Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  KÍ Klaksvík : Žalgiris Vilnius - 11. července 2018   18:00

KÍ Klaksvík
KÍ Klaksvík
60' Bjartalid
1:2
(0:1)
Žalgiris Vilnius
40' Antal   • 90+2' Mbodj
KÍ Klaksvík
K. Joensen – Simonsen, Pavlović (52. Bjartalíð – 87. Jakobsen), H. Askham – Danielsen, Andreasen, Došljak, Hadžibulić, Niclasen – Møller-Iversen (80. Olsen), Klettskard (C).
Gundadalur, Tórshavn (FRO)
Bartkus – Baravykas, Mbodj, Tomić, Slijngard – Blagojević – Mikoliūnas (C), Filipov (82. Marquinhos), Antal, Manzorro (64. Nyuiadzi) – Ogana (74. Malec).

Žalgiris Vilnius se společně se střídajícím slovenským fotbalistou Tomášem Malcem raduje z důležitého vítězství, když po hodině hry odpověděl na úvodní gól Livia Antala z penalty Joannes Bjartalid a dlouho to vypadalo na remízu, jenže v nastaveném čase vrátil Vilniusu ztracené vedení Pape Mamadou Mbojd. Konečný výsledek. KÍ Klaksvík 1 Žalgiris Vilnius 2.
90+4'
90+2'
Žalgiris Vilnius právě vstřelil branku!
Střídající Marquinhos rozehrál na levé straně hřiště rohový kop a po jeho krásném centru se na vzdálenější pravé tyči prosadil hlavou PAPE MAMADOU MBODJ! Žalgiris v nastaveném čase získal zpět ztracené vedení a těsně před koncem vede 2:1! KÍ Klaksvík utržil v závěru knockout.
90'
Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 4 minuty.
89'
Joannes Bjartalid přišel na hřiště jako střídající hráč, který musel znovu střídat. To nejdůležitější se mu ale podařilo, když z pokutového kopu vyrovnal na 1:1.
88'
Joannes Bjartalid odešel za postranní čáru sice po svých, do zápasu už se ale nevrátí, protože právě místo něho před pár okamžiky vyběhl na hřiště čerstvý Kristoffur Jakobsen.
87'
Střídání v týmu KÍ Klaksvík: ze hřiště odchází Joannes Bjartalid, přichází Kristoffur Jakobsen.
87'
Bjartalíd zůstal ležet na hrací ploše a musel být ošetřován. Nyní už je ale v pořádku a domácí střídají.
86'
Slijngard si z levé strany hřiště navedl míč na osu hrací plochy a napřáhl pravačkou k prudké střele, kterou na hranici pokutového území zablokoval Bjartalíd.
86'
Žalgiris si začíná vytvářet obrovský tlak a hra se odehrává na polovině Klaksvíku, který si pořádně koleduje.
85'
Žalgiris se snaží hrozit především centry z pravé strany hřiště, v závěru zápasu ovšem nejsou nebezpečné.
84'
Fotbalisté Vilniusu se na pravé straně hřiště protlačili ke střele ze střední vzdálenosti, která byla zablokována.
82'
Střídání v týmu VMFD Žalgiris Vilnius: ze hřiště odchází Venelin Filipov, přichází Marquinhos.
81'
Fanoušci Klaksvíku opět volali po ofsajdu, jenže Žalgiris mohl pokračovat v akci a na levém křídle se dostal k prudkému přízemnímu centru, který na přední tyči lapil Joensen.
80'
Střídání v týmu KÍ Klaksvík: ze hřiště odchází Ronni Møller-Iversen, přichází Steinbjorn Olsen.
78'
Bartkus vyboxoval ostrý centr po rohovém kopu pouze před sebe a využít se toho pokusil Møller-Iversen, jeho pohotový volej zpoza šestnáctky ale těsně nad zemí minul levou tyč.
77'
Hra se přelévá ze strany na stranu a na hřišti to začíná pořádně jiskřit. Rozhodčí ovšem hru pouští a nyní budeme svědky rohového kopu Klaksvíku. Přijde obrat skóre?
75'
V dnešním utkání se také dostalo na slovenského fotbalistu Tomáše Malce, který před pár okamžiky přišel na hřiště, aby svému týmu pomohl získat ztracené vedení.
74'
Střídání v týmu VMFD Žalgiris Vilnius: ze hřiště odchází Ogana Ugochukwu Louis, přichází Tomáš Malec.
72'
Klaksvík se snažil otočit skóre poté, co po levé straně jeho hráči pronikli do šestnáctky. Do zakončení se ovšem nedostali a Bartkus mohl odkopávat od brány.
70'
Do konce utkání zbývá odehrát dvacet minut a hra je po přestávce naprosto vyrovnaná. To samé platí o skóre.
68'
Omlouvám se za odmlčení. Dohledal jsem pro Vás avizované střídání na straně Klaksvíku. Ze hřiště odešel v 52. minutě Deni Pavlovič, kterého nahradil Joannes Bjartalid.
65'
Vilnius poslal vyrovnávací gól Klaksvíku psychicky dolů a nyní mu jde především o to, aby držel míč.
64'
Střídání v týmu VMFD Žalgiris Vilnius: ze hřiště odchází Jeremy Manzorro, přichází Serge Nyuiadzi.
63'
Slijngard si naběhl ze druhé vlny na zpětný centr z pravého křídla a po zpracování míče pohotově vypálil zpoza šestnáctky, jeho střela ale skončila metr nad bránou Klaksvíku!
60'
KÍ Klaksvík právě vstřelil branku!
JOANNES BJARTALID přesnou přízemní střelou z pokutového kopu zamířil k levé tyči, a přestože Bartkus vystihl směr střely, míč skončil v síti!
59'
Klaksvík rozehrál na pravé straně hřiště standardní situaci a po zmatku v pokutovém území zahrál rukou nešťastně Liviu Antal. Tým z Faerských ostrovů bude kopat penaltu!
58'
Jeden z hráčů Klaksvíku si navedl míč z pravé strany na osu hřiště a napřáhl ke střele, která mířila zpoza šestnáctky do levého horního rohu brány, jenže byla příliš slabá na to, aby Bartkuse překonala.
57'
Manzorro mohl k asistenci na úvodní gól zápasu přidat přesný zásah, když si na vzdálenější levé tyči krásně naběhl na zpětný centr spoluhráče od brankové čáry, volej ale poslal těsně mimo!
53'
Klaksvík se po vystřídání dostal k rozehrávce rohového kopu a z levé strany hřiště přilétl do šestnáctky prudký centr. Zamířil ovšem pouze do náruče Bartkuse.
52'
Střídání v týmu KÍ Klaksvík: ze hřiště odchází Deni Pavlovič, přichází Joannes Bjartalid.
51'
Klaksvík se vydal na steč po levém křídle a po prudkém přízemním centru vybojoval rohový kop.
48'
Blagojevič byl tím hráčem, který měl před pár okamžiky obrovskou šanci a střelou z úhlu trefil tyč.
47'
Žalgiris měl obrovskou šanci, ani jedno ze dvou zakončení ale neskončilo v síti! Jeden z hráčů Vilniusu si dobře zpracoval kolmý pas pod tlakem u levé tyče brány a z otočky napřáhl ke střele, která málem vymetla vzdálenější pravý horní roh brány. Míč se ovšem od tyče odrazil před brankovou čáru a následná hlavička jeho spoluhráče skončila v náruči gólmana Joensena!
46'
Žalgiris právě rozehrál druhých pětačtyřicet minut, do kterých zásluhou Livia Antali vstupuje s jednobrankovým náskokem.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
Žalgiris byl během úvodních pětačtyřiceti minut nebezpečnějším týmem a zaslouženě se ujal vedení, když se krátce před přestávkou prosadil rumunský záložník Liviu Antal a hlavou po rohovém kopu poslal svůj tým do vedení. Pár sekund před koncem prvního poločasu mohl vyrovnat po centru ze hry Klettskard, jeho hlavička ale ve slibné pozici skončila mimo. Skóre po prvním poločase. KÍ Klaksvík 0 Žalgiris Vilnius 1.
45+2'
45+2'
Největší šance Klaksvíku přišla až těsně před koncem prvního poločasu, když si do šestnáctky naběhl na krásný centr z pravého křídla Klettskard a jeho hlavička těsně minula bránu!
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty kvůli delšímu ošetření Andreasena.
45'
Běží poslední sekundy prvního poločasu a vypadá to, že Žalgiris bude odcházet do kabin spokojenější.
43'
Klaksvík vyrazil na ose hřiště do nadějného protiútoku, jenže celou akci uspěchal nepřesnou finální přihrávkou a obránci soupeře si poté pomohli přihrávkou na Bartkuse.
40'
LIVIU ANTAL si na přední tyči krásně naskočil na centr z levé strany po rohovém kopu a hlavou ho usměrnil ke vzdálenější pravé tyči! Joensen měl sice míč na rukou, ale vytěsnit ho mimo nedokázal. Žalgiris Vilnius zaslouženě vede 1:0.
39'
Ogana byl zřejmě hráčem, který si u levé tyče naběhl na kolmý pas, ve vzduchu ale ani nadvakrát nedokázal míč dostatečně zasáhnout. Vilnius ale bude kopat roh.
38'
Klaksvík se po delší době dostal do šance, když z pravého křídla přilétl do šestnáctky nebezpečný přízemní centr, jeden z útočníků ale na míč na přední tyči těsně nedosáhl.
37'
Žalgiris nemohl pokračovat v útočném snažení kvůli ofsajdu, který byl nakonec odpískán, a rozehrával brankář Joensen.
36'
A ještě se musím vrátit k předchozí situaci, kdy se hráči Žalgirisu dožadovali penalty. Je jasné, že kdyby stejně jako na mistrovství světa fungovalo video, hlavní rozhodčí by byl neustále nabádán k přezkoumání a možná, že by se penalta kopala. Vypadalo to hodně podezřele.
35'
Oba týmy si nic nedarují a do každého souboje jdou naplno. Hráči budou po zápase pořádně okopaní.
33'
Fotbalisté Žalgirisu nebyli daleko od toho, aby kopali pokutový kop, když jeden z obránců Klaksvíku přišel pozdě do souboje a předvedl ostrý skluz. Hra ovšem pokračovala.
32'
Manzorro se postavil k rozehrání standardní situace a skrytou přihrávkou přes šířku hřiště poslal míč chytře na osu hřiště, kde jeden z jeho spoluhráčů na hranici pokutového území pohotově vypálil. Jeho pokus pravačkou ale zamířil pouze do náruče připraveného Joensena!
31'
Filipov se na pravé straně hřiště krásně protáhl kolem svého strážce a H. Askham ho těsně před šestnáctkou stáhl rukou k zemi. Následovat bude standardní situace.
30'
Fotbalisté Vilniusu nemají kudy se dostat do šestnáctky a tak to zkouší dlouhými pasy vpřed, jenže ani s dlouhými a vysokými míči nemají obránci Klaksvíku potíže.
29'
KÍ Klaksvík se prezentuje velice konsolidovanou obranou a soupeř nemá kudy se dostat do pokutového území.
28'
Obrana Klaksvíku předvedla na levé straně hřiště hodně nepřesnou rozehrávku a Žalgiris se mohl dostat ke střele, kdyby obranná řada rychle nevystartovala proti míči.
27'
Útok Vilniusu podél levé postranní čáry zastavila nepřesná kolmá přihrávka a kopalo se od brány.
26'
Klaksvík má během posledních minut velké problémy s rozehrávkou a do hry se čím dál více dostává Vilnius.
25'
Hráči Vilniusu rozehráli standardní situaci a na přední tyč mířil prudký centr, který obrana soupeře odvrátila.
24'
Žalgiris se snažil prosadit podél levé postranní čáry a odměnou je mu standardní situace. Dokáží fotbalisté Vilniusu podruhé v zápase pořádně zahrozit?
23'
Bartkus si poprvé pořádně osahal míč, nebylo to ovšem po nějaké střele, nýbrž po centru Klaksvíku z pravé strany.
22'
Hra je v současné chvíli hodně neurovnaná a na obou stranách je k vidění hodně nepřesností.
21'
Klaksvík chtěl na pravém křídle zrychlit hru kolmou přihrávkou, jenže pas byl pro všechny jeho hráče příliš prudký a jeden z obránců Žalgirisu si pomohl zpětnou přihrávkou na Bartkuse.
20'
Klaksvík vybojoval na levé straně hřiště standardní situaci a do šestnáctky přilétl nepříjemný ostrý centr, který byl těsně před brankářem Bartkusem odvrácen.
18'
Blagojević je jednou z největších hrozeb Žalgirisu, což se nyní snažil potvrdit na konci přímočaré akce, kterou zakončil přízemní střelou zpoza šestnáctky. Jeho pokus ovšem neměl dostatečnou razanci a navíc minul vzdálenější levou tyč.
17'
Andreasen odešel za postranní čáru a fotbalisté Klaksvíku sportovně vrátili míč soupeři. Hra může pokračovat.
16'
Andreasen při obranném skluzu utrpěl nepříjemný úder, protože jeden z jeho protihráčů šel do souboje stejným způsobem. Hra byla kvůli ošetření přerušena.
15'
Klaksvík dostal svého soupeře pod tlak a snažil se zahrozit dlouhým autovém vhazováním z pravé strany hřiště. Dlouhý míč sice do šestnáctky skutečně přišel, na přední tyči byl ale odvrácen.
13'
Klaksvík se vydal směrem kupředu po pravé straně hřiště a zásluhou dobrého průniku do šestnáctky jeden z jeho hráčů vybojoval rohový kop. Hráči Klaksvíku rozehráli rohový kop na přední tyč, kam si nabíhala dvojice hráčů, Žalgiris ale míč odvrátil.
11'
Rozhodčí nechal plynout hru po ostrém střetu dvou hráčů v blízkosti středového kruhu a Žalgiris se vydal směrem kupředu po levé straně, poté ale jeho hráčům nevyšla kolmá přihrávka a následoval odkop od brány.
9'
Fotbalisté Vilniusu rozehráli na levé straně hřiště rohový kop a po přetaženém centru se dostal v blízkosti hranice šestnáctky k míči Blagojević, který si ho rychle zpracoval a pohotově vypálil. Jeho střela ovšem minula pravý horní roh brány.
8'
Manzorro se ocital v první šanci na straně Žalgirisu, jenže jeho postup vpřed překazil zdvižený praporek.
7'
Klettskard byl hráčem, který před pár okamžiky nedokázal trefit bránu Vilniusu a jeho střela skončila mimo.
6'
Fotbalisté Klaksvíku po zpětné přihrávce na levé straně hřiště zrychlili hru kolmou přihrávkou ze středového kruhu a hned z toho byla šance. Následné zakončení ale bylo nepřesné.
4'
Vilnius se dostal přes půlící čáru prakticky pouze jednou. Jinak se hra odehrává převážně na jeho polovině.
3'
Žalgiris se po několika sekundách strávených pod tlakem dostal na delší dobu k míči a snažil se o trpělivou rozehrávku. Vzápětí ovšem následovala zbytečná ztráta.
2'
Utkání mezi Klaksvíkem a Žalgirisem Vilnius před pár okamžiky začalo a lépe do zápasu vstoupili domácí fotbalisté, kteří jsou směrem vpřed aktivnější, zatím se ale do žádné šance nedostali.
1'

KÍ Klaksvík: K. Joensen – Simonsen, Pavlović, H. Askham – Danielsen, Andreasen, Došljak, Hadžibulić, Niclasen – Møller-Iversen, Klettskard (C).
Náhradníci: M. Joensen – Bjartalíð, Elttør, Jacobbsen, Olsen, Høgnesen, Poulsen. Trenér: Mikkjal Kjartansson Thomassen.

VMFD Žalgiris Vilnius: Bartkus – Baravykas, Mbodj, Tomić, Slijngard – Blagojević – Mikoliūnas (C), Filipov, Antal, Manzorro – Ogana.
Náhradníci: Vitkauskas – Klimavičius, Malec, Marquinhos Carioca, Nyuiadzi, Uzėla. Trenér: Valdas Urbonas.

Rozhodčí: Alain Durieux. Asistenti: David Mateus Santos, Tom Hansen. Čtvrtý rozhodčí: Frank Bourgnon (všichni LUX).
Nejlepší střelci obou mužstev z uplynulé sezóny

KÍ Klaksvík

Za domácí to byl Faerský útočník Pall Klettskard, který si na své konto připsal 11 branek.

VMFD Žalgiris Vilnius

Za hosty to byl Litevský útočník Darvydas Sernas, který si připsal na své konto 14 branek.

Žalgiris Vilnius je tým z Litvy, který se probojoval do 1. předkola letošní EL také z druhé příčky tamní soutěže. Po třiatřiceti odehraných zápasech nasbíral Žalgiris na své konto sedmašedesát bodů, což nestačilo na první Suduvu. Žalgiris se kvalifikoval rovnou do 1. předkola EL, tudíž nemusel hrát nulté předkolo jako jeho dnešní soupeř. Poslední utkání odehráli svěřenci trenéra Urbonase 1.7.2018 domácí pohár proti Jonavě. Žalgiris toto utkání zvládl a s přehledem zvítězil 5:0.

KÍ Klaksvík

Klaksvík je tým z Faerských ostrovů, který se probojoval do 1. předkola letošní EL z druhého místa tamní ligy. Po sedmadvaceti odehraných zápasech nasbíral dvaapadesát bodů, stejně jako první Vikingur, avšak kvůli skóre a vzájemným zápasům skončil druhý. Ještě před tím, než se svěřenci trenéra Thomassena kvalifikovali do 1. předkola EL, museli odehrát nulté předkolo s maltskou Birkirkarou. První utkání na hřišti soupeře skončilo remízou 1:1, což hrálo do karet Faerskému Klaksvíku. Ten poté doma zvítězil 2:1 díky brankám Pavloviče a Klettskarda, a zajistil si tak postup do 1. předkola letošní Evropské ligy ve kterém se utká právě s litevským Žalgirisem.

Klaksvík – Birkirkara 2:1 (EL)
Birkirkara – Klaksvík 1:1 (EL)
Streymur – Klaksvík 0:1
TB/FCS/Royn – Klaksvík 0:1
Klaksvík – B36 Tórshavn 3:1
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 1. předkola EL 2018/19 mezi KÍ Klaksvík a VMFD Žalgiris Vilnius.