Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Europa : FC Prishtina - 28. června 2018   18:00

Europa
Europa
45' Carreno
1:1
(1:0)
FC Prishtina
50' Korenica
Europa
Munoz (C) – Ayew, Serrano, Belfortti, García – Roldan, Moya, Yahaya – Walker, Blanco (69. Joselinho), Carreno
Camara – González, Jolley, Merino, Pina, Yome
Capela – Moniz, Ribeiro (všichni Portugalsko)
Victoria Stadium (Gibraltar)
Bekaj – Osmani, Dallku (C), Haliti, Jamal – Mankenda, Mustafa, Ahmeti (82. Boshnjaku), Korenica – Abdul (65. Jasharoski), Januzi (88. Hoxha)
Muqiqi – Boshnjaku, Curri, Hoxha, Jasharoski, Maxhuni, Pefqeli

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 4:3. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 9:14.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem, což je výrazně lepší pro Prištinu. Celek z Kosova bude hrát za týden odvetu na vlastním stánku. Dnešní střetnutí nám nabídlo celkem jednostrannou záležitost, Priština se většinu času pouze bránila. Domácí měli výraznou územní převahu, což stačilo pouze na jednu branku, ještě k tomu z pokutového kopu.
90+3'
89'
Korenica se pokoušel proháčkovat do šestnáctky, nakonec jeho centr srazil do zámezí García. Bude z toho rohový kop pro Prištinu.
88'
Střídání v týmu FC Priština: ze hřiště odchází Ahmed Januzi, přichází Arber Hoxha.
88'
S největší pravděpodobností se dočkáme remízového výsledku, což bylo ideální pro Prištinu. Ta by si do odvety přivezla lepší postupovou pozici.
87'
Celek z Kosova chvíli kombinoval na útočné polovině, k ničemu vážnějšímu to ale nevedlo. Naopak Munoz razantně odkopl na druhou stranu.
86'
Roldan chtěl vyvézt míč na druhou stranu hrací plochy, bránilo mu v tom hned několik protihráčů. Nakonec se Priština ubránila.
85'
Už se opět pokračuje ve hře, do konce zápasu zbývá něco málo přes pět minut. Určitě můžeme počítat s nastaveným časem.
84'
Europa se za každou cenu snaží s výsledkem něco udělat, hráči soupeře jsou ale hodně obětavý. Nyní zůstal na zemi ležet Januzi.
82'
Střídání v týmu FC Priština: ze hřiště odchází Ergyn Ahmeti, přichází Laurit Boshnjaku.
79'
Také brankář Munoz se zapojil do rozehrávky, svým nákopem si vybral volného Ayewa.
78'
Přetahovaná u prostranní čáry nakonec vyzněla lépe pro Europu, která se pokusila dostat do vápna. Nakonec z toho byl zablokovaný centr.
77'
Yahaya se postaral o vyvezení míče z nebezpečného zóny, navíc ho přitom fauloval napadající protihráč.
76'
Korenica se i v tomto případě prezentoval povedenou střelou, kterou Munoz neudržel. Rohový kop pro celek z Kosova.
75'
Nakonec si nedovoleným zákrokem pomohl domácí Yahaya, který přichystal soupeři standardku. Bude to z nějakých třiceti metrů.
74'
Priština se snaží držet míč daleko od svatyně, což se zatím celkem daří. Soupeř marně napadá rozehrávku.
73'
Carreno se pokoušel dostihnout zdánlivě ztracený balón, jako první byl u něj Bekaj. Hostující brankář okamžitě rozehrál.
72'
Dallku se podíval dopředu, nicméně si vybral pouze vedle stojícího Mankendu. Hostující záložník vybojoval aut.
71'
Máme před sebou závěrečnou dvacetiminutovku. Opět sledujeme výraznou převahu domácích, kteří se ale nemohou dostat do zakončení.
70'
Posléze z toho byl ještě zisk rohového kopu z pravé strany. Walker to opět zkoušel cvičeným signálem, k ohrožení branky ale nedošlo.
69'
Střídání v týmu Europa FC: ze hřiště odchází Rubo Blanco, přichází Joselinho.
68'
Domácí García se pokoušel přehodit si míč do palebné pozice, na poslední chvíli mu v tom zabránil soupeř. Bude z toho aut pro Europu.
67'
Žlutou kartu dostává Ivan Moya (Europa FC).
Žlutou kartu dostává Ahmed Januzi (FC Priština).
65'
Střídání v týmu FC Priština: ze hřiště odchází Khalid Abdul Basit, přichází Alen Jasharoski.
64'
Další zdravotní problémy se naskytly u hostujícího hráče. Byl to jeden ze stoperů, nyní se zdá být všechno v pořádku.
63'
Konečně něco povedenějšího. Serrano si seběhl k pokutovému území, načež zkoušel vypálit. Střela mu ale vůbec nesedla.
62'
Osmani si dával s autovým vhazováním hodně načas, nakonec ho poslal hodně daleko. Januzi si v souboji pomáhal rukama.
61'
Máme za sebou hodinu hry. Zatím jsme viděli dvě branky, ve druhém poločase navíc kvalita zápasu výrazně stoupla.
60'
Obrannou povinnost hravě zvládl Dallku, který padající balón poslal daleko od pokutového území. Následně se domácí dožadovali faulu.
59'
Poslední minuty se odehrávají ve středu hrací plochy. Druhý poločas je o poznání vyrovnanější, Priština pořádně zabrala.
58'
Roldan to nejprve zkoušel individuálně, posléze si to ale rozmyslel a místo toho odcentroval. Míč ale pouze proskákal šestnáctkou.
57'
García se ujal autového vhazování od levé autové čáry. Nakonec si vybral obránce Belforttiho, který uklidňuje hru.
56'
Na opačné straně to patičkou zkoušel Blanco, který byl nakonec faulován. Europa okamžitě rozehrála po zemi.
55'
Nakonec si ale útočným faulem pomohl křídelník Mankenda, jenž lehce trefil ramenem protihráče. Rozehrávky se ujme sám Munoz.
54'
Europa je najednou hodně pomalá. Soupeř se dostává ke snadným přihrávkám, Munoz musí být pozorný.
53'
Uprostřed hrací plochy se srazila dvojice protihráčů, nakonec na zemi skončil hostující Basit. Je pískáno ve prospěch Prištiny.
52'
Celek z Kosova je najednou aktivnější, nyní ale nevyšla kolmice směřující na Mankendu.
51'
Vyrovnávací branka na sebe nenechala dlouho čekat, hosté těžili z velmi dobrého vstupu do druhého dějství.
50'
FC Prishtina právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Hosté zahrávali standardní situaci, ke které se postavil MERITON KORENICA, jehož parádní obstřel zdi skončil až v síti.
50'
Velká šance hostů! Do zakončení se natlačil Basit, který ale neprotlačil balón za Munoza. Je tu ještě standardka pro hosty.
50'
Na druhé straně se do pokutového území dostával Basit, jenž nakonec nepropasíroval hrací předmět na své spoluhráče.
49'
Kupředu se řítil Blanco, který byl nakonec dle výroku sudího zastaven čistým zákrokem. Priština si ale míče moc neužila.
48'
Přenesení hry směřovalo na pravou stranu na Ayewa, který nakonec prudkou přihrávku nezachytil.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nakonec nabídl jedinou branku. Europa celou dobu měla výraznou územní převahu, kýžená branka přišla v samotném závěrů, kdy pokutový kop proměnil Carreno. Priština toho směrem dopředu moc nepředvedla, Munoz nebyl donucen k žádnému vážnějšímu zákroku.
45'
45'
College Europa právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají do vedení! K rozehrávce pokutového kopu se postavil ENRIQUE CARRENO, který bezpečně zamířil k pravé tyči.
44'
Je tu pokutový kop pro domácí!
44'
Gibraltarský celek je i nadále s míčem na útočné polovině. Nyní domácí zahrávali další volný kop, který skončil kousek vedle brány.
43'
García se vydal podél autové čáry, načež cpal do pokutového území vzdušnou nabídku. Nikdo z domácích se ale neprosadil.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Nyní na poslední chvíli zasáhl Dallku, který do zakončení nepustil domácího Roldana.
37'
Kousek za pokutovým územím napřáhl Yahaya, avšak svůj pokus poslal vysoko nad branku. Bekaj bude vykopávat.
36'
Ayew si dlouho rozmýšlel, komu vlastně přihraje. Nakonec si vybral vedle stojícího Serrana, který nakopl míč na druhou stranu.
35'
Obrannou povinnosti si nyní splnil Serrano, který za sebe nepustil Januziho. Poslední minuty nemají s fotbalem nic moc společného.
34'
To nebylo vůbec špatné. Centr směřoval na malé vápno, kde se dostával do vzduchu Roldan. Jeho hlavička nakonec skončila nad.
33'
Yahaya to zkoušel individuálním způsobem, brzy ale narazil na důrazného Osmaniho. Další standardní situace pro Europu.
32'
Domácí celek se dožadoval odpískání ruky, avšak hlavní sudí byl opačného názoru. Pokračuje se ve hře.
31'
K míči se nakonec postavil Jamal, který to zkusil cvičeným signálem. Rána směřovala přímo na Munoze, jenž bezpečně zasáhl.
30'
Nyní je pískáno ve prospěch Prištiny. Velmi dobře to dělal Ahmeti, který kousek před pokutovým územím vybojoval standardku.
29'
Stále je to vesměs stejné. Europa má větší územní převahu, avšak na velice dobrou obranu to stále nestačí.
24'
Nyní byl na scénu přivolán lékařský personál, který si vzal do své péče Osmaniho. Hostující zadák by ale měl pokračovat ve hře.
23'
Stále sledujeme pouze jednu stranu hrací plochy. Europa se čím dál častěji tlačí do šestnáctky, zatím z toho šance nebyla.
22'
Průniková přihrávka měla směřovat na nenápadného Carrena, který se ale k míči vůbec nedostal.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku. Zatím jsme se žádné velké šance nedočkali, větší převahu má ale domácí celek.
20'
Odpovědnost na sebe opět vzal Walker, jenž to zkoušel cvičeným signálem na Ayewa. Přihrávka se mu ale hrubě nepovedla.
19'
Tady to zavánělo žlutou. Nedovoleným zákrokem si pomohl Korenica, který skolil k zemi Ayewa.
18'
Autového vhazování se ujal Ayew, který si sice vybral Walkera, ten ale proti napadající přesile míč neudržel.
17'
Po delší době se dostal k míči domácí brankář Munoz, který místo odkopu zvolil konstruktivní rozehrávku do strany.
16'
Celek z Kosova se k útočení zatím moc nemá. Zatím sledujeme z jeho strany velice poklidné utkání.
15'
Velmi dobře to nyní provedl Serrano, který přelstil hned dva protihráče, posléze ale nevyvezl balón.
14'
Januzi sice v hlavičkovém souboji předskočil protihráče, míč ale prodloužil do území, kde se nenacházel nikdo v modrém.
13'
Až nyní se Priština usadila s míčem na útočné polovině, domácí ale rozjeli protiútok, který rychle skončil.
12'
Mankenda přeci jenom zastihl balón na hrací ploše, posléze k němu přiběhla smečka protihráčů, která ho obrala o míč.
11'
Nyní sledujeme o poznání klidnější pasáž. Europa si s míčem pohrává na vlastní polovině, hosté vzorně napadají rozehrávku.
10'
Serrano udělal ostrý manévr kolem napadajícího Abdula, posléze se ale s míčem vrátil zpět na obrannou polovinu.
9'
Europa je od úvodu výrazně aktivnější. Priština se nyní osvobodila pouze odkopem, který směřoval za postranní čáru.
8'
Gibraltarský celek opět rozehrál volný kop, tentokráte z vlastní poloviny. Serrano ho poslal pouze na kopačku Mustafy.
7'
Už se zdálo, že se domácí Blanco dostane do zakončení, na poslední chvíli k němu přiběhl Haliti, který ho vyrušil ze zakončení.
6'
Po pravém křídle se pokoušel dostat k míči Ayew, kterého za svá záda nepustil Jamal. Priština je od úvodu pod tlakem.
5'
Europa FC si vybojovala standardku z velké vzdálenosti. K míči se postavil Walker, který rozehrál nakrátko.
4'
Úvodní zakončení dnešního zápasu obstaral Abdul, který ale zpoza pokutového území nemířil přesně.
3'
Úvodní nákop směřoval až k opačnému pokutovému území, kde ale bez problémů zasáhl Dallku.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Europa FC: Munoz (C) – Ayew, Serrano, Belfortti, García – Roldan, Moya, Yahaya – Walker, Blanco, Carreno
Náhradníci: Camara – González, Jolley, Merino, Pina, Yome

FC Priština: Bekaj – Osmani, Dallku (C), Haliti, Jamal – Mankenda, Mustafa, Ahmeti, Korenica – Abdul, Januzi
Náhradníci: Muqiqi – Boshnjaku, Curri, Hoxha, Jasharoski, Maxhuni, Pefqeli

Rozhodčí: Capela – Moniz, Ribeiro (všichni Portugalsko).
FC Priština

Na opačné straně se nachází celek z Kosova, kterým je FC Priština. Hostující tým dnešního střetnutí nakonec skončil na druhé pozici domácí soutěže, na mistrovskou Dritu ztrácel pouze tři body. Priština celkem prohrála pouze v pěti případech, na domácím stadionu dokonce pouze dvakrát. Jedná se teprve o druhou účast v evropských pohárech. Poprvé tomu bylo v loňském ročníku, kdy se Priština kvalifikovala do prvního předkola Evropské ligy. Tento celek nakonec podlehl švédskému Norrköpingu, kterému nedokázal vstřelit ani branku. Nyní nastává podobná situace, Priština ale bude muset projít přes Europu.
Europa FC

Gibraltarský celek se ve své domácí soutěži umístil na druhé pozici, která mu zaručila právě dnešní kvalifikaci o předkolo Evropské ligy. Europa ztrácela na vedoucí Lincoln propastných pět bodů, nepomohla tomu ani zlepšená forma ke konci sezóny. Tento celek se v loňské sezóně dokonce dostal do prvního předkola Ligy mistrů, ve kterém ale nestačil na welšský The New Saints. Europa dokázala svojí domácí soutěž vyhrát pouze sedmkrát v historii, naposledy tomu bylo právě v sezóně 2016-2017. Europa se tedy po více než padesáti letech dočkala mistrovského titulu, letošní ročník ale zakončila na druhé pozici.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga nám nabízí kvalifikaci o předkola Evropské ligy, my budeme společně sledovat souboj mezi Europa FC a FC Priština.