Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Dundalk FC : Levadia Tallinn - 19. července 2018   20:45

Dundalk FC
Dundalk FC
31' Hoban  • 33' Duffy
2:1
(2:1)
Levadia Tallinn
42' Debelko
Dundalk FC
Rogers – Gannon, Gartland (C), Hoare, Massey – Connolly (61. Adorján), Benson, Shields, McGrath – Hoban (90+1. Kelly), Duffy (83. Chvedukas)
Sava – Adorján, Chvedukas, Murray, Cleary, Jarvis, Kelly
Adrien Jaccottet – Vital Jobin, Jonas Erni (všichni Švýcarsko)
Oriel Park, Dundalk
Lepmets – Jürgenson (Peetson), Dudarev, Podholjuzin, Kruglov (C) – Gando (64. Rossnupp), Tkačuk, Svraka, Harin (80. Nestěrov) – Debelko, Andrejev
Pikker – Morozov, Peetson, Marin, Nestěrov, Dömov, Roosnupp

Já se s vámi pro dnešní den loučím a u dalších přímých přenosů zase někdy napočtenou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 2:5. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 5:21.
Je dobojováno! Dundalk, nutno dodat zaslouženě, postupuje do dalšího předkola Evropské ligy a Levadia se naopak loučí s evropskými soutěžemi pro tuto sezónu. Irský klub postupuje po vítězstvích 1:0 a 2:1.
90+5'
90+4'
A ještě jeden pokus hostů končí ale nedovoleným zákrokem Tallinu.
90+3'
Rogers poslal dlouhý nákop, troufám si tvrdit, že už je o postupujícím opravdu jasno.
90+2'
Čtyři minuty nastavil rozhodčí a ještě dochází na strkanici mezi hráči obou týmů, hned po faulu hostů.
90+2'
Patrick Hoban je vyprovázen potleskem i postrkováním Dudareva, aby si při střídání pospíšil. Na trávníku jej nahrazuje Georgie Kelly.
90+1'
Velmi nepovedený centr do vápna a teď bude Rogers vykopávat.
90'
Ještě to hosté zkouší, následovat bude rohový kop.
89'
Domácí se opět ubránili útoku soupeře.
87'
Hosté znovu střídají, ze hry odchází Markus Jürgenson, nahrazuje jej Rasmus Peetson.
85'
V likvidačním skluzu sestřelil hostující Jurij Tkačuk Chrise Shieldse a tady by si myslím v klidu obhájil sudí Jaccottet i rovnou červenou kartu! Záložník Tallinu však vidí jen žlutý verdikt.
84'
Po domácím výpadu zprava se srazil Massey s jedním z hráčů Levadie a oba aktéři střetu zůstávají na trávníku otřeseni.
83'
Karolis Chevdukas přichází ještě jako čerstvá síla domácího týmu, nahrazuje Michaela Duffyho, autora zatím vítězné branky Dundalku.
80'
Kiril Nestěrov je novou tváří na trávníku, když ještě zkouší hostující manažer Aleksandar Rogic oživit hru vpřed. Trávník opustil Jevgenij Harin.
78'
Nejde to, nejde to. Hosté se snaží tlačit spoustu útoků středem, do zahuštěné defenzívy. A tím také snaha Levadie naráží na odpor. A končí nezdarem.
76'
Andrejev se dostal do zakončení, jenže chybí přesnost! Míč končí vedle tyče Rogersovy branky.
75'
Hosté zahrozili zase z přímého kopu, ale jen do doby, než se míč snesl ve vápně. Domácí tým znovu dostal míč mimo vápno a stále více se blíží postupu do dalších bojů Evropské ligy.
73'
Hosté se sice snaží, ale jejich výpady končí buď mimo hřiště, nebo na kopačkách domácích hráčů.
68'
Tak na to, že má Debelko již žlutou kartu z prvního poločasu, tak teď zajel hodně ostře do Gannona. Sudí se slitoval, byť tady kartónek opravdu byl již na půl cesty z kapsy ven.
66'
Další výpad Levadie, když po levé straně prchl čerstvý Roosnupp! Ale Debelko jen trefil bránícího hráče a další pokus poslal Svraka jen do náruče Rogerse!
65'
A zahrozili hosté po dlouhé době. K hlavičce se ve vápně dostal Nikita Andrejev, ale míč se vznesl příliš vysoko a přeplachtil břevno branky Dundalku.
64'
A střídají i hosté, odchází Marcellin Gando, nahrazuje jej útočník Mark Oliver Roosnupp.
62'
Domácí jsou prvním týmem, který střídá. Ze hřiště odchází Dylan Connolly, na jeho místo vbíhá Krisztián Adorján.
61'
A hlavně jakýkoliv pokus Levadie, třeba jako ten poslední od Svraky, odvracejí.
60'
Domácí převzali zpět iniciativu, i nadále však místo útočení za jakoukoliv cenu spíše drží míč, šetří čas a občas, když se objeví skulinka, zahrozí.
58'
Teď se již Levadia dostala do ofenzívy, zatáhla míč až k šestnáctce, ale centr do vápna lapil Rogers.
55'
Hosté zatím nemají vůbec žádné šance zaútočit, ačkoliv potřebují dát dva góly. Dundalk zkušeně kontroluje hru, drží míč a navíc zkouší výpady po křídlech.
51'
Domácí se nyní dožadovali po souboji na malém vápně pokutového kopu, ale pokračuje se ve hře.
50'
Debelko se v ostrém úhlu dostal ke koncovce, ale minul zadní tyč Rogersovy branky.
49'
Další přímý kop pro Dundalk, tentokrát již z prostoru blíže k půlící čáře. Ale centr do vápna si hosté pokryli.
49'
Jenže pokus o signál domácích byl tak žalostně proveden, že prakticky došlo na odevzdání míče soupeři.
48'
Dundalk bude rozehrávat přímý kop z hranice šestnáctky, prakticky tzv. zkrácený roh ze spojnice velkého vápna a brankové čáry.
47'
Riskantní skluz ve vápně předvedl Chris Shields proti Muameru Svrakovi a byl úspěšný!
47'
Debelko se rozeběhl středem, ale před seskládanou obranou čtveřicí domácích zasekl a poslal míč zase zpět.
46'
Manažer domácích Stephen Kelly a ani Aleksandar Rogic vládnoucí Levadii jak se zdá nesáhli k žádné změně v sestavě.
Oba týmy se vrací na travnatou plochu Oriel Parku.
Úvodní poločas je minulostí a jestliže za stavu 2:0 mohl být Dundalk klidný a v součtu 3:0 z obou zápasů si hlídat postup, tak po trefě Debelka je vše možná trošku jinak. I tak však hostům chybí dvě trefy, za předpokladu, že již nebudou inkasovat.
45+1'
45+1'
Ale Lepmets nepovedenou střelu Connollyho kryje.
45+1'
Tak sudí Jaccottet ještě nastavuje minutu a domácí se toho snaží využít.
45'
Míč končí za brankovou čárou domácích, Rogers tak bude vykopávat od své branky. A dá se čekat, že to bude to poslední, co nám první půle asi nabídne.
44'
A mohlo to být ještě zajímavější. Harin se dostal do střelecké pozice na hranici velkého vápna, ale Rogers si tentokrát na technickou střelu počíhal.
42'
A kapitán domácích Brian Gartland ještě dostává za následné nepřístojné reakce žlutou kartu.
42'
Levadia právě vstřelila branku!
Tak pozor! ROMAN DEBELKO utekl domácí defenzívě, dostal se do koncovky tváří v tvář Rogersovi a poté po zemi, prakticky nechytatelně, zakončil k tyči! Tak že by jiskra naděje pro Tallin?
41'
Duffy vběhl odvážně do vápna, oproti jiným fotbalistům projevil veškerou snahu ustát letmý kontakt soupeře. A tak se dostal autor druhé branky ke zpětné přihrávce, kterou ale obrana Levadie zastavila.
38'
A jestliže jsem chtěl dodat, že domácí naopak hrají velmi jednoduché míče do vápna, tak takový jeden přišel i od hostů. A Gando si vyskočil na hlavičku a poslal míč k tyči! Gól však neplatí pro útočný faul na McGratha.
37'
Situace se samozřejmě po dvou navazujících trefách rázně změnila. Dundalk je velmi blízko postupu. Obraz hry je však takřka stejný. Hosté mají problém se dostat k šestnáctce, natož vystřelit.
35'
Ostrými protesty proti verdiktu hlavního rozhodčího si řekl o žlutou kartu Jevgenij Harin a pro hosty je to už čtvrtý žlutý trest v utkání.
33'
Dundalk právě vstřelil branku!
A už to tam padá! Krásný lob za obranu poslal na sbíhajícího se MICHAELA DUFFYHO McGrath a domácí forvard trefil z voleje nádherně pod břevno!
31'
A domácí tým jde z ojedinělého útoku do vedení. Po přihrávce Gannona otevírá skóre zápasu PATRICK HOBAN.
31'
Znovu sudí končí po nedovoleném zákroku ofenzivní výpad Levadie.
29'
Akce hostů končí tak deset metrů za středovou čárou, po dalším mírně zápasnickém faulu.
28'
Čas nám o dalších pár minut pokročil, fotbalová nuda však bohužel zatím zůstává neměná. Domácí se nyní snaží projít přes obranu Levadie.
24'
Ale karty sbírají hráči vytrvale, tak jako mladí fanoušci například ty hokejový. Ve 24. minutě se podařilo domácím prolomit levou stranu obrany Levadie, a tak Maxim Podholjuzin zatáhl za záchranu.
23'
Na opravdu provinčním stadionku v Oriel Parku zrovna dechberoucí fotbal nevidíme. Aspoň tedy zatím.
22'
Levadia se ve vzduchu opět ubránila a vyrazila na rychlý brejk. Výborným obranným zákrokem zastavil průnik po levém křídle před pár minutami žlutou kartou oceněný Benson.
22'
A nakonec je z toho rohový kop pro domácí tým.
21'
A tak vhazuje Dundalk blízko brankové čáry soupeře.
21'
Muamer Svraka rozehrával útok z pozice pravého obránce, po chvíli se k němu však míč vrátil. A ani druhý pokus o kombinaci vpřed nebyl úspěšný.
19'
A aby se nehádali, tak karetní postih čekal jak na Romana Debelka, tak i za následný strčení do faulujícího hráče i na Robbieho Bensona, záložníka Dundalku.
19'
Emoce na pochodu, po tvrdém zákroku Debelka. A sudí po následné strkanici bude tasit žlutou kartu.
18'
Kapitán Levadie Kruglov vhodil další aut, hosté se snaží přejít do útoku.
18'
Michael Duffy se dostal k míči po problémech hostů v rozehrávce, ale první dotyk s balónem byl bídný. Míč končí v zámezí a hosté tak budou vhazovat.
17'
Vysunuté napadání ze strany domácích dělá Levadii problémy, po dlouhém nákopu bude Dundalk vhazovat.
16'
Z vlastní obrany se snažili hosté zahrozit, dostali se až k šestnáctce soupeře, ale zde útok končí. Andrejev se sice poroučel v souboji k zemi, ale pokračuje se ve hře.
15'
Benson zahrával první rohový kop utkání, Dundalk z něj však nic nevytěžil. Hosté se ubránili.
11'
Útočník Levadie Nikita Andrejev dostává žlutou kartu za faul na Gartlanda.
11'
Dundalk je více času na míči, ačkoliv by to měl být Tallin, kdo musí hrát aktivně. V prvním utkání prohrál 0:1.
9'
Domácí zahrávali přímý kop, ale Levadia dokázala ve vápně míč odvrátit.
6'
A o chvíli později se poprvé ke střele dostali i domácí, Lepmets však zasáhl úspěšně a estonský tým odvrací hru do bezpečí.
3'
Hosté jsou zatím často na míči a snaží se být aktivní. Avizujeme také první střelecký pokus, právě ze strany Tallinu, míč však míří vedle.
1'

Dundalk FC: Rogers – Gannon, Gartland (C), Hoare, Massey – Connolly, Benson, Shields, McGrath – Hoban, Duffy
Náhradníci: Sava – Adorján, Chvedukas, Murray, Cleary, Jarvis, Kelly

FC Levadia Tallinn: Lepmets – Jürgenson, Dudarev, Podholjuzin, Kruglov (C) – Gando, Tkachuk, Svraka, Harin – Debelko, Andrejev
Náhradníci: Pikker – Morozov, Peetson, Marin, Nestěrov, Dömov, Roosnupp

Rozhodčí: Adrien Jaccottet – Vital Jobin, Jonas Erni (všichni Švýcarsko).
FC Levadia Tallinn

Ani Levadia si v posledním sezoně na domácí scéně nevedla vůbec špatně, v tabulce estonské nejvyšší soutěže totiž také skončila na druhém místě, lépe na tom byla pouze Flora, městský rival svěřenců trenéra Rogiće. Také v Estonsku je tamní liga v plném proudu, Levadia se momentálně drží na třetí příčce, souboj o titul ale ještě vzdávat nemusí, vedoucí Nõmme Kalju má jen o pouhopouhé tři body více. Na souboje s irskými soupeři nemá parta okolo kapitána Kruglova dobré vzpomínky, minulé léto totiž v prvním předkole Evropské ligy po výsledcích 0:2 a 2:4 podlehla Cork City.
Dundalk FC

Dundalk se v minulém ročníku irské nejvyšší soutěže umístil na druhé pozici, vedoucí Cork City mu zůstalo vzdáleno na sedm bodů. Premier Division se hraje systémem jaro – podzim, svěřenci trenéra Kennyho jsou tedy už téměř pět měsíců v zápasovém zápřahu. Nutno poznamenat, že do dnešního odvetného utkání půjdou s dobrou formou v zádech, aktuálně totiž vedou irskou ligu, v jejímž rámci hořkost porážky nepoznali už deset utkání. Minulé léto Lilywhites bojovali o účast v Lize mistrů, vypadli ale už v prvním předkole, když až v prodloužení nestačili na norský Rosenborg.
Příjemný čtvrteční podvečer všem fanynkám a fanouškům evropské kopané! Světový šampionát je za námi, fotbalová veřejnost se tak může plně soustředit na předkola Ligy mistrů a Evropské ligy. Dnes nás čeká drtivá většina odvetných zápasů druhé zmiňované soutěže, my se v tomto online přenosu zaměříme na souboj mezi týmy Dundalk FC a FC Levadia Tallinn. Začínáme ve 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.