Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Hafnarfjördur : Lahti - 19. července 2018   21:15

Hafnarfjördur
0:0
(0:0)
Lahti
Lahti
Nielsen – Jonsson, Clarke, Eddi Gomes, Valgardsson – Steindorsson, Vidarsson (C), Kristjansson – Lennon (76. Castillion), Hendriksson (87. Crawford), Gudnason (66. Lewis)
Johannesson – Bjornsson, Castillion, Crawford, Jonsson, Lewis, Vidarsson
Espen Eskås – Øystein Ytterland, Isaak Elias Skjeseth Bashevkin (vš. NOR)
Kaplakrikavöllur stadion, Hafnarfjördur
Lahti
Forsman – Taimi, Vjatkin, Voutilainen (60. Sadat) – Hertsi, Dmitrijev (88. Virta), Paananen (74. Gela), Osipov, Hauhia (C) – Anier, Hostikka
Siskovski, Tiainen – Gela, Sadat, Salmikivi, Virta

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 6:3. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:16.
Je konec. Hafnarfjördur nakonec v domácím prostředí s finským Lahti remizoval bezbrankově, ovšem díky prvnímu zápasu, který vyhrál jasně 3:0, postupuje do druhého předkola Evropské ligy. Dnešní utkání připomínalo spíše přátelský zápas. Největší šance zápasu se naskytla v 59. minutě Gudnasonovi, která ovšem z blízky přestřelil bránu. Ke konci zápasu byl hostující tým o něco lepší, ale ani střela čtyři minuty před koncem od Sadata žádné ovoce nepřinesla.
90+3'
90+3'
Anier ještě dostal ke konci utkání žlutou kartu, když neudržel nervy a po odehrání míče vletěl do domácího hráče Clarkeho.
90+2'
Poté se Zeiko Lewis provinil faulem ve středu hrací plochy, ovšem následně skončil míč jen za bránou Hafnarfjörduru.
90+1'
Hosté získali autové vhazování na polovině soupeře.
90+1'
Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.
90'
Domácí se pokusili vyvézt míč po pravé straně, ale následně skončil balón opět v moci hostů.
89'
Opět se hosté dostali dopředu, ale stále nedokážou nic vážnějšího vymyslet.
88'
Střídání v týmu FC Lahti: ze hřiště odchází Dmitrijev, přichází Virta.
87'
Střídání v týmu FH Hafnarfjördur: ze hřiště odchází Hendriksson, přichází Crawford.
86'
Hosté si vypracovali skvělou šanci, po které střílel na hranici vápna Fareed Sadat, ale jeho pokus se mu nevydařil a bez razance šel doprostřed brány, kde byl připraven brankář Nielsen.
85'
Po nákopu domácích se útočník Hafnarfjörduru ocitl v ofsajdové pasti.
85'
Poté hosté férově předali míč soupeři a hra tak může pokračovat.
84'
Nyní se domácí dostali opět dopředu po pravé straně, ale poté zakopli míč do zámezí, jelikož předtím schytal ránu v souboji Castillion a leží na trávníku.
83'
Po následném centru se ale David Vidarsson provinil faulem, když si pomáhal rukama.
82'
Hostující kapitán Mikko Hauhia se provinil faulem na pravé straně, kde se snažil projít Hendriksson. Hafnarfjördur tak získal volný kop.
81'
Domácí se sice dostali na hranici vápna, ale poté míč jen odevzdali.
80'
Ovšem následný centr do vápna skončil u domácí obrany, která nespěchá dopředu a drží míč na své polovině.
79'
Nakonec je to ale přece jenom Lahti, které získalo míč a vydalo se dopředu po pravé straně.
78'
Po následném odkopu se opět dostali k míči hosté, ale poté ho ztratili.
77'
Nyní míč skončil za domácí bránou a Nielsen tak má odkop od své svatyně.
76'
Střídání v týmu FH Hafnarfjördur: ze hřiště odchází Lennon, přichází Castillion.
76'
Ovšem následný centr domácích z volného kopu skončil jen vedle hostující brány.
75'
Nyní byl domácí hráč Vidarsson zfaulován, což se mu zjevně nelíbilo.
74'
Střídání v týmu FC Lahti: ze hřiště odchází Paananen, přichází Gela.
72'
Následně ale mají míč opět hosté, kteří jsou v posledních minutách lepším týmem, ale nemohou se dostat do žádné velké šance.
71'
Nyní domácí získali autové vhazování na své polovině hrací plochy.
70'
Po rohu ale žádná střela z hostujících řad nepřišla.
69'
Ovšem následný centr nic velkého nepřinesl, ale Lahti získalo alespoň rohový kop.
68'
Domácí hráč se nyní provinil faulem a Lahti získalo volný kop z levé strany.
67'
Kapitán hostů Mikko Hauhia si skvěle poradil s protihráčem, který se snažil dostat do vápna Lahti.
66'
Střídání v týmu FH Hafnarfjördur: ze hřiště odchází Gudnason, přichází Lewis.
65'
Vidarsson nakopl protihráče v souboji a obdržel žlutou kartu.
65'
Nakonec ale konec celé akce hostů skončil u domácího brankáře, který chytil míč do své moci.
64'
Ovšem Lahti je stále u míče a nyní sevřelo soupeře.
63'
Poté ovšem míč získali hosté a vydali se dopředu. Po zákroku ve vápně se dožadovali penalty, ale rozhodčí nechal píšťalku být.
62'
Nyní se hosté provinili dalším faulem ve středu hrací plochy.
61'
Nyní to byli hosté kdo odcentroval míč před bránu, ale následné zakončení hlavou skončilo vedle domácí brány.
60'
Střídání v týmu FC Lahti: ze hřiště odchází Voutilainen, přichází Sadat.
59'
Domácí získali míč na polovině soupeře a následně poslali skvělý centr do vápna, kde na něj číhal Atli Gudnason, ovšem ten z bezprostřední blízkosti přestřelil!
58'
Anier se nyní provinil faulem ve středu hrací plochy, když si potáhl Gomese rukou.
57'
Valgardsson si převzal míč na levé straně a skvělým centrem hledal ve vápně svého spoluhráče, ovšem balón odhlavičkoval protihráč.
56'
Poté hostující gólman poslal další odkop, po kterém se jeho spoluhráč ocitl v ofsajdové pasti.
56'
Následný nákop hostů skončil u domácích, kteří rovněž míč odkopli až k brankáři Forsmanovi.
55'
Hosté drží míč na své polovině hrací plochy, ale nemohou se dostat dál, jelikož Hafnarfjördur dnes předvádí optimální výkon.
54'
Následně to Lahti zkusilo po pravé straně, ale první pokus o centr byl zblokován a druhý pokus skončil v zámezí za domácí svatyní.
53'
Hosté se sice dostali dopředu po levé straně, ale nakonec z toho nebylo nic vážného.
52'
A opět to byl dobrý centr, ovšem míč se jen poodrážel ve vápně a nakonec skončil u hostujícího gólmana.
51'
Nyní Hafnarfjördur získal volný kop z pravé strany po faulu hostujícího hráče.
50'
Brandur Hendriksson dostal dostatek místa a tak si udělal kličku a následně levačkou mířil na pravou tyč, ovšem tam byl včas brankář Oskari Forsman.
49'
Voutilainen zblokoval přihrávku domácích a následuje autové vhazování pro Hafnarfjördur.
48'
Následně se sice dostal ke hlavičce Eddi Gomes, ale míč jen lízl a ten tak skončil vedle hostující svatyně.
47'
Hafnarfjördur se dostal do velmi dobré šance, když přiletěl centr z levé strany do vápna, kde ovšem domácí hráč místo zakončení hlavou ještě sklepával, ale následná střela byla zblokována. Posléze získal islandský tým rohový kop z levé strany.
46'
Domácí hráč Lennon nestihl míč na hrací ploše a následuje odkop od hostující brány.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:17.
První poločas je u konce a stav je zatím bezbrankový. O něco lépe si na hřišti vede domácí tým Hafnarfjördur, ale stejně jako jeho soupeř si nic velkého nedokázal vytvořit. Hosté ovšem musí ve druhé půli vstřelit tři branky aby se šlo alespoň do prodloužení. Že utkání zatím připomíná spíše přátelský zápas hovoří také to, že ani na jedné straně nebyla k vidění střela na bránu.
45+1'
45+1'
Ovšem následně právě Dmitrijev zajel dalšího domácího hráče a tentokrát se už to neobešlo bez žluté karty.
45+1'
Následně se Artjom Dmitrijev provinil faulem a za své protesty může být rád, že nedostal žlutou kartu.
45+1'
Hosté měli menší problémy při rozehrávce, jelikož domácí vysoko napadali.
45'
Rozhodčí nastavil jednu minutu navíc.
45'
Hendriksson se provinil nedovoleným zákrokem ve středu hrací plochy a u míče bude finský tým.
44'
Jonsson nepřihrál dobře na hranici vápna, ale obrana Lahti pouze odkopla míč do zámezí a Hafnarfjördur tak získal autové vhazování.
43'
Ovšem následně se ve vápně provinil nedovoleným zákrokem hostující hráč, který si až moc pomáhal rukama.
43'
Nyní Lahti získalo rohový kop z levé strany.
42'
Na Island zavítali i hostující fanoušci z Finska, které jde hodně slyšet, ale kromě skandování nemají co dělat, jelikož hra zatím není nijak atraktivní.
41'
Rennico Clarke si nebyl vůbec jistý svým odkopem v malém vápně a míč se mu zamotal mezi nohy, ovšem nakonec vše vyřešili jeho spoluhráči.
40'
Opět se domácí dožadovali odpískání faulu, když Lennon poslal přihrávku do vápna, kde při zpracování upadl domácí hráč, ale rozhodčí ani tentokrát nefoukl do píšťalky.
40'
Střela Jonssona skončila jen nad svatyní Oskari Forsmana.
39'
Následně hosté poslali nebezpečný centr z levé strany do vápna, ovšem míč jen prosvištěl před brankářem Nielsenem na druhou stranu.
38'
Poté ovšem přišel velmi nepřesný centr z levé strany a Forsman tak má odkop od své svatyně.
37'
Utkání zatím nenabízí vůbec nic zajímavého a u míče jsou aktuálně domácí.
36'
Poté se zkusili dopředu dostat hráči Hafnarfjörduru, ale míč skončil jen u brankáře Forsmana.
35'
Nyní to hosté zkusili po levé straně, ovšem následný centr už byl kopnut mimo hrací plochu.
34'
Útočník Lahti byl až příliš důrazný a rozhodčí tak odpískal další faul.
32'
Hosté se vykombinovali z levé strany na pravou a nakonec se dostali až do vápna, ovšem tam žádné zakončení nepřišlo.
31'
Nyní připomíná utkání spíše přátelský zápas, jelikož se hraje především ve středu hrací plochy a míč stále mění majitele.
30'
Hostující hráč dojel domácího hráče a je to tak další faul ve středu hrací plochy.
29'
Posléze se hostující útočník provinil faulem a u míče tak pro změnu bude opět domácí Hafnarfjördur.
28'
Domácí získali autové vhazování na své polovině.
27'
Velice dlouhý aut letěl až do vápna, ale tam získal míč po následné hlavičce brankář Forsman.
26'
Ale ani tento roh nepřinesl nic velkého a hostující obránce odhlavičkoval míč do zámezí. Hafnarfjördur tak získal autové vhazování.
25'
Hafnarfjördur získal rohový kop, ale následný centr byl zblokován a uvidíme tak další roh.
24'
Domácí nyní chtěli pokutový kop po zákroku na domácího útočníka, ovšem rozhodčí pouze rozpažil.
23'
Ovšem následný centr skončil pouze v moci brankáře Nielsena.
22'
Valgardsson poslal k zemi Hauhiu na levé straně a Lahti tak získalo volný kop.
21'
Hosté kombinují na polovině Hafnarfjörduru, ale nemohou se dostat blíž k bráně.
20'
Jónsson to vzal na sebe a zpoza vápna vystřelil, ovšem jeho rána šla pouze vedle pravé tyče.
19'
Následně se dopředu dostal Hafnarfjördur, ale centr z pravé strany lapil do svých rukavic Forsman.
18'
Lathi sice přenáší hru z jedné strany na druhou, ale to je zatím vše.
16'
Hosté se sice opět dostali ke střele, ale ani tentokrát to nebylo nic vážného a míč tak chytil brankář Nielsen.
14'
Hafnarfjördur poslal pas na pravou stranu odkud přiletěl centr do vápna, ale ten skončil jen na hlavě hostujícího obránce.
13'
Opět se dopředu vydali hosté po pravé straně, ale následně přišel faul Hostikky.
12'
Ovšem následná přihrávka na Osipova byla nepřesná a skončila jen u domácího gólmana Nielsena.
11'
Následně ovšem přišel faul Kristjánssona ve středu hrací plochy a u míče tak bude hostující tým Lahti.
10'
Domácí obrana skvěle zabojovala a následnou střelu chytil do své moci brankář Nielsen.
9'
Hauhia už nestihl míč na hrací ploše a Hafnarfjördur získal autové vhazování.
8'
Domácí se dostali až dovnitř vápna, ale následné dvě střely skvěle zblokovala hostující obrana.
6'
Ale poté přišla střela vedle hostující svatyně od Lennona.
5'
Nyní získal domácí Hafnarfjördur rohový kop z pravé strany.
3'
Následně se Kalle Taimi dostal do zakončení, ovšem to šlo vedle domácí bránu.
2'
Hosté získali rohový kop, který bude zahrávat Hostikka.
1'

FH Hafnarfjördur: Nielsen – Jonsson, Clarke, Eddi Gomes, Valgardsson – Steindorsson, Vidarsson (C), Kristjansson – Lennon, Hendriksson, Gudnason
Náhradníci: Johannesson – Bjornsson, Castillion, Crawford, Jonsson, Lewis, Vidarsson

FC Lahti: Forsman – Taimi, Vjatkin, Voutilainen – Hertsi, Dmitrijev, Paananen, Osipov, Hauhia (C) – Anier, Hostikka
Náhradníci: Siskovski, Tiainen – Gela, Sadat, Salmikivi, Virta

Rozhodčí: Espen Eskås – Øystein Ytterland, Isaak Elias Skjeseth Bashevkin (vš. NOR).
FC Lahti:

Lahti skončilo v loňské sezóně na čtvrtém místě a rovněž si zajistilo první předkolo Evropské ligy. Nejlepším střelcem byl s třinácti góly Simonovski. V letošním ročníku se Lahti nachází až na šesté příčce.
FH Hafnarfjördur:

Hafnarfjördur skončil v loňské sezóně v domácí lize na třetím místě a zajistil si tak první předkolo Evropské ligy. Nejlepším střelcem byl s patnácti góly Lennon. V letošní sezóně se Hafnarfjördur nachází na čtvrtém místě.
V odvetě prvního předkola Evropské ligy se proti sobě utkají týmy FH Hafnarfjördur a FC Lahti. V prvním zápase šel islandský tým Hafnarfjördur už ve 4. minutě do vedení, když se prosadil Bjornsson. V 18. minutě to bylo už 2:0 po gólu Lennona. Nakonec v 90. minutě přidal třetí branku hostů Crawford. Hafnarfjördur tak nakonec vyhrál až překvapivě lehce 3:0. Nyní se bude hrát na stadionu Kaplakrikavöllur v Hafnarfjörduru. Tento stánek nabídne kapacitu pro 6 450 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Espen Eskås a jeho asistenti Øystein Ytterland a Isaak Elias Skjeseth Bashevkin (vš. NOR).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.