Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  FK Sarajevo : FC Banants - 19. července 2018   20:15

FK Sarajevo
FK Sarajevo
31' Mujakič  • 38' Ahmetovič  • 72' Resič
3:0
(2:0)
FC Banants
FC Banants
FK Sarajevo
Pavlovič – Hebibovič, Adukor, Mujakič, Pidro (81. Stanojević) – Mustafič, Rahmanovič – Velkoski – Ššič (68. Resič), Ahmetovič (74. Handžič), Halilovič
Handzič, Hodžič, Řešič, Stanojevič, Šofranac, Tatar, Tučakovič
Tschudi – De Almeida, Zeder
Asim Ferhatović Hase Stadion, Sarajevo
FC Banants
Ajvazov – Ajvazjan, Jovanovič, Kpodo, Petrosjan – Sibo, Udo (75. Loretsjan) – Stanojevič (66. Malkonjan), Beregham, Walmerson (46. Krasič) – Peltier
Airapetjan, Avagjan, Hakobjan, Krasič, Loretsjan, Melkonjan, Petrosjan

Z mé strany je to už pro toto utkání vše. Díky za pozornost a hezký zbytek večera.

Fauly: 10:14
Zápas je u konce, domácí FK Sarajevo porazilo FC Banants jasně 3:0 a potvrdilo svůj postup do třetího předkola Evropské ligy. Sarajevo nenechalo nikoho na pochybách, kdo je žhavým favoritem na postup a od začátku utkání bylo lepším týmem. Jako první převahu domácích zhodnotil Nihad Mujakič, který se trefil z rohového kopu. O sedm minut později v 38. minutě pak střelou z blízka zvýšil vedení na 2:0 Mersudin Ahmetovič. Ve druhém poločase pak hosté zlepšili svou hru, ale na zdramatizování utkání jim to nestačilo. V 72. naopak inkasovali konečný úder, když se po rychlém brejku trefil střídající Ševkija Resič teprve po čtyř minutách na hřišti.
90+4'
90+4'
V závěru ještě Sarajevo jednou otestovalo brankáře Ajvazova střelou ze střední vzdálenosti. Ten neměl nejmenší problém střelu chytit.
90+3'
Ještě jeden útočný výpad Sarajeva. Ten skončil nepřesnou přihrávkou do vápna, ale domácí ještě mohou vhazovat.
90+2'
Je vidět, že si domácí věří. Znovu se dokázali vykombinovat z pressingu hostů. Pak byl faulován Emir Halilovič.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Další rychlá akce Sarajeva, která skončila ofsajdem. Ani tentokrát domácí své vedení nenavýší.
90'
Jenže domácí rychle získali balón zpět a žádné problémy nepřipustili.
89'
Banants znovu dělá Sarajevu problémy s rozehrávkou a tentokrát dokonce vybojovalo míč na soupeřově polovině.
88'
Domácí se z toho elegantně dostali a po pravém křídle zamířili dopředu. Nakonec se však zmohli pouze na centr, který byl stejně zablokovaný.
88'
Sarajevo nyní s rozehrávkou nikam nepospíchá, ale musí si dávat pozor na vysoké napadání soupeře.
87'
Rozhodčí si všiml faulu, rozehrávat budou domácí fotbalisté z vlastní poloviny hřiště.
86'
Opět se pokračuje ve hře, Sarajevo se brání postupnému útoku svého arménského soupeře.
85'
A křeče nyní chytají také hostující hráče. Opět se nehraje.
84'
Banants to zkoušelo akcí po pravém křídle, ale domácí se stihli vrátit v dostatečném počtu hráčů a nebezpečí pro svou branku nedopustili.
82'
Domácí chtějí ještě přidat nějaké góly, ale od toho je odrazuje ofsajd, kterého se znovu dopustili.
81'
Střídání v týmu FK Sarajevo: ze hřiště odchází Selmir Pidro, přichází Miloš Stanojević.
79'
To domácí by naopak rádi udrželi čisté konto. Stojí je to ale mnoho sil a některé hráče chytají křeče. Dokonce je třeba ošetření.
78'
Banants už si může užívat poslední minuty v letošní pohárové sezóně, protože v součtu s prvním zápasem prohrává už 1:5. Ale chce se rozloučit důstojně a tak znovu spěchá dopředu.
77'
Hosté kopali rohový kop z levé strany. Míč letěl do nebezpečného prostoru na malé vápno, ale tam byl faulován brankář Bojan Pavlovič.
76'
Další branka domácích nemohla platit, protože byla vstřelena až po odpískaném ofsajdu.
75'
Střídání v týmu FC Banants: ze hřiště odchází Solomon Udo, přichází Aram Loretsjan.
74'
Střídání v týmu FK Sarajevo: ze hřiště odchází Mersudin Ahmetovič, přichází Haris Handžič.
72'
Sarajevo právě vstřelilo branku!
Domácí se ubránili autu soupeře a z následného protiútoku udeřili! Zřejmě rozhodující gól celého dvojutkání vstřelil střídající ŠEVKIJA RESIČ, který byl na hřišti jen čtyři minuty. Zasekávačkou se zbavil obránce a pak neomylně poslal míč do sítě. Asistence: Mersudin Ahmetovič.
71'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou, nyní mají šanci hosté, kteří budou házet aut blízko vápna Sarajeva.
71'
Ani akce domácích ale nebyla o nic nebezpečnější. Banants se dostalo k míči a může v klidu rozehrát.
69'
Sarajevo muselo zastavovat rychle rozběhnutý protiútok Banants a na poslední chvíli to dokázalo. Pavlovič bude rozehrávat od branky.
68'
Střídání v týmu FK Sarajevo: ze hřiště odchází Aldin Šišič, přichází Ševkija Resič.
66'
Střídání v týmu FC Banants: ze hřiště odchází Igor Stanojevič, přichází Karen Malkonjan.
66'
Ke střele natáhl domácí útočník Ahmetovič, ale svou druhou branku v tomto utkání nepřidal.
64'
Domácí fanoušci i hráči se dožadovali penalty, ale nic takového se neděje, rozhodčí nechává hru plynout dál.
63'
Centr od rohového praporku mířil na přední tyč a domácí si tuto standardku budou moci zopakovat.
63'
Nakonec domácí svou akci dotáhli až k centru a následně budou mít rohový kop.
62'
Sarajevo stále vůbec nikam nespěchá, přihrává si na vlastní polovině hřiště.
60'
Do konce druhého poločasu zbývá zhruba třicet minut a tempo hry nyní mírně opadlo. Sarajevo si hlídá postup a Banants nijak agresivně nenapadá.
58'
Znovu se Banants hnalo dopředu, ale znovu ho zastavil ofsajd.
57'
Standardní situace Sarajeva tentokrát nebezpečná nebyla, obrana Banants si poradila.
56'
Po souboji s Sibou zůstal na zemi ležet Halilovič. Byl to jasný faul na jeho osobu a Sibu je rád, že nedostal druhou žlutou kartu.
55'
Jenže přímáku se Sarajevo nezhostilo dobře, přímá rána na branku skončila nad brankou.
54'
Protože byl domácí Pidro zcela zjevně faulován, mají domácí přímý kop.
54'
Sarajevo už má opět území převahu a dobývá středem hřiště vápno Banants.
53'
Akce Banants nemůže pokračovat kvůli zjevnému ofsajdu.
52'
Po krátkém ošetření se už zase hraje. Došlo na centr Sarajeva z levé strany, ale ten jen bez povšimnutí prolétl pokutovým územím Arménského mužstva.
51'
Alen Mustafič šel do souboje s protihráčem příliš tvrdě a dostal žlutou kartu.
50'
Hráči Banants jsou na začátku druhé půle určitě aktivnější než v poločase prvním. Nic jim také ani nezbývá, už nemají co ztratit.
49'
Domácí se ubránili standardce Banants a pak se hned vydali dopředu. Ani oni se ale až do zakončení nedostali.
48'
Petrosjan skončil na zemi, fauloval ho domácí Šišič.
47'
Hosté se odvážně pustili dopředu a i když proti přesile hráčů Sarajeva neuspěli, budou mít ještě autové vhazování.
46'
Střídání v týmu FC Banants: ze hřiště odchází Walmerson, přichází Ognjen Krasič.
46'
První poločas je za námi a po něm je o postupujícím de facto rozhodnuto. Domácí Sarajevo totiž vede 2:0 a v součtu s prvním zápasem už 4:1. Skóre dnešního utkání otevřel Mujakič, který se prosadil po rohovém kopu ve 31. minutě. O sedm minut později pak zvýšil prudkou střelou na bližší tyč Ahmetovič.
45+2'
45+2'
Hostující Igor Stajojevič fauloval Rahmanoviče a po zásluze vidí žlutou kartu.
45'
Nastavovat se bude jedna minuta.
44'
Domácí nebyli zase tak daleko další brance. Po pěkné rychlé akci zakončoval z pokutového území Šišič, ale střela mu nevyšla podle představ.
42'
V závěru poločasu se snaží být Banants aktivnější, ale obrana Sarajeva zatím drží.
41'
Sarajevo si málem vypracovalo šanci na další gól, ale přihrávka za obranu byla tentokrát o kousíček delší, než být měla.
39'
Hosté chtěli hned odpovědět, ale míč si jeden z útočníku zpracoval rukou a to rozhodčímu neuniklo.
38'
Z pravé strany se dostal ke střele domácí MERSUDIN AHMETOVIČ a dokázal rozvlnit síť branky Babants a zvýšil na 2:0. Prosadil se prudkou ranou na přední tyč. Asistence: Anel Hebibovič.
36'
Sarajevo vedlo svou akci po pravé straně, zde ale byli hosté v permanenci a míč ke své brance nepustili.
34'
Domácí hráči pokračují v aktivitě nabití nabytým vedení. Centr z levé strany ale obranu Banants moc neprovětral.
31'
Domácí tým z rohového kopu otevírá skóre utkání! Na centr Velkovského si naskočil NIHAD MUJAKIČ a neomylně poslal míč hlavou do sítě. Asistence: Jrste Velkovskij.
30'
Nakonec ale přeci jen došlo ke střele na branku a dosti nebezpečné. Nejprve se míč po ráně po zemi odrazil od tyče, následný pokus z dálky vytěsnil brankář Ajvazov.
30'
Sarajevo to zkusilo středem hřiště, ale přehuštěný prostor hráči Banants nepřekonala.
28'
Na zemi na chvíli zůstal ležet hostující Garcia Praia, ale už je opět na nohou a bude pokračovat ve hře.
27'
Z levé strany přilétl před branku Sarajeva hodně razantní centr, který musel brankář Pavlovič boxovat do bezpečí.
26'
Sarajevo je sice i nadále aktivnějším mužstvem, ale Banants se přeci jen brání už lépe než na začátku, takže šance domácích nepřicházejí.
25'
Halilovič centrem z levé strany hledal své spoluhráče, ale jeho pokus nebyl dostatečně kvalitní.
23'
Akce Sarajeva tentokrát končí velice brzy, protože nepřesná přihrávka skončila až v autu.
21'
Roh byl velice dobře rozehraný, až z brankové čáry míč jeden z hostujících hráčů odhlavičkoval.
21'
Sarajevo si vybojovalo rohový kop z pravé strany.
20'
Hosté jsou pod tlakem, ale nyní mají míč. A tak si jej váží a do rozehrávky zapojují i brankáře.
19'
Domácí chtěli vyrazit do protiútoku, ale nevyšla jim narážečka a naopak tak museli rychle spěchat zpátky. Ale zvládli to.
18'
Po faulu zezadu na Uda budou rozehrávat hosté.
17'
Domácí to zkusili opět svou osvědčenou cestou, tedy přihrávkou na pravé křídlo za obranu a pak centrem před branku. Ani tentokrát to ale nezabralo.
15'
Sarajevo má jasnou herní převahu a kontroluje střed hřiště. Banants se převážně pouze brání.
14'
Po hezké přímočaré akci centroval před branku domácí Šišič, ale na míč nikdo z jeho spoluhráčů nedosáhl.
12'
Po nešetrném faulu na Mustafiče dostává hostující Kwasi Sibo žlutou kartu.
11'
Jenže Sarajevo zatím trápí nepřesnosti, teď právě kvůli jedné z nich přišlo o míč.
9'
Akce hostů skončila faulem Stanojeviće na Pidra, takže v klidu může rozehrát další akci domácí tým.
7'
Domácí už se dostávali do zajímavé střelecké šance, když rozhodčí zapískal faul proti jejich brance.
6'
Hosté rozehráli standardku z poloviny hřiště na krátko, nikam se neženou.
5'
Hosté se už už dostávali do brejku, a tak musel Mustafič zatáhnout za záchrannou brzdu a faulovat. Musí být rád, že nedostal žlutou kartu.
3'
Domácí se dostali do prvního zakončení, ale hlavička kapitána Velkovského minula branku Banantsu.
2'
Domácí začali utkání aktivněji a hned se usadili na polovině soupeře.
1'

FK Sarajevo: Pavlovič – Hebibovič, Adukor, Mujakič, Pidro – Mustafič, Rahmanovič – Velkoski – Ššič, Ahmetovič, Halilovič
Náhradníci: Handzič, Hodžič, Řešič, Stanojevič, Šofranac, Tatar, Tučakovič

FC Banants: Ajvazov – Ajvazjan, Jovanovič, Kpodo, Petrosjan – Sibo, Udo – Stanojevič, Beregham, Walmerson – Peltier
Náhradníci: Airapetjan, Avagjan, Hakobjan, Krasič, Loretsjan, Melkonjan, Petrosjan

Rozhodčí: Tschudi – De Almeida, Zeder.
První zápas

První zápas druhého předkola se odehrál v Arménii a podle papírových předpokladů ho vyhrálo favorizované Sarajevo 2:1. Všechny góly padly už v prvním poločase. Po gólech Ahmetoviče a Haliloviče vedlo Sarajevo 2:0, pak snížil domácí Ajvazjan.
FC Banants

Banants je týmem z Arménie a rovněž on si vybojoval účast v předkole Evropské ligy přes umístění v domácí ligové soutěži. Tu zakončil Banants na druhém místě s 44 body. Na první Alashkert ztrácel šest bodů a na třetí Gandzasar měl náskok pouze jednoho bodu. V přípravě na novou sezónu odehrál Banants dvě utkání, jedno prohrál a jedno remizoval.
FK Sarajevo

Sarajevo je týmem z Bosny a Hercegoviny. Účast v letošním ročníku Evropské ligy si vybojovalo třetím místem v domácí lize. Ve skupině o titul skončilo Sarajevo na třetím místě s 56 body, pouze o skóre před čtvrtým Brijegem. Silnou stránkou tohoto mužstva je ofenzíva, pouze mistr Bosny Zrinjski se mu mohl s 58 nastříleným góly rovnat. V přípravě Sarajevo odehrálo dva zápasy a oba vyhrálo.
Zdravím a vítám všechny fotbalové příznivce u sledování on-line přenosu odvetného utkání druhého předkola Evropské ligy mezi týmy FK Sarajevo a FC Banants. Zápas se odehraje v Bosně a Hercegovině na Stadion Asim Ferhatović Hase.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.