Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Laçi : Molde - 2. srpna 2018   17:00

Laçi
Laçi
0:2
(0:2)
Molde
Molde
41' Aursnes   • 45' Strand
Laçi
Selmani (C) – Radaš (73. Shtubina), Gjoni, Hoxhallari – Fangaj (76. Bushi), Lushkja, Eller, Jonuzi, Segjini – Kendes (82. Ujka), Uzuni
Vata – Popaj, Bushi, Zogaj, Shtubina, Smaci, Ujka
Kristo Tohver – Neeme Neemlaid, Dmitri Vinogradov (všichni Estonsko)
Laçi, Lac
Molde
Linde – Gregersen, Forren, Gabrielsen (C), Haugen – Aursnes, Sarr (46. Ssewankambo), Wolff Eikrem (60. Cibicki) – Strand, Chima (60. James), Moström
Ranmark – Ssewankambo, James, Hestad, Svendsen, Cibicki, Brustad

Z tohoto zápasu je to ode mě vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:7. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 7:8.
Je dobojováno a z výhry se dnes radují hráči Molde. Ti si ve druhém poločase už pouze hlídali svůj náskok a spíše se soustředili na obranu. Domácí se naopak hnali za čestných gólem a málem se ho dočkali, ovšem střídající Bushi napálil pouze tyč.
90+3'
90+2'
Zřejmě poslední akci zápasu táhl James. Toho ale dokázal ubránit Hoxhallari, jenž následně přenesl hru na volného Gjoniho.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny dvě minuty.
90'
Do útoku se nyní vydal Gregersen, jenže stál proti velké přesile protihráčů a o balon rychle přišel.
89'
Po rozehrávce rohového kopu už byl Linden opět ve střehu a v pohodě si ze vzduchu stáhl Ellerův nepovedený centr.
88'
Málem se domácí dočkali! Uzuni vyslal na Lindeho poměrně nenápadnou střelu, ale brankáři Molde balon propadl a proskotačil jen těsně vedle levé tyče jeho brány.
87'
James si zabíhal za obranu domácího celku a Cibicki mu chtěl také poslat přihrávku, jenže celou situaci dobře přečetl Hoxhallari, jenž pas hostujícího fotbalisty zachytil.
86'
Linde nyní malinko zaváhal v rozehrávce, a jelikož se k němu rychle blížil Uzuni, musel zakopnout balon do zámezí.
85'
Domácí se ještě snaží o čestný zásah, jenže obrana Molde dnes funguje jako dobře promazaný stroj.
84'
Bushi chtěl kolmým pasem vyslat do šance Uzuniho, avšak ten jeho záměr vůbec nepochopil a balon skončil u brankáře Lindeho.
83'
Lushkja se chtěl vydat do útoku po pravém křídle, ale nakonec si vše rozmyslel a raději poslal míč zpět na Gjoniho.
82'
Střídání v týmu KF Laçi: ze hřiště odchází Kendes, přichází Ujka.
81'
James se ve vápně zbavil svého strážce a poté se po kontaktu s Gjonim poroučel k zemi, ovšem píšťalka sudího zůstala v tomto případě němá.
80'
Cibicki si chtěl narazit s Jamesem, ale zpětná přihrávka hostujícího útočníka byla nepřesná a míč pro sebe následně získal Hoxhallari.
79'
Ve vápně hostů je nyní ošetřován Gabrielsen. Ten ale bude muset tento duel dohrát, neboť Molde už všechna svá střídání vyčerpalo.
78'
Bushi do zápasu vletěl doslova jako uragán. Nyní se protlačil k další ráně, ovšem tentokrát už si s ní v pohodě poradil Linde.
77'
Tak to byla obrovská šance Laçi! Po centru z levé strany se ve vápně ocitl zcela osamocený Bushi, jenž však ve stoprocentní šanci orazítkoval pouze tyč.
76'
Střídání v týmu KF Laçi: ze hřiště odchází Fangaj, přichází Bushi.
75'
Uzuni si nabíhal za obranu na pas Ellera, ovšem Forren jej předskočil a poté ještě uklidil míč do zámezí.
74'
Po centru z pravé strany se balon dostal až ke Kendesovi, ale ten svou střelou z voleje nenadělal hostujícímu brankáři žádné starosti.
73'
Střídání v týmu KF Laçi: ze hřiště odchází Radaš, přichází Shtubina.
72'
po krátké přestávce přispěchal s rychlou akcí Jonuzi, jenž si navedl míč na pravačku a poté svou tvrdou ranou pořádně vyprášil rukavice Lindeho.
71'
Ve středu hřiště byl faulován James a poté, co byla hra přerušena, nařídil rozhodčí Tohver občerstvovací pauzu.
70'
Aursnes se dostal do dobré palebné pozice, jenže balon mu malinko uskočil a jeho následné zakončení nebylo přesné.
69'
Zasahovat musel po dlouhé době brankář Laçi Selmani, jenž dokázal eliminovat střelu z úhlu v podání Jamese.
68'
Jonuzi se chtěl prosadit individuální akcí po levém křídle, ovšem balon mu utekl od nohy a bude z toho pouze odkop od hostující svatyně.
67'
Momentálně sledujeme velmi nezáživnou část hry, ani jeden z celků není schopný si vypracovat nějakou výraznější brankovou příležitost.
66'
Sefgjinaj opět nacentroval balon do vápna, avšak znovu si pro jeho nabídku s klidem došel Linde.
65'
Uzuni se aktivně dral za balonem, ale v souboji s Forrenem si výrazně pomohl nedovoleným způsobem, což neuniklo pozornosti estonského sudího.
64'
Po delší době se do útoku vydali také modří, jenže jejich akce končí nevalně, Cibicki totiž u postranní čáry fauloval Radaše.
63'
O další střelecký pokus se postaral Lushkja, ale ani on nevyzrál na dnes zatím bezchybného gólmana hostů.
62'
Tentokrát už se Kendes k balonu dostal a nakonec se probojoval i ke střele, kterou ale v pohodě lapil připravený Linde.
61'
Na kolmý pas Jonuziho si nabíhal Kendes, avšak Gabrielsen stál ve správný čas na správném místě a přihrávku domácího středopolaře zachytil.
60'
Střídání v týmu Molde FK: ze hřiště odchází James, přichází Chima.
Střídání v týmu Molde FK: ze hřiště odchází Wolff Eikrem, přichází Cibicki.
59'
Sefgjinaj poslal do vápna dobrý centr, jenže nikdo z jeho spoluhráčů s k míči nedostal, protože Forren jej odhlavičkoval do bezpečí.
58'
Laçi se hnalo do slibné šance, ale Lushkja nepřesně přihrál a balonu se zmocnil Aursnes.
57'
Gregersen to nyní udělal velmi dobře, neboť nejprve vybojoval míč a poté se ještě nechal faulovat Ellerem.
56'
Chima se dostal do samostatného úniku, jenže prováhal ideální momentl pro střelu a následně mu míč vypíchl parádním obranným skluzem Radaš.
55'
Wolff Eikrem byl u postranní čáry faulován Fangajem a bude z toho volný přímý kop pro hosty, kteří s rozehrávkou nijak zvlášť nespěchají.
54'
Na dlouhý pas Gregersena si nabíhal Chima, ale Selmani včas vyběhl z brány a balon chytil do svých rukavic.
53'
Hosté jsou si vědomi svého obrovského náskoku a je vidět, že druhý poločas chtějí dohrát v pozvolném tempu.
52'
Po souboji s Radašem zůstal na trávníku ležet Chima. Ten se ale po krátké chvíli zvedá a bude pokračovat.
51'
Gregersen se sebevědomě vrhl mezi dva protihráče, avšak ukázalo se, že si naložil až příliš velké sousto, neboť Hoxhallari mu balon vypíchl.
50'
Forren si teď vůbec neporozuměl se Ssewankambem a jeho pas skončil v zámezí. Domácí se tak dostali k míči zcela zadarmo.
49'
Uzuni se ocitl v dobré palebné pozici, ovšem dnes již poněkolikáté je mu signalizováno ofsajdové postavení.
48'
Chima nyní výborně napadal rozehrávku Laçi, ale v souboji s Gjonim už si počínal za hranicí pravidel a byl mu odpískán faul.
47'
Po levé straně se chtěl protáhnout Moström, jenže Radaš mu zatarasil cestu a následně ho také připravil o balon.
46'
Střídání v týmu Molde FK: ze hřiště odchází Sarr, přichází Ssewankambo.
46'
Je za námi úvodní pětačtyřicetiminutovka dnešního zápasu a hráči odcházejí do kabin za stavu 2:0 pro Molde. To si své góly nechalo až na závěr první půle, ve 41. minutě poslal hosty do vedení z penalty Aursnen a o pár chvil později na něj navázal Strand. Domácí se sice snaží něco vymyslet směrem dopředu, avšak obrana norského celku zatím pracuje na výbornou.
45+4'
45+3'
Z toho ale nic nevzniklo, jelikož Forren po rozehrání standardky nedovoleně atakoval Ellera.
45+2'
Ještě je tu jedna šance pro hosty, Chima byl totiž před šestnáctkou faulován a modří budou mít k dispozici volný přímý kop.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny tři minuty.
45'
Molde právě vstřelilo branku!
Tak ještě před koncem první půle je tu druhá branka Molde. Selmani špatně vyběhl a balon se po centru z levé strany dostal až k PETTERU STRANDOVI, jenž už ho pouze uklidil do prázdné brány domácích.
44'
Modří už se nikam neženou a první poločas pouze dohrávají. Gabrielsen si nyní již několik desítek sekund přihrává s Forrenem.
43'
Domácí mohli ihned odpovědět z rohového kopu, ale Ellerova nabídka zamířila přesně do rukavic připraveného Lindeho.
41'
Míč si na penaltový puntík postavil FREDRIK AURSNES, který přesnou ranou k tyči posílá svůj tým do vedení.
41'
Žlutou kartu dostává Radaš (KF Laçi).
40'
Z rohu nic důležitého nevzniklo, ovšem následně byl ve vápně podražen Chima a bude z toho penalta pro Molde!
39'
Centr Wolffa Eikrema z levé strany byl zblokován, bude z toho rohový kop pro norský celek.
38'
Uzuni si navedl míč na levačku a vypálil na Lindeho. Ten však nemusel zasahovat, jelikož pokus domácího forvarda skončil vedle jeho brány.
37'
Kendes se chtěl zbavit Gregersena, ovšem ten k němu rychle přistoupil a balon mu vypíchl.
36'
Sarr špatně nahrál a domácí mohli jít do rychlého brejku, ale jejich slibně se rozvíjející akci zastavil faulem na polovině hřiště Forren, který v tomto případě vyvázl bez karetního trestu.
35'
Na trávníku zůstal na chvíli ležet Eller, jenž aktuálně opouští hrací plochu za pomoci lékaře. Uvidíme, zda bude moci pokračovat v dnešním duelu.
34'
Lushkja se s ničím nepáral a vyslal na Lindeho střelu z dobrých třiceti metrů. Jeho pumelice sice byla hodně tvrdá, jenže balon zamířil vysoko nad bránu hostů.
33'
Kendes chtěl prostrčit míč okolo Forrena na zcela volného Uzuniho, ale hostující stoper jeho pas s vypětím všech sil zachytil a nedovolil útočníkovi Laçi dostat se do šance.
32'
Fangaj poslal do pokutového dobrý centr, ovšem před nabíhajícím Uzunim uklidil balon do bezpečí Gabrielsen.
31'
Exekuce se ujal Aursnes, jehož tvrdá rána na přední tyč minula domácí bránu. Selmani bude moci v klidu vykopávat.
30'
Moström byl těsně před vápnem faulován a bude z toho volný přímý kop pro modré z velmi zajímavé pozice.
29'
Ke střele ze střední vzdálenosti se odhodlal Aursnes, jenže jeho přízemní rána se mezi tři tyče nevešla.
28'
Gjoni špatně rozehrál a málem nabídl šanci Strandovi. Domácí obránce ale svou chybu částečně napravil a hosté budou mít pouze aut.
27'
Po krátké pauze už se opět hraje, momentálně kombinují fotbalisté v bílo-černém, kteří vyčkávají, zda se v obraně Molde neotevře nějaké okénko.
26'
Kristo Tohver následně nařídil kvůli vysokým teplotám povinnou přestávku a hráči mají nyní pár chvil na občerstvení.
25'
Chima to nyní v souboji s Ellerem přehnal s agresivitou a hlavní sudí mu píská faul.
24'
Hráči Laçi teď dobře napadali hráče s balonem a nakonec donutili Sarra přihrát zpět do obrany na Forrena.
23'
Strand byl v dobré palebné pozici, ale ještě chtěl celou akci vyšperkovat přihrávkou na Chimu, jenž však s tímto řešením nepočítal a balon už poté nezachytil na hrací ploše.
22'
Dlouhý pas Forren měl najít Chimu, ale ten na nákop svého spoluhráče nedosáhl a míč nakonec skončil v náruči gólmana Selmaniho.
21'
Modří se nyní snaží co nejvíce držet balon a obránci si momentálně již poněkolikáté vyměňují balon mezi sebou.
20'
První velkou šanci zápasu měl hostující Aursnes. Ten byl po pasu Sarra ve vápně úplně volný, avšak v dobré pozici trestuhodně přestřelil.
19'
Rohový kop Molde si tentokráte vzal na starosti Wolff Eikrem. Jeho nabídka mířila do ideálního prostoru, jenže nejvýše ze všech si naskočil Gjoni, jenž odhlavičkoval míč do bezpečí.
18'
Uzuni se už už dostával do samostatného úniku, jenže opět si nepohlídal ofsajdové postavení, což neuniklo pomeznímu sudímu.
17'
Další nabídku do šestnáctky posílal Aursnes, jenž ale dal do kopu až příliš velkou razanci a míč přeletěl všechny jeho spoluhráče.
16'
Další Gregersenův aut opět našel Chima. Ten tentokráte centroval do pokutového území, ovšem Selmani si pro jeho pomalou přihrávku v pohodě došel.
15'
Moström obral o balon Ellera a mohl jít do zajímavé šance, jenže balon mu následně utekl až za postranní čáru, a z této akce tak nic nebylo.
14'
Dlouhý aut Gregersena propadl až k volnému Chimovi, který však střelou z téměř nulového úhlu rozvlnil síť pouze z boku.
13'
První roh mělo také Molde, ale Strandovu nabídku do vápna odvrátil do bezpečí rezolutním odkopem Hoxhallari.
12'
Domácí vstoupili do dnešního zápasu velmi dobře a zatím to jsou právě oni, kdo diktuje tempo hry.
11'
Jonuzi se na levé straně pokoušel prokličkovat mezi dvěma obránci Molde, ovšem balon se mu zamotal pod nohy a Gabrielsen ho následně odzbrojil.
10'
Kendes se chtěl obtočit okolo Gabrielsena, ale jeho snažení překazil zdvižený praporek asistenta sudího, který signalizuje ofsajd.
9'
Lushkja posadil míč přesně na hlavu Radaše, jenže jeho zakončení zamířilo doprostřed hostující brány a Linden s ním neměl problémy.
8'
Sefgjinaj se nyní velmi dravě protáhl po levé straně a poté ještě vybojoval rohový kop pro Laçi.
7'
Uzuni dostal dobrý balon za obranu, jenže hostující obránci se k němu rychle stáhli a donutili ho otočit hru dozadu na Fangaje.
6'
Modří aktivně napadali rozehrávku svého soupeře a nakonec to neslo ovoce, po chybné rozehrávce Gjoniho může akci založit Sarr.
5'
Ellerův centr mířil na přední tyč, ale brankář Molde vyběhl z brány a stáhl si balon ze vzduchu pro sebe.
4'
Moström u postranní čáry zajel do Sefgjinaje a bude z toho první standardní situace pro domácí tým.
3'
Strand si nabíhal na kolmý pas Sarra, avšak tato nabídka byla příliš dlouhá a nakonec míč doskotačil až do zámezí.
2'
O první dlouhý nákop na útočnou polovinu se postaral Gjoni. Ten hledal nabíhajícího si Uzuniho, ovšem pas stopera Laçi skončil pouze v rukavicích Lindeho.
1'
Hlavní sudí poprvé foukl do píšťalky, zápas může začít! Úvodního výkopu se ujali domácí, kteří dnes nastupují v bílo-černých dresech. Jejich soupeř naopak zvolil modrou sadu.
1'

KF Laçi: Selmani (C) – Radaš, Gjoni, Hoxhallari – Fangaj, Lushkja, Eller, Jonuzi, Segjini – Kendes, Uzuni
Náhradníci: Vata – Popaj, Bushi, Zogaj, Shtubina, Smaci, Ujka

Molde FK: Linde – Gregersen, Forren, Gabrielsen (C), Haugen – Aursnes, Sarr, Wolff Eikrem – Strand, Chima, Moström
Náhradníci: Ranmark – Ssewankambo, James, Hestad, Svendsen, Cibicki, Brustad

Rozhodčí: Kristo Tohver – Neeme Neemlaid, Dmitri Vinogradov (všichni Estonsko).
Molde FK

Naopak Molde má s pohárovou Evropou opravdu solidní zkušenosti, již několikrát se totiž probojovalo až do základní skupiny. Při poslední účasti se navíc prezentoval ve velmi dobrém světle, když dokázal postoupit ze základní skupiny, v níž poměrně překvapivě předčil Ajax, Celtic a Fenerbahce. Ve vyřazovací fázi ale narazil na Sevillu, se kterou po výsledcích 0:3 a 1:0 vypadl. Na tyto výkony však Molde nedokázalo navázat a v pohárové Evropě poté dvakrát po sobě chybělo. Letos se jim ale opět začíná dařit a po postupu přes Glenavon to s nimi vypadá dobře i v souboji s Laçi.
KF Laçi

Čtvrtý celek loňského ročníku první albánské ligy se do kvalifikace evropských pohárů vrací opět po třech letech. Na tuto poslední zkušenost ale nebude Laçi rozhodně vzpomínat v dobrém, neboť tehdy smolně prohrálo s Interem Baku. KF se sice v této soutěži představilo už čtyřikrát, avšak nikdy se mu nepodařilo přejít přes druhé kolo. Na vylepšení svého maxima to nevypadá ani letos. Přes kyperskou Famagustu totiž postoupili jen díky vstřelené brance na hřišti soupeře a nyní po prohře 0:3 s Molde to s jejich nadějemi nevypadá příliš dobře.
Hezký čtvrteční večer přeji všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Fotbalová sezona se pomalu rozjíždí a jako již každým rokem je před startem lig na programu kvalifikace evropských pohárů. My se v tomto online přenosu zaměříme na zápas druhého předkola, ve kterém KF Laçi přivítá na svém stadionu Molde FK. Úvodní výkop je naplánován na 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.