Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Dunajská Streda : Din. Tbilisi - 12. července 2018   21:00

Ukončeno
Dunajská Streda
Dunajská Streda
30' Bayo 
1:1
(1:1)
Din. Tbilisi
Din. Tbilisi
15' Zivzivadze  
Dunajská Streda
Sestavy:
Macej – Huk, Šatka, Záhumenský – Koštrna, Herc, Ljubičič (C), Vida (67. Treťjakov), Šimčák (46. Kalmár) – Bayo, Pačinda (79. Divkovič)
Náhradníci:
Jedlička – Kone, Kalmár, Vida, Divkovič, Špiriak, Treťjakov
Rozhodčí
Peljto – Ibrišimbegovič, Beljo (všichni Bosna a Hercegovina)
DAC-aréna, Dunajská Streda (kapacita 16 10 diváků)
8759 diváků
Din. Tbilisi
Sestavy:
Buliskeria – Rukhavia, Kobouri, Lochoshvili, Kharabadze – Ivanisenia, Ninua – Shulaia (80. Kardava), Kiteishvilli, Ivanishvilli (46. Ergemlidze) – Zivzivadze (72. Vatsadze)
Náhradníci:
Sikach – Kardava, Zaria, Kutsia, Vatsadze, Ergemlidze, Dartsmelia
Přenos se aktualizuje automaticky

Já se s vámi pro dnešní večer z Dunajské Stredy loučím a přeji vám krásný zbytek pozdního večera.
Utkání plné emocí a množství šancí je za námi. Objektivně musím říci, že vyhrát si dnes zasloužili domácí, ovšem to se jim nepovedlo. V prvním poločase byl lepší právě domácí celek, ale jako první se prosadili hosté ze své první vážnější akce. Ještě do konce prvního poločasu skóre vyrovnal hlavou Bayo. Ve druhém poločase střídala šance šanci, ovšem domácím se nepodařilo vstřelit druhou branku a zvrátit utkání na svoji stranu. V samém závěru však mohli vstřelit vítěznou branku hosté, ale ti nastřelili pouze břevno branky Patrika Maceje.
90+5'
Konec zápasu.
90+4'
Tak to je neuvěřitelné. Domácí kapitán ztratil balon a Nika Nunia unikal sám na brankáře Maceje. Hostující hráč však situaci řešil přihrávkou na úplně volného Mateho Vatsadzeho, který trefil břevno domácí branky!
90+3'
Domácí se usazují na polovinu Dinama Tbilisi.
90+2'
A šance na druhé straně. Příliš mnoho prostoru dostal hostující kapitán Otar Kiteishvili, který pravačkou poslal balon k levé tyči, ovšem Patrik Macej se natáhl a balon vyrazil.
90+1'
Žlutou kartu dostává Buliskeria (FC Dinamo Tbilisi).
90'
Neuvěřitelné! Tomáš Huk po rohu hlavičkoval do odkryté branky, ale na poslední chvíli dokázal balon z brankové čáry vykopnout jeden z hostujících hráčů. Asi o pět sekund později znovu hlavičkoval tentokrát jiný hráč a znovu některý z hostujích hráčů vykopl balon z brankové čáry. Neskutečná smůla domácích.
90'
Rohový kop pro domácí.
89'
Domácí se snaží ještě něco vymyslet, ovšem hosté se uložili do hlubokého bloku a toto bude velice těžké překonat.
86'
Neskutečné! Vakoun Issouf Bayo byl velice blízko vstřelení své druhé branky v zápase, ale nevyšel mu krok a nemohl balon doklepnout do odkryté sítě. Obrovská škoda pro domácí tým, jehož za vítězstvím vedou skvělí fanoušci na celém stadionu.
84'
Tentokrát zůstal ležet na zemi brankář Demetre Buliskeria a na hřiště museli znovu lékaři Tbilisi. To se nelíbí domácím fanouškům, kteří hlasitě pískají.
83'
Gruzínský záložník však poslal balon vysoko nad branku Maceje.
82'
Tentokrát mají výhodu standardní situace hosté. Nutno říci, že z této pozice padají nejhezčí branky, tak uvidíme, jestli se Otar Kiteishvili prosadí.
80'
Střídání v týmu FC Dinamo Tbilisi: ze hřiště odchází Shulaia, přichází Kardava.
79'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Pačinda, přichází Divkovič.
77'
Zsolt Kalmár dostal parádní přihrávku na pravé straně od Kristána Koštrny a následně přihrával nebezpečně do šestnáctky, kde stál Vakoun Issouf Bayo, který ovšem netrefil balon a bylo po šanci.
75'
Erik Pačinda poslal parádní centr na zadní tyč hostující branky, ale nikdo z jeho spoluhráčů nestál v tu chvíli na zadní tyči, aby balon dokázal zasunout do branky.
74'
Domácí stopeři kombinují a snaží se vymyslet něco směrem dopředu. Nutno podotknout, že Dunajská Streda má ještě něco kolem dvaceti minut s nastavením, aby utkání zvrátila na svoji stranu.
72'
Střídání v týmu FC Dinamo Tbilisi: ze hřiště odchází Vatsadze, přichází Zivzivadze.
71'
Hra již pokračuje a na balonu je znovu Dunajská Streda.
68'
Na zemi zůstává ležet jeden z hostujících fanoušků a domácí fanoušci se hlasitě zlobí.
67'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Vida, přichází Treťjakov.
66'
Erik Pačinda si skvěle poradil s bránícím obráncem, ovšem následně slabě nacentroval pouze do brankáře Buliskeria.
64'
Levan Kharabadze unikal domácí obraně, ovšem poslední bránící hráč ho čistě zastavil v útoku, a tak se musel gruzinský hráč rychle zase vracet zpět.
62'
Pro balon si tentokrát došel český brankář Patrik Macej, který nechtěl nechat nic náhodě. Posléze rozehrál balon svým spoluhráčům.
59'
Nádherně sehraný signál domácího týmu při rohovém kopu. Exekutor po zemi přihrál na přední tyč, kde jeho spoluhráč patičkou posunul balon na malé vápno, kde stál domácí kapitán Marin Ljubičič, který ovšem selhal a poslal balon vysoko nad branku. Obrovská škoda pro Dunajskou Stredu, jelikož toto byla tutová šance.
56'
Tentokrát se balon dostal až k domácímu brankáři, který následně rozehrál balon svým spoluhráčům.
54'
Žlutou kartu dostává Bayo (FK DAC Dunajská Streda).
54'
Nepříjemnou střelu vyslal na brankáře Maceje Levan Kharabadze, ovšem český brankář střelu nakonec zachytil do svých rukavic.
53'
Balon drží gruzinský celek, kterému se ovšem nedaří dostat do nějakého zakončení.
50'
Ovšem momentálně mohl přijít veliký problém pro domácí! Balon se nějakým způsobem dostal do pokutového území Dunajské Stredy a jeden z domácích hráčů si ho omylem srazil do vlastní branky. Naštěstí pro domácí bylo již předtím pískáno, takže branka nemůže být uznána.
49'
Dunajská Streda je od začátku druhého poločasu usazena na polovině gruzinského celku.
46'
Hned v úvodu druhého poločasu obrovská šance domácího týmu! Znovu to byl dnes velice aktivní Vakoun Issouf Bayo, který v tváří tvář nepřekonal hostujícího brankáře, který jeho střelu vyrazil.
46'
Střídání v týmu FC Dinamo Tbilisi: ze hřiště odchází Ivanishvili, přichází Ergemlidze.
46'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Šimčák, přichází Kalmár.
46'
Začal druhý poločas.
První poločas utkání mezi domácí Dunajskou Stredou a gruzinským celkem Dinamo Tbilisi je za námi. Nutno říci, že lepším týmem byl po celou dobu domácí celek, ovšem stav zápasu je nerozhodný. Z první vážnější akce dokázali hosté skórovat. Domácí následně měli velké množství šancí, ovšem až Bayo hlavičkou vyrovnal skóre.
45+2'
První poločas skončil.
45+1'
Prodlužovat se bude jedna minuta.
44'
Vypadá to, že se nám hráči rozejdou do kabin za nerozhodného stavu.
42'
Obránce Tomáš Huk zkusil vystřelit z veliké dálky a střela jen těsně minula levou tyč hostující branky.
40'
Domácí tým do ničeho hosty nepouští a stále prohání gruzínskou obranu.
37'
Další příležitost domácího týmu. Hostující brankář si nebyl úplně jistý s výběhem a vyrazil míč jen k postavenému Milanu Šimčákovi, který chtěl brankáře přehodit, ale i tentokrát dokázal Buliskeria balon vyrazit.
34'
Milan Šimčák špatně odhadl dráhu letu balonu a míč skončil v autu, který bude zahrávat hostující celek.
33'
A domácí jsou při chuti. Další šanci měl Krisztopher Vida, který levačkou poslal balon jen těsně vedle pravé tyče hostující branky.
30'
Dunajská Streda dala gól! A máme vyrovnáno! Nutno podotknout, že zaslouženě domácí vyrovnávají. Na rohový kop si vyskočil VAKOUN ISSOUF BAYO, který hlavičkou poslal balon na zadní tyč – 1:1!
30'
Domácí to budou moci zkusit znovu. Další rohový kop, další šance ke skórování.
28'
Tentokrát měla Dunajská Streda výhodu rohového kopu, ale ani tentokrát se nepodařilo domácím ohrozit hostujícího brankáře.
26'
Každou chvíli přiletí do hostujícího pokutového území centr, ovšem skoro pokaždé balon odvrátí hostující obrana, která zatím až na pár situací pracuje velice dobře.
24'
Slyšet je kromě skvělých domácích fanoušků taktéž italský trenér domácího týmu Marco Rossi, který neustále na své svěřence hlasitě pokřikuje a snaží se je podpořit.
23'
K balonu se postavil Erik Pačinda, který bohužel pro domácí trefil bránícího hráče gruzínského celku a znemožnil tak svému týmu se dostat do nějaké příležitosti.
22'
Milan Šimčák vybojoval pro svůj tým na levé straně další standardní situaci pro svůj tým.
21'
Domácí buší do hostující obrany, ale zatím tomu chybí zejména klid v závěrečné koncovce.
19'
Veliký tlak si momentálně vytvořil domácí tým. Zpoza šestnáctky na konci celé akce zakončoval kapitán domácích Marin Ljubičič, který jen těsně minul levou tyč branky.
18'
Obrovská smůla domácího týmu! Vakoun Issouf Bayo již doklepával balon do zcela odkryté branky gruzínského celku, ale na poslední chvíli přispěchal jeden z hostujících hráčů, který balon odkopl mimo nebezpečí.
18'
Další standardní situace domácího týmu, kterou Dunajská Streda rozehrála nakrátko, ovšem po několika okamžicích balon ztratila.
15'
Dinamo právě vstřelilo branku! Do vedení se paradoxně dostává hostující celek! Celkem jednoduše se mezi domácí obranu dostal útočník BUDU ZIVZIVADZE, který chladnokrevně poslal balon na zadní tyč a překonal Patrika Maceje – 0:1!
13'
Jistý Patrik Macej vyběhl z branky a vyboxoval balon mimo nebezpečí. Následně pokračují domácí hráči v kombinaci.
12'
Domácí fanoušci se zlobí na hostující tým, když právě jeden z domácích hráčů ležel na zemi a hostující tým pokračoval ve hře. Po přerušení přijde rohový kop Dinama.
10'
A další náznak šance pro domácí tým. Krisztoper Vida poslal balon na levou stranu na nabíhajícího si Erika Pačindu, který stříleným centrem do pokutového území nadělal brankáři Demetre Buliskeriemu veliké problémy, ovšem naštěstí dokázal gruzínský brankář zachytit míč do svých rukavic.
8'
Obrovská šance domácího týmu! Skvěle zapracoval útočník Bayo, který podržel balon a následně poslal parádní přihrávku na Christiána Herce, který prošel mezi gruzínskými obránci a parádně vystřelil na zadní tyč, ovšem balon minul o pár centimetrů levou tyč branky hostujícího týmu.
7'
Domácí hráči v posledních minutách nepouští hosty k balonu a kombinují na polovině gruzínského celku. Do zakončení se však slovenský celek nedostal.
5'
Marin Ljubičič se tentokrát nepohodl s Christiánem Hercem a balon domácí hráči ztratili.
5'
Ani tentokrát však balon nenašel správného adresáta a hrát mohou hosté, kteří se dostávají pomalu směrem vpřed.
4'
Po prvním rohovém kopu přichází druhý rohový kop pro domácí celek.
3'
První standardní situace utkání, kterou měli k dispozici domácí, nebyla zahraná vůbec špatně. Balon se odrazil na hranici pokutového území, kde stál Milan Šimčák, který si dal balon na levačku a vystřelil, ale jeho pokus byl ztečovaný na rohový kop.
3'
Domácí kapitán Marin Ljubičič získal na vlastní polovině balon, nikam nespěchal a balon vrátil obráncům. Následně se hra přesunula na pravou stranu.
2'
Luka Lochoshvilli si pohlídal letící balon a nechal ho spadnout do autu. Následně ihned rozehrál svým spoluhráčům a hosté pokračují v kombinaci.
1'
Utkání nám začalo. Domácí fanoušci od úvodního písknutí zpívají hymnu v maďarštině, následně hlasitě skandují a podporují svůj tým v cestě za vítězstvím.
1'
Utkání právě začalo.
Oba týmy jsou již nastoupeny na hrací ploše a zápas nám za malý moment začne.
Na stadionu právě zazněla hymna domácího týmu, která rozezpívala celý stadion. Nádherný počin od domácích fanoušků!
Krásný večer přeji všem fanouškům z překrásného dunajskostredského stadionu, který je z veliké části zaplněný! Patnáct minut před začátkem utkání skandují domáci fanoušci své chorály, kteří budou horlivě podporovat své mužstvo!
Úvodní sestavy:

FK DAC Dunajská Streda: Macej – Huk, Šatka, Záhumenský – Koštrna, Herc, Ljubičič (C), Vida, Šimčák – Bayo, Pačinda
Náhradníci: Jedlička – Kone, Kalmár, Vida, Divkovič, Špiriak, Treťjakov

FC Dinamo Tbilisi: Buliskeria – Rukhavia, Kobouri, Lochoshvili, Kharabadze – Ivanisenia, Ninua – Shulaia, Kiteishvilli, Ivanishvilli – Zivzivadze
Náhradníci: Sikach – Kardava, Zaria, Kutsia, Vatsadze, Ergemlidze, Dartsmelia

Rozhodčí: Peljto – Ibrišimbegovič, Beljo (všichni Bosna a Hercegovina).
Soupiska Dinama Tbilisi pro sezonu 2018/19

Brankáři:

Demetre Buliskeria (Gruzie)
Giorgi Mamardashvilli (Gruzie)
Stepan Sikach (Moldavsko)

Obránci:

Guju Rukhaia (Rusko)
Lasha Totadze (Gruzie)
Luka Lochoshvilli (Gruzie)
Davit Kobouri (Gruzie)
Levan Kharabadze (Gruzie)
Luka Kapianidze (Gruzie)

Záložníci:

Bakar Kardava (Gruzie)
Giorgi Zaria (Gruzie)
Giorgi Kutsia (Gruzie)
Otar Kiteishvilli (Gruzie)
Akaki Shulaia (Gruzie)
Lasha Kochladze (Gruzie)
Dmytro Ivanišenija (Ukrajina)
Beka Dartsmelia (Gruzie)
Nika Ninua (Gruzie)

Útočníci:

Budu Zivzivadze (Gruzie)
Mate Vatsadze (Gruzie)
Mikheil Ergemlidze (Gruzie)
Giorgi Ivanishvilli (Švýcarsko)
Tamaz Babunadze (Gruzie)
Soupiska Dunajské Stredy pro sezonu 2018/19

Brankáři:

Martin Jedlička (Česká republika)
Patrik Macej (Česká republika)
Benjamín Száraz (Slovensko)
Matej Slávík (Slovensko)

Obránci:

Souleymane Kone (Pobřeží slonoviny)
Ľubomír Šatka (Slovensko)
Milan Šimčák (Slovensko)
Cesar Blackman Camarena (Panama)
Dominik Špiriak (Slovensko)
Timotej Záhumenský (Slovensko)
Kristián Koštrna (Slovensko)
Eric Javier Davis Grajales (Panama)
Tomáš Huk (Slovensko)

Záložníci:

Maté Vida (Maďarsko)
Kristopher András Vida (Maďarsko)
Christán Herc (Slovensko)
Kristóf Domonkos (Slovensko)
Esmerald Aluku (Albánie)
Marin Ljubičič (Chorvatsko)

Útočníci:

Maksym Treťjakov (Ukrajina)
Ladislav Almási (Slovensko)
Vakoun Issouf Bayo (Pobřeží slonoviny)
Roland Černák (Slovensko)
Marko Divkovič (Chorvatsko)
Erik Pačanda (Slovensko)
FC Dinamo Tbilisi

Gruzínský celek z hlavního města Gruzie skončil v minulé sezoně na třetí pozici, která Dinamu zajistila účást v prvním předkole Evropské ligy. Když se ohlédneme do historie, tak v roce 1981 zvítězil ještě tehdejší tým ze Sovětského svazu v Poháru vítězů pohárů, když ve finále porazil německý celek FC Carl Zeiss Jena 2:1. Za posledních deset let byl gruzínský celek celkem osmkrát účastníkem evropských pohárů. Maximálně se vždy gruzínský celek dostal do 4. předkola, ze kterého následně vzešel jako poražený. Gruzínský tým má zkušenosti s českými trenéry, když rovnou trojice koučů trénovala gruzínský celek (Dušan Uhrin, Dušan Uhrin ml., Michal Bílek).

Dá se říci, že gruzínské mužstvo bude mít výhodu v tom, že jejich soutěž se stále hraje nejvyšší soutěž. Dinamo Tbilisi se momentálně nachází na druhé pozici a stále bojuje o prvenství. Nejlepším střelcem je v letošní sezoně dvaadvacetiletý útočník Otar Kiteishvili, který zatím nastřílel jedenáct branek. V minulé sezoně to byl již dvacetiletý Beka Mikeltadze, který však Dinamo Tbilisi po sezoně opustil a přestoupil ke konkurenci do Rustavi.
FK DAC Dunajská Streda

Pro domácí tým je účast v evropských pohárech obrovský úspěch. Naposledy byla Dunajská Streda účastníkem evropských pohárů v letech 1993/94, když v prvním kole vypadla s Austrií Salzburg. Velikou zajímavostí je, že v letech 1988/89 dokázala Dunajská Streda v prvním kole vyřadit švédský tým Östers IF a ve druhém kole čekal slovenský tým slavný Bayern Mnichov, na kterého slovenský celek nestačil. Utkání sledovalo na stadionu v Dunajské Strede přes patnáct tisíc diváků a několik dalších tisíc sledovalo zápas v místních podnicích. Šlo doposud o historický okamžik, který by se již nikdy nemusel opakovat. Německý klub tehdy koučoval známý trenér Jupp Heynckes. Jedinou branku dokázal vstřelit za Dunajskou Stredu Tibor Szaban o jehož brance se mluví ve slovenském městečku do dneška.

Od svého návratu do nejvyšší slovenské soutěže hrála Dunajská Streda vždycky o klidný střed tabulky, ovšem minulá sezona byla pro tento slovenský klub mimořádně povedená. Celkové třetí místo bylo pro slovenský klub parádní, a tak si místní fanoušci mohou užít po takové době evropské poháry. V uplynulé sezoně táhnul svými góly Dunajskou Stredu slovenský útočník Erik Pačinda, na jehož služby se bude moci slovenský klub spolehnout i nadcházející sezonu.
Přeji vám krásný večer z dunajskostredského fotbalového stadionu! Na pořadu dne je 1. předkolo Evropské ligy, ve kterém na sebe narazí slovenský celek FK DAC Dunajská Streda, který bude čelit gruzínskému týmu FC Dinamo Tbilisi. Utkáním vás bude svým komentářem doprovázet Petr Peleška.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.
Aktuální zápasyKlasická verze
Mobilní verze