Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  FC Prishtina : Europa - 5. července 2018   19:00

FC Prishtina
9' Dallku  • 13' Mankenda  • 35' Dallku  • 59' Januzi  • 86' Pefqeli
5:0
(3:0)
Europa
Europa
Bekaj – Osmani, Dallku (C), Haliti, Arago – Mankenda, Ahmeti, Mustafa, Korenica (75. Pefqeli) – Khalid (69. Boshnjaku), Januzi (66. Jasharoski)
Muqiqi – Çurri, Boshnjaku, Hoxha, Jasharoski, Maxhuni, Pefqeli
Ioannis Papadopoulos – Ilias Alexeas, Konstantinos Nikolaidis (všichni Řecko)
Olympic Stadium Adem Jashari, Mitrovica
Europa
Muñoz (C) – Toscano, Sánchez (46. Blanco), Belfortti, García – Ayew, Yahaya, Moya, Roldán (58. González) – Carreño (71. Yome), Walker
Bellido – Jolley, Pina, Blanco, Yome, González

Ode mě je to vše. Díky za pozornost a někdy příště na počtenou.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 3:4. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 9:11.
Je dobojováno, Priština dnes před vlastními fanoušky smetla Europu poměrem 5:0, a může se tak těšit z postupu do další fáze kvalifikace o účast v Evropské lize! Domácí měli utkání plně pod kontrolou už od samotného začátku, v prvním poločase dva pokutové kopy proměnil Armend Dallku, jednu trefu pak přidal ještě Gauthier Mankenda. Rozhodnuto tak bylo už po pětačtyřiceti minutách, značně rozhození hosté ale v druhé půli inkasovali ještě dvakrát, když se nejprve trefil Ahmed Januzi a na konečných 5:0 zvýšil Mergim Pefqeli.
90+3'
90+1'
Moya se dalekonosnou ranou pokusil zaskočit brankáře Bekaje, ten byl ale připraven a předvedl spolehlivý zákrok. Ze strany hostujícího záložníka se spíše jednalo o zoufalý pokus ...
90'
Nad rámec základní hrací doby se nakonec budou nastavovat tři minuty.
89'
Hosté se ještě snažili o vstřelení čestné branky, konkrétně to byl Liam Walker, asi nejaktivnější hráč Europy v dnešním duelu, balon ale netrefil čistě.
88'
Asi nebudu daleko od pravdy, když budu tvrdit, že hosté, kterým dnešní duel absolutně nevyšel, už se vidí na zpáteční cestě. Sudí Papadopoulos nemá důvod k jakémukoliv nastavení, o vítězi je rozhodnuto.
86'
FC Prishtina právě vstřelila branku!
Tohle už je debakl, domácí totiž přidávají pátý hřebíček do soupeřovy rakve. Mankenda se k centru z pravé strany dostal poněkolikáté v krátkém časovém sledu, tentokráte už ale byl úspěšný, když přesně našel střídajícího MERGIMA PEFQELIHO a ten s přehlede překonal marně se natahujícího Muñoze.
84'
Teď se před nimi v defenzivě soupeře otevřelo další okénko, do kterého vlétl Ergyn Ahmeti, pátou branku svého týmu ale nepřidal.
83'
Dá se říci, že se utkání v podstatě už pouze dohrává. Domácí, kteří mají k dispozici opravdu komfortní náskok, už se nikam hnát nepotřebují a nyní v klidu kombinují na vlastní polovině.
82'
Mankenda si na pravé straně vyměnil míč s Osmanim a posléze poslal do šestnáctky další načechraný balon, Jasharoski se ale k hlavičce neprodral.
80'
Liam Walker tentokráte místo snahy o individuální průnik nahrál lépe postavenému Yomemu, jeho rána z voleje ale k brankáři Bekajovi nedoputovala.
79'
Na druhé straně si Mankenda nachystal balon na pravačku a poté odcentroval k zadní tyči, kde už se k hlavičce chystal Boshnjaku, těsně před ním ale zasáhl Belfortti.
78'
Míč se s pořádným přispěním štěstěny dostal až k Walkerovi, jenž se v pokutovém území pokusil nasadit jesličky Halitimu, ten se ale nenechal ošálit.
77'
Další neuvěřitelná hrubice hostujících hráčů málem znamenala pátý gól v jejich síti. Do úniku se totiž dostal střídající Jasharoski, tváří v tvář Muñozovi ale branku přestřelil.
76'
Střídající Jasharoski se s míčem vrhl mezi dvojici protihráčů, brzy ale pochopil, že si ukousl až příliš velké sousto, načež chtěl otočit hru směre vzad, v ten moment jej ale odzbrojil Toscano.
75'
Střídání v týmu FC Priština: ze hřiště odchází Korenica, přichází Pefqeli.
73'
Tentokráte už jsou na hřiště přivolání zdravotníci, po souboji s Walkerem se totiž nezvedá Dallku. Kapitána Prištiny čeká krátké ošetření za postranní lajnou, v dokončení zápasu by mu ale snad nic bránit nemělo.
72'
Na trávníku nyní zůstali ležet Korenica s Yahayou, sudí nakonec nařídil, že přímý kop budou zahrávat hosté. Oba hráči by měli být v pořádku, což je v tuto chvíli nejpodstatnější.
71'
Střídání v týmu Europa FC: ze hřiště odchází Carreño, přichází Yome.
70'
Europa měla k dispozici další kop od rohového praporku, obrana Prištiny ale zatím funguje bezchybně, což ostatně potvrdila také při bránění této situace.
69'
Střídání v týmu FC Priština: ze hřiště odchází Khalid, přichází Boshnjaku.
68'
Ibrahim Ayew, bratr Andrého a Jordana, kteří hrají na Britských ostrovech, se pokoušel odcentrovat z pravé strany, Arago ale přispěchal s včasným blokem.
66'
Střídání v týmu FC Priština: ze hřiště odchází Januzi, přichází Jasharoski.
65'
Další velká příležitost Prištiny. Po centru z pravé strany a zmatcích v pokutové území hostí se míč dostal na kopačky Korenici, ten ale z ideální pozici branku soupeře přestřelil.
64'
Blanco okolo Osmaniho posunul balon do běhu pro Walkera, na něj si ale o pár metru dále počíhal Dallku, jenž předvedl povedený obranný zákrok.
62'
Hostující fotbalisté jsou zralí na ručník, dnešní střetnutí jim opravdu nevyšlo. Předchozí situace u čtvrté branky tak nějak podtrhla jejich zmar a trápení, ze kterého už zřejmě žádná cesta nevede.
61'
Žlutou kartu dostává Khalid (FC Priština).
59'
Je rozhodnuto, domácí třicet minut před koncem základní hrací doby přidávají čtvrtou branku a o jejich postupu už nemůže být sebemenších pochyb. Za hodně rozhozenou obranu soupeře si tentokráte naběhl AHMED JANUZI, jenž svůj samostatný únik zakončil povedeným obloučkem přes vybíhajícího Muñoze.
58'
Střídání v týmu Europa FC: ze hřiště odchází Roldán, přichází González.
57'
Málem to bylo o čtyři branky. Na Mankendův pas za obranu si naběhl Khalid, jenž využil nepochopitelného výběhu hostujícího gólmana a hodlal nalézt před brankou osamoceného Januziho, kvůli bránícímu Garcíiovi ale neuspěl.
56'
Januzi si seběhl pro přihrávku až ke středovému kruhu, po jejím obdržení se ale daleko nedostal, nedovoleným zákrokem jej totiž zastavil Moya.
55'
Zajímavá akce Europy. Yahaya ve středu hřiště nahrál Roldánovi, jenž balon přenechal lépe postavenému Blancovi, střídající hráč hostí ovšem zamířil nad Bakajovu branku.
54'
Domácí posléze váhali s rozehrávkou, načež Haliti ukázkově namazal Liamu Walkerovi, jeho dalekonosný pokus se ale mezi tři tyče nevešel.
53'
Po Belforttiho nešetrném faulu na Khalida měli standardní situaci k dispozici i domácí fotbalisté, těm ale zajímavě myšlený signál nevyšel podle představ.
52'
Žlutou kartu dostává Belfortti (Europa FC).
51'
Jenže hráči Europy se standardní situací nenaložili vůbec dobře, Walkerův centr totiž dolétl jen ke kraji šestnáctky, kde jej domácí s klidem odvrátili do bezpečí.
50'
Hosté se usadili na obranné polovině svého soupeře a nakonec vybojovali přímý kop, který hlavní sudí nařídil po Osmaniho faulu na Roldána.
48'
Druhý poločas právě odstartoval. Pokud nedojde k malému fotbalovému zázraku, tak si Priština už postup nenechá vzít. Povede se hostům zaznamenat alespoň čestný zásah?
46'
Střídání v týmu Europa FC: ze hřiště odchází Sánchez, přichází Blanco.
46'
První poločas je za námi a po jeho skončení doznala tajenka ohledně postupujícího jasných obrysů. Domácí fotbalisté totiž na svého soupeře vlétli, od začátku ho přehrávali a zatím mu nasázeli tři branky. K hodně nadějnému vedení jim pomohla i nedisciplinovanost Europy, Priština totiž zahrávala hned dvě penalty, které proměnil kapitán Dallku, kromě něj se trefil ještě Mankenda.
45+2'
45+1'
Mohlo být definitivně rozhodnuto, Meriton Korenica ale v zajímavé možnosti zamířil kousek vedle tyče Muñozovy pokladnice.
45'
Nastavovat se budou dvě minuty.
43'
Domácí ještě kvůli dvěma taktickým faulům dali svému soupeři příležitost k prosazení se, vše ale nasvědčuje tomu, že do šaten půjdou s tříbrankovým náskokem.
41'
Po Mustafově faulu na Guillerma Roldána měli hráči The Green Machine k dispozici standardní situaci, Liam Walker z ní ale nic světoborného nevytěžil.
39'
Do konce prvního poločasu zbývá něco málo přes pět minut. Dokáží hosté před odchodem do šaten vykřesat alespoň malou jiskřičku naděje a sníží vedení svého soupeře?
36'
Hosté působí hodně odevzdaným a frustrovaným dojmem. Sánchez nyní tvrdě zajel do po levé straně postupujícího Korenici a obdržel žlutou kartu.
35'
Nechci předbíhat, ale vzhledem k dosavadnímu průběhu utkání a aktuálnímu stavu si troufám tvrdit, že o postupujícím je s největší pravděpodobností rozhodnuto. ARMEND DALLKU totiž nezklamal ani při druhé penaltě a navýšil vedení svého týmu už na 3:0.
34'
Žlutou kartu dostává Muñoz (Europa FC).
34'
Neuvěřitelné, po faulu brankáře Muñoze budou hosté kopat už druhou penaltu v tomto utkání!
33'
V posledních minutách se u míče častěji drží parta okolo kapitána Dallkua, nikam se ale bezhlavě nežene, což je vzhledem k dvoubrankovému náskoku pochopitelné.
30'
Ahmed Januzi byl už podruhé v krátkém časovém sledu zastaven zákrokem za hranicí fotbalových pravidel a regulí, Priština bude zahrávat volný přímý kop.
28'
Januzi si zkoušel pokrýt míč tělem, proti napadajícímu Moyovi se mu to však nepodařilo. Rychlý brejk Europy se ale nekoná, sudí viděl faul.
26'
Hra se v posledních okamžicích trochu uklidnila. Menší převahu ale mají zatím ztrácející hosté, kteří musí přehodnotit taktiku, s níž na stadion soupeře přijeli, a začít věnovat veškeré úsilí do ofenzivy.
23'
Domácí navíc zaspali při návratu do defenzivy, a pustili tak do další šance Toniho Garcíu, také on měl ale mířidla poněkud vychýlená.
22'
Josova družina vybojovala svůj první rohový kop v tomto utkání, Korenicův centrovaný balon ale hosté s klidem odvrátili mimo pokutové území.
21'
Javi Muñoz poněkud váhal s rozehrávkou a málem se mu to nevyplatilo. Další pohromu pro Europu ale odvrátil arbitr Papadopoulos, který počínání dotírajícího Januziho posoudil jako nedovolené.
19'
Domácí druhá branka možná trochu ukolébala, Gallardova družina se totiž propracovala k dalšímu střeleckému pokusu, Mustafa Yahaya ale nemířil přesně.
17'
Po Garcíově rozehrávce rohového kopu vznikla v šestnáctce Prištiny pořádná skrumáž, v níž se nejlépe zorientoval zakončující Carreño, Bekaj ale stačil zasáhnout. Nicméně se jednalo o zbytečné vzrušení, hostující útočník míč přijímal v ofsajdu.
16'
Hosté se snažili co možná nejrychleji vrátit zpět do hry, rána, kterou vyslal útočník Carreño, byla ovšem tečována mimo tři tyče. Uvidíme tedy roh Europy.
13'
Lepší vstup do odvetného utkání si domácí asi nemohli přát, ve třinácté minutě totiž vedou už o dvě branky, přesným střelcem se tentokráte stal GAUTHIER MANKENDA, s jehož výstavní dělovkou nemohl Muñoz nic dělat. Jedno je jasné už nyní, na Olympic Stadium Adem Jashari se dnes prodlužovat nebude.
12'
Nedovolený zákrok byl k vidění i na druhé straně, když to napadající Ahmeti v souboji s o rozehrávku se pokoušejícím Belforttim přehnal s důrazem.
10'
Hráči kosovského celku, posilnění vedoucí trefou, se znovu hnali vpřed, unikajícího Khalida ale zastavil Sánchez, ovšem učinil tak pouze za cenu faulu.
9'
A domácí touto obrovskou šancí na získání vedení nepohrdají! K exekuci pokutového kopu se jako správný kapitán postavil ARMEND DALLKU, jenž s přehledem prostřelil brankáře Muñoze – 1:0.
8'
Tak pozor, domácím se právě naskýtá velká příležitost k brzkému otevření brankového účtu, mají totiž k dispozici pokutový kop.
6'
Po Walkerově faulu na Mustafa zahrávali domácí fotbalisté standardní situaci. Její exekuce se ujal útočník Khalid, Javi Muñoz ale spolehlivě zasáhl.
4'
Jako první se kupředu vydali hosté, kteří ze své úvodní ofenzivní akce vybojovali možnost rohového kopu, Liam Walker ale nikoho ze svých kolegů neoslovil.
2'
Zápas mezi Prištinou a Europou právě odstartoval. Uvidíme, který z týmů se bude nakonec radovat z postupu, vzhledem k výhodě domácího prostředí a výsledku prvního mače jsou mírně favorizovaní hráči z Kosova.
1'

FC Priština: Bekaj – Osmani, Dallku (C), Haliti, Arago – Mankenda, Ahmeti, Mustafa, Korenica – Khalid, Januzi
Náhradníci: Muqiqi – Çurri, Boshnjaku, Hoxha, Jasharoski, Maxhuni, Pefqeli

Europa FC: Muñoz (C) – Toscano, Sánchez, Belfortti, García – Ayew, Yahaya, Moya, Roldán – Carreño, Walker
Náhradníci: Bellido – Jolley, Pina, Blanco, Yome, González

Rozhodčí: Ioannis Papadopoulos – Ilias Alexeas, Konstantinos Nikolaidis (všichni Řecko).
Europa FC

Europa prožila velmi podobnou minulou sezonu jako její dnešní soupeř. V domácí soutěži skončili hráči The Green Machine na druhém místě za týmem Lincoln Red Imps, na druhou stranu ale zvítězili v gibraltarském poháru. V kvalifikaci o účast v Evropské lize se svěřenci trenéra Gallarda objevují počtvrté, úvodní předkolo ale dokázali přelézt jen předloni, když postoupili přes arménský Pjunik Jerevan, posléze ale nestačili na švédské AIK. Minulé léto Europa dokonce bojovala o Ligu mistrů, po výsledcích 1:3 a 2:1 ale vypadla s The New Saints.
FC Priština

Fotbalisté Prištiny se v uplynulém ročníku kosovské nejvyšší soutěže umístili na druhé pozici, přičemž na šampiona z Drity ztratili pouhopouhé tři body, zároveň ale dokázali triumfovat v domácím poháru. Do bojů o Evropskou ligu se družina vedená albánským trenérem Josou kvalifikovala podruhé za sebou. Loni ale modro-bílí vypadli už v prvním předkole, když po výsledcích 0:5 a 0:1 nestačili na švédský Norrköping. Tentokráte jsou jejich vyhlídky přeci jen nadějnější, na stadionu soupeře totiž remizovali 1:1 a dnes mají na domácí půdě vše ve svých rukou.
Příjemný čtvrteční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Světový šampionát v Rusku se pomaloučku blíží ke svému konci, kvalifikace evropských soutěží se naopak teprve začíná rozjíždět. My se v tomto online přenosu zaměříme na souboj v rámci předkola Evropské ligy, FC Priština přivítá tým Europa FC. Začínáme v 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.