Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Flora : Apoel - 2. srpna 2018   18:00

Flora
Flora
33' Kams  • 38' Poom
2:0
(2:0)
Apoel
Apoel
Flora
Toom – Kams,Vinmann, Purg, Aloe (82. Sorga) – Dmitrijev, Poom – Aliku, Beglerishvili, Gussev (68. Saliste) – Liivak (72. Lepik)
Karofeld, Kreida, Kuusk, Lepik, Saliste, Slein, Sorga
Apoel
Waterman – Milanov, Tavares, Carlao (50. Vouros), Ioannou – Morais – Al Tamari, Lucas, Zahid (61. Gentsouglou), Efrem (51. Ghoochannejhad) – Dellatorre
Alexandrou De Vincenti, Gentsoglou, Ghoochannejhad, Merkis, Romo, Vouros

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 2:7. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:10.
Je konec! Flora Tallinn sice zvládla domácí duel s APOELem a vítězí 2:0, nicméně na postup to nestačí. Kyperský celek totiž v domácím prostředí vyhrál vysoko 5:0. Flora přečkala nápor soupeře a sama dvakrát udeřila. Nejprve se ve 33. minutě prosadil Gert Kams. O pět minut později přidal druhý zásah domácího výběru Markus Poom. Hosté mohli po přestávce snížit, ale Morais neproměnil pokutový kop! Ve zbytku času se už duel pouze dohrával!
90+2'
90+1'
Hráči APOELu šli ve dvou do otevřené obrany domácího celku, ale vinou špatného převzatí Dellatorreho přišli o možnost ke snížení.
90'
Ani domácí hráči se už nikam neženou. Fotbalisté v zeleném si jsou vědomi, že si dneš připíší skalp zvučného soupeře.
89'
Stopeři APOELu už pouze kombinují na vlastní polovině. Kyperský celek je podle všeho smířen s porážkou, ale spokojen s takřka jistým postupem.
88'
Aliiku odcentroval z hranice pokutového území na vzdálenější tyč. Za míčem spěchali hned dva hráči v zeleném, ale ani jeden z nich nestačil zakončit.
87'
Dellatorre uspěl v hlavičkovém souboji a bez váhání se opřel do odraženého míče. Jeho projektil prolétl vysoko nad břevnem domácí branky.
86'
Dnešní duel se už pouze dohrává. Fotbalisté APOELu se sice snaží útočit, jenže v dnešním utkání zkrátka nemohou najít recept na domácí obranu.
85'
Lucas si na hranici pokutového území bleskovou kličkou přehodil míč na pravačku a technicky zakončil. Jeho pokus prolétl kolem vzdálenější tyče.
84'
Flora se snaží oslabeného soupeře zaskočit. Vihmann se z pozice stopera vydal na hlavičku, ale spoluhráči mu neposlali přesný centr.
83'
APOEL nyní hraje pouze v deseti lidech. Jeden z hostujících fotbalistů musel kvůli zranění opustit hrací plochu a nyní je ošetřován za postranní čárou.
82'
Střídání v týmu FC Flora Tallinn: ze hřiště odchází Aloe, přichází Sorga.
81'
Milanov podnikl dlouhý výpad podél postranní čáry. Bulharský obránce se poté odhodlal k odcentrování, ale trefil prvního obránce před sebou.
80'
Ze střední vzdálenosti zkusil své štěstí Aliiku. Jeho rána byla sice razantní, ale letěla přímo do míst, kde stál připravený brankář Waterman.
79'
Zadáci hostujícího celku uklidňují kombinaci krátkými přihrávkami na vlastní polovině. Kyperský celek je deset minut před koncem blízko k postupu.
78'
Hra je přerušena! Jeden z domácích fotbalistů totiž zůstává ležet na trávníku a drží se za hlavu. Uvidíme, zda dnešní duel dohraje až do konce.
76'
Mohlo být sníženo! Hosté šli po rohovém kopu do otevřené obrany estonského celku. Lucas běžel sám na brankáře, ale jeho ránu Toom vyrazil!
75'
Milanov opět fauloval na kraji hrací plochy. Bulharský zadák by si na podobné fauly měl dávat pozor. Sudí nemusí být milosrdný až do konce utkání.
74'
Na stadionu panuje domácí atmosféra. Příznivci Flory si jsou vědomi toho, že jejich oblíbenci jsou nesmírně blízko velkému úspěchu.
72'
Střídání v týmu FC Flora Tallinn: ze hřiště odchází Liivak, přichází Lepik.
71'
Aliiku loktem poslal Milanova za postranní čáru. Bulharský obránce se dožadoval karetního trestu, ale sudí jej neodměnil.
70'
Kams tentokrát operoval na opačné straně hrací plochy. Místo centru do pokutového území zvolil bezpečnější variantu a pomohl si přihrávkou na obránce.
69'
Kams si zopakoval svůj útočný výlet z prvního poločasu. Krajní zadák domácího celku potáhl míč na hranici soupeřovy šestnáctky, kde o balón přišel.
68'
Střídání v týmu FC Flora Tallinn: ze hřiště odchází Gussev, přichází Saliste.
67'
Na druhé straně Purga napodobil urostlý Tavares. Hostující zadák před sprintujícím Liivak prodloužil vysokou přihrávku do zámezí. Domácí budou vhazovat.
66'
Purg se skvěle vrátil a patičkou odvrátil míč před rozběhnutým Dellatorrem. Domácí stoper sklidil potlesk za pořádnou odvahu.
65'
Dmitrijev skvěle vystoupil proti Lucasovi a špičkou kopačky jej obral o míč. Domácí fotbalisté si tak na malou chvíli mohou oddechnout.
64'
Ioannou prošel s míčem volným prostorem po levé straně hřiště, jenže nikdo ve žlutém dresu se mu nenabídl do volného prostoru. Hosté celou akci zbytečně zbrzdili.
63'
Domácí celek se po změně stran prakticky pouze brání. Hráči v zelených dresech stojí v osmi lidech na hranici pokutového území a vyčkávají.
61'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Zahid, přichází Gentsouglou.
60'
Ioannou se z pozice krajního obránce zjevil na hranici pokutového území, kde si ukopl míč od nohy a před domácím obráncem už jej nedohnal.
59'
APOEL nadále pokračuje v kombinaci s míčem na kopačkách, nicméně fotbalisté hostujícího celku nedokážou najít cestu skrz domácí obranu.
58'
Rozhodčí nyní musel krotit emoce na střídačce kyperského celku. Žlutou kartu si vysloužil De Vincenti.
57'
Morais mohl napravit svou velkou chybu při zakončení zpoza hranice pokutového území, ale trvrdou střelou trefil jen záda domácího obránce.
56'
Také hráči estonského výběru se nyní dožadovali odpískání pokutového kopu. Na hranici šestnáctky upadl Aliiku, ale sudí posoudil souboj jako čistý.
54'
Jenže hosté obrovskou šanci na snížení neproměnili! K exekuci pokutového kopu se postavil právě Morais, který trefil jen břevno!
53'
Pokutový kop pro hostující celek! Dellatorre si udělal prostor ve vápně a vybojoval pro APOEL penaltu!
52'
APOEL se nyní usadil na polovině domácího mužstva a přenáší těžiště hry z jedné strany hrací plochy na druhou. Domácí zadáci však skvěle napadají.
51'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Efrem, přichází Ghoochannejhad.
50'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Carlao, přichází Vouros.
49'
Dellatorre se po souboji s jedním z domácích obránců dožadoval odpískání pokutového kopu. Sudí měl souboj přímo před sebou a penaltu neodpískal.
47'
Domácí zatím bez problémů kontrolují své vedení. Estonský celek kombinuje s míčem na vlastní polovině a nikam se přehnaně nežene.
46'
Domácí obstarali výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Flora se ihned vydala do útoku, ale vysoký nákop na levou stranu zastavila obrana.
46'
První poločas je minulostí! Úvodní pětačtyřicetiminutovka se mnohem lépe vydařila domácímu celku. Flora přečkala nápor soupeře a sama dvakrát udeřila. Nejprve se ve 33. minutě prosadil Gert Kams. O pět minut později přidal druhý zásah domácího výběru Markus Poom. Do kabin se tak odchází za stavu 2:0. APOEL v celkovém součtu nadále drží velký náskok.
45+1'
45'
Hostům v první půli drhne kombinace. Milanov chtěl přihrát do pokutového území, ale okatou přihrávkou napálil hned prvního obránce domácích.
44'
Do rychlého protiútoku našlápl po levém křídle Gussev. Krajní záložník domácího celku hledal Liivaka, který se neprosadil v souboji s urostlým Tavaresem.
43'
APOEL už opět kombinuje na polovině soupeře. Kyperský celek je nyní hodně aktivní a snaží se do přestávky vsítit alespoň jednu branku.
42'
Domácí stoper Vihmann se ze své pozice vydal na výlet. Střední obránce Flory mohl zakončovat, ale slibné šance se zalekl a raději přihrál do křídla.
41'
Hra je přerušena! Jeden z domácích fotbalistů totiž zůstává ležet na trávníku a drží se za pravý kotník. Uvidáme, zda bude schopen nadále pokračovat.
40'
Zahid dostal prostor na hranici pokutového území a pokusil se o technickou střelu. Jeho pokus ohrozil pouze hrstku diváků za domácí brankou.
38'
Flora Tallinn vstřelila branku!
Flora přidává svou druhou branku a dramatizuje vývoj dvojzápasu! MARKUS POOM dostal příliš prostoru před pokutovým územím, nikým neatakován prošel do šestnáctky a zakončil přesně k tyči!
37'
Domácí po vstřelené brance zalezli zpátky na svou polovinu a koncentrují se především na defenzívu. Výhra nad zvučným soupeřem by pro Floru byla velkým úspěchem.
36'
Hosté zahrávali rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na vzdálenější tyč, kde se nedokázal uvolnit nikdo ve žlutém dresu a míč propadl do zámezí.
35'
Gussev si zpracoval vysokou přihrávku na pravou stranu a odcentroval do pokutového území. Nikdo v zeleném dresu se k hlavičce nedostal.
33'
Domácí celek se překvapivě dostává do vedení! GERT KAMS se po pravé straně prosmýkl do pokutového území a jeho rána se s velkým štěstím odrazila za brankovou čáru!
32'
Gussev se na druhé strany hrací plochy taky pokusil o zakončení. Jeho technický pokus mířil mezi tři tyče, ale střele scházela razance.
31'
Al Tamari prošel z pravé strany na hranici pokutového území, kde si míč přehodil na levačku, jenže jeho rána postrádala potřebnou přesnost.
30'
Je za námi úvodní půlhodina hry. Zatím sledujeme hodně opatrné utkání. Hostující fotbalisté se nikam neženou. V zádech mají dostatečný náskok.
29'
Milanov nedosáhl na prudkou přihrávku na pravou stranu. Podle asistenta rozhodčího tam byla teč a hostující fotbalisté budou vhazovat.
28'
Centr z přímého kopu přiletěl na vzdálenější tyč. Nikdo v zeleném dresu však na krásný centr nedosáhl. Obrana APOELu byla na svém místě.
27'
Unikající Poom se krásnou kličkou zbavil obránce, jenže poté nedokázal udržet míč ani balanc. Rozhodčí však odpískal přímý kop pro Floru.
26'
Milanov dostal prostor na pravé straně hrací plochy. Okamžitě proti němu vystartoval jeden z obránců, který mu míč vypíchl na rohový kop.
25'
Purg si před dotírajícím soupeřem pomohl malou domů. Utkání je zatím hodně ospalé. Ani jeden z týmů se nikam nežene.
24'
Ioannou si na levé straně zpracoval prudkou přihrávku, přehodil si míč na levou nohu, jenže jeho krásný centr odvrátila připravená defenzíva.
23'
Tavares na vlastní polovině doběhl skákavý míč a bez problémů si pomohl malou domů. Kyperský celek v posledních minutách převzal iniciativu.
22'
Milanov vymyslel krásnou přihrávku po pravém křídle. Zadák hostujícího celku chtěl rozběhnout Al Tamariho, kterému k míči scházely tři kroky.
21'
První obrovská šance hostujícího celku! Dellatorre si převzal krásnou přihrávku do šestnáctky a druhým dotykem mířil na zadní tyč! Toom jeho ránu vyrazil.
20'
Liivak si v souboji s Tavaresem pomohl loktem, což neuniklo očím hlavního arbitra. Sudí okamžitě odpískal přímý kop pro APOEL.
19'
Waterman poslal dlouhý a vysoký nákop na polovinu Flory. Zadáci estonského celku však byli na dobrém místě a odhlavičkovali balón do bezpečí.
18'
Zahid se pro přihrávku stáhl hluboko do hracího pole. Hostující záložník se poté pěkně otočil a roztáhl hru na levé křídlo. Hosté mohou pokračovat v útočení.
17'
Alliku napadal rozehrávku hostujícího celku. Domácí rychlík atakoval Milanova, ale zkušený bulharský obránce si míč zasekl a pomohl si přihrávkou na stopery.
16'
Kams ostrým zákrokem zastavil rozběhnutého soupeře a může být rád, že za svůj faul nevyfasoval karetní trest. Sudí vše vyřešil důraznou slovní domluvou.
15'
Ioannou dlouhým sprintem podpořil ofenzívu hostujícího celku. Svůj sprint vyšperkoval pěkným centrem, ale Dellatorre neměl čas k zakončení.
14'
Morais se hbitě uvolnil na polovině hrací plochy, zbavil se dotírajícího soupeře, ale v tísni už nedokázal přesně rozehrát.
13'
Také hosté nyní uklidňují hru kombinací na vlastní polovině hřiště. Kyperský celek si je vědom svého náskoku a nikam se zbytečně nežene.
12'
Alliku uspěl v hlavičkovém souboji na levé straně a prodloužil míč za obranu soupeře. Flora však po následném obléhání vybojovala jen vhazování.
11'
Milanov měl dostatek prostoru na pravé straně hřiště, zpracoval si prudkou přihrávku, jenže jeho pobídka za obranu neoslovila nikoho ve žlutém.
10'
Poom se pěknou kličkou na polovině hrací plochy zbavil Moraise, jenže Lucas jej pohotově zastavil za cenu nedovoleného zákroku.
9'
Domácí obránci si na vlastní polovině vyměňují krátké přihrávky a snaží se uklidnit hru. Fotbalisté estonského celku se snaží útočit, ale zatím nejsou dostatečně rychlí.
8'
Lucas se zpoza pokutového území opřel do skákavého míče. Jeho rána ze záklonu byla sice velmi razantní, ale prosvištěla vysoko nad břevnem.
7'
Domácím se rozehrávka přímého kopu vůbec nepovedla. Hráči estonského celku nejprve krásně zakombinovali, ale celou akci pokazili nepřesnou přihrávkou na křídlo.
6'
Alliku potáhl míč vpřed po levé straně, krásně si jej pokryl tělem a jeden z fotbalistů APOELu jej nešetrným zákrokem poslal k zemi. Flora bude rozehrávat.
5'
Právě domácí útočník nyní sprintoval za odraženým balónem, jenže brankář Waterman vyrazil ven z branky, položil se mu pod nohy a schoval balón do rukavic.
4'
Liivak si ve velké rychlosti převzal prudkou přihrávku do pokutového území, ale vinou špatného zpracování mu míč utekl daleko od nohy.
3'
Dellatorre se s míčem krásně otočil na hranici pokutového území. Hráč hostujícího celku se poté pokusil o střelu levačkou, ale trefil jen obránce.
2'
Ioannou potáhl míč vpřed po levé straně hrací plochy. Krajní obránce hostujícího celku se pokusil odcentrovat, ale obrana jeho pobídku srazila do bezpečí.
1'
APOEL obstaral výkop do dnešního utkání. Kyperský celek v něm bude hájit vysokou výhru z domácího zápasu. Dá se říci, že APOEL je jednou nohou ve třetím předkole.
1'

FC Flora Tallinn: Toom – Kams,Vinmann, Purg, Aloe – Dmitrijev, Poom – Aliku, Beglerishvili, Gussev – Liivak
Náhradníci: Karofeld, Kreida, Kuusk, Lepik, Saliste, Slein, Sorga

APOEL FC: Waterman – Milanov, Tavares, Carlao, Ioannou – Morais – Al Tamari, Lucas, Zahid, Efrem – Dellatorre
Náhradníci: Alexandrou De Vincenti, Gentsoglou, Ghoochannejhad, Merkis, Romo, Vouros.
První duel

O postupujícím je před dnešním duelem prakticky rozhodnuto. Loňský účastník Ligy mistrů APOEL selhal hned v prvním předkole a musí se spokojit s bojem o Evropskou ligu. Proti estonskému soupeři vykročili za postupem pravou nohou. APOEL na domácím trávníku zvítězil vysoko 5:0. Za kyperský celek se navíc prosadilo pět různých hráčů.
Příjemný podvečer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání druhého předkola Evropské ligy mezi FC Flora Tallin a APOEL FC. Výkop je stanoven na 18 hodin.