Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Häcken : Liepājas - 19. července 2018   19:00

Häcken
Häcken
42' Mohammed
1:2
(1:1)
Liepājas
Liepājas
10' Gueye   • 86' Karlsons
Häcken
Abrahamsson – A. Andersson (76. Bohm), Wahlström, Hammar (90. Arkivuo), Lindgren (C) – Berggren, Friberg (69. Faltsetas), Angelin – Mohammed, Kamara, Lundberg.
Rasheed – Faltsetas, Çelik, Paulinho, Bohm, Arkivuo, Irandust
Ivanov – Dančenko, Berezněv (všichni Rusko)
Bravida Arena, Göteborg
Liepājas
Beglarjan – Keita, Ivanovs (C), Gueye, Jurkovskis – Hmisz (52. Torres), Tobers (79. Grebis), Strumia – Kamešs, Karlsons, Kigurs (63. Opeyemi Teidi).
Zviedris – Torres, Opeyemi Teidi, Kozlovs, Apiņš, Grebis, Jemeļins

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 3:4. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 15:12.
Díky vítězství 3:0 v prvním utkání nakonec Häcken uhájil postup do druhého předkola Evropské ligy. Výkon švédského celku v odvetě ale nebyl vůbec přesvědčivý, lotyšská FK Liepāja byla po většinu času lepším týmem a nebýt neuznaného gólu, závěr zápasu by nabídl ještě větší drama. Lotyši sice končí, za svůj výkon proti jasnému favoritovi se ale nemusejí vůbec stydět.
90+4'
90+3'
Žlutou kartu dostává Berggren (BK Häcken).
90+2'
Mohammed zatahal za dres unikajícího Ivanovse, krátce po rozehrávce ale hosté o míč zase přišli. Zdá se, že je definitivně hotovo.
90+1'
Na začátku tříminutového nastavení balon neposedně poskakoval uvnitř malého vápna Häckenu, žádný z hostujících hráčů ho ale nedokázal dopravit za Abrahamssonova záda!
90'
Střídání v týmu BK Häcken: ze hřiště odchází Johan Hammar, přichází Kari Arkivuo.
89'
Keita teď ale na útočné polovině zbytečně fauloval Faltsetase, domácí s rozehrávkou pochopitelně spěchat nebudou.
88'
Hráči v zelených dresech zavětřili šanci a ještě se snaží zdramatizovat boj o postup do druhého předkola, Kamešsův centr z levé strany ale žádného z jeho spoluhráčů nenašel.
86'
FK Liepāja právě vstřelila branku!
Hosté se dnes podruhé dostávají do vedení! Jurkovskis na hranici pokutového území přenechal balon Keitovi, po jehož centru do míče trkl GIRTS KARLSONS a nedal Abrahamssonovi šanci.
84'
Ani tentokrát z toho ale žádné nebezpečí pro Arsena Beglarjana nepramenilo a lotyšský celek už zakládá protiútok.
83'
Domácí vybojovali rohový kop, Bohmův centr ale byl zblokován zpět do zámezí, a tak si tuto standardku bude moci Häcken zopakovat.
82'
Benjamin Opeyemi Teidi dostal za zbytečný faul na Faltsetase žlutou kartu.
80'
Liepājská obrana teď zcela zaspala a pustila do zakončení z malého vápna Nasirua Mohammeda, Beglarjan ale skvěle zasáhl!
79'
Střídání v týmu FK Liepāja: ze hřiště odchází Kristers Tobers, přichází Kristaps Grebis.
78'
Häckenští fotbalisté kombinují na vlastní polovině a vyčkávají, než se otevře další okénko v obraně lotyšského celku.
76'
Střídání v týmu BK Häcken: ze hřiště odchází Adam Andersson, přichází Karl Bohm.
75'
Čtvrthodinku před koncem se na trávníku nic zajímavého neděje, po neuznaném gólu působí Liepājští poněkud odevzdaným dojmem.
74'
Hosté vybojovali další rohový kop, Kamešsův centr ale nikoho v zeleném dresu nenašel.
73'
Napadající Keita fauloval brankáře Abrahamssona, hra je opět přerušena a häckenský brankář s rozehrávkou pochopitelně spěchat nebude.
71'
Jurkovskisův centr z pravé strany byl zblokován do autu, po nařízeném vhazování ale hosté o balon snadno přišli.
70'
Berggren dlouho vyčkával, než se přeci jen odhodlal ke střele, ta ale postrádala přesnost i razanci. Arsen Beglarjan už si chystá míč k odkopu.
69'
Střídání v týmu BK Häcken: ze hřiště odchází Erik Friberg, přichází Alexander Faltsetas.
68'
Domácí se po delší době dostali na útočnou polovinu a hned z toho vytěžili rohový kop, z něj ale ani v tomto případě nezahrozili.
66'
Po Kamešsově centru z levé strany vypadl domácímu brankáři balon z rukou, načež Karlsons dorazil balon do sítě, rozhodčí poté ale hostům dnes už podruhé neuznal gól!
65'
Karlsonsovi se uvnitř pokutového území nepovedlo z krkolomného postavení tečovat prudký nákop do předbrankového prostoru, Abrahamsson tak bez potíží ukryl míč ve své moci.
64'
Gueye si došel pro faul Angelina nedaleko pravého okraje pokutového území, FK Liepāja tak bude mít k dispozici standardku z velmi nadějné pozice.
63'
Střídání v týmu FK Liepāja: ze hřiště odchází Martins Kigurs, přichází Benjamin Opeyemi Teidi.
61'
Hodina hry je za námi a Häcken stále drží komfortní náskok, lotyšskému klubu k postupu chybí propastné tři góly.
60'
Po sérii odrazů se míč dostal na kopačku Strumii, který na nic nečekal a bez přípravy vypálil, jeho ránu ale jeden z bránících hráčů Häckenu se štěstím zblokoval!
59'
Friberg se teď ale prokousal až do pokutového území a poté našel v předbrankovém prostoru volného Kamaru, ten ale napálil míč přímo do Beglarjana!
58'
Jeho exekuce se ujal opět Friberg, nikdo ve žluto-černém dresu se ale do zakončení neprokousal.
57'
Gueye při napadání fauloval Hammara, häckenští fotbalisté z následné akce vybojovali rohový kop.
55'
Hráči v zelených dresech už zvedali ruce nad hlavou, Keita ale zakončoval z ofsajdu, a branka tak neplatí!
54'
Vladimirs Kamešs naprosto zbytečně prokopl reklamní panel v zámezí, za což mu sudí Ivanov ukázal žlutou kartu.
52'
Střídání v týmu FK Liepāja: ze hřiště odchází Dmitrijs Hmizs, přichází Cristián Torres.
52'
Po Kigursově nákopu do pokutového území se k míči dostal Ivanovs, jeho značně nepřesná hlavička ale Abrahamssona vůbec neohrozila.
51'
Po změně stran se zápas ne a ne dostat do tempa, ve kterém končil první poločas. Hra je plná faulů a nepřesností na obou stranách.
49'
Ofsajd a v něm Kamešs, nicméně domácí krátce po nařízené rozehrávce o míč zase přišli.
48'
Sady Gueye to přehnal s agresivitou při napadání, hra je tak po pár sekundách opět přerušena.
47'
Berggren ve středu hřiště fauloval Toberse, hosté si tak budou moci rozehrávku v klidu zopakovat.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:02.
Vstup do utkání lépe vyšel lotyšskému klubu, Liepāja byla aktivnější a po zásluze se ujala vedení zásluhou Gueyeho. O pár minut později se ale obraz hry zcela otočil a domácí začali dominovat, což nakonec dokázali přetavit ve vyrovnávací trefu Mohammeda. V součtu obou utkání tak Häcken vede 4:1 a kráčí vstříc postupu do druhého předkola.
45+1'
45'
Po útočném faulu Karlsonse byla hra přerušena, Abrahamsson už si rovná míč k dalekonosnému odkopu.
44'
Podruhé v rozmezí několika desítek sekund se Kamešs ocitl v postavení mimo hru, to už se rozběhla předposlední minuta prvního poločasu.
43'
Ofsajd a v něm Vladimirs Kamešs, domácí tak budou mít čas a klid na rozehrávku.
42'
Häcken právě vstřelil branku!
No a nakonec jsme se dočkali ještě před poločasovým hvizdem, domácí vyrovnávají a výrazně se přibližují postupu! Po sérii šťastných odrazů se k míči dostal uvnitř pokutového území NASIRU MOHAMMED, který překonal Beglarjana přesnou střelou ke vzdálenější tyči.
40'
V závěru první půle sledujeme atraktivní fotbal se šancemi na obou stranách, nemusím dodávat, že případný další gól ještě před přestávkou by pořádně zamíchal kartami.
38'
Kigurs se ale ukopl a z nadějné pozice poslal balon až do nejvyšších pater tribuny za brankářem Abrahamssonem.
37'
Karlsons si došel pro faul po rychlém protiútoku hostí, ti tak budou zahrávat přímý kop nedaleko hranice pokutového území.
36'
Po Fribergově centru od rohového praporku se k hlavičce dostal Lindgren, míč ale netrefil podle představ.
34'
Hosté se snaží hru co nejvíce zpomalit a rozkouskovat, teď budou mít po faulu na Kigurse k dispozici rozehrávku ze středu hřiště.
33'
Teď se ale domácí ukvapili při rozehrávce rohového kopu, míč skončil v zámezí a Arsen Beglarjan s rozehrávkou pochopitelně spěchat nebude.
32'
Je podivuhodné, že FK Liepāja stále drží těsný náskok, souvislý nápor Häckenu už trvá dobrých šest sedm minut.
31'
Domácí jsou teď jasně lepší. Lundberg se teď ocitl sám před Beglarjanem, ideální moment ke střele ale prováhal...
29'
Tlak Häckenu ještě pokračoval a vše to vyvrcholilo Fribergovou přihrávkou na Mohammeda, ten ale z pravého okraje malého vápna na Arsena Beglarjana nevyzrál!
28'
Friberg našel v pokutovém území zcela volného Kamaru, tomu se ale míč zamotal pod nohama a nakonec ani nevystřelil.
27'
Hrstka diváků na tribunách bučí po zákroku na Berggrena, ruský sudí Ivanov ale nechává pokračovat ve hře.
25'
Andersson s problémy vůbec udržel míč po Fribergově centru na hrací ploše, domácí fotbalisté mohou znovu zamířit kupředu.
24'
Exekuci nařízeného rohového kopu si vzal opět na paškál Friberg, nicméně jeho značně přetažený centr nikoho v häckenském dresu nenašel.
23'
Defenzíva lotyšského celku se po centru na Lundberga ocitla v problémech, Keita pro jistotu vše vyřešil zakopnutím míče do zámezí.
21'
Dimitris Hmisz zastavil průnik Kamary, načež se domácí uchýlili ke kombinaci na vlastní polovině.
20'
Dalekonosný pokus Vladimirse Kamešse Abrahamsson bez potíží vyrazil, Häckenští poté dostali míč až na útočnou polovinu.
19'
Hráči v zelených dresech kombinují poblíž půlící čáry a nikam se neženou, pokud ale chce Liepāja pomýšlet na postup, bude muset ještě alespoň dvakrát skórovat.
17'
Kamara si na hranici pokutového území nedokázal zpracovat skákavý pas od Mohammeda, Liepājští už zakládají protiakci.
16'
Po inkasovaném gólu domácí přeřadili na vyšší rychlostní stupeň, po zblokovaném centru Anderssona z pravé strany bude Häcken vhazovat poblíž rohového praporku.
14'
Häckenští poté měli k dispozici rohový kop, hlavička Wahlströma po Fribergově centru ale dolétla jen do nastavené Beglarjanovy náruče.
13'
Denis Ivanovs omylem tečoval střelu jednoho z domácích fotbalistů – myslím, že to byl Lundberg – a musel si pořádně oddychnout, že to neskončilo vlastním gólem!
12'
Hráči ve žluto-černých dresech se pokusili o rychlou odpověď, nákop na Kamaru ale skončil v autu a vhazovat budou hosté.
10'
Liepajas Metalurgs právě vstřelilo branku!
Tak že by souboj o postup do druhého předkola Evropské ligy ještě dostal novou zápletku? Hosté zahrávali standardní situaci a Ivanovs posadil přesný centr na hlavu SADYHO GUEYEHO, který z bezprostřední blízkosti překonal Abrahamssona.
9'
Žlutou kartu dostává Tobers (FK Liepāja).
9'
Další akci hostí táhli Keita a Karlsons, daleko se ale nedostali a po jejich nedorozumění mohou kombinovat hráči švédského celku.
8'
Vladimirs Kamešs poslal další centr do pokutového území Häckenu, Abrahamsson si ale poradil a ukryl balon ve své náruči.
7'
Häcken poprvé zahrozil. Po centru z pravé strany se dostal k hlavičce Lundberg, míč ale netrefil podle svých představ a Beglarjan mohl zůstat v klidu.
6'
Sedmitisícová göteborská aréna je zaplněna sotva z pětiny, některé sektory zejí prázdnotou úplně.
4'
Nepovedený nákop na Kamešse sice skončil jen u Anderssona, ten ale při pokusu o odkop míče zaváhal a nabídl příležitost právě Vladimirsi Kamešsovi, ten se ale ukvapil a vypálil z nevýhodné pozice.
3'
Po nepovedeném odkopu Arsena Beglarjana skončil míč v zámezí, jeden z hráčů Häckenu ale kulatý nesmysl tečoval, a tak bude vhazovat Liepāja.
2'
Fotbalisté lotyšského celku jsou v úvodu aktivnější, Keitův pokus o průnik po levém křídle ale skončil už u půlící čáry.
1'

BK Häcken: Abrahamsson – A. Andersson, Wahlström, Hammar, Lindgren (C) – Berggren, Friberg, Angelin – Mohammed, Kamara, Lundberg.
Náhradníci: Rasheed – Faltsetas, Çelik, Paulinho, Bohm, Arkivuo, Irandust

FK Liepāja: Beglarjan – Keita, Ivanovs (C), Gueye, Jurkovskis – Hmisz, Tobers, Strumia – Kamešs, Karlsons, Kigurs.
Náhradníci: Zviedris – Torres, Opeyemi Teidi, Kozlovs, Apiņš, Grebis, Jemeļins

Rozhodčí: Ivanov – Dančenko, Berezněv (všichni Rusko).
FK LIEPAJA

Lotyšský klub založený teprve v roce 2014 jako pokračovatel zaniklého Metalurgu Liepāja je v osmičlenné Virslize momentálně čtvrtý – ovšem se zápasem k dobru oproti třetímu Ventspilsu, který má stejný počet 25 bodů. Celek, v němž působí i Jānis Ikaunieks, mladší bratr čerstvé jablonecké posily Davise Ikauniekse, už to bude mít proti Häckenu velmi těžké. Úvodní duel prvního předkola mezi těmito dvěma kluby byl sice dlouho vyrovnaný, Švédové ale v závěru udeřili hned třikrát v rozmezí osmi minut.
BK HÄCKEN

Jelikož se švédská Allsvenskan hraje systémem jaro-podzim, Häcken už má téměř polovinu ročníku za sebou a momentálně mu patří až devátá příčka. Klub v našich luzích a hájích známý vyřazením pražské Sparty z předkola Evropské ligy má ovšem solidní fazonu; o víkendu sice těsně podlehl silnému Nörrkopingu, předtím ale jasně přejel Liepāju a poradil si i se Sundsvallem a Dalkurdem.
Srdečně vítám všechny fotbalové příznivce u sledování textového přenosu z odvety prvního předkola Evropské ligy, v němž BK Häcken přivítá celek FK Liepāja. Výkop je naplánován na 19 hodin a švédský celek bude hájit jasný náskok 3:0 z prvního utkání na lotyšské půdě, bude odveta jen formalitou?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.