Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Dinamo Brest : Atromitos - 26. července 2018   19:45

Dinamo Brest
5' Filipović  • 13' Savickij  • 61' Savickij  • 71' Savickij
4:3
(2:0)
Atromitos
Atromitos
74' Manoussos   • 81' Veretilo (vl.)  • 87' Koulouris
Pavljučenko – Kiki, Filipović (45. Něchajčik), Veretilo /C/ – Nojok, Osuchukwu (62. Zaleskij), Savickij, Kargas, Juzepčuk (76. Vitus) – Choblenko, Fameyeh
Gutor – Krivec, Vitus, Kirilenko, Ferreira
Sánchez-Martínez – Cabañero, Gallego-García (ESP)
OSK Brestskij (kapacita 10.162)
Atromitos
Mirković – Natsos, Risvanis, Chatziisaias, Giannoulis – Madson, Bušuladžić – Manoussos (75. Mujakić), Vassilakakis /C/ (46. Garoufalias), da Silva (46. Nsikulu) – Koulouris
Megyeri – Karasalidis, Mujakić, Umbides, Kivrakidis

Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 3:3. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 29:9.
Fotbalisté Dinama Brest měli soupeře na lopatě, po hattricku Pavla Savického vedli už o čtyři branky, v závěru je ale postihl totální a nepochopitelný kolaps, do té doby naprosto odevzdané a bezmocné hráče Atromitosu povzbudil první gól, druhý si dali Bělorusové sami a v závěru se Atéňanům podařilo v Brestu Litevském snížit dokonce na 3:4, takže jim stačí doma v odvetě zvítězit 1:0 nebo 2:1 k postupu.
Diváci se v městě nad Bugem na polských hranicích rozcházejí domů poněkud zklamaní, pokud ale svěřenci Alexeje Špilevského a Marcela Ličky navážou na výkon z prvních 70 minut, nemají se v Řecku čeho obávat.
90+3'
90+3'
Po Vitusově faulu měli ještě hosté možnost pokusit se o vyrovnání, nakonec ale centrovaný míč končí nad bránou a odkopávat bude Pavljučenko.
90+1'
Sudí Sánchez-Martínez nastaví tři minuty, hosté pokračují v náporu.
89'
Další oddech pro domácí, kteří se v závěru zcela zhroutili a jsou zralí na ručník. Fotbalistům Atromitosu se jejich polehávání vůbec nelíbí.
87'
Atromitos právě vstřelil branku!
Další gól ze standardky prakticky vyrovnává šance do odvety. Dimitris Giannoulis rozehrál přímý kop 40 metrů od brány dokonale, míč si našel EFTHIMIS KOULOURIS a umístěnou střelou překonává Pavljučenka potřetí.
86'
Žlutou kartu dostává Joel Fameyeh (Dinamo Brest) za ostrý zákrok na půlce.
85'
Hosté nebezpečně kombinovali kolem brestské šestnáctky, nakonec míč Mujakićovi odskakuje do zámezí.
84'
Hra byla přerušena pro ošetření Fameyeha, kterého po ztrátě míče podrazil Giannoulis. Těžko říct, jak moc se jedná o taktické zdržování, každopádně ghanský útočník po krátké pauze pokračuje v zápase.
82'
Žlutou kartu dostává Olexij Choblenko (Dinamo Brest) za zbytečný útočný faul na Risvanise.
81'
Naprosto jednoznačný zápas dostává v závěru hodně nečekanou zápletku. Centr Giannoulise z levého křídla si nešťastně srazil do vlastní sítě domácí kapitán OLEG VERETILO.
80'
Pavljučenko rozehrál od své brány a po rychlé kombinaci střílel rovněž nepřesně na druhé straně Nojok.
79'
Aktivní Nsikulu zakončuje útočnou akci aténského celku nepřesným střeleckým pokusem.
76'
Pro dnešek mají dostřídáno oba trenéři, u domácích odchází Roman Juzepčuk a nastupuje Maxim Vitus.
75'
Jediného úspěšného střelce hostů Giorgia Manoussose vzápětí střídá Armin Mujakić.
74'
Domácí polevili a to se jim vymstilo, z nenápadné akce rozdmýchal pro Řeky jiskřičku naděje do odvety GIORGIOS MANOUSSOS.
71'
Dinamo Brest právě vstřelilo branku!
Domácí po předchozí šanci zůstali u míče, výtečně hrající Nojok odcentroval zpátky před bránu a PAVEL SAVICKIJ (možná) dovršuje demolici Atéňanů hattrickem!
70'
Hosté však ihned po rozehrávce odevzdali zadarmo míč a rychlonohý Fameyeh pořádně vyprášil Mirkovićovi rukavice. Gólman Atromitosu vyráží do strany.
70'
Od kopaček se jiskří domácímu Nojokovi, sudí odpískal jeho fauly dvakrát po sobě.
69'
Hostům utíká míč při přechodu do útoku za postranní čáru.
67'
Z rohu, který si vzal na starost Giannoulis, nic nebylo. Jediným výsledkem je vhazování pro Dinamo Brest.
66'
Fameyeh se provinil útočným faulem proti Natsosovi a hosté rychle rozehráli. Celou akci zakončil Bušuladžić, jehož ránu Pavljučenko vyráží na roh, vůbec první pro Atromitos v celém zápase.
65'
Domácí se po třetím gólu trochu stáhli, zcela bez nápadu hrající Řekové však nedokážou s míčem postoupit dál než za středový kruh.
63'
Střídající Garoufalias se pokoušel o rychlou odpověď, jeden z domácích obránců mu však dal včas nohu do střely.
62'
Druhé střídání Dinama Brest: ze hřiště je stažen Chidi Osuchukwu, místo nigerijského záložníka zaujme Andrej Zaleskij.
61'
Z rychlého brejku se po vynikající přihrávce Olexandra Nojoka prosazuje podruhé v zápase PAVEL SAVICKIJ a Bělorusové už jsou hodně blízko postupu.
59'
Domácí fotbalisté teď zastavují útoky soupeře pomocí faulů, konžský náhardník Nsikulu však z nadějného přímého kopu adresáta v bílém dresu nenašel.
56'
Nojok zakroutil trestný kop na hlavu úplně volného Kargase, který zblízka přestřelil.
55'
Žlutou kartu dostává Spyros Natsos (Atromitos Atény) za stažení Savického zezadu za dres.
54'
Přímý kop Řeků však před brankáře Pavljučenka neprošel a domácí rychle vyvážejí míč na útočnou polovinu.
53'
Publikum mohutně píská, střet mezi Natsosem a Juzepčukem byl dost sporně posouzen jako faul domácího fotbalisty.
51'
Aténští fotbalisté se ve druhém poločase snaží o mnohem aktivnější hru, zdá se, že dostali v šatně od výbušného kouče Canadiho pořádný kartáč.
48'
Manoussos se individuálně neprosadil, naopak po rychlém protiútoku získávají už pátý roh fotbalisté Brestu.
47'
Srbský gólman si pohlídal i situaci po rohu a vyboxoval míč daleko pryč.
46'
Ani ne za minutu vybojovali domácí další rohový kop. Fameyehovu parádní střelu k tyči s námahou vyškrábl brankář Mirković.
46'
Atromitos o přestávce dvakrát střídal: na hřiště už se nevrátí Bruno da Silva a Theodoros Vassilakakis, novými muži na trávníku jsou Clark Nsikulu a Iraklis Garoufalias.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:50.
Svěřenci Alexeje Špilevského a Marcela Ličky po 45 minutách zaslouženě vedou o dva góly, když Atromitos nepustili vůbec k ničemu.
Sami se hned v úvodu zápasu prosadili po rohovém kopu zásluhou Željka Filipoviće a druhý gól přidal vzápětí z penalty podle Panenkova patentu Pavel Savickij.
Statistiky první půle:
Střely na bránu 3:1, střely mimo 1:2, rohy 3:0, fauly 12:4, ofsajdy 1:1.
45+2'
45+1'
Španělský arbitr nastavuje úvodní dějství o 2 minuty.
45'
Vynucené střídání domácích: autor vedoucí branky Željko Filipović sice po ošetření pár minut odehrál, ale zranění mu nevydrželo dohrát ani poločas. Na jeho místo přichází Pavel Něchajčik.
45'
Řek v běloruských službách Giannis Kargas sejmul na půlící čáře svého krajana Vassilakakise.
43'
Bělorusové byli před přestávkou blízko třetímu gólu. Po skvělé akci Fameyeha a smolném odrazu od obránce Risvanise však Nikola Mirković vychytal zakončení Olexije Choblenka z šesti metrů.
41'
Na stadiónu je báječná nálada, celá tribuna plná domácích fanoušků skanduje a neúnavně povzbuzuje fotbalisty Brestu. Mezi vlajkonoši Dinama je i transparent s heslem "Maradona mánie".
40'
Další pokus aktivního Brazilce da Silvy letí mimo zařízení.
37'
Téměř vyprodaný stadión Brestskij sledoval první ostrý zákrok. Proti skákavé střele Bruna da Silvy zasáhl domácí gólman Pavljučenko.
36'
Žlutou kartu dostává Chidi Osuchukwu (Dinamo Brest) za faul na kotníky kapitána hostů Vassilakakise.
35'
Olexij Choblenko zakončoval efektně patičkou přes hlavu, bohužel z postavení mimo hru.
33'
Ránu do zubů schytal od Madsona domácí kapitán Veretilo, vše prošlo bez povšimnutí rozhodčích.
32'
Slovinský reprezentant už je na nohou, akce Dinama však neměla dlouhého trvání. Savickij nepřesně přihrál a po opětovném zisku míče ztroskotal i Juzepčukův průnik.
30'
Přerušení hry si vyžádalo ošetření střelce vedoucí branky Željka Filipoviće, k němuž už pílí domácí zdravotník.
29'
Fotbalisté z Brestu Litevského vysokým presinkem znovu vybojovali míč a zaútočili do otevřeného prostoru, Choblenkovu přihrávku však už Nojok nestačil zpracovat na hrací ploše.
27'
Rychlý protiútok hostů selhal vinou velice nepřesného centru Bruna da Silvy.
26'
Žlutou kartu dostává Efthimis Koulouris (Atromitos Atény) za faul na Filipoviće na útočné polovině.
24'
Ani z druhého rohu Bělorusové nic nevytěžili, sice zůstali u míče, ale v koncovce velmi aktivní Fameyeh z těžkého úhlu neseřídil svou střelu mezi tyče a tak bude následovat odkop od Mirkovićovy brány.
23'
Nojokův centr srážejí hosté za cenu dalšího rohu, který se rozehraje pro změnu od pravého praporku.
23'
Fameyehovu střelu sráží jeden z obránců Atromitosu na boční síť a Dinamo Brest bude kopat roh.
21'
Pro změnu Natsos na půlící čáře postrčil domácího fotbalistu a píská se proti Atromitosu.
20'
Dva fauly brestských fotbalistů v rychlém sledu přibližují hru domácí bráně.
17'
Savickij se omlouvá Kargasovi, který sprintoval zbytečně za jeho příliš prudkým pasem.
16'
Dinamovci postupovali ve dvou na jednoho, Choblenkovu přihrávku na paty však Fameyeh nezachytil.
15'
Nesmělou akci aténského mužstva zastavuje zdvižený praporek pomezního, úvodní čtvrthodina Atromitosu opravdu hrubě nevyšla.
13'
PAVEL SAVICKIJ si při pokutovém kopu troufl na vršovický dloubáček a levačkou chladnokrevně proměňuje.
12'
Henrique Madson zahrál rukou v šestnáctce a za jeho nešikovnost je nařízena penalta pro domácí!
11'
Španělský sudí míří k lavičce se zdviženým ukazováčkem varovat hostujícího trenéra Canadiho, že by dnešní zápas mohl strávit i na tribuně.
9'
Atromitos je pod velkým tlakem, akci domácích zastavuje čistým skluzem Giannoulis, ale Řekové vzápětí míč znovu odevzdávají.
8'
Po Nojokově bodyčeku končí na trávníku Bruno Felipe Souza da Silva.
8'
Fameyeh se vydal odvážně do vápna, tam ho dvojice obránců Atromitosu od míče odstavila.
5'
Rohový kop rozehrál Olexandr Nojok, polovysoký míč propadl na zadní tyč a tam ho dotlačil do sítě ŽELJKO FILIPOVIĆ.
4'
Rychlý zisk míče na půlce, dvě bleskové přízemní přihrávky a celou akci zakončil Fameyeh zblokovanou střelou, po níž domácí získávají roh.
3'
V úvodních minutách předvádějí obě mužstva opatrnou hru a zápas se zatím odbývá pouze ve středu hřiště.
1'
Domácí fotbalisté vyběhnou do zápasu v blankytně modrých dresech a černých trenýrkách, hosté z Řecka nastupují celí v bílém.

Dinamo Brest: Pavljučenko – Kiki, Filipović, Veretilo /C/ – Nojok, Osuchukwu, Savickij, Kargas, Juzepčuk – Choblenko, Fameyeh.
Náhradníci: Gutor – Krivec, Vitus, Kirilenko, Zaleskij, Něchajčik, Ferreira.

Atromitos Atény: Mirković – Natsos, Risvanis, Chatziisaias, Giannoulis – Madson, Bušuladžić – Manoussos, Vassilakakis /C/, da Silva – Koulouris.
Náhradníci: Megyeri – Karasalidis, Mujakić, Umbides, Nsikulu, Kivrakidis, Garoufalias.

Rozhodčí: Sánchez-Martínez – Cabañero, Gallego-García (ESP).
Atromitos Atény
Skromný klub z řecké metropole skončil v lize také čtvrtý a podobně jako domácí je v Evropě zatím za otloukánka. Od roku 2006 se do Evropy probojoval už pošesté, ale pouze jednou se mu podařilo přejít aspoň jedno předkolo – před třemi lety Řekové vyřadili AIK Stockholm, pak ale narazili na Fenerbahce Istanbul (0:1 a 0:3), což bylo dosud jejich poslední vystoupení na mezinárodní půdě.
Kádru s jedenácti cizinci šéfuje Damir Canadi, bývalý kouč Rapidu Vídeň, který loni vystřídal známého portugalského internacionála Ricarda Sá Pinta.
Čtvrtý celek běloruské ligy a vítěz tamního poháru dosud v předkolech Evropské ligy nikdy nevyhrál zápas, o světový rozruch se zato postaral angažováním svérázné argentinské legendy Diega Maradony do pozice předsedy klubu.
Superhvězda 80. let se v Brestu Litevském těsně minula s českým vicemistrem Evropy z roku 1996 Radoslavem Látalem, jehož angažmá předčasně skončilo v polovině května po necelém půlroce. Na lavičce Dinama ovšem stále působí jako asistent Marcel Lička.

V běloruské lize, hrané systémem jaro-podzim, je Brest po 17. kole až sedmý s 6 vítězstvími, 8 remízami a 3 porážkami při skóre 29:21. Současným trenérem je Alexej Špilevskij.

Do Evropské ligy se Brest dostal potřetí, v předchozích případech mu vystavil stopku hned úvodní protivník: v roce 2007 Liepaja, loni Rheindorf Altach (1:1 a 0:3).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.