Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Karabach : Tiraspol - 30. srpna 2018   19:00

Karabach
Karabach
9' Medveděv  • 42' Guerrier  • 55' Ozobić
3:0
(2:0)
Tiraspol
Tiraspol
Karabach
Vagner – Medveděv, B. Husejnov, Sadygov, Guerrier – Garajev, Slavčev – Madatov (88. A. Husejnov), Ozobić (82. Dinijev), Zúbír (80. Delarge) – Emeghara
Magomedalijev – Mammadov, Agolli, Rzeźniczak
Stavrev – Kirovski, Kostadinov (MKD)
Republikánský stadión Tofika Bachramova, Baku
Tiraspol
Pașcenco – Sušić, Posmac, Kovačević, Leite – Anton, Kapić, Racu (55. Palić) – Badibanga, Boiciuc (26. Kamara), Santos (68. Rodrigues)
Cebotari – De Nooijer, Balima, Kulušić

Základní skupinu Evropské ligy si tedy zahraje mistr Ázerbájdžánu, který dnes naprosto zaslouženě vítězí 3:0 a napravuje porážku 0:1 z úvodního duelu. Skóre otevřel po krásné akci a zpětné přihrávce Zúbíra už v deváté minutě Medveděv, v závěru poločasu se prosadil po rohovém kopu Guerrier a razítko dal na postupový výsledek parádní ranou do šibenice po přestávce Ozobić.
Děkuji za pozornost, hezký večer!
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:1. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 12:12.
90+4'
90+4'
Nepovedený pokus střídajícího Dinijeva letí daleko mimo branky Šeriffu.
90+3'
Žlutou kartu dostává Gara Garajev (FK Karabach).
90+3'
Útočný faul ještě dává hostům možnost rozehrát a pokusit se o zázrak, jenže ti jen odevzdávají nesmyslným nákopem míč Vagnerovi.
90+2'
Nakonec přece jen přichází Medveděvův centr, který odvracejí hosté až za postranní čáru.
90+2'
Následný trestný kop rozhodně šel rozehrát přímo na bránu, ázerbájdžánský mistr však v nastavení raději natahuje čas a drží míč.
90+1'
Žlutou kartu dostává Gerson Rodrigues (FC Šeriff Tiraspol).
90+1'
Čtvrtý rozhodčí má nad hlavou tabuli se čtyřkou, která značí počet nastavených minut.
89'
Delarge přihrál do běhu Guerrierovi, který vypálil z 20 metrů levačkou nad břevno.
88'
FK Karabach naposledy střídá: ze hřiště odchází Mahir Madatov, přichází Abbas Husejnov.
87'
Mahir Madatov nespěchá s rozehrávkou a v tandemu s Medveděvem drží míč u praporku k nelibosti a marnému vzteku Cristiana Leiteho.
87'
Domácí přenášejí hru na soupeřovu polovinu a vhazují nedaleko rohového praporku.
85'
Husejnov odolal Antonovu napadání a konstruktivně rozehrál, vzápětí však zahnal Garajev přihrávkou do špeku Guerriera ze hřiště.
83'
Mateo Sušić (Šeriff Tiraspol) strčil do protihráče, který mu hned po odpískání nechtěl odevzdat míč, a sám za to vidí žlutou kartu.
83'
Palić vyzkoušel střelou z dálky Vagnera, který si v závěru zápasu docela zachytá.
82'
V dresu FK Karabach opouští hřiště autor překrásné třetí branky Filip Ozobić, nahrazuje ho Džošgun Dinijev.
81'
Moldavský mistr musí rozjíždět svůj postupný útok opět až od Pașcenca.
80'
První střídání Karabachu: odchází Abdalláh Zúbír a na hřiště se podívá Dzon Delarge – muž, který strávil čtyři sezóny ve Slovanu Liberec.
79'
Hosté teď mají vrch nad příliš pasivně hrajícím Karabachem, Rodrigues však přihrával do ofsajdu.
77'
Přihrávka našla před domácí bránou opět úplně volného hráče, kterým byl Kamara. Hráč ze Sierry Leone si však při zpracování míče spletl fotbal s házenou a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
76'
Obrovská šance Šeriffu Tiraspol a domácí teď mohou pozlatit rukavice dosud nezaměstnanému Vagnerovi. Na Palićův přímý kop si naběhl naprosto osamocený srbský stoper Vladimir Kovačević a jeho hlavičku o zem ze tří metrů Brazilec reflexivně vyškrabuje!
76'
Garajev fauloval nedaleko rohu velkého vápna Paliće, to je zajímavý přímý kop pro Tiraspol.
74'
Kapitán moldavského mistra Mateo Sušić byl přistižen v těsném ofsajdu.
72'
Karabach hraje zjevně na údržbu, což není tak těžké – borci ve žlutém jsou v podstatě neškodní.
70'
Rohový kop žádné nebezpečí pro celek z Tiraspolu neznamenal.
69'
Další nebezpečí vezl k tiraspolské brance Guerrier, který obral Sušiće, po dlouhém sprintu si však ve finální fázi píchl míč příliš daleko a hosté mu jej odkopli na roh.
68'
Poslední změna v mužstvu Šeriffu Tiraspol: odstupuje Joálisson Santos, střídá ho lucemburský reprezentant Gerson Rodrigues.
67'
Několik minut se hra odvíjí jen v blízkosti středového kruhu.
64'
Guerrier zavařil Karabachu nepřesnou rozehrávkou, ovšem po rychlé výměně míče kazí nadějně vyhlížející centr také hostující Badibanga.
63'
První jakás takás šance Šeriffu Tiraspol v celém zápase: Kamara sklepl míč hlavou pro Kapiće, kterému rána nártem sedla a naštěstí pro domácí proletěla těsně vedle.
61'
Ozobićův roh i opakovaný centr fotbalisté z Podněstří zkrotili a poskakující míč sbírá do rukavic Serghei Pașcenco.
60'
Jedovatý přízemní centr do hostující šestnáctky uklidil vracející se Leite raději na roh.
60'
Gheorghe Anton zezadu povalil Emegharu, přímý kop pro Karabach.
59'
Hráči Šeriffu se postupnými přihrávkami dopracovali až zpátky k Pașcencovi...
57'
Nyní to s ambicemi moldavského mistra na základní skupinu vypadá bledě, hostům nezbyde než vsadit vše na útočnou kartu. Jejich kombinace je ale zatím bezzubá.
55'
FK Karabach právě vstřelil branku!
Tahle rána by aspirovala na gól roku v každé soutěži. FILIP OZOBIĆ prostrčil míč mezi nohama svého právě vystřídavšího krajana Paliće, napřáhl z 25 metrů a jeho projektil napnul síť v šibenici.
55'
Střídání v týmu FC Šeriff Tiraspol: ze hřiště odchází Petru Racu, přichází Antun Palić.
53'
Tiraspol potřebuje k postupu vstřelit gól, zatím se ale prakticky nepodíval na polovinu soupeře.
51'
Domácí se hlásili o roh, ale odkopávat se bude od Pașcencovy brány.
48'
Domácí fotbalisté vstoupili do druhé půle opatrněji, s náskokem v zádech se nikam neženou a rozehrávají do šířky a dozadu.
47'
Joálisson Santos (Šeriff Tiraspol) vidí žlutou kartu za přišlápnutí Madatova.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:03.
Statistiky první půle:
Střely na bránu 4:1, střely mimo 2:0, rohy 5:2, fauly 4:8, ofsajdy 3:1.
Karabach je jednoznačně lepším mužstvem, soupeře nepustil k ničemu a z několika tutovek proměnil jednu na začátku a po standardní situaci druhou na konci první půle.
Ani pro Šeriff stále není dvojzápas ztracen, k postupu potřebuje vstřelit po změně stran jeden gól a už neinkasovat.
45+3'
45+3'
Poločas se spíše jen dohrává. Jisté je, že následovat bude už jen jeden, prodloužení se dnes nedočkáme.
45+1'
Po rozehrání přímého kopu si nepohlídal ofsajdové postavení Emeghara.
45+1'
V prvním poločase se nastavují tři minuty.
45'
Madatov hodně přidal pádu poté, co se protáhl kolem Leiteho a lehce o brazilského fotbalistu zavadil. Rozhodčí Stavrev to domácímu hráči zbaštil i s navijákem.
42'
Rohový kop rozehrál tradičně Filip Ozobić a podruhé v krátké době se prosadil do zakončení WILDE-DONALD GUERRIER, tentokrát ovšem hlavička haitského záložníka končí v síti!
41'
Domácí dál soupeře svírají a v závěru poločasu měl rozdílový gól na noze Emeghara. Jeho bombu z 10 metrů vyráží Pașcenco na roh.
40'
V sérii soubojů na pětníku vyhrál Badibanga aut pro hosty.
39'
Abdalláh Zúbír kličkoval a kličkoval, až sám sebe zahnal přes postranní čáru. Opakovaný záběr ovšem ukázal, že se makedonský pomezní zmýlil – míč nebyl v zámezí celým objemem.
37'
Guerrier vyskočil na roh nejvýše, z malého vápna hlavičkoval metr nad bránu Šeriffu.
36'
Guerrier hledal přetaženým pasem spoluhráče, vracející se Leite hlavičkou snad ze 30 metrů přes vlastní bránu zařídil roh pro Karabach.
35'
Na trávníku se svíjí Garajev, který ovšem do Cristiana Leiteho sám naběhl a pak přes něj přepadl.
34'
Naopak za protesty proti barvě kartonku dostává sám žlutou kartu Vladimir Kovačević (Šeriff Tiraspol).
34'
Žlutou kartu dostává Simeon Slavčev (FK Karabach), který karatistickým kopem sestřelil ze vzduchu Kovačeviće. Rozhodčí byl nesmírně benevolentní...
32'
Akce Karabachu však končí v zámezí, Serghei Pașcenco bude odkopávat.
31'
Žlutou kartu dostává Petru Racu (FC Šeriff Tiraspol) za nešetrný skluz přes kotníky domácího Slavčeva.
31'
Hosté napadají rozehrávku brankáře Vagnera, ten si s tím poradil.
29'
Jeden z fotbalistů Karabachu šikovně pustil po zemi zahraný roh mezi nohama Sadygovovi, rána domácího kapitána však neprošla houštinou těl.
28'
Innocent Emeghara v souboji u praporku vybojoval další roh pro Karabach.
27'
Jedinečnou příležitost měl po výborném pasu za obranu domácí Emeghara, jenže svou šanci prováhal. Než stačil zakončit, přiřítil se k němu zezadu Posmac a míč mu ukopl na roh.
26'
Zraněný Alexandru Boiciuc se už na hřiště nevrátí, v sestavě Šeriffu Tiraspol ho střídá Alhaji Kamara.
25'
Zhruba po dvou minutách hra pokračuje, domácí hráč je v pořádku, ale u hostů se chystá střídání.
23'
Ve výskoku se bolestivě srazili temeny Boiciuc a Guerrier, v akci jsou zdravotníci obou mužstev a zbylí hráči mezitím využívají neplánované přestávky k osvěžení.
22'
Zúbírův centr do vápna odvrací obrana Šeriffu.
21'
Alexandru Boiciuc se probíjel vpřed až příliš vehementně, rozhodčí píská proti Tiraspolu.
20'
Sám Kapić však centrem od rohového praporku našel pouze strážce přední tyče.
19'
Zanedlouho vybojovali hosté další roh, útočícímu Kapićovi ukopl míč za čáru Simeon Slavčev.
17'
První roh Tiraspolu domácí fotbalisté nepustili dál a rozehrávají.
17'
V rychlém sledu končí nakopávané míče na obou stranách u brankářů.
15'
Na Ozobićův roh si naběhl na zadní tyč Medveděv a hlavičkoval vedle branky Šeriffu.
14'
Parádní střelu Mahira Madatova zpoza velkého vápna vyškrabuje Pașcenco skvělým zákrokem jednou rukou na roh.
13'
Ozobić přiťukl před šestnáctkou Guerrierovi, křídlo z Haiti trefuje jednoho z obránců do obličeje.
12'
Dlouhá kombinace domácích končí za Pașcencovou brankou, moldavský brankář bude vykopávat.
9'
Krásná akce vyrovnává postupové šance. Abdalláh Zúbír si na levém křídle pohrál s několika protihráči a zpětnou přihrávkou ideálně našel nabíhajícího MAXIMA MEDVEDĚVA. Ruský pravý obránce se opřel do míče a parádní ranou napnul síť.
7'
První střelecký pokus vyslali po rychlém protiútoku fotbalisté z Tiraspolu. Kapićovu ránu z velkého vápna brazilský brankář Vagner s jistotou kryje.
6'
Racu nabízí skluzem podrážkou napřed na Slavčeva ve středovém kruhu přímý kop Karabachu. Od rozhodčího si vysloužil důrazné varování, karty se domácí nedomohli.
5'
Hraje se zatím výhradně mezi šestnáctkami, v útoku si nedovoleně pomohl rukou domácí Emeghara.
2'
Napadajícímu Boiciucovi byl odmáván ofsajd, po rychlé rozehrávce dovedl Medveděv akci po pravém křídle jen do zámezí.
1'
Republikánský stadión Tofika Bachramova (což byl mimochodem pomezní rozhodčí, který uznal legendární gól Geoffa Hursta v prodloužení finále MS 1966 proti NSR) se slušně plní, za pěkného počasí nastupují na trávník obě mužstva. Domácí odehrají zápas v černém, hosté z Podněstří ve žlutém.

FK Karabach: Vagner – Medveděv, B. Husejnov, Sadygov, Guerrier – Garajev, Slavčev – Madatov, Ozobić, Zúbír – Emeghara
Náhradníci: Magomedalijev – Mammadov, Agolli, Delarge, A. Husejnov, Rzeźniczak, Dinijev

FC Šeriff Tiraspol: Pașcenco – Sušić, Posmac, Kovačević, Leite – Anton, Kapić, Racu – Badibanga, Boiciuc, Santos
Náhradníci: Cebotari – Rodrigues, De Nooijer, Balima, Palić, Kulušić, Kamara

Rozhodčí: Stavrev – Kirovski, Kostadinov (MKD).
Šeriff Tiraspol hrál loni skupinu EL se Zlínem, letos se také pokoušel o Ligu mistrů a v prvním kole vyřadil gruzínské Torpedo Kutaisi (1:2, 3:0). Pak ale vypadl s makedonskou Škendijí Tetovo (0:1, 0:0) a podle nového pravidla přešel z 2. předkola LM do 3. předkola Evropské ligy, v němž zvládl dvojzápas s Valurem Reykjavík (1:0, 1:2).
Karabach Agdam je úřadujícím pětinásobným mistrem Ázerbájdžánu a jako historicky první klub z této kavkazské země si loni vyzkoušel základní skupinu Ligy mistrů. V nesmírně těžké konkurenci Chelsea, Atlética Madrid a AS Řím vyválčil dva body.
Letos ovšem po postupech přes Olimpii Lublaň (1:0, 0:0) a albánské Kukësi (0:0, 3:0) nestačil na běloruský BATE Borisov (0:1, 1:1) a tak musí zabojovat o účast alespoň v Evropské lize.
Členem kádru Karabachu je i konžský útočník Dzon Delarge, dobře známý z působení ve Slovanu Liberec v letech 2012-2016.
Do odvety play-off o Evropskou ligu vstoupí s jednogólovým náskokem z domácího utkání moldavský šampión Šeriff Tiraspol. Celek z metropole fakticky nezávislého, i když mezinárodně neuznaného Podněstří by rád oplatil Karabachu loňské vyřazení (0:0 a 1:2) a vykročil úspěšně. Úvodní zápas rozhodla branka Rifeta Kapiće již z osmé minuty.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.