Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  FC Kodaň : Atalanta - 30. srpna 2018   18:30

FC Kodaň
FC Kodaň
121' Vavro
0:0
(0:0)

4:3 (PEN)

Atalanta
Atalanta
FC Kodaň
Joronen – Boilesen (109. Kvist), Bjelland, Vavro, Ankersen – Thomsen (79. Greguš), Zeca (C), R. Falk (65. Sotiriou), Skov – Fischer (109. Bengtsson), N'Doye
Andersen – Bengtsson, Kvist, Kenan, Greguš, Lüftner, Sotiriou
Sidiropoulos – Kostaras, Dimitriadis (všichni GRE)
Telia Parken, Kodaň
Atalanta
Gollini – Masiello, Palomino, Tolói – Gosens (95. Adnan), Freuler (91. Pessina), de Roon, Castagne – Gómez (C), Zapata (54.Cornelius), Pašalić (64. Barrow)
Berisha – Cornelius, Djimsiti, Pessina, Hateboer, Adnan, Barrow

Za 210 minut dvojzápasu Kodaně s Atalantou jsme gól neviděli. Pro fanoušky to musel být velmi nudný zážitek. Díky penaltovému rozstřelu postupuje do hlavní fáze Evropské ligy tým z Kodaně. Tímto se s vámi loučím. Dobrou noc.
121'
121'
Denis Vavro proměnil rozhodující penaltu a posílá svůj tým do Evropské ligy
121'
Andreas Cornelius jako druhý na straně Atalanty neproměňuje penaltu. Blíže postupu je Kodaň.
121'
Dame N'Doye nedává gól. Stav je teď vyrovnaný.
121'
Andrea Masiello také střílí gól z penalty
121'
Robert Skov se trefuje do levého spodního rohu branky a Kodaň jde do vedení.
121'
Alejandro Gomez je první, kdo neproměňuje svojí penaltu.
121'
Slovák Ján Greguš se také nemýlil.
121'
Ali Adnan si počkal na pohyb brankáře a posílá míč na opačnou stranu.
121'
Pieros Sotiriou střílí také do levé šibenice.
121'
Marten De Roon nedává brankářovi žádnou šanci a vymetá šibenici.
121'
Střílení penalt začíná.
Ani v prodloužení jsme gól neviděli, následovat budou penalty. To jsou nervy!
120+1'
Druhé prodloužení skončilo.
120'
Rozhodčí nastaví 1 minutu. Pravděpodobně uvidíme penalty.
120'
Robert Skov mohl být hrdinou utkání. Jeho dalekonosná střela jen těsně minula levou tyč brány Golliniho.
119'
Střelu, kterou vyslal na bránu Jose Zeca obrana zablokovala.
117'
Denis Vavro se pokusil ohrozit branku Atalanty, ale jeho střela z 30 metrů končí deset metru vedle brány.
115'
Žlutou kartu dostává Vavro (FC Kodaň).
114'
Kodaň rozehrávala přímý kop z poloviny hřiště po faulu Mattea Pessiny, obrana Atalanty byla pozorná a zabránila hrozícímu nebezpečí. Odražený balón vystřelil Jose Zeca, ale jeho střela byla zablokovaná.
112'
Nadějný centr od kodaňského záložníka z levé strany hřiště byl nepřesný a nenašel žádného spoluhráče.
111'
Žlutou kartu dostává Pessina (Atalanta Bergamasca Calcio).
111'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Boilesen, přichází Kvist.
110'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Fischer, přichází Bengtsson.
108'
Začátek druhé části prodloužení je opatrný z obou stran a nikdo se nedostává do větší brankové příležitosti.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105'
První prodloužení skončilo.
103'
Vypadá to, že se hráči bojí něco vymyslet a raději kombinují mimo dosah branek.
101'
Jesse Joronen se prodral k odraženému míči ve vápně a jen těsně míjí pravou tyč.
100'
Po faulu Adnana na N'Doye následuje přímý kop.
98'
Kodaň přišla o balón kvůli faulu na útočné polovině.
96'
Střela Castagneho neletěla mezi tři tyče díky bloku jednoho z obránců Kodaně.
95'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Gosens, přichází Adnan.
93'
Musa Barrow vystřelil z hranice vápna, příliš nechybělo k tomu, aby se mohl radovat, chyběly jen decimetry.
92'
Kodaň drží Atalantu na její polovině. Ta se ubránila a jeden z hráčů odkopává míč až za půlící čáru.
91'
Začal první poločas prodloužení.
V dnešním zápase uvidíme prodloužení, protože první zápas skončil také 0:0. Tento zápas nepředstavuje pro fanoušky velkou zábavu. Snad se dočkáme nějaké branky v prodloužení.
90+4'
Druhý poločas skončil.
90+3'
Domácí se ještě snažili ohrozit branku Golliniho. Marně.
90+2'
Robert Skov trefuje jen zeď.
90+1'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Freuler, přichází Pessina.
90'
Rozhodčí nastavil 4 minuty.
90'
Skov byl faulován před pokutovým územím hostů. Jedna z posledních šancí ke vstřelení gólu v základní hrací době.
88'
Rychlý break Atalanty byl zastaven ještě před pokutovým územím. Kodaň má míč v držení. Prodloužení je opravdu blízko.
85'
Rohový kop Victora Fishera odvrátila hostující obrana.
84'
Žlutou kartu dostává Palomino (Atalanta Bergamasca Calcio). Jose Palomino předvedl opravdu tvrdý zákrok a zaslouženě vidí žlutou kartu.
83'
Žlutou kartu dostává Ankersen (FC Kodaň). Peter Ankersen se spadl v pokutovém území Atalanty a dožadoval se penalty. Dočkal se pouze žluté karty za simulování.
80'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Nikdo však nechce nic zkazit v závěru utkání, možná se dočkáme prodloužení.
79'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Thomsen, přichází Greguš.
76'
Cornelius si dobře naskočil na centr, jeho hlavička ale míří jen těsně vedle pravé tyče Joronena. Odkop od branky bude mít Kodaň.
73'
Obránce Ankersen se vydal do útoku, obehrál jednoho protihráče, další ho ale zfauloval. Následuje přímý kop z velké dálky.
70'
Žlutou kartu dostává Thomsen (FC Kodaň).
70'
Nyní jsou častěji na míči hráči Atalanty, jeden z hráčů se dostal až ke střele z hranice vápna. Ale jeho pokus byl zablokovaný.
68'
Belgičan Castagne se prokličkoval přes 3 protihráče až do malého vápna Kodaně, tam ho obral o balón obránce a zažehnal nebezpečnou situaci.
66'
Jeden z hráčů Kodaně šel do ostrého souboje z obráncem a došlo ke střetu hlavami. Leží na trávníku a vyžádal si ošetření.
65'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Falk, přichází Sotiriou.
62'
Skov vystřelil z hranice vápna, jeho střela neohrozila branku, kterou hájí Joronen, neboť byla sražena jedním z obránců Atalanty Bergamo.
61'
Přímý volný kop rozehrál Marten de Roon, přestřeluje zeď a jeho střela končí na pravé tyči! Joronen se jen ohlédl po své pravici. Tak teď si museli domácí hodně oddechnout.
60'
Faul na hranici šestnáctky zavinil jeden z hráčů Kodaně. Bude následovat přímý kop z ideální pozice pro praváka.
57'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Pasalič, přichází Barrow.
57'
Alejandro Gomes vyslal utajenou střelu zpoza vápna. Míč letěl k levé tyči, ale Gollini předvedl bravurní zákrok a vyrazil míč.
55'
Nyní je aktivnější Kodaň, kombinuje před šestnáctkou a hledá skuliny v hostující obraně. Atalanta brání v bloku a nepouští Kodaň do výraznějších šancí.
54'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Zapata, přichází Cornelius.
51'
Skov centroval z levé strany do pokutového území Atalanty, jeho přetažený centr nenašel nikoho ze spoluhráčů a domácí tak přišli o balón.
50'
Bjelland ostře fauloval jednoho z hráčů Kodaně. Může být rád, že rozhodčí nevytasil žlutý kartónek.
49'
Dame N'Doye špatně zpracoval míč a odevzdal ho protihráčům Ti budou vhazovat u půlící čáry.
47'
Hra se nyní odehrává mezi vápny, na hřišti se nic zajímavého neodehrává.
46'
Druhou půli rozehráli hráči Atalanty Bergamo a ihned se hnali do zakončení. Jejich snažení přerušil až hvizd rozhodčího. Je pískán offside.
46'
Za okamžik začne druhý poločas. Náhradníci už sedí na střídačce a hráči už jsou připraveni na hrací ploše.
Druhý poločas začne přibližně v 19:30
V prvním poločase jsme gól neviděli, i když jsme byli svědkem velkých šancí na obou stranách. Jejich neproměnění by mohlo oba týmy po konci utkání hodně mrzet.
45'
45'
Rozhodčí nenastavil ani minutu nad rámec hrací doby.
44'
Centre Gosense obrana odvrátila, následný rychlý break byl zmařen vracejícím se záložníkem.
40'
Rohový kop Kodaně hostující obrana odvrátila.
37'
Castagne se dostal do dobré příležitosti k centru. Ten se mu nepovedl a končí až za brankou Joronena.
36'
Kodaň se vymanila z tlaku hostů a kombinuje na útočné polovině.
34'
Mario Pasalič postupoval sám na brankáře z levé strany, ten ho však dokázal vystát a přízemní střelu nohama vyráží. Opravdu velká šance!
32'
Robert Skov vyslal dobrou střelu z volného přímého kopu. Gollini byl pozorný a vyráží míč do autu.
30'
Gosens poslal do vápna nadýchaný centr. Míč našel hlavu Zapaty, ale ten z těžké pozice netrefuje branku.
28'
Roh Gomeze nenašel žádného ze spoluhráčů. Atalanta je však stále na míči.
26'
Alejandro Gomez se dostal do slibné pozice, ale z velkého vápna míří vedle brány Joronena.
24'
Jeden z hráčů Kodaně vystřelil z hranice vápna, jeho střela letí metr nad bránu. Výkop od brány pro hosty.
22'
Palomino krásně přihrál do běhu Pasaličovi, ten střílí vysoko nad.
20'
Atalanta se mohla pomalu radovat! Bohužel pro ní Mario Pasalič zahodil velkou šanci, když se dostal k odraženému míči a stál tváří v tvář gólmanovi Joronenovi. Ten však předvedl bravurní zákrok a vyrazil prudkou střelu.
18'
Alejandro Gomez centroval po zemi do vápna Kodaně, míč nenašel nenašel žádného adresáta.
17'
Viktor Fisher se ocitl ve slibné pozici, rozhodčí však píská offside.
16'
Obrana hostů se ubránila a míč končí v rukavicích gólmana.
15'
Palomino fauloval na hranici vlastní šestnáctky a Kodaň bude zahrávat přímý kop z výhodné pozice.
14'
Hra se odehrává na polovině hrací plochy. Míč drží na svých kopačkách domácí.
12'
Kodaň je aktivnější a drží Atalantu na její polovině.
9'
Viktor Fisher vystřelil těsně před hranicí pokutového území. Jeho střela mířila do levého spodního roku brány. Brankář Gollini byl však pozorný a s přehledem chytá prudkou pozemní střelu.
8'
Kodaň se tlačí do pokutového území, obrana Atalanty Bergamo je však pozorná a odkopává míč daleko z pokutového území.
6'
Útočník Gomez se pokusil vystřelit z hranice velkého vápna. Jeho střela je velmi nepřesná a končí daleko od branky.
5'
Zapata se dostal do velmi velké šance po rohovém kopu. Jeho hlavička ale míří jen těsně nad. Kodaň rozehrává od branky.
4'
Viktor Fisher nedokázal se dostal do dobré pozice, nestihl však zakončit.
2'
Gosens se snažil zachytit míč na hrací ploše po nebezpečném centru, na který nedosáhl. Míč končí v zámezí.
1'
Kodaň se hned po zahájení utkání tlačí do útoku a drží míč na polovině Atalanty.
1'
Výkop se ujmou domácí.
Hráči již nastoupili na hrací plochu za výborné atmosféry z hlediště. Za malou chvilku utkání začne.

FC Kodaň: Joronen – Boilesen, Bjelland, Vavro, Ankersen – Thomsen, Zeca (C), R. Falk, Skov – Fischer, N'Doye
Náhradníci: Andersen – Bengtsson, Kvist, Kenan, Greguš, Lüftner, Soteriou

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Masiello, Palomino, Tolói – Gosens, Freuler, de Roon, Castagne – Gómez (C), Zapata, Pašalić
Náhradníci: Berisha – Cornelius, Djimsiti, Pessina, Hateboer, Adnan, Barrow

Rozhodčí: Sidiropoulos – Kostaras, Dimitriadis (všichni GRE).
Atalanta má za sebou úvodní dvě kola italské ligy, po kterých zapsala čtyři body a je tak na čtvrtém místě v tabulce. V prvním duelu porazila doma nováčka Frosinone poměrem 4:0. Ve druhém střetnutí poté neudržela vedení 3:1 na půdě AS Řím a pouze remizovala 3:3. V letošní sezoně v evropských pohárech vyřadila již Haifu a Sarajevo, přičemž nad soupeřem z Bosny a Hercegoviny dokonce zvítězila 8:0.
Tento zápas má v sobě také českou stopu. Michael Lüftner v domácím dresu je bývalým hráčem Teplic či pražské Slavie. V poslední sezoně nastoupil za Kodaň do 34 duelů a jednou se dokázal prosadit. Za dánský celek poté nastupuje také Slovák Greguš, kterého česká média spojovala nedávno s údajným přestupem do Sparty.
Kodaň je celek, který si můžou čeští fanoušci pamatovat z dvojzápasu s plzeňskou Viktorií na podzim 2011. Západočeši tehdy v Dánsku vyhráli 3:1 a doma poté 2:1. Tím pádem si zajistil základní skupinu Ligy mistrů. Vzápětí se tak utkali s trojicí Barcelona – AC Milán – BATE Borisov.
Delegace
Utkání bude probíhat pod dohledem řeckých rozhodčích.

Hlavní rozhodčí = Tasos Sidiropoulos
První asistent = Polychronis Kostaras
Druhý asistent = Lazaros Dimitriadis
Čtvrtý sudí = Anastasios Papapetrou
Hezký den, vítejte u textové reportáže, ve které se zaměříme na odvetu čtvrtého předkola Evropské ligy mezi Kodaní a Atalantou. Úvodní duel skončil bezbrankovou remízou. Začínáme v 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.