za své počínání žlutou kartu.
49'
Hosté sehráli jednoduchou akci po autovém vhazování, na jejím konci ale byla velmi nepovedená střela Savkoviće, která mířila daleko vedle bližší tyče domácí branky.
47'
Žlutou kartu dostává Branimir Jočić (FK Spartak Subotica).
47'
Domácí si brzy vypracovali dobrou příležitost, Burns ale neprostřelil brankáře Periće.
46'
Po přestávce pokračujeme beze změn v sestavách.
46'
Po prvním poločase obecenstvo v Coleraine tleská, ačkoliv to byli hosté, kteří vstřelili první branku utkání díky dobře sehrané standardní situaci a mají k postupu výrazně blíže.
45+1'
45+1'
Maltský rozhodčí přidává jednu nastavenou minutu.
45'
Glavčić proběhl s míčem na kopačce po hranici pokutového území, následně Šimura střílel jen do brankáře Johnse.
44'
Žlutou kartu dostává Noboru Šimura (FK Spartak Subotica).
42'
A právě levý obránce domácích se nedlouho poté dostal k zajímavému centru, po kterém se ale nikomu v modro-bílém zakončit nepodařilo.
41'
Neúspěšná souhra hostů na pravém křídle, vhazuje Traynor.
39'
McConaghieho prudká střela ale byla blokujícími hráči odražena hluboko do pole.
38'
Domácí po rychlém přechodu k soupeřově "šestnáctce" vybojovali standardní situaci necelých třicet metrů od branky.
36'
U útočného pokutového území byl Savković pozdě v souboji o míč s Jočićem a prohlíží si žlutou kartu.
35'
O domácí odpověď se pokusil Traynor, jeho střela z dálky ale mířila vedle branky.
34'
Hosté se ujímají vedení! Glavčićův přetažený centr vrátil před branku Čalasan a MILE SAVKOVIĆ zblízka hlavou překonal Johnse!
33'
První žlutou kartu zápasu vidí Ian Parkhill za svůj zákrok na Vukčeviće u postranní čáry.
32'
Z rohového kopu se domácí do zakončení neprosadili, budou ale moci v útočení pokračovat prostřednictvím autového vhazování.
31'
Bradley potáhl míč po ose hřiště až k pokutovému území Subotice a k radosti domácích příznivců vybojoval rohový kop.
29'
Střelecká příležitost pro Suboticu, Šimura ale z hranice pokutového území překopl i tribunu za brankou a pobavil obecenstvo.
27'
Djuričin ve středu pole fauloval Lowryho, z místa přestupku rozehrává Parkhill.
25'
Na dlouhý nákop na pravé křídlo si naběhl Burns, ten se snažil hlavou prodloužit míč do běhu Bradleymu, ovšem blíže měl k balónu brankář Perić.
23'
Vzrušení teď bylo před domácí brankou, kde se ve střelecké pozici objevil Afum, neprostřelil ale pozorně bránící zadáky severoirského týmu.
22'
Na malém stadiónu v Coleraine panuje skvělá atmosféra, i hlavní tribuna fandí jako o život, domácí by si na osmý pokus přáli historický postup v pohárové Evropě.
21'
A další šance pro Coleraine! McCauley rozehrál rohový kop, po několika vysokých odrazech si naběhl k bližší tyči, kde se objevil zcela pozapomenut hostující defenzivou a zcela osamocen před hostující brankou míjí zařízení!
20'
Lowry jemným centrem posadil míč na hlavu Parkhilla, jehož nebezpečné zakončení Perić vyráží mimo svoji branku!
19'
McConaghie dlouhým nákopem na levé křídlo vybojoval autové vhazování, čemuž obecenstvo aplauduje.
17'
První výrazná šance pro favorizované Srby! Djuričin se protáhl po pravém křídle do pokutového území, tváří v tvář brankáři Johnsovi ale křiznou střelou minul pravou tyč jeho branky!
16'
Savković se pokusil proniknout po pravém křídle, pomohl si ale nedovoleným zákrokem vůči Traynorovi.
15'
Domácí nebezpečně dotírali na předbrankový prostor, nakonec je ale Lyonsovi pískán faul na Jočiće.
14'
Mullan průnikem po pravé straně hřiště vybojoval rohový kop, k potlesku obecenstva domácí stěhují dění před brankáře Periće.
12'
Hra byla chvíli přerušena při ošetřování Lyonse, už se ale v boji může pokračovat.
10'
Další rohový kop pro Suboticu, domácí defenziva si ale znovu s přehledem poradila.
8'
Rohový kop pro Suboticu, míč ale vyboxoval brankář Johns a s pomocí hráčů v poli se Coleraine podařilo odklidit míč do středu hřiště.
5'
Čalasan nedovoleně atakoval Bradleyho, rozehrávat mohou domácí fotbalisté.
4'
Nebezpečná skrumáž před domácí brankou k zakončení nevedla, za potlesku obecenstva O'Donnell odehrál míč za postranní čáru.
2'
První útočnou akci domácího týmu zakončil ofsajd, rozehrávat mohou hostující zadáci.
1'
Utkání bylo rozehráno! Domácí hrají v modro-bílých dresech hosté pro dnešní příležitost oblékli oranžovou barvu.
1'

Coleraine FC: Johns – Mullan, McConaghie, O'Donnell, Traynor – Parkhill, Lyons, Lowry – Burns, Bradley, McCauley
Náhradníci: Doherty – Harkin, Kirk, McGonigle, McLaughlin

FK Spartak Subotica: Perić – Dunderski, Calasan, Kerkez, Vukčević – Jočić, Šimura – Djuričin, Glavčić, Savković – Afum
Náhradníci: Lučić – Čečarić, Djenić, Marčić, Milošević, Tekijaski, Torbica

Rozhodčí: Cann Trustin – Camilleri, Francalanza (vš. Malta).

Klub byl vytvořen v roce 1945 a pod původním názvem Spartak Subotica působil až do roku 2007, kdy se sloučil s týmem Zlatibor Voda, který tehdy postoupil do srbské nejvyšší soutěže a přejmenoval se na Spartak Zlatibor Voda. K návratu na původní název pak došlo v roce 2013.

V evropských pohárech se klub objevil jen jednou v historii a bylo to před osmi lety, kdy ve druhém předkole Evropské ligy vyřadil lucemburské Differdange po výsledcích 2:0 doma a 3:3 venku, o kolo dále dokázal právě v Novém Sadu porazit Dněpr Dněpropetrovsk 2:1, překvapení ale nedokonal, když na Ukrajině podlehl 0:2 a až do dnešního dne klub čekal na další souboje v pohárové Evropě.

V loňské sezóně Subotica skončila na čtvrtém místě, což ji zaručilo právě první předkolo Evropské ligy a do povědomí celé Evropy se zapsala v předposledním kole, kdy si místo v Evropské lize zajistila vítězstvím 2:0 nad Radnički Niš, přičemž druhou branku vstřelila po jedné z nejbizarnějších penalt fotbalové historie.
Coleraine FC

Coleraine FC je severoirský poloprofesionální klub, který byl založen v červnu 1927 a dnes se může těšit na osmou účast v pohárové Evropě během klubové historie, vždy se jednalo o první předkolo Evropské ligy či předchůdce Poháru UEFA.

Naposledy se tomu tak stalo loni, kdy ale Coleraine vysoko podlehlo norskému Haugesundu 0:7 a domácí bezbranková odveta už se hrála jen z povinnosti.

V loňské sezóně Coleraine mělo na dosah vyrovnání největšího klubového úspěchu historie, kterým byl mistrovský titul z roku 1973, když do posledního kola šli z druhého místa se shodným bodovým ziskem oproti vedoucím Crusaders, avšak výrazně horším skóre. Nakonec uhráli jen bezbrankovou remízu na hřišti třetího Glenavonu, ovšem Crusaders ve svém zápase ještě 15 minut před koncem prohrávali a takové kombinace by Coleraine zajistila titul, nakonec se ale Crusaders podařilo otočit a na tým z pětadvacetitisícového města zbylo druhé místo.

Přesto se Coleraine dočkalo velkého lokálního úspěchu, když pošesté v historii ovládlo severoirský národní pohár. Ve finále v belfastském Windsor Parku zdolalo Cliftonville 3:1.
Soupeř pro Spartu

Hezký čtvrteční večer při sledování přenosu odvetného utkání prvního předkola Evropské ligy mezi severoirským Coleraine a Spartakem Subotica ze Srbska, ve kterém se rozhodne o vyzyvateli pražské Sparty ve druhém předkole.

První utkání v Novi Sadu skončilo nečekaně 1:1 a to srbský favorit ještě zachraňoval alespoň remízu v závěrečných sekundách nastaveného času, kdy na branku McCauleyho z prvního poločasu odpověděl Savković z pokutového kopu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.