Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  FC Santa Coloma : Valur - 26. července 2018   20:00

FC Santa Coloma
72' Eiriksson(vl.)
1:0
(0:0)
Valur
Valur
Casals – San Nicolás, Lima, A. Ramos, Cistero – Conde, Rebés (C), Pérez – Buron, Torres (86. Rodríguez), Mercadé (61. Azevedo).
Benitez – Parra, Azevedo, Riera, Sánchez, R. Ramos, Rodríguez.
Colţescu – Gheorghe, Urzică (ROU)
Estadi Comunal, Andorra la Vella
Valur
Einarsson – Saevarsson, Hedlund, Sigurbjörnsson, Eiríksson – K. Sigurdsson, H. Sigurdsson (C) (86. Halldórsson), Ingvarsson (73. Lydsson) – Acoff, Thomsen, Larusson (74. Adolphsson).
Jóhannesson – Jónsson, Halldórsson, Lydsson, Geirsson, Adolphsson, Stefansson.

Fotbalisté andorského týmu FC Santa Coloma dosáhli velmi cenného vítězství nad islandským Valurem, které jim zajistil vlastní gól Bjarniho Eirikssona v 72. minutě. Nutno dodat, že zejména ve druhé půli šli domácí za výhrou velmi srdnatě a mohou tak zaslouženě slavit dílčí úspěch. Valur bude muset v domácí odvetě, která je na programu za týden, pořádně zabrat.
90+5'
90+4'
Ještě příležitost pro Adolphssona. Ten ale z hranice šestnáctky vysoko přestřelil bránu!
90+3'
Andreu Ramos byl faulován Lydssonem. Míč pro domácí, kteří už jsou velmi blízko vítězství.
90+2'
Chytře to zkoušel Jaime Conde, který chtěl z velké dálky přehodit vyběhnutého gólmana Valuru. Míč ale přelétl břevno.
90'
Základní hrací doba je u konce. Rozhodčí nastaví ještě čtyři minuty!
87'
Balón si z pravé strany navedl na střed hřiště Dion Acoff. Jeho střelu levačkou však dokázal zpacifikovat pozorný Casals.
86'
Střídání v týmu Valur Reykjavík: ze hřiště odchází Haukur Sigurdsson, přichází Halldórsson.
86'
Střídání v týmu FC Santa Coloma: ze hřiště odchází Pérez, přichází Rodríguez.
85'
Hosté si teď vytvořili velký závar v pokutovém území soupeře. Tam mířilo hned několik centrů, ale vše nakonec definitivně vyřešil zachycením míče brankář Casals.
84'
Ostrý centr směřoval na zadní tyč, kde nabíhající hráč míč nezkrotil. Hosté budou vhazovat.
83'
Torres si došel na pravém křídle pro faul. Další příležitost pro domácí na ohrožení brány Valuru.
82'
Domácí rozhodně nehrají pasivně. V utkání nabrali velké sebevědomí a teď drží míč na polovině soupeře.
80'
Útočný faul byl odpískán Torresovi. Míč pro hosty.
77'
S rohovým kopem Lydssona si obránci domácího mužstva poradili.
75'
Rozhodně nemůžeme říci, že by domácí vedení nebylo zasloužené. Santa Coloma ve druhém poločase ukazuje větší zaujetí do hry.
74'
Střídání v týmu Valur Reykjavík: ze hřiště odchází Larusson, přichází Adolphsson.
73'
Střídání v týmu Valur Reykjavík: ze hřiště odchází Ingvarsson, přichází Lydsson.
72'
Santa Coloma právě vstřelila branku!
Obrovská radost domácích! Roh Cistera, který směřoval na zadní tyč, odehrál hostující obránce jen k Marcovi Rebésovi a kapitán Santa Colomy prostřelil s pomocí teče vše, co mu stálo v cestě. Gól je nakonec připsán jako vlastní BJARNIMU EIRIKSSONOVI, který byl tím hráčem, jenž balón tečoval.
71'
Celá situace se bude ještě opakovat. Centr Cistera na přední tyč byl odvrácen do zámezí.
70'
Domácí jsou teď aktivnější. Budou zahrávat další roh!
69'
Pro centr Cistera si došel gólman Einarsson. Ten výhozem zakládá protiakci Valuru.
69'
Hosté odvracejí na další rohový kop.
68'
Cistero pro domácí vybojoval rohový kop, který sám rozehraje.
66'
Žlutou kartu dostává Ildefons Lima (FC Santa Coloma).
64'
Centr ze standardní situace mířil na Ildefonse Limu. Hrající legenda andorského fotbalu však byla v ofsajdové pozici.
63'
Za námi je už více než hodina hry. Santa Coloma stále drží příznivý výsledek a i s výkonem mohou být domácí spokojeni.
61'
Střídání v týmu FC Santa Coloma: ze hřiště odchází Mercadé, přichází Azevedo.
60'
Ani další útočná snaha hostům nic nepřinesla. Bude se kopat od brány, kterou hájí Casals.
59'
Její exekuce se ujal Ingvarsson. Ten se rozhodl vystřelit, bránu ale netrefil.
58'
Domácí kapitán Marc Rebés dostává žlutou kartu. Hosté navíc budou zahrávat zajímavou standardní situaci.
57'
Rozehrával ho Ingvarsson, s jeho centrem si však obrana soupeře poradila.
57'
Hosté mají k dispozici rohový kop.
56'
Domácí zkusili ohrozit bránu soupeře pomocí dlouhého autu. Obrana Valuru je ale na tyhle situace zvyklá a podle toho to i dopadlo.
54'
Hra již pokračuje. Oba fotbalisté by měli být v pořádku.
54'
Žlutou kartu dostává H. Sigurdsson (Valur Reykjavík).
53'
Na hranici šestnáctky Santa Colomy se nepříjemně srazili Haukur Sigurdsson a Ildefons Lima. Oba fotbalisté jsou ošetřováni, rozehrávat budou podle všeho domácí.
52'
Juan Torres zajel při napadání rozehrávky skluzem do Hedlunda a dostal za to žlutou kartu.
51'
V ofsajdu se nyní ocitl domácí ofenzivní fotbalista Mercadé.
50'
Rodící se příležitost domácích musel zažehnat brankář Einarsson, který se po hlavě vrhl proti centrovanému míč a vyboxoval ho do bezpečí.
49'
Santa Coloma začala druhé dějství aktivně. Zatím se hraje především na polovině islandského mužstva.
47'
Domácí ztratili na útočné polovině míč. Protiútok Valuru ale zastavil vystoupením z defenzivní linie Andreu Ramos.
46'
Ani jeden z trenérů o přestávce nesáhl do své základní jedenáctky.
46'
První poločas gól nepřinesl. Favorizovaný Valur zatím nedokázal trpaslíka z Andorry výrazněji přehrát a domácí tak mohou odejít do šaten s dobrým pocitem.
45+1'
45+1'
Rozhodčí nastaví poločas o jednu minutu.
44'
Právě Aleix Cistero nyní vyfasoval žlutou kartu za ostrý zákrok Kristinna Sigurdssona.
43'
Cistero poslal ze standardní situace ostrý centr. Ten propadl šestnáctkou, aniž by balón někdo zasáhl.
43'
Birkir Saevarsson sundal v rohu hřiště Condeho. Obránce Valuru dostává žlutou kartu.
42'
Rozehrávky přímého kopu se ujal Cistero. Trefil jen zeď.
41'
Eiríksson kousek za šestnáctkou ostře zajel do Burona. Tohle je velmi zajímavá standardní situace pro domácí.
40'
Domácí pochopili, že mohou hrát s Valurem rovnocennou partii. Torres skončil na rohu šestnáctky na zemi a marně se domáhal odpískání nedovoleného zákroku.
39'
Santa Coloma pokračuje v aktivním fotbalu z posledních minut. Standardní situaci z pravé strany zahrával Aleix Cistero. Balón skončil na hlavách obránců soupeře.
37'
Tobias Thomsen skončil na hranici pokutového území na zemi. Hraje se dál.
36'
Domácí se do toho nyní docela opřeli. Ani po dalším rohu ale svatyni soupeře neohrozili.
33'
Domácí zahrávali rohový kop. Centr Burona byl ale odvrácen do bezpečí.
32'
I domácí ukázali, že by mohli hrozit dlouhými auty. Bylo z toho obléhání pokutového území soupeře a defenziva Valuru musela odvracet dva zajímavé centry.
30'
Rozhodčí viděli útočný faul nabíhajícího hráče na Ildefonse Limu. Bude se tedy kopat z domácí šestnáctky.
29'
Hosté získali ve středu hřiště míč a z toho mohl těžit Einar Ingvarsson. Jeho jedovatý přízemní pokus vyškrábl na roh Casals!
29'
Hosté dobře zakombinovali na levém křídle, ovšem centr Eiríkssona byl přetažený. Žádná šance z toho tedy nevznikla.
28'
V postavení mimo hru se ocitl hostující Acoff.
25'
Valur má opticky více ze hry, ale zatím se přes domácí defenzivu výrazněji neprosazuje. Andorský mistr spoléhá na brejky.
24'
Ingvarsson strčil v hlavičkovém souboji ve středu hřiště do Burona. Rozhodčí tak přerušuje hru.
22'
Do velmi dobré možnosti se dostal Tobias Thomsen. Hostující útočník však nedokázal zamířit přesně!
21'
Prudký centr Kristinna Sigurdssona prolétl domácí šestnáctkou, aniž by míč někdo z nabíhajících hráčů zasáhl.
20'
Hosté zaútočili po své levé straně. Po zásahu obránce soupeře budou zahrávat roh.
19'
Larusson posílal z levé strany před domácí bránu prudký centr. Obrana Santa Colomy dobře zakročila.
17'
Valur se ovšem bez větších problémů ubránil.
17'
Jaime Conde pronikal dopředu po levém křídle a Ingvarsson ho zastavil nedovoleně. Je tu trestný kop domácích.
16'
Domácí ale hrají hodně bojovně a ve středu hřiště do toho chodí tvrdě. Na chvíli tak získali míč, ale špatnou rozehrávkou se ho zase zbavili.
15'
Hráči Valuru se ujali míče a snaží se najít cestu k bráně soupeře trpělivou kombinací.
13'
Domácí se začínají osmělovat. Pro dlouhý nákop si musel dojít brankář Einarsson.
11'
Zajímavou akci předvedli domácí. Střelou zpoza šestnáctky ji zakončil Juan Torres, jehož oblouček zapadl nad břevno.
10'
Po rozehrávce nakrátko přišel centr, který v akrobatické pozici zasáhl Tobias Thomsen. Nedokázal však trefit bránu.
10'
Centr Ildefonse Limy odvrací defenziva Valuru. Hosté vzápětí přešli do protiútoku a získali rohový kop.
9'
Po faulu na San Nicoláse budou domácí zahrávat standardní situaci od pravé postranní čáry.
7'
Nyní jsme viděli specialitu islandského fotbalu, kterou je dlouhý aut do šestnáctky. S hlavičkou Sigurbjörnssona si ale v pohodě poradil brankář Casals.
6'
Hráčům Valuru nevyšla rozehrávka z obrany. Eiríksson nedostihl balón na hřišti a domácí tak budou vhazovat.
5'
Po pravé straně postupoval dopředu Torres. Při pokusu o obejití obránce mu však míč odskočil do autu.
2'
První hostující akce skončila odmávaným ofsajdem. Za obranou se zapomněl Sigurdun Larusson.
1'
Rozhodčí Colţescu ani nečekal na celou a zahájil zápas dvě minuty před osmou hodinou. Uvidíme, jak se bude konfrontace mezi andorským a islandským klubovým fotbalem vyvíjet.
1'

FC Santa Coloma: Casals – San Nicolás, Lima, A. Ramos, Cistero – Conde, Rebés (C), Pérez – Buron, Torres, Mercadé.
Náhradníci: Benitez – Parra, Azevedo, Riera, Sánchez, R. Ramos, Rodríguez.

Valur Reykjavík: Einarsson – Saevarsson, Hedlund, Sigurbjörnsson, Eiríksson – K. Sigurdsson, H. Sigurdsson (C), Ingvarsson – Acoff, Thomsen, Larusson.
Náhradníci: Jóhannesson – Jónsson, Halldórsson, Lydsson, Geirsson, Adolphsson, Stefansson.

Rozhodčí: Colţescu – Gheorghe, Urzică (ROU).
FC Santa Coloma:
Andorský tým vstoupil do pohárů už v kvalifikaci o předkolo LM, která se hrála na jedno utkání. Po porážce 0:2 v prodloužení s kosovskou Dritou museli vzít zavděk účastí ve 2. předkole EL. Santa Coloma je v současnosti suverénním vládcem ligy v Andoře, vždyť ji vyhráli už pětkrát v řadě. K poslednímu triumfu navrch přidali i zisk domácího poháru. V kádru mužstva najdeme hned několik andorských reprezentantů v čele s 38 letou legendou své země – Ildefonsem Limou.
Valur Reykjavík:
Úřadující islandský mistr má za sebou velmi kruté vyřazení v 1. předkole Ligy mistrů. Po domácí výhře 1:0 nad favorizovaným Rosenborgem hráči Valuru padli 1:3 na půdě soupeře a milionářská soutěž tak pro ně skončila. Postupový gól Norové vstřelili až ve 4. minutě nastavení ze sporné penalty, kterou proměnil známý dánský forvard Nicklas Bendtner. V utkání se kopaly hned tři pokutové kopy – dva zahrávali domácí, jeden Valur – a vždy se jednalo o velmi kontroverzní rozhodnutí sudího.

Fotbalisté Valuru si následně spravili chuť v domácí soutěži. Na svém hřišti zdolali 4:1 Vikingur a vyhoupli se do čela tabulky.
Srdečně zde vítám všechny milovníky dobrého fotbalu! Ve 2. předkole Evropské ligy se utkají také andorský celek FC Santa Coloma a islandský Valur Reykjavík. Jasným favoritem na postup dál jsou Seveřané, kteří v úvodním předkole LM málem zaskočili norský Rosenborg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.