Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Häcken : Lipsko - 2. srpna 2018   18:30

Häcken
Häcken
85' Irandust
1:1
(0:0)
Lipsko
Lipsko
47' Bruno
Häcken
Rasheed – Andersson, Lindgren (C), Hammar, Arkivuo (81. Ekpolo) – Friberg (64. Ackermann), Lundberg, Berggren – Mohammed (64. Irandust), Kamara, Çelik
Abrahamsson – Wahlström, Faltsetas, Paulinho, Ekpolo, Irandust, Ackermann
Mete Kalkavan – Ceyhun Sesigüzel, Esat Sancaktar (všichni Turecko)
Bravida Stadium
Lipsko
Müller – Klostermann, Konaté (65. Bias), Orban (C), Saracchi – Bruno, Stierlin, Demme, Forsberg (63. Majetschak) – Augustin, Cunha (70. Krüger)
Krahl – Poulsen, Krüger, Hartmann, Majetschak, Bias, Winter

Ode mě je to vše. Děkuji Vám za pozornost a zase někdy příště se budu těšit na počtenou.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 12:10.
Je konec, utkání končí zaslouženou remízou, po celkovém výsledku 5:1 do třetího předkola postupují fotbalisté Lipska, které čeká rumunská Universitatea Craiova. Býci po většinu hrací doby diktovali tempo hry a měli převahu, Häcken ale podal solidní výkon a oprávněně s favorizovaným soupeřem neprohrál. Branky padaly až ve druhém poločase, nejprve se krátce po jeho začátku na přední tyč trefil Massimo Bruno. Hosté se pak spíše zatáhli a věnovali se hlavně defenzivě, těsné vedení ale neudrželi, když se pět minut před koncem základní hrací doby o vyrovnání postaral střídající Daleho Irandust.
90+2'
90+1'
Häcken získal ještě jeden přímý kop, po kterém zkoušel poslat balon do pokutového území Ackermann, byl ale odstaven vracejícím se Saracchim.
90'
Nastavovat se budou pouze dvě minuty.
89'
Domácí vybojovali rohový kop, jenže Irandustův centr dolétl pouze do míst, kam si vyběhl připravený Marius Müller a úspěšně míč vyboxoval mimo šestnáctku.
88'
Alhassan Kamara se dostal už snad ke svému sedmému zakončení dnešního utkání, tato rána se ale do statistik kvůli jeho dalšímu ofsajdu nezapíše.
87'
Vosy se ještě přeci jen nadechují k závěrečnému náporu. Když už se jim podařilo překonat obranu Býků, tak chtějí dnešní utkání urvat. Povede se jim dokonat obrat?
85'
Häcken právě vstřelil branku!
Tak jsem to zakřikl, nedlouho nato se totiž domácí vrhli dopředu a po povedené kombinační akci se jim podařilo srovnat. Výtečně to udělal Adam Andersson, na jehož centr sice o kousek nedosáhl Kamara, za ním ovšem číhal střídající DALEHO IRANDUST a přízemní střelou do protipohybu nedal Müllerovi šanci.
84'
Utkání už se opravdu pouze dohrává, ani jeden z týmů nemá k dispozici dostatek fyzických sil k tomu, aby se pokusil rozjet nějakou rychlejší či nebezpečnější akci.
83'
Od praporku míč do pokutového území zakroutil Massimo Bruno, jehož nabídku hodlal vyslyšet kapitán Orban, byl však dobře pokryt Anderssonem.
82'
Krüger poslal míč k Brunovi, který o něj sice přišel, později ovšem zatlačil na Hammara a donutil jej k nepřesné zpětné nahrávce. Uvidíme rohový kop Lipska.
81'
Střídání v týmu BK Häcken: ze hřiště odchází Arkivuo, přichází Ekpolo.
80'
Jean-Kévin Augustin touží po zapsání do listiny střelců, obránci Häckenu si jej ale všímají daleko více než jeho spoluhráčů. Tentokráte byl mladý Francouz faulován Ackermannem.
78'
Po střetu s Adamem Anderssonem zůstává na trávníku ležet Lukas Krüger. Opakovaný záběr ale ukázal, že si hostující mladíček ublížil spíše sám, když ve skluzu nechal jednu nohu mírně za sebou a dost možná si natáhl tříslo či stehenní sval.
77'
Tentokráte už to s počínáním domácího útočníka vypadalo nadějněji, jenže výborně před vlastní šestnáctkou zasáhl Bias. Nakonec se ale ukázalo, že se nemusel tolik přemáhat, Kamara byl znovu v ofsajdu.
76'
Praporek pomezního sudího je znovu nahoře, už poněkolikáté v tomto utkání si náběh za obranu soupeře špatně načasoval Alhassan Kamara.
75'
Zničehonic se na kraji šestnáctky zjevil Mervan Çelik. Nejaktivnějšímu hráči švédského týmu ale dnes zřejmě není přáno, ani jeho další rána totiž cestu mezi tři tyče nenašla.
74'
Augustin vyhrál hlavičkový souboj, o pár metrů později ale byl nedovoleně atakován. Jenže přímý kop Lipsku vůbec nevyšel, Brunův signál spoluhráči vůbec nepřečetli.
72'
Býci už se nikam bezhlavě neženou, nechtějí s Häckenem hrát podobný hurá fotbal, jako na konci prvního poločasu. Jednu z mála jejich ofenzivních akcí v posledních okamžicích zkouší rozjet Orban.
71'
Stierlin lehkým obloučkem prostrčil balon k Augustinovi, jenž si zkusil narazit s Krügerem, ten ale jeho záměr zcela nepochopil a rozběhl se opačným směrem, než bylo potřeba.
70'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Cunha, přichází Krüger.
69'
Nyní si ale Vosy vypracovaly stoprocentní příležitost, když Çelik vyzval ke srovnání Viktora Lundberga, ten ale zakončení nepochopitelně uspěchal a neuspěl.
68'
V posledních minutách tempo hry poněkud upadlo, trochu to vypadá, že domácím fotbalistům, kteří po většinu dnešního utkání běhali bez balonu, začínají docházet síly.
67'
Vosy v dnešním utkání brání opravdu srdnatě, padají do střel, tak jako nyní Lindgren, a chtějí s německým soupeřem uhrát dobrý výsledek. Povede se jim vyrovnat?
65'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Konaté, přichází Bias.
64'
Střídání v týmu BK Häcken: ze hřiště odchází Friberg, přichází Ackermann.
Střídání v týmu BK Häcken: ze hřiště odchází Mohammed, přichází Irandust.
63'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Forsberg, přichází Majetschak.
62'
Podle očekávání to byl Emil Forsberg, kdo se ujal exekuce této standardní situaci, jenže trefil jen ve zdi blokujícího Lundberga. Nic zajímavého nevzešlo ani z následného tlaku Býků.
61'
S ním ale Häcken nenaložil ideálně, Lipsko se na to konto vydalo do rychlého protiútoku, na jehož konci Berggren fauloval Augustina. Jak hosté s přímým kopem naloží?
60'
Tentokráte už hostující gólman musel zasahovat. A nutno poznamenat, že si nepočínal úplně jistě, střela z ostrého úhlu od Lundberga jej totiž zachytila nepřipraveného, bude z toho roh.
59'
Nedlouho nato si střeleckou pozici sám vypracoval Mervan Çelik, ideální moment k prověření Mariuse Müllera ovšem doslova prospal a poté už trefil pouze Orbana.
58'
Domácí fanoušci i hráči se zlobí, kousek před pokutovým územím Býků byl totiž, alespoň dle mého názoru, faulován Mohammed, jenže sudí do píšťalky nefoukl a hra pokračuje.
57'
Jean-Kévin Augustin se hodně snaží, obrana soupeře si jej ale zatím hlídá jako oko v hlavě. Tentokráte se francouzský talent ke střele neprodral jen kvůli výbornému skluzu v podání Arkivua.
56'
O chvíli později zahrávalo Lipsko hned dva rohové kopy v řadě. Ten první si obrana Vos pohlídala, druhý centr se pak Forsbergovi absolutně nevyvedl.
55'
Stierlin předstihl statického Friberga a poté se okamžitě vydal do útoku. Trochu sobecky se ale místo nahrávky na některého ze svých kolegů rozhodl vypálit, jenže blok mu vystavil Johan Hammar.
54'
Kromě gólové situace ze sedmačtyřicáté minuty se začátek druhého poločasu nese v poměrně klidném tempu, z aktivity z konce té první upustili především domácí fotbalisté.
53'
Z pravé strany se do vápna Häckenu snesl zajímavý centr od Klostermanna, na který si nabíhal Augustin. výtečně ale stačil zareagovat pozorný Jonathan Rasheed.
52'
Nasiru Mohammed se sice díky šikovnému manévru protáhl kolem Saracchiho, jeho následný centr se ale stal kořistí pro Müllera, jenž míč nadvakrát zkrotil.
51'
Andersson sklepl míč pro Rasheeda nepřesně, hosté tak měli k dispozici kop od rohového praporku. Jenže Emil Forsberg tentokráte nepotvrdil roli obávaného exekutora těchto situací a svůj centr hodně přetáhl.
50'
Jean-Kévin Augustin se u postranní lajny ocitl proti dvěma protivníkům, načež z celé situace vytěžil maximum, tedy autové vhazování, které rozehraje Saracchi.
49'
Vzhledem k tomu, co jsme měli v dosavadním průběhu tohoto utkání možnost sledovat, nelze říci, že by Lipsko vedlo úplně zaslouženě. Povede se Häckenu nějak zareagovat?
47'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Lepší vstup do druhého poločasu si fotbalisté Lipska asi nemohli přát, krátce po jeho začátku se totiž ujímají vedení. Augustin se okolo Arkivua protáhl až do pokutového území, odkud připravil palebnou pozici pro MASSIMA BRUNA, jehož střela na přední tyč prosvištěla okolo Rasheeda až do sítě.
47'
Trmu – vrmu z obou stran ukončil až domácí záložník Berggren, jenž díky důrazu obral o míč Forsberga. Kombinovat ale s nikým nemohl, proto otočil hru až k Rasheedovi.
46'
Druhý poločas svou rozehrávkou otevřeli hosté, během přestávky ani jeden z trenérů nesáhl ke střídání. Lipsko zatím disponuje optickou převahou, na druhou stranu ale je třeba říci, že Häcken jim rozhodně nechce dát nic zadarmo a v první půli určitě byl favoritovi rovnocenným soupeřem.
46'
První poločas je minulostí, na úvodní branku stále čekáme. Úvodní půlhodinka příliš atraktivní podívanou nenabídla, ve zbytku hrací doby ale oba celky přeci jen začaly útočit a vypracovaly si řadu šancí. Aktivnější jsou určitě hosté, Häcken jim ale z rychlých brejků dává pořádně zabrat, blízko ke gólu měli třeba Çelik či Kamara. Na druhé straně diriguje hru především Emil Forsberg, jenž připravil i největší šanci svého celku, Klostermannově voleji ale scházely decimetry.
45+2'
45+1'
Další krásná rána, konec prvního poločasu nám přináší hodně útočnou podívanou. Z uctivé vzdálenosti své štěstí zkusil Çelik, Müller se ale natáhl a konečky prstů vytěsnil balon na roh.
45'
Další rozjíždějící se akci Lipska zastavil zdvižený praporek pomezního sudího a následný hvizd toho hlavního, Matheus Cunha totiž zpracovával balon v ofsajdu.
44'
Klostermann vykouzlil povedenou kolmici pro Bruna, jenž se nijak dlouze nerozpakoval a okamžitě jej vracel do centra dění, Cunhovi však hlavičku znemožnil Lindgren.
43'
Další pěkný moment v podání mladého hostujícího výběru. Forsbergův rohový kop se snesl ke Klostermannovi, jenž se nijak nerozmýšlel a vypustil jedovatý volej, míči ale k zasažení branky ještě kousek scházel.
42'
Gólem zavánějící příležitost mělo i Lipsko. Zničehonic se sám před brankářem Häckenu zjevil Niclas Stierlin, jeho ránu z bezprostřední blízkosti ovšem Rasheed eliminoval.
41'
Kamara se tentokráte pasoval do role přihrávajícího hráče, když šajtlí poslal míč do běhu Mohammedovi, ten na něj ale před poloprázdnou brankou nestačil dosáhnout.
40'
Häcken zatím hrozí pouze z rychlých brejků, s nimiž rozhodně nenakládá špatně. Další z nich po Mohammedově pasu zakončoval Kamara, balon ale netrefil čistě a přestřelil.
39'
Andersson se pod tlakem napadajícího Forsberga zmohl pouze na odkop na obrannou polovinu soupeře, kde měl Kamara proti sobě Orban s Konatém, s nimiž si poradit nedokázal.
38'
Zajímavá kombinace Býků. Forsbergův povedený pas se snesl na hlavu Lukase Klostermanna, jenž míč z první sklepl pro volného Bruna, jeho zakončení z lehkého záklonu ovšem Rasheeda neohrozilo.
37'
Emil Forsberg na levé straně motal hlavu svým krajanům, na pomoc mu poté přispěchal Saracchi. Opět ale Lipsko z celé situace získalo pouze autové vhazování.
36'
Saracchi nejprve znovu neuspěl proti Anderssonovi, poté pro Lipsko alespoň vybojoval aut. Ani z něj ale hosté nic nevytěžili, míč má ve své moci Jonathan Rasheed.
35'
Alhassan Kamara svůj problém za postranní lajnou rozchodil překvapivě rychle, nyní už zase naplno běhá po hřišti. Dočkáme se před konce prvního poločasu nějakého gólu?
34'
Ibrahima Konaté už se zdá býti v pořádku, s útočníkem švédského celku to už tak růžově nevypadá. Kamara podstoupil tvrdý střet s Orbanem, nyní je ošetřován za postranní lajnou.
33'
Na trávníku zůstali po předchozí situaci ležet hned dva hráči. Jedním z nich byl Ibrahima Konaté, který inkasoval úder rukou do obličeje, zpět na nohy se příliš nechce ani Kamarovi.
32'
Obrovská šance domácího celku, který se málem dostal do překvapivého vedení. Kamara se díky zákroku na hraně pravidel zbavil Konatého a o chvíli později připravil palebnou pozici pro Çelika, ten ale z ostrého úhlu minul.
31'
Demme si neporozuměl s Augustinem, a nabídl tak Häckenu okamžitou protiakci. Jenže ta skončila dřív, než vlastně vůbec začala, Mohammeda zastavil Konaté.
30'
Saracchi má na levé straně někdy až příliš volného prostoru, zatím jej ovšem nedokáže plně využít. Potvrdil to i nyní, když se ocitl zcela osamocen po Klostermannově přenesení, trefil ale pouze blokujícího Anderssona.
29'
Emil Forsberg ukázal, proč byl na světovém šampionátu jedním z klíčových mužů švédského výběru, když vymyslel parádní uličku pro Saracchiho, jeho přízemní centr však pokryl Rasheed.
28'
Opakovaný záběr mé tvrzení potvrdil, Lipsko mělo před pár okamžiky zahrávat standardní situaci. Býkům to ale nijak nevadí, jejich nápor stále ne a ne ustat.
27'
Klostermann si na pravém křídle několikrát vyměnil míč s Brunem, načež byl k zemi poslán bránícím Arkivuem. Dle mého názoru se jednalo o jasný faul, jenže sudí nechává hru pokračovat.
26'
Největší šanci dosavadního průběhu zápasu měli paradoxně zatím méně aktivní domácí. Nedorazů v obraně Lipska využil Alhassan Kamara, jenž se ale rány z dobré pozice trochu zalekl a pouze nechal vyniknout Müllera.
25'
Tlak Lipska pořád trvá a v posledních minutách se i trochu začíná stupňovat. Pořád se ale nejedná o nic závratného, což je, vzhledem ke čtyřbrankovému náskoku hostí, pochopitelné.
24'
O chvíli později musel norský brankář v barvách Häckenu zasahovat znovu. Tentokráte na něj pořádnou pumelici vyslal Jean-Kévin Augustin, zacílil ovšem přesně doprostřed, kde Rasheed číhal připraven.
23'
Zajímavý střelecký pokus. Po šťastném odrazu od Hammara se kousek za pokutovým územím do míče opřel Cunha, jehož rána nebyla vůbec špatná, Rasheed ale podržel své spoluhráče.
22'
Stierlin, ač atakován Fribergem, stihl přenést hru k Saracchimu, jenž okamžitě sklepl pro Forsberga. Na jeho centr si nabíhal Augustin, jako první se ale u míče ocitl brankář Rasheed.
21'
Demme s Lundbergem se navzájem tak dlouho přidržovali za dresy, až neměl turecký sudí na výběr a musel odpískat nedovolený zákrok. K nevoli domácích fanoušků fauloval švédský záložník.
20'
Domácí příznivci jsou opravdu hodně slyšet, svému týmu, který, přiznejme si to, na postup už s největší pravděpodobností dosáhnout nemůže, fandí s velkým nadšením. Odvděčí se jim Vosy nějakým gólem?
19'
Häcken se po Konatého zákroku dostal k první situaci, z níž se dala ohrozit branka zatím dominujícího Lipska. Friberg centroval do míst, kam si nabíhala většina jeho kolegů, k zakončení ovšem vůbec nedošlo.
18'
Žlutou kartu dostává Konaté (RB Lipsko).
18'
Svěřenci trenéra Rangnicka opět obléhali pokutové území svého soupeře. Dostali se k dalšímu zakončení, když Demme přenechal míč Augustinovi, ten ale z první vypálil vysoko nad.
17'
Emil Forsberg si počkal na ideální okamžik a poté poslal míč do běhu pro Marcela Saracchiho. Uruguayský bek měl spíše přihrávat, místo toho se rozhodl pro okamžitou střelu, která skončila nad brankou soupeře.
16'
Teď obrana Býků poněkud zaspala a úplně zapomněla na Alhassana Kamaru, kterému v rozjetí samostatného úniku zabránil až na poslední chvíli se vracející kapitán Orban.
15'
Lukas Klostermann se rozhodl do šestnáctky soupeře vyslat dlouhé autové vhazování, na které si naběhl Augustin, hlavou však prodloužil míč je do náruče připraveného Rasheeda.
14'
Lindgren vystavil Brunovi pořádný strom, tohle rozhodčí správně posoudil jako faul. Přímý kop si vzal na starost Emil Forsberg, centru ovšem nedodal dostatečnou razanci.
13'
Svěřenci lodivoda Alma se pokusili uklidnit hru kombinací na obranné polovině. Vpřed vyrazil až pravý zadák Andersson, díky dobrému zásahu Saracchiho ovšem daleko nedoputoval.
12'
Tentokráte se talentovaný francouzský útočník, který do Lipska přišel z věhlasného PSG, se tentokráte přeměnil do role nahrávače. Jeho pas byl ale předem avizován, a Lindgrenovi tak nedělalo problém jej vystihnout.
11'
První střelecký pokus tohoto duelu měli na starost hostující fotbalisté. Po zajímavém průniku, během něhož si dovolil i drzou kličku a la Zinedine Zidane, to zkusil Augustin, trefil ovšem pouze boční síť.
10'
Vosy se poprvé v zápase hnaly k něčemu nebezpečnému. Kamarův lehoučký pas si na prsa zpracoval Viktor Lundberg, učinil tak ale v mírném ofsajdu, a vstříc Müllerovi tedy postupovat nemohl.
9'
Saracchi svou nepříliš zdařilo zpětnou přihrávkou přidělal Müllerovi starosti, brankář Red Bullu ale nepříjemnou situaci vyřešil parádně, když rozehrál přesně k Stierlinovi.
8'
Po faulu na Forsberga zahrávali Býci první přímý kop, na střelu to ale nebylo. Demme proto odcentroval na hranici vápna, kde se pohyboval Konaté, toho ale zradilo zpracování.
7'
Lipsko od úvodních minut drží míč na svých kopačkách a určuje tempo hry. Forsberg tentokráte přenesl hru vpravo, odkud centroval Lukas Klostermann, jeho nabídku do druhé vlny ovšem vystihl Lundberg.
6'
Saracchi se skvěle zbavil svého strážce a poté načechraným bochánkem zkusil oslovit osamoceného Augustina, kterému k dosažení na balon příliš nescházelo.
5'
První nedovolený zákrok obstaral Mervan Çelik. Švédský záložník si pustil balon až příliš daleko od kopaček a zpět jej získal jen za cenu lehkého přistrčení Klostermanna.
4'
Poté, co Forsberg roztáhl hru doleva, se k centru pokusil dostat Saracchi, proti však byl Andersson. Z vzájemného duelu těchto dvou borců to byl nakonec jeden z letních nákupů Lipska, kdo se míče dotkl jako poslední. Aut pro Häcken.
3'
Dlouhý balon z kopačky Anderssona se nepříjemně stáčel do šestnáctky soupeře, kde jej Müller kvůli dotírajícímu Kamarovi získal jen za cenu složení spoluhráče Konatého.
2'
Okamžitý nákop domácího týmu odvrátil Orban k Demmemu. Ten udělal tři rychlé kroky, načež si zkusil narazit s Brunem, jejich kombinace ovšem zastavil Berggren, který hrál rukou.
1'
Turecký rozhodčí Mete Kalkavan právě foukl do píšťalky, dnešní utkání mezi Häckenem a Lipskem tak může odstartovat. Rozehrávky se ujali domácí, kteří nastupují v žluto-černých dresech, naopak Býci budou hrát v bílém.
1'

BK Häcken: Rasheed – Andersson, Lindgren (C), Hammar, Arkivuo – Friberg, Lundberg, Berggren – Mohammed, Kamara, Çelik
Náhradníci: Abrahamsson – Wahlström, Faltsetas, Paulinho, Ekpolo, Irandust, Ackermann

RB Lipsko: Müller – Klostermann, Konaté, Orban (C), Saracchi – Bruno, Stierlin, Demme, Forsberg – Augustin, Cunha
Náhradníci: Krahl – Poulsen, Krüger, Hartmann, Majetschak, Bias, Winter

Rozhodčí: Mete Kalkavan – Ceyhun Sesigüzel, Esat Sancaktar (všichni Turecko).
RB Lipsko

Lipsko je jasným favoritem tohoto dvojzápasu, což před týdnem do puntíku potvrdilo. Předloňská sezona vyšla Red Bullu na domácí scéně opravdu dokonale, loni už to taková sláva nebyla, když si svěřenci trenéra Hasenhüttla, kterého nově nahradil Ralf Rangnick, pohoršili o čtyři místa a skončili šestí. Co se návratu do pohárové Evropy týče, tak na ten budou Die Bullen vzpomínat opravdu v dobrém. Po třetím místě v základní skupině Ligy mistrů, kde se střetli s Besiktasem, Monakem a Portem, zamířili Býci do vyřazovací fáze Evropské ligy. Tam si připsali velice cenné skalpy italské Neapole, jednoho z hlavních favoritů, a petrohradského Zenitu, konečnou se pro ně stalo až čtvrtfinále, ve kterém nestačili na Olympique Marseille.
BK Häcken

Häcken se v loňském ročníku švédské nejvyšší soutěže umístil na čtvrté pozici, jeho ztráta na první Malmö čítala hned dvanáct bodů, a po roční pauze se tak znovu probojoval do kvalifikačních bojů o účast v základní skupině Evropské ligy. Předloni se v nich celek z Göteborgu moc dlouho neohřál, už ve druhém předkole totiž po výsledcích 1:1 a 0:1 překvapivě vypadl s irským Cork City. První zápas proti Lipsku svěřenci trenéra Alma nezvládli, k postupu do další fáze jim pomůže jen fotbalový zázrak. Všeobecně lze říci, že Getingarna nejsou v optimální formě, vždyť v aktuálně bežícím ročníku švédské Allsvenskan, která má za sebou už patnáct odehraných kol, se drží až na desátém místě.
Příjemný čtvrteční podvečer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané! Dnes je na programu drtivá většina odvetných zápasů druhého předkola Evropské ligy, my se v tomto online přenosu zaměříme na souboj, v němž BK Häcken přivítá RB Lipsko. Vzhledem k tomu, že bundesligový účastník zvládl první utkání poměrem 4:0, je o postupujícím zřejmě rozhodnuto. Začínáme v 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.