Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Djurgården : Mariupol - 26. července 2018   19:00

Djurgården
Djurgården
90+4' Badji
1:1
(0:1)
Mariupol
Mariupol
37' Javorsky
Djurgården
Isaksson (C) – Gunnarsson (65. Une Larsson), Danielson, Johanson, Augustinsson – Ring, Karlstrőm (71. Walker), Ulvestad, Radetinač (77. Olsson) – Badji, Mrabti
Vaiho – Andersson, Une Larsson, Kozica, Walker, Olsson, Chilufya
Zelinka M. – Pelikán O., Paták J. (všichni ČR)
Tele2 Arena (Stockholm)
11 200 diváků
Mariupol
Khudzhamov (C) – Bily, Javorsky, Bykov – Kyryukhantsev (87. Polehenko), Pikhalonok, Myshnyov (82. Chobotenko), Tyshčenko, Demiri – Čurko (75. Horbunov), Fomin
Galčuk – Chobotenko, Polehenko, Horbunov, Korobenko, Buhai, Vakula

Ode mne to je pro toto utkání vše přeju Vám pěkný zbytek čtvrtečního večera a u dalších textových přenosů na počtenou.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 5:4. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 15:11.
Do odvety která se koná přesně za týden na hřišti ukrajinského týmu půjdou rozhodně v lepší pozici právě hráči z východní Evropy, kteří vstřelili na hřišti soupeře branku.
Máme tu konec utkání ve ktrém jsme viděli dvě branky na každé straně jednu. Skóre otevřel v prvním poločase po rohu hlavou Javorsky. Za domácí vyrovnal v 94 minutě také hlavou Badji. V poslední minutě měl na noze výhru domácích Badji ovšem svůj pokus zamířil pouze do tyče.
90+7'
90+7'
Domácí mohli vyhrát. Centr Ringa našel nohu Badjiho, který svůj pokus poslal do tyče.
90+7'
Žlutou kartu dostává Pikhalonok (Mariupol).
90+4'
Djurgården právě vstřelil branku!
Domácí vyrovnávají. Centr Mrabtiho našel přesně hlavu ALIOUA BADJI, který vyrovnal a nedal Khudzhamovi šanci zasáhnout.
90+3'
Domácí rozehráli nepřesně a do předu mohou hosté, které nakonec však zastavuje těsný ofsajd.
90+2'
Žlutou kartu dostává Khudzhamov (Mariupol).
90+2'
Centr zamířil na hlavu Badjiho, který v tísni zakončoval hodně nad branku.
90+2'
Mrabti vybojoval rohový kop.
90+1'
Domácí na polovině hostů a tlačí se k brance.
90+1'
Rozhodčí nastaví 6 minut.
90'
Žlutou kartu dostává Olsson (Djurgårdens IF).
89'
Danielson poslal k zemi Fomina.
88'
Une Larsson poslal míč na hlavu soupeře.
87'
Střídání v týmu Mariupol: ze hřiště odchází Kyryukhantsev, přichází Polehenko.
87'
Augustinsson našel centrem pouze hlavu Bykova.
86'
Hosté kombinují a nepůjčují domácím míč.
85'
Badji podkopnut Javorskym, ale obešlo se to bez karty.
84'
Domácí Ring si šel pro faul, to mu však český rozhodčí Zelinka "nesežral" a posílá domácího hráče zpět na nohy.
82'
Srážka hlavami, ale domácí Mrabti je již v péči lékařů.
82'
Střídání v týmu Mariupol: ze hřiště odchází Myshnyov, přichází Chobotenko.
82'
Augustinsson si pomohl faulem a tak mohou v poklidu rozehrávat hosté.
81'
Tlak domácích sílí.
79'
Po souboji s Olssonem zůstává ve vápně ležet jeden z hostů, ale vypadá to, že bude v pořádku.
79'
Rohový kop vybojoval Olsson.
77'
Střídání v týmu Djurgårdens IF: ze hřiště odchází Radetinač, přichází Olsson.
76'
Serhii Horbunov se příliš na hřišti neohřál a inkasuje žlutou kartu.
75'
Střídání v týmu Mariupol: ze hřiště odchází Čurko, přichází Horbunov.
75'
Kevin Walker dostává žlutou kartu po faulu na Čurkova.
74'
Domácí jsou nastěhovaní u vápna hostů, ale žádnou střelu zatím nevyprodukovali.
72'
Stejně jako v prvním poločase také ve druhém dostali hráči možnost se občerstvit.
72'
Střídání v týmu Djurgårdens IF: ze hřiště odchází Karlstrőm, přichází Walker.
71'
Ten však domácí zahráli špatně a do rychlého brejku se hnal Čurko, kterého fauloval za žlutou kartu Jonathan Ring.
70'
Ten vyzkoušel dalekonostnou střelou Khudzhamova, který vyrazil na roh.
70'
Une Larsson vybojoval faul na sovjí osobu a rozehrávat tak může Mrabti.
70'
Ring poslal míč na nohu Bykova.
69'
Badji si pomohl v souboji faulem. Khudzhamov může v klidu rozehrávat.
69'
Une Larsson vybojoval rohový kop.
68'
Centr s problémy dokázal Khudzhamov dostat do bezpečí.
67'
Kyryukhantsev poslal míč hlavou na rohový kop.
66'
Další centr do vápna, Badji na něj nedosáhl.
65'
Střídání v týmu Djurgårdens IF: ze hřiště odchází Gunnarsson, přichází Une Larson.
64'
Domácí posílají do vápna centry. Ty však nejsou účinné.
Dnešní utkání sleduje 11 200 diváků.
63'
Další rohový kop pro hosty.
62'
Dva rohové kopy v podání hostů nic vážného nepřinesli.
61'
Mrabti sklepl míč na Badjiho, který postupoval na branku. Při zakončení se však unáhlil a poslal tak jen podrav doprostřed branky.
60'
Útok domácích byl zastaven již na půlce a kombinovat tak mohou hosté.
59'
Badji se prodral k centru Ringa, přesně však už zakončit nedokázal.
58'
Ten však Karlstrőm přetáhl a proto může Khudzhamov v klidu rozehrávat od branky.
57'
Ring našel hlavu Mrabtiho, ten trefil tělo Bykova a od něj šel míč do zámezí. Následuje tedy rohový kop.
56'
Centr Radetinače do vápna neprošla.
55'
Střela Tyshchenka ze záklonu zamířila nad branku.
54'
Na druhé straně napřáhl z hranice vápna Badji a jen o kousek minul pravou tyč.
54'
Ten zahráli hosté nakrátko a o míč rychle přišli.
53'
Rohový kop pro Mariupol.
52'
Centr našel hlavu Badjiho, která ovšem ke smůle domácích nebyla důrazná a proto nemohla Khudzhamova překvapit.
52'
Nepovedená střela Čurkova mířila vedle pravé tyče.
51'
Centr Ringa vypadl z rukavic Khudzhamovi, Badji však nebyl na toto připraven a proto si hostující brankář nakonec poradil.
50'
Nyní nepustil Ring do šance Čurka. Isaksson může rozehrávat od branky.
49'
Souboj jedenáctek vyšel lépe pro Čurka, který vybojoval faul na Ringovi.
49'
Centr však našel pouze rukavice Khudzhamova.
48'
Ring byl faulován a domácí mají výhodu standartní situace.
47'
Domácí vlétli do druhé půle aktivněji a drží hosty na jejich půlce.
46'
Druhý poločas rozehrají míč domácí.
46'
Domácí jsou již zpět na hrací ploše, čekáme pouze na hosty a rozhodčí.
Druhý poločas začne přibližně v 20:00.
Máme za sebou první poločas ve kterém jsme byli svědky jedné branky. Tu vstřelil po centru Čurka hlavou Javorsky. Více aktivní však byly domácí, ale jak Ring tak poté Badji Khudzhamova nepřekonali. Domácí budou muset ve druhém poločase přidat, pokud si chtějí do odvety přivést dobrý výsledek.
45+3'
45+2'
Domácí se snaží do poločasu vyrovnat, hostující obrana je nepouští do zakončení.
45'
Rozhodčí nastaví 2 minuty.
43'
Mohlo být vyrovnáno, střela Badjiho z hranice vápna zamířila těsně vedle pravé tyče.
42'
Přihrávka na Badjiho byla nepřesná. Rozehrávat bude Khudzhamov.
40'
Centr Gunnarssona nikoho v modrém nenašel.
39'
Domácí nyní budou muset "zapnout" a udělat něco se skóre.
37'
Mariupol právě vstřelil branku!
Centr Čurka našel přesně hlavu Sergiya Javorskyho, který nedal Isakssonovi šanci zasáhnout.
36'
Johanson zahrál v tísňi na roh.
35'
Radetinač fauloval. Míč u hráčů Mariupola.
34'
Johanson nachytán v ofsajdu
34'
Střela Ringa byla zablokovaná na rohový kop.
32'
Hosté si pomohli faulem a hrát mohou domácí.
31'
Augustinsson si počínal v souboji proti pravidlům a hrát tak mohou hosté.
30'
Domácí kombinují na vlastní polovině a čekají na možnost ideální přihrávky dopředu.
29'
Johanson byl faulován Fominem a rozehrávat tak může Isaksson
28'
Rozhodčí Zelinka dává hráčům možnost se občerstvit.
26'
Ring utekl od půlky hřiště sám na branku Khudzhamova, ale v zakončení zklamal a poslal míč mimo tři tyče.
26'
Před rozehráním rohového kopu došlo na souboj Badji s Bykovem, proto se exekuce rohu oddaluje.
25'
První rohový kop také pro hosty.
24'
Faul Ringa na Bykova.
22'
Z následného rohového kopu nic vážného pro branku hostí již nebylo.
21'
Výborná šance domácích. Střelu Ringa Khudzhamov neudržel a následná dorážka Badji, byla zablokován na rohový kop.
19'
Přetažený centr nikoho v modrém nenašel.
19'
Centr Augustinssona a Badji vybojoval rohový kop.
17'
Faul Danielsona i když se to domácím příliš nelíbí.
16'
Centr Augustinssona byl nepovedený.
15'
Hosté dlouho na míči neudrželi a má ho v moci Gunnarsson.
14'
Centr Demiriho zamířil pouze nad branku.
12'
Javorsky kombinuje na vlastní polovině a vyčkává na pohyb spoluhráčů.
11'
Hosté kombinují, ale nepřesná přihrávka na Čurka, končí za brankovou čarou. Rozehrávat tam může Isaksson.
10'
Po jednom ze soubojů zůstal ve vápně hostů ležet Augustinsson, který je již v péči lékařů.
9'
Hlavičku Badji Khudzhamov v klidu chytil a rychle rozehrál dopředu.
8'
Domácí se drží na balonu a nepouští hosty z jejich půlky.
7'
Do zakončení se dral Ring, ale ukličkoval se na hranici vápna, kde nakonec o míč přišel.
6'
Badji neudržel míč na hrací ploše a vhazovat tak mohou hosté.
5'
Tu zahrál Augustinsson na malé vápno, ale ohrožení branky z toho nebylo.
4'
Domácí vybojovali zajímavou standartní situaci u vápna hostů.
2'
Domácí však nyní potvrzují v utkání roli favorita a zatlačili hosty na jejich polovinu.
1'
Aktivněji do utkání vstoupili hosté, kteří se drží více na míči.
1'

Djurgårdens IF: Isaksson (C) – Gunnarsson, Danielson, Johanson, Augustinsson – Ring, Karlstrőm, Ulvestad, Radetinač – Badji, Mrabti
Náhradníci: Vaiho – Andersson, Une Larsson, Kozica, Walker, Olsson, Chilufya

Mariupol: Khudzhamov (C) – Bily, Javorsky, Bykov – Kyryukhantsev, Pikhalonok, Myshnyov, Tyshčenko, Demiri – Čurko, Fomin
Náhradníci: Galčuk – Chobotenko, Polehenko, Horbunov, Korobenko, Buhai, Vakula

Rozhodčí: Zelinka M. – Pelikán O., Paták J. (všichni ČR).
Mariupol

tým začal o minulém víkendu domácí soutěž. Na úvod prohrál na hřišti Zoryi Luhaňsk 2:1. Po základní části loňské ligové soutěže si Mariupol zajistil poslední volné místo ve skupině o titul, proto mohl bojovat o účast v pohárové Evropě. To se mu nakonec podařilo, když skončil pátý a dostal tak nárok startovat v Evropské lize.
Djurgarden

tým je po 15 kolech domácí soutěže na 4. místě z 16. Djurgarden si připsal zatím bilanci 8-3-4 při skóre 23:13. Nejlepším střelcem týmu je zimbabwský útočník Tino Kadewere s 8 zásahy. Na domácím trávníku si tým připsal ze 7 zápasů bilanci 4-2-1 a skóre 11:5.
Příjemný čtvrteční večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu ze zápasu 2 předkola Evropské ligy. V přenosu se zaměříme na zápas Djurgarden vs. Mariupol. Výkop je stanoven na 19:00 hodin. Zápasem vás provede Jan Přikryl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.