Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  KF Drita : Dudelange - 2. srpna 2018   20:45

KF Drita
KF Drita
26' Limani
1:1
(1:0)
Dudelange
Dudelange
46' Stumpf
KF Drita
Bakaj – Musaj, Limani (C), Gerbeshi, Leci – B. Shabani, Neziraj (76. Lamcja), X. Shabani, Shala (62. Krasniqi) – Livoreka (79. Mustafa), Haxhimusa
Ramadani, Rexhepi – Krasniqi, Lamcja, Mustafa
Tykgaard – Hoeg, Kronlykke (všichni Dánsko)
Olympic Stadium Adem Jashari (Mitrovica)
Dudelange
Joubert (C) – Jordanov, Schnell, Prempeh, El Hriti (81. Malget) – Kruska, Sinani, Couturier – Stolz, Turpel (90. Stelvio), Agović (35. Stumpf)
Esposito – Clayton, Malget, Perez, Pokar, Stelvio, Stumpf

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 3:7. Rohy: 5:11. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 4:6.
Je tu konec! Dnešní utkání nakonec skončilo nerozhodným výsledkem 1:1, což hostujícímu celku splně stačilo k postupu. Nutno podotknout, že lucemburský celek měl více ze hry a také si vytvořil mnohem více vyložených šancí. Drita hrozila spíše jen ze vzdušného prostoru, což na postup prostě nestačilo. Dudelange se tak posouvá do třetího předkola, naopak domácí tým dnešního utkání v kvalifikaci končí.
90+5'
90+4'
Stolz se nemohl vydat za volným míčem, neboť se v době přihrávky nacházel v ofsajdovém postavení. Jeden z posledních útoků pro domácí.
90+3'
Drita se nemůže dostat na druhou polovinu. Hostující celek velmi dobře brání, do konce nezbývá už moc času.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
90+1'
Co chybělo! Na malém vápně si na centrovaný balón naskočil Haxhimusa, který ale trefil pouze prostředek branky.
90'
Střídání v týmu F91 Dudelange: ze hřiště odchází David Turpel, přichází Stelvlo Stelvio.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Určitě můžeme počítat s nastaveným časem.
87'
Tak pozor, domácí budou dohrávat v početní nevýhodě! Mustafa totiž hodně ostře zajel do protihráče, za což obdržel přímou červenou.
87'
Stolz se možná trochu zbytečně pokoušel nasadit jesličky, které se mu nepovedly. Následně Limani vyvezl míč k půlící čáře.
86'
Do pokutové ho území Dudelange se snášel velice nebezpečný centr, který nakonec stačila odvrátit hostující obrana.
85'
Drita se konečně dostala k souvislejšímu držení míče. Shabani si zasekl míč kolem Prempeha, který přeci jenom zablokoval centr.
84'
Lucemburský celek se chopil dalšího rohu. Nejednalo se o vůbec špatnou exekuci, Schnell ale mířil vysoko nad branku.
83'
Další zákrok Bakaje, který ještě drží svůj celek! Do stoprocentní šance se dostal Stolz, který pořádně protáhl brankáře.
82'
Rohový kop také pro domácí hráče. Nedovoleným zákrokem si ale pomohl Gerbeshi, který se dost zlobí na výrok sudího.
81'
Střídání v týmu F91 Dudelange: ze hřiště odchází Aniss El Hriti, přichází Kevin Malget.
81'
Poslední minuty nabízí opravdu strhující podívanou. Dudelange bylo blízko druhé brance, na opačné straně nebyl daleko ani soupeř.
80'
Žlutou kartu dostává Jonathan Joubert (F91 Dudelange).
79'
Střídání v týmu KF Drita: ze hřiště odchází Perparim Livoreka, přichází Zgjim Mustafa.
78'
Obrovská šance hostů! Další z řady rohových kopů přinesl hlavičku pouze do břevna. Na druhé straně se opět pískal ofsajd.
76'
Střídání v týmu KF Drita: ze hřiště odchází Haxhi Neziraj, přichází Eri Lamcja.
74'
Haxhimusa to zkoušel velice chytrým centrem na zadní tyč. Tam se ale nenacházel nikdo ve stejném dresu, Joubert bude rozehrávat.
73'
Zdát se být všechno v pořádku, Dudelange bude hrát chvíli v početní nevýhodě. Mezitím hosté sportovně odevzdali balón.
72'
Momentálně se nehraje, neboť na zemi zůstal ležet hostující Couturier. Faktem je, že francouzský záložník odnesl hodně tvrdý zákrok.
71'
Dudelange se chopilo dvou rohových kopů, oba dopadly takřka stejně. Kruska v obou případech našel pouze hlavu soupeře.
70'
El Hritimu se autové vhazování vůbec nepovedlo, což ale nemuselo zas tak vadit. Dudelange se totiž zmocnilo neposedného míče.
69'
Vyložených šancí přibývá. Tentokráte se do něj dostal aktivní Stumpf, který ale pouze vyprášil rukavice brankáře.
68'
Ojediněla šance domácích! Do vzdušného prostoru se dokázal natlačit Limani, který ale tentokráte hlavičkoval těsně nad.
67'
Dudelange působí mnohem živějším dojmem. Hráči ve světle modrém si došli pro další roh, který ale nepřinesl nic nebezpečného.
66'
Málem jsme se dočkali třetí branky. Do nájezdu po levém křídle se totiž dostal Couturier, který ale zakončil po zemi vedle branky.
65'
Velice pomalý centr se snášel k přední tyči, kde zasahoval Gerbeshi. Posléze ještě vypálil Kruska, který ale absolutně minul branku.
64'
Hosté si přichystali další volný kop. Po něm se Neziraj snažil zachránit míč na hrací ploše, nakonec to přeci jenom bude roh.
63'
Stolz se sice dostal nejvýše do vzduchu, prodloužení míče ale zachytil pozorný Gerbeshi, který raději poslal balón do zámezí.
62'
Střídání v týmu KF Drita: ze hřiště odchází Arber Shala, přichází Albin Krasniqi.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. V posledních minutách je aktivnější Dudelange, domácí se nemohou dostat ke své klasické hře.
60'
Lucemburský celek měl k dispozici rohový kop z levé strany. Míč směřoval na Schnella, který se ale k pohotové hlavičce nedostal.
59'
Další práce pro Bakaje. Tentokráte to pohotovým zakončením zkoušel Sinani, který ale vypálil pouze doprostřed branky.
58'
Na opačné straně se málem do samostatného úniku dostal Turpel, před kterým nakonec stačil odehrát poslední bránící hráč.
57'
Jordanov se musel vrátit zpět, avšak s míčem si neporozuměl. Toho se snažil využít Haxhimusa, který ale daleko nedošel.
56'
Shalovi se ještě podařilo zachytit míč na hrací ploše, načež centrovaný balón odklízel Prempeh. Na pořadu dne bude další roh.
55'
K míči se postavil Shabani, který to pochopitelně zkoušel přímo na bránu. Jeho tvrdá dělovka skončila pouze na dobře postavené zdi.
54'
Turpel neúnavně napadal rozehrávku soupeře, nakonec si pomohl nedovoleným zákrokem, což hodně nelibě nesou protihráči.
53'
Po delší době jsme viděli kloudnější akce ze strany domácího celku. Joubert se nyní dostane k rozehrávce od své svatyně.
52'
Žlutou kartu dostává Tom Schnell (F91 Dudelange).
51'
Rázem se do velice pohotového zakončení dostal Neziraj, který z ideální pozice zamířil vysoko nad. Joubert nemusel zasahovat.
50'
Nakonec se k výkopu od své branky dostal Bakaj, kterému se ale nepodařilo najít Livoreku. Hrát tak můžou hosté.
49'
Série nedovolených zákroků pokračuje. Přetahovanou u levé autové čáry nakonec zvládl El Hriti, který vybojoval standardku.
48'
Posléze si nedovoleným zákrokem pomohl Sinani, který po odpískání zajel do protihráče. To byl opravdu hodně surový zákrok.
47'
Další útok hostujícího celku táhl Stolz, který se proháčkoval až do vápna, odkud zamířil hodně vysoko nad horní konstrukci.
46'
Dudelange právě vstřelilo branku!
Tak pozor, hosté totiž srovnávají krok! Do pokutového území přiletěl centrovaný balón, který hlavičkou do branky usměrnil PATRICK STUMPF. V tuto chvíli je k postupu blíže Dudelange!
46'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl jednu branku. O tu se postarali domácí hráči, jenž se tak dostali do postupové pozice. Dudelange bylo dopředu trochu nebezpečnější, nakonec se mu ale nepodařilo vsítit branku. Druhý poločas budě jistě hodně zajímavý, postup je stále otevřený.
45+2'
45+2'
Ještě jedna žlutá karta. Vyfasoval jí domácí záložník Shabani, který se tak stal již čtvrtým hříšníkem.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Bylo tomu skutečně tak, domácí forvard ale ve vzduchu neuspěl. Dudelange to zkusí jedním z posledních útoků prvního poločasu.
43'
K rozehrávce se tak dostane brankář Bakaj, který si hodně pravděpodobně vybere útočníka Livoreku.
42'
Na opačné straně se do zajímavého protiútoku dostával El Hriti, který nakonec o kousek minul branku.
42'
Žlutou kartu dostává Patrick Stumpf (F91 Dudelange).
41'
Drita se chopila rozehrávky i dalšího rohu, tentokráte se ale Shala nacházel v ofsajdu.
40'
Domácí měli k dispozici další z řady rohový kopů, nakonec jsme se ale ničeho nebezpečného nedočkali.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
35'
Střídání v týmu F91 Dudelange: ze hřiště odchází Edis Agovic, přichází Patrick Stumpf.
34'
Drita rozehrála standardku nakrátko, momentálně si s kulatým nesmyslem pohrává Shabani.
33'
Posléze se Nezirajovi podařilo uspět v hlavičkovém souboji, následně byl ale faulován Sinanim.
32'
Leci vhazoval z blízkosti pokutového území, jeho kolega Shala si ale neporozuměl s míčem.
31'
Máme za sebou něco málo přes třicet minut. I nadále se mnohem aktivněji jeví domácí celek.
30'
Nyní si práci s míčem vyzkoušel také brankář Bakaj, který ho okamžitě poslal na druhou stranu.
29'
Ten ale nepřinesl nic závratného, naopak se Dudelange pokouší dostat na dostřel Bakajovi.
28'
Nyní na zemi skončil levý obránce Leci, který to pořádně schytal zezadu. Domácí mají k dispozici další volný kop.
27'
Hned čtveřice hostujících hráčů musela zasahovat před Haxhimusou, který se málem dostal do zakončení.
26'
Po delší době jsme se tak dočkali zakončení. Nyní to směrem dopředu zkouší domácí hráči.
26'
KF Drita právě vstřelila branku!
Je tu úvodní branka dnešního zápasu! Domácí zahrávali standardku, načež se na malém vápně nejlépe zorientoval ARDIAN LIMANI, který hlavičkou nedal brankáři šanci.
25'
K oné rozehrávce se nakonec postavil Sinani, který to zkoušel přímo na bránu. Přízemní rána skončila v rukavicích Bakaje.
24'
Stolz se prezentoval velmi dobrým pohybem, díky kterému vybojoval velice zajímavou standardku.
23'
Na druhé straně si hodně nešikovným zákrokem pomohl Shabani, který nakonec nevybojoval penaltu.
22'
Všechno mohlo být jinak. Obrana hostujícího celku si ale přeci jenom poradila s nebezpečným centrem do malého vápna.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku. Zatím sledujeme vyrovnané utkání, žádnou branku jsme zatím neviděli.
20'
Směrem dopředu to zkoušela také Drita. Shala se vydal po levém křídle, kde si ale nevěřil na průnik kolem Stolze.
19'
Obrana domácího celku si dokázala pokrýt aktivního Turpela, který se málem dostal do gólovky.
18'
Drita to zkoušela po pravém křídle, kde nakonec s náramně čistým zákrokem přispěchal Prempeh.
17'
Na druhé straně musel hodně rychle jednat Bakaj, který zvolil dalekonosný nákop na druhou stranu.
16'
Leci to zkoušel velice pohotovým centrem, který ale pouze proskákal pokutovým územím.
15'
Aby toho nebylo málo, tak jsme viděli další rohový kop. Centr mířil ke vzdálenější tyči, kde se do zakončení nikdo nedostal.
14'
Žlutou kartu dostává Edis Agovic (F91 Dudelange).
13'
Nakonec tu bude ještě jedna standardka pro hosty. Tentokráte si jemným faulem pomohl obránce Limani.
12'
Dudelange se chopilo rozehrávky rohového kopu, po kterém tvrdě vypálil Sinani. Jeho dělovka skončila na noze soupeře.
11'
Na opačné straně se málem dostal do sólového úniku Turpel, na poslední chvíli ale zasáhl brankář Bakaj.
10'
Drita měla k dispozici rohový kop z levé strany, nakonec se do zakončení dostal Shabani, který ale trefil pouze brankáře.
9'
Nyní si ofsajdové postavení nepohlídal hostující Turpel, který se v dobře přihrávky nacházel v ofsajdu.
8'
Sporná situace v hostující šestnáctce! Jeden z domácích totiž povalil Livoreku, pokutový kop se ale nepíská.
7'
Aby toho nebylo málo, tak se o další aut postaral Leci, který si vybral svého kolegu Shalu.
6'
Po levém křídle to zkoušel El Hriti, který se sice dostal k centru, ten ale skončil na kopačce prvního protihráče.
5'
Lucemburský celek vydržel na opačné polovině celkem dlouho, nakonec ale bude vhazovat soupeř.
4'
Hodně ostrým zákrokem si pomohl domácí Musaj, který zezadu poslal k zemi Sinaniho.
3'
Poprvé se k míči dostal také domácí celek, avšak se ihned jednalo o ofsajdové postavení.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

KF Drita: Bakaj – Musaj, Limani (C), Gerbeshi, Leci – B. Shabani, Neziraj, X. Shabani, Shala – Livoreka, Haxhimusa
Náhradníci: Ramadani, Rexhepi – Krasniqi, Lamcja, Mustafa

F91 Dudelange: Joubert (C) – Jordanov, Schnell, Prempeh, El Hriti – Kruska, Sinani, Couturier – Stolz, Turple, Agović
Náhradníci: Esposito – Clayton, Malget, Perez, Pokar, Stelvio, Stumpf

Rozhodčí: Tykgaard – Hoeg, Kronlykke (všichni Dánsko).
Velkým favoritem tohoto zápasu je celek z Lucemburska, tedy Dudelange. Oba celky byly ve svých soutěžích hodně suverénní, a navíc se dostaly kvalifikace o Ligu mistrů. Drita nakonec v dvojzápase proti švédskému Malmö dohromady prohrála 5:0 a čekal jí tak "sestup" do druhého předkola Evropské ligy. Podobný osud měl také hostující tým dnešního utkání, který ale s maďarským MOL Vidi sehrál vyrovnané zápasy. Dudelange si do odvetného zápasu přivezli výsledek 1:1 z domácího utkání, následně ale soupeř zvítězil 2:1, díky čemuž postoupil do dalšího předkola.

Úvodní zápas těchto dvou celků dopadl celkem očekávaně, Dudelange na domácím stadionu zvítězilo 2:1. Pro Dritu se ale nejedná o žádný katastrofální výsledek, v dnešním utkání jí bude stačit i vítězství 1:0.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga má na programu odvetné zápasy druhého předkola, my budeme společně sledovat souboj mezi KF Drita a F91 Dudelange.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.