Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Lech Poznań : Soligorsk - 2. srpna 2018   20:45

Lech Poznań
Lech Poznań
15' Gytkjaer  • 94' Gytkjaer  • 118' Gytkjaer
3:1
(1:0)
Soligorsk
Soligorsk
79' Laptěv
Lech Poznań
Burić – Janicki (46. Orłowski), Rogne (C), De Marco – Makuszewski, Cywka, Gajos (89. Răduţ), Kostevič – Pedro Tiba, Gytkjaer, Jevtić (66. João Amaral).
INEA Stadion, Poznań
16507 diváků
Soligorsk
Klimovič (C) – Burko, Rybak, Bordačev, Matvejčik – Kovalev, Seljava, Cañas (73. Lisakovič), Szöke (91. Šibun), Ebong (46. Balanovič) – Bakaj (65. Laptěv).

Fotbalisté Lechu Poznań v obou zápasech remizovali se Solihorskem po devadesáti minutách 1:1 a na řadu přišlo prodloužení, které přineslo nesmírně dramatické okamžiky. Na obou stranách jsme byli svědky hattricku, ovšem v jiném smyslu. Christian Gytkjaer zkompletovat dvěma góly z úvodu a závěru prodloužení hattrick, zatímco Sergej Balanovič, Denis Laptěv a Pavel Rybak byli všichni v závěru zápasu vyloučeni shodně po inkasování druhé žluté karty. Výsledek. Lech Poznań 3 Solihorsk 1 (agregát: 4-2).
120+2'
120+2'
Lech Poznań měl v závěru po krásném centru z pravého křídla ještě jednu šanci, když jeden z domácích hráčů mířil uprostřed šestnáctky do protipohybu brankáře, Klimovič ale na poslední chvíli zastavil pohyb a levou rukou míč vyškrábl!
120'
Nad rámec prodloužení byly nastaveny 2 minuty.
120'
Denis Laptěv a Pavel Rybak viděli v závěru prodloužení po druhé žluté kartě červenou kartu. Jeden z dvojice předvedl ostrý skluz, zatímco druhý udeřil protihráče hlavou.
118'
Lech Poznań právě vstřelil branku!
CHRISTIAN GYTKJAER pečetí postup Lechu Poznań do 3. předkola UEFA Europa League poté, co João Amaral na pravé straně hřiště krásně pronikl přes jednoho z protihráčů do šestnáctky a poté mu přihrál pod sebe do prázdné brány! Polský tým vede v závěru 3:1.
117'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Sergej Balanovič, zřejmě za protesty.
114'
João Amaral si naběhl na pravé straně na krásnou diagonální přihrávku od Tomasze Cywky a po pěkné zasekávačce na hranici šestnáctky napřáhl k technické střele, která mířila ke vzdálenější levé tyči, Klimovič ale předvedl opět fantastický reflex a tygřím skokem míč vyrazil!
113'
Vitali Lisakovič se ujal na pravé straně hřiště rozehrávky rohového kopu a na přední tyč poslal nízký centr, který jeden z domácích hráčů snadno odvrátil do bezpečí.
112'
Solihorsk musí skórovat, a tak napřáhl k prudké střele zpoza šestnáctky, která byla sražena na rohový kop.
111'
Do konce prodloužení zbývá odehrát necelých deset minut a Lech Poznań sahá po postupu do třetího předkola UEFA Europa League.
110'
Hráči obou celků nevypustí jediný osobní souboj a devět z nich už bylo potrestáno žlutou kartou. Tři viděli domácí a zbytek hráči hostujícího Solihorsku.
109'
Christian Gytkjaer si řekl na pravé straně hřiště o míč, jenže přihrávka ze standardní situace byla příliš prudká.
108'
Hra se v prodloužení přelévá rychle ze strany na stranu, tentokrát ale byla přerušena, protože v blízkosti středového kruhu fauloval během hlavičkového souboje Denis Laptěv.
108'
Lech se pokusil odpovědět centrem ze strany, který skončil pouze na hlavě jednoho z hráčů běloruského celku.
107'
Solihorsk vstoupil do druhé části prodloužení zostra, jeho úvodní útočnou akci ovšem zastavil ofsajd.
106'
Začalo druhé prodloužení.
Je za námi fantastická první část prodloužení, během níž jsme na obou stranách byli svědky několika šancí a také jedné branky, kterou v domácím dresu vstřelil po nádherné kombinační akci v podání dvou střídajících hráčů Christian Gytkjaer. Postoupí Poznań dále?
105+1'
První prodloužení skončilo.
105'
Nad rámec prodloužení byla nastavena 1 minuta.
103'
Sergej Matvejčik fauloval ve středu hrací plochy a po taktickém faulu obdržel žlutou kartu.
99'
A další příležitost domácího týmu, která přišla po rohovém kopu. Lech rozehrál na pravé straně hřiště rohový kop a míč na přední tyči propadl do středu pokutového území, kde jeden z domácích hráčů mířil k pravé tyči! Klimovič ale dokázal míč konečky prstů levé ruky po rychlém pádu k zemi vyrazit na další rohový kop!
97'
A hned vzápětí šance na opačné straně! João Amaral napřáhl na levé straně pokutového území k dělové ráně, kterou na přední tyči Klimovič vyrazil, a dorážka nové posily Poznaně byla zablokována. Sledujeme parádní zápas!
96'
Solihorsk mohl rychle odpovědět, když se po přetaženém centru z levého křídla dostal uprostřed šestnáctky jeden z hostů k hlavičce, jenže míč poslal pouze do rukavic Jasmira Buriće.
94'
CHRISTIAN GYTKJAER zakončil parádní akci dvou střídajících hráčů a přibližně svým druhým gólem v zápase Lech Poznań k postupu do třetího předkola UEFA Europa League! Amaral si naběhl na levé straně šestnáctky na průnikovou přihrávku od Raduta a poté z ostrého úhlu poslal míč před prázdnou bránu, kde se Christian Gytkjaer z blízkosti nemýlil. Poznań vede 2:1!
93'
Denis Laptěv zbytečně vlétl v plné rychlosti bokem do Thomase Rogneho a viděl zaslouženě žlutou kartu.
93'
Lech se dostal na pravé straně šestnáctky ke střílenému přízemnímu centru z ostrého úhlu, který byl obrannou řadou běloruského celku zablokován.
92'
Solihorsk se rychle zmocnil míče a přešel do rychlého protiútoku, který zmařil útočný faul střídající Denise Laptěva v blízkosti hranice pokutového území.
91'
V Poznani začalo prodloužení, jehož výkop obstarali fotbalisté domácího Lechu Poznań.
91'
Střídání v týmu FC Šachťor Soligorsk: ze hřiště odchází Július Szöke, přichází Michajl Šibun.
91'
Začal první poločas prodloužení.
První a druhý zápas mezi Lechem Poznań měl opačný, ale zároveň stejný průběh. Obě utkání skončila v normální hrací době nerozhodným výsledkem a přinesla dva góly, z nichž druhý a vyrovnávací přišel v závěru zápasů. Před týdnem se mohli zásluhou Joãoa Amarala radovat hráči Lechu, dnes ale fotbalisté Solihorsku, v jehož dresu obstaral vyrovnání taktéž střídající hráč Denis Laptěv. Skóre po druhém poločase před prodloužením. Lech Poznań 1 Šachtěr Solihorsk 1.
90+6'
Druhý poločas skončil.
90+5'
Nastavení se téměř na sekundu naplnilo, ale ještě nás čeká minimálně jedna minuta nastavení.
90+3'
João Amaral se stejně jako v prvním zápase mohl stát hrdinou a v závěru zápasu skórovat, když si uprostřed šestnáctky naběhl na zpětný přízemní centr z pravé strany hřiště a snažil se míč bez přípravy poslat pod břevno, Klimovič ho ale skvělým zákrokem vychytal a jeho dorážka zamířila vysoko nad! To byla obrovská šance!
90+1'
Igor Burko se z pozice pravého obránce dostal k další střele zpoza šestnáctky, jenže na přední tyči našel pouze připravenou náruč brankáře Jasmina Buriće.
90'
Nad rámec dnešního zápasu bylo nastaveno 5 minut.
89'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Maciej Gajos, přichází Mihai Răduţ.
89'
Po delším ošetření nás kromě blížícího prodloužení zřejmě čeká také dlouhé běžné nastavení.
87'
João Amaral se snažil uvolnit u pravé postranní čáry před zraky střídaček a během stahovačky zřejmě nepříjemně přišlápl nohu Júliusovi Szökemu.
85'
Hráči polského týmu jsou pochopitelně frustrováni a na jejich straně začíná přibývat ostrých zákroků.
83'
Maciej Makuszewski si pomohl v souboji s protihráčem rukama a poté, co ho stáhl k zemi, viděl žlutou kartu.
82'
Jak dokáže být fotbal krásný. Lech Poznań po většinu utkání dominoval, jenže v závěru zápasu inkasoval.
80'
Lech Poznań se snaží rychle odpovědět, jenže centry ze stran žádné nebezpečí zatím nepřináší.
79'
Šachťor Soligorsk právě vstřelil branku!
DENIS LAPTĚV využil obrovského zaváhání dvojice stoperů a brankáře Jasmira Buriće, když ani jeden z trojice fotbalistů Lechu Poznań nedokázal míč po přízemním centru z levé strany šestnáctky zastavit a běloruský útočník míč patou na druhý pokus z blízkosti zády k bráně dopravil do sítě! Možná nás čeká prodloužení!
77'
Dnešní utkání sleduje 16507 diváků.
76'
Agilní Kostevič se dostal na levém křídle k přízemnímu centru, který byl hosty odvrácen za postranní čáru.
73'
Střídání v týmu FC Šachťor Soligorsk: ze hřiště odchází Roger Cañas, přichází Vitali Lisakovič.
70'
Pedro Tiba zatáhl za záchranou brzdu a za držení protihráče u postranní čáry viděl okamžitě žlutou kartu.
69'
Jasmin Burić stáhl míč po centru hostů z rohového kopu a dlouhým výkopem našel na pravé straně šestnáctky nabíhajícího Joãoa Amarala, který si míč zpracoval a z úhlu napřáhl k přízemní střele, kterou vybíhající Klimovič fantasticky vyrazil! Šance na obou stranách!
68'
Igor Burko využil velice špatné rozehrávky Lechu Poznań a zpoza šestnáctky napřáhl k táhlé přízemní střele, která s přispěním drobné teče těsně mnula vzdálenější levou tyč brány!
66'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Darko Jevtić, přichází João Amaral.
65'
Střídání v týmu FC Šachťor Soligorsk: ze hřiště odchází Elis Bakaj, přichází Denis Laptěv.
64'
Július Szöke fauloval v blízkosti středového kruhu a před střídáním na straně hostů viděl žlutou kartu.
63'
Hráči polského týmu vybojovali na levém křídle další standardní situaci, jenže následný centr byl příliš dlouhý a domácí se na vzdálenější pravé tyči k ničemu nedostali.
60'
Solihorsk se mohl podruhé v zápase dostat do šance, kdyby ovšem pomezní rozhodčí neodmával ofsajd.
59'
Další nepříjemný střet utrpěl domácí Pedro Tiba, který si ve středovém kruhu dal míč příliš daleko od nohy a ostrým skluzem ho sestřelil jeden z protihráčů.
57'
Roger Cañas si během hlavičkového souboje zřejmě poranil pravé rameno a bude muset střídat.
56'
Polský tým vyrazil do rychlého protiútoku a na levé straně šestnáctky to zavánělo hodně nebezpečnou situací, jenže jednomu z domácích hráčů se v ostrém úhlu zamotal míč pod nohama a navíc se mu pod ně rychle vrhl Klimovič.
55'
Solihorsk po přestávce dokázal vyrovnat hru, aby se ale vyhnul vyřazení, musí nutně skórovat, což se mu nedaří. Lech Poznań dokázal v Bělorusku remizovat poté, co minutu před koncem vyrovnal João Amaral.
53'
Solihorsk se snad poprvé v zápase po rozehrání standardní situace dostal do zakončení, jenže následná hlavička na vzdálenější levé tyči byla hodně nepřesná.
52'
Tomasz Cywka na levé straně obranné poloviny svého týmu zastavil jednoho z protihráčů rukama, když ho během nebezpečného protiútoku zezadu přidržel, a viděl žlutou kartu.
51'
Hra je během posledních okamžiků hodně neurovnaná a odehrává se převážně mezi oběma šestnáctkami.
49'
Maciej Gajos zůstal ležet na hrací ploše poté, co ho jeden z protihráčů sestřelil zezadu ostrým skluzem. Pokud byste čekali žlutou kartu, čekali byste marně. Hra totiž pokračovala dál, ale hosté rychle míč zakopli, aby mohl být ošetřen.
48'
A další standardní situace polského týmu z levé strany hřiště, ani tentokrát ovšem po centru nebezpečí nepřišlo a hráči Solihorsku dokázali míč odvrátit.
47'
Lech Poznań ihned po přestávce vybojoval na levém křídle standardní situaci a následný centr byl hosty odvrácen.
46'
Střídání v týmu FC Šachťor Soligorsk: ze hřiště odchází Max Ebong, přichází Sergej Balanovič.
46'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Rafal Janicki, přichází Maciej Orłowski.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
Kostevič hraje fantastický zápas a je nejlepším mužem na hřišti. Záložník polského týmu zásobuje zatím své spoluhráče parádními centry, z nichž jeden po necelé čtvrthodině hry přetavil v gól Christian Gytkjaer. Útočník Lechu mohl vstřelit klidně hattrick, jenže ještě před gólem trefil břevno a po gólu ho vychytal fantasticky Klimovič. Skóre po prvním poločase na INEA Stadionu. Lech Poznań 1 Šachtěr Solihorsk 0.
45+3'
45+3'
Kostevič rozjel kolmou přihrávkou nádhernou akci a Jevtić z levé strany šestnáctky poslal před bránu centr, po kterém přišla hlavička jednoho ze spoluhráčů, která byla zablokována. Poté se ale dostal k odraženému míči na hranici vápna Pedro Tiba a celou vahou se nádherně položil do voleje, který těsně minul levou tyč brány hostů!
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 3 minuty.
45'
A další hlavička Christiana Gytkjaera, která tentokrát po centru z pravé strany hřiště zamířila vysoko nad bránu.
44'
Christian Gytkjaer se po Kostevičově centru z levé strany hřiště dostal uprostřed šestnáctky nikým neatakován k hlavičce, jenže zamířil pouze do Klimovičových rukavic.
43'
Kostevič se po tvrdém střetu Jevtiće s protihráčem dostal na levé straně šestnáctky k volnému míči a parádním způsobem se zbavil obránce, když si patou přes nohu hodil míč kolem něho do pohybu, vzápětí ale přiběhl další protihráč, který se mu ve skluzu vrhl pod nohy a odvrátil míč na rohový kop. Pěkná akce.
42'
Jedno Vám s blížícím se koncem prvního poločasu řeknu, pokud by Lech Poznań dnes nepostoupil, bylo by to obrovské překvapení. Domácí naprosto dominují.
40'
Maciej Gajos se postavil k rozehrání standardní situace na levé straně hřiště a zvolil přímou střelu na bránu, která nebyla dostatečně přesná a minula bližší levý horní roh o pořádný kus.
39'
Pavel Rybak se postavil do cesty pronikajícímu Christianovi Gytkjaerovi a viděl rychle žlutou kartu.
38'
Všechny šance měl na svědomí zakončující Christian Gytkjaer, a kdyby je proměnil, mohl vsítit rychle hattrick.
37'
Oproti prvnímu zápasu je Lech Poznań o poznání nebezpečnější, a to především v koncovce. Hráči polského týmu už vstřelili gól a jednou orazítkovali břevno.
36'
Rohový kop sice žádné nebezpečí nepřinesl, vzápětí se ale hráči polského celku dostali k přízemní střele zpoza šestnáctky, která minula vzdálenější levou tyč.
34'
Lech Poznań se na levé straně šestnáctky dostal ke střele z ostrého úhlu, která byla sražena na rohový kop. Pálil zřejmě aktivní Kostevič, který je hvězdou zápasu.
33'
Delší dobu se nic nedělo, protože v blízkosti hranice šestnáctky polského týmu došlo během hlavičkového souboje k nepříjemnému střetu dvou hráčů hlavami.
29'
Darko Jevtić se na pravé straně šestnáctky dostal k odraženému míči a nadvakrát se dokázal protlačit k přízemní střele, která mu úplně nesedla, přesto z toho byla obrovská šance! Míč sice mířil mimo, jenže Christian Gytkjaer do něj uprostřed pokutového území vložil pravou nohu tak nebezpečně, že mířil ke vzdálenější pravé tyči, Andrej Klimovič ale vytáhl fantastický zákrok, když míč směrující do jeho protipohybu vyrazil zpět do hry! Neskutečné!
28'
A znovu Kostevič, který v blízkosti šestnáctky zvedl hlavu a z levé strany poslal před bránu přízemní centr, na který jeden z jeho spoluhráčů těsně nedosáhl.
26'
Igor Burko málem připravil vyrovnávací gól! Obránce Solihorsku zvedl na pravém křídle hlavu a do šestnáctky poslal krásnou kolmou přihrávku, na kterou si mezi dvěma obránci polského týmu naběhl jeden z jeho spoluhráčů a ve skluzu míč usměrnil těsně vedle přední tyče!
25'
Fotbalisté Lechu Poznań se vzápětí odhodlali ke střele zpoza šestnáctky, která zamířila vysoko nad bránu.
23'
Kostevič hraje fantastický zápas a nyní to dokonale potvrdil, když na levém křídle nejprve zpracoval míč po krásném přenesení hry ze středu hřiště do strany a poté do šestnáctky poslal přízemní centr, po kterém se Christian Gytkjaer natlačil před protihráče a z blízkosti zakončil podrážkou kopačky, což mělo za následek, že se míč odrazil od země na břevnu!
20'
Fotbalisté Lechu Poznań jsou tradičně směrem dopředu hodně draví a běloruský celek je nucen k faulům.
18'
A další žlutá karta pro hráče Solihorsku. Igor Burko si naskočil u postranní čáry ve vzdušném souboji na míč a poté nepříjemně doskočil na Kostevičovy nohy.
17'
Max Ebong se dopustil faulu na útočné polovině svého týmu, za který navíc viděl žlutou kartu.
15'
Jeden z členů stoperské dvojice běloruského týmu se dopustil vzadu obrovské chyby, když nepřesnou přihrávkou založil rychlý protiútok Lechu Poznań a poté už to šlo ráz naráz. Kostevič vyrazil na levém křídle do sprintu a po průniku do šestnáctky předložil míč Jevtićovi, který ho dotykem přiťukl CHRISTIANOVI GYTKJAEROVI, a ten se z blízkosti nemýlil!
12'
Elis Bakaj byl zřejmě hráčem, který na pravé straně šestnáctky nedokázal zpracovat prudkou kolmou přihrávku, a míč skončil v zámezí. Moc nerozumím tomu, proč se svým spoluhráčům omlouval, protože přihrávka na něj nebyla přesná.
10'
Jakmile se domácí dostanou k míči, snaží se především trpělivě a rozvážně kombinovat, což naznačuje, že svěřencům trenéra Lechu půjde především o to, aby vzadu udrželi nulu. K postupu jim to stačí, tak co.
8'
Solihorsk rozjel první velice dobrou akci a přízemní centr z pravé strany hřiště byl sražený na rohový kop, po kterém sice přišlo zakončení, ale bylo nepřesné.
7'
Fotbalisté Lechu Poznań podle předpokladů vstoupili do utkání mnohem aktivněji, na druhou šanci ale čekáme marně.
3'
Polský tým vykročil do zápasu dobře a již ve třetí minutě utkání se dostal po akci tažené po pravém křídle k první střele, která se stala snadnou kořistí Klimoviče, který si připsal první úspěšný zákrok.
1'
Utkání mezi Lechem Poznań a Solihorskem bylo zahájeno. A hned v úvodu je potřeba zopakovat, že polskému týmu stačí vzhledem k výsledku prvního zápasu bezbranková remíza.
1'

KKS Lech Poznań: Burić – Janicki, Rogne (C), De Marco – Makuszewski, Cywka, Gajos, Kostevič – Pedro Tiba, Gytkjaer, Jevtić.
Náhradníci: Putnocký – Trałka, Răduţ, Reis Amaral, Orłowski, Klupś, Tomasik. Trenér: Ivan Djurdjević.

FC Šachťor Soligorsk: Klimovič (C) – Burko, Rybak, Bordačev, Matvejčik – Kovalev, Seljava, Cañas, Szöke, Ebong – Bakaj.
Náhradníci: Česnovski – Soiri, Laptěv, Balanovič, Kuzmenok, Šibun, Lisakovič. Trenér: Sergej Tašujev.

Rozhodčí: Christian Dingert. Asistenti: Markus Häcker, Tobias Christ. Čtvrtý rozhodčí: Sven Jablonski (všichni GER).
Fotbalisté Solihorsku mají před sebou odvetné utkání druhého předkola UEFA Europa League proti Lechu Poznań, který před týdnem dokázali doma nepříjemně potrápit, a dokonce až do samotného závěru utkání sahali po překvapivém vítězství. Polský tým však za pět minut dvanáct zachránila nová posila, která přišla do týmu za 1,5 milionu eur z Benficy. João Amaral přišel na hřiště jako střídající hráč dvacet minut před koncem utkání a v 89. minutě dokázal po fantasticky sehraném protiútoku vyrovnat na 1:1. Poznani tak stačí v odvetě bezbranková remíza. Lech má postup ve svých rukou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.