Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  M. Tel-Aviv : Ferencváros - 19. července 2018   19:00

M. Tel-Aviv
M. Tel-Aviv
45+1' Atar
1:0
(1:0)
Ferencváros
Ferencváros
M. Tel-Aviv
Rajkovič – Dasa, Tibi, Jair, Saborit – Micha, Peretz, Barsky, Rikan – Kjartansson (66. Schoenefeld), Atar (73. Atzli)
Ohayon – Atzili, Glazer, Piven, Schechter, Schoenfeld, Yeini
Miguel – Santos, Alves Jesus (vš. Portugalsko)
Netanya Stadium, Netanya (Izrael)
Ferencváros
Dibusz – Lovrencsics, Frimpong, Blažič, Heister – Spirovski, Gorriaran Fontes – Petriak (74. Böde), Lanzafame (63. Varga), Böle – Finnbogasson
Holczer – Böde, Csernik, Leandro, Takács, Varga

Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 6:0. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 22:10.
Dobojováno! Maccabi Tel Aviv k bouřlivé radosti zaplněné arény slaví vítězství 1:0 a po remíze 1:1 z úvodního zápasu i postup do druhého kola kvalifikace o Evropskou ligu.

Dnešní vítězství nádhernou ranou vystřelil Atar a po změně stran už Maccabi dokázalo svůj náskok pohlídat, naopak domácí pohrdli řadou dalších šancí, mezi nimiž se skvěly dvě tyče během tří minut.
90+4'
90+3'
Ta šance ale skutečně přišla, domácí pozapomněli v pokutovém území naprosto osamoceného Blažiče, jenž střílí do nebes!
90+2'
Ve hře už se může pokračovat a hosté by rádi pomýšleli na vyrovnání, k tomu jim ale zatím chybí vytvoření jakékoliv příležitosti.
90+2'
Maccabi je usazeno na útočné polovině, navíc na trávníku zůstává ležet Yeini a tomu se zvedat chtít nebude.
90+1'
Rozeběhl se nastavený čas, rozhodčí Miguel ještě poskytuje maďarskému celku čtyři nastavené minuty naděje.
89'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Avi Rikan, přichází Sheran Yeini.
88'
Další střelecká příležitost pro Maccabi, Rikan ale z dvaceti metrů trefil jen přímo brankáře Dibusze.
86'
Před vlastní brankou ale kraloval portugalský obránce Jair a domácí posléze dopravili míč až za postranní čáru.
85'
Hosté vybojovali rohový kop, kterým by případně mohli výrazně ohrozit brankáře Rajkoviće.
83'
Domácí už jsou zase usazeni na útočné polovině, přes obrovskou územní převahu Maccabi ale oba týmy nadále dělí jediná branka a stát se tak stále může cokoliv.
80'
Ferencváros získal rohový kop, pořádný direkt domácím v podobě gólového úderu krátce po těch dvou tyčích ale udělit nedokázalo.
79'
Neskutečná smůla se lepí na kopačky domácích! Atzili krásnou technickou střelou obstřelil brankáře Dibusze, kterému tentokrát pomohla od inkasování levá tyč jeho svatyně!
77'
Maccabi mohlo být zase výrazně blíže postupu! Na centr Atziliho od rohového praporku si naskočil Schoenefeld a hlavičkou o zem trefil břevno hostující branky!
77'
Schoenefeld vybojoval rohový kop ve prospěch Maccabi a domácí hlavičkáři se stěhují před Dibusze.
76'
Nadále sledujeme utkání v elektrizující atmosféře, Maccabi už je jen čtvrt hodiny hry vzdáleno od postupu přes maďarského vicemistra.
75'
Po standardní situaci Ferencvárose byl v ofsajdu přistižen stoper Blažić.
74'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Ivan Petryak, přichází Daniel Böde.
73'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Eliran Atar, přichází Omer Atzili.

Střídání střelce jediné dosavadní branky doprovodily bouřlivé ovace publika.
71'
Rozhodčí Miguel povolil hráčům další přestávku k občerstvení a po ní budeme pokračovat závěrečnými dvaceti minutami druhého poločasu. K postupu má nadále blíže a hosté musí skórovat, aby si zajistili alespoň prodloužení.
69'
Ochozy tleskají Atzilimu, který se vrátil z rozcvičovacího prostoru k lavičce a co nevidět půjde do hry.
68'
Po laciné domácí ztrátě se u pravé postranní čáry objevil zcela osamocený Lovrencsics, jeho centr ale přeletěl všechny fotbalisty před brankou.
66'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Vidar Örn Kjártansson, přichází Aaron Schoenefeld.
66'
Nechybělo moc a viděli jsme další exkluzivní branku! Kjártansson se krásně zády k brance položil do Dasova centru a brankář Dibusz měl plné ruce práce, aby míč vyrazil!
65'
Nový muž na hřišti se pokusil vysunout Finnbogasona do úniku, Islanďan ale byl přistižen ve velmi těsném ofsajdu, byla to ale vskutku hraniční situace.
64'
Příliš prudký byl nákop Lovrencsicse po pravé straně hřiště na Petryaka, ten neměl šanci míč dostihnout na hrací ploše.
63'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Davide Lanzafame, přichází Roland Varga.
60'
Dasa měl na pravém křídle mnoho času k centru a před brankou čtyři spoluhráče, ovšem nenašel žádného z nich.
59'
Neujal se ani rohový kop maďarského vicemistra, který následoval o několik momentů později a Maccabi už přeneslo hru do středu hřiště.
58'
Přesto se probojovali do zajímavé šance! I s trochou štěstí v pokutovém území prokombinovali až k Finnbogasovonovi, jehož střelu ale stačil srazit Jair.
56'
Zmíněné standardní situaci se hosté ubránili, teď ale Ferencváros vůbec nestíhá, neboť do další příležitosti se z pravého křídla dral Atar, z hranice "šestnáctky" ale branku přestřelil.
55'
Dasa byl nedovoleně atakován u rohu pokutového území, Maccabi dostává příležitost zajímavé standardní situace.
54'
Z následného rohového kopu už se Izraelci neprosadili, přesto se však brzy znovu zmocnili míče.
53'
Brankář Dibusz neudržel střelu Peretze doprostřed branky, poté ale stačil konečky prstů vytáhnout dorážku Rikana vedle své branky!
51'
Atar elegantním průnikem na levém křídle sice neukličkoval Lovrencsicse, ale vybojoval autové vhazování u útočného rohového praporku.
49'
Před domácími se otevřela soupeřova obrana, ovšem Kjartánsson si při převzetí přihrávky trochu překážel s Peretzem a nakonec jim míč odskočil až k brankáři Dibuszovi.
47'
Ferencváros brzy vybojoval rohový kop, centr Lanzafameho ale k ohrožení domácí branky nevedl.
46'
Po přestávce se oba týmy vrátily na trávník beze změn v sestavách.
46'
Po prvním poločase Maccabi Tel Aviv vede nad Ferencvárosem Budapešť 1:0, když svoji výraznou územní převahu domácí zúročili ve vedoucí branku až v samém závěru prvního poločasu, ale akce to byla opravdu úchvatná.

Na zaplněném stadiónu v Netanye tak Atar rozpoutal peklo, na jehož pokračování se můžeme těšit po změně stran.
45+3'
45+1'
Maccabi Tel-Aviv právě vstřelil branku!
Pokud jsme na tuto akci měli čekat celý poločas, tak to stálo za to!

Barsky skvěle přenesl hru přes celou šíři na levou stranu, ELIRAN ATAR si kolem bránícího hráče míč velmi dobře zpracoval a poté z velké dálky fantastickou střelou překonal Dibusze!
45+1'
Rozhodčí Miguel kvůli častým prodlevám v první polovině úvodního dějství a také občerstvovací pauze přidává tři nastavené minuty.
45'
Standardní situace pro hosty, míče se ujal Lanzafame a jeho technická střela se zakroutila jen těsně za vzdálenější tyč Rajkovičovy brány! To byla velmi nepříjemná situace pro Maccabi.
44'
Hosté dostali pod velký tlak Dasu, kterému také míč u postranní čáry dokázali čistě odebrat a následně mohli rychle kupředu, ovšem Petryak svoji slabší levačkou střílel hodně nepovedeně jen do bránícího Jaira.
42'
Je také jisté, že na lepšího z této dvojice čeká střetnutí s třetím týmem srbské ligy Radnički Niš, který snadno postoupí přes maltskou Gziru. Po domácí výhře 4:0 vede na hřišti soupeře 1:0.
40'
Neúspěšný průnik Saborita po levé straně hřiště, přesto se domácí opět velmi brzy zmocnili míče a v jeho držení již začínají být až dominantní.
38'
Dasa při průniku útočnou polovinou dokázal i přesně přihrát na hranici pokutového území Rikanovi, ten ale vůbec nezvládl první dotyk s míčem, který mu utekl k soupeřovým zadákům.
36'
Útočnou snahu domácích sice zhatil faul Barského na Lanzafameho, ovšem brzy se izraelský tým opět zmocnil míče a Ferencváros se nadále povětšinou jen brání. Avšak velmi úspěšně a soupeře do šance neuspěl.

Nutno ale podotknout, že je to Ferencváros, kdo musí skórovat.
35'
Maccabi už je znovu rozestaveno na útočné polovině a hledá cestičku do hostující defenzivy.
33'
Rikan ostře fauloval Finnbogasona a domácí středopolař se stává prvním žlutě napomenutým fotbalistou.
32'
Až po půlhodině hry hosté předvedli první nebezpečný výpad, když levý obránce Heister dlouhým pasem za domácí obranu vysunul Finnbogasona, ten mohl využít postavení Rajkoviče příliš daleko od branky, ovšem kromě domácího brankáře přehodil i jeho svatyni!
31'
Po následném rohovém kopu Atara je však pískáno proti domácím po útočném faulu Kjartánssona.
30'
Heister naprosto propadl u postranní čáry, když ve skluzu netrefil Peretzovu přihrávku a před Dasou se otevřelo obrovské množství prostoru na pravém křídle, domácí obránce ale svůj nadějný průnik zakončil nepřesnou přihrávkou.
29'
Barsky dlouhým nákopem po levém křídle hledal v pokutovém území rozběhnutého Alara, ten ale na míč nedosáhl.
27'
Po Dasově přetaženém centru se Atar pokusil o akrobatické zakončení přes hlavu, avšak vysoko přestřelil. Jednalo se o teprve druhý střelecký pokus v dosavadním průběhu zápasu.
25'
Ve velkém horku portugalský rozhodčí poskytl oběma celkům přestávku k občerstvení. V Izraeli je stále ke třiceti stupňům Celsia.
23'
Další nedovolený zákrok, tentokrát Tibi ve středu hřiště fauloval Gorriarána Fontese.
20'
Atarův centr měl velmi dobré parametry a nalezl před brankou portugalského obránca Jaira, ten ale v tísni hlavičkoval vysoko nad branku.
19'
Další faul, tentokrát už na domácího fotbalistu. To když se na pravém křídle obránce Dasa pokusil protančit mezi dvěma protihráči a nakonec skončil na zemi, Maccabi bude rozehrávat z křídla.
18'
Po dalším zhruba dvouminutovém přerušení může hra znovu navázat, zatím jsme toho ale moc fotbalového neviděli.
16'
Tentokrát se na trávníku v bolestech svíjí Lanzafame, rozhodčí Miguel to tentokrát ponechal bez povšimnutí, ale své si k tomu říkají domácí fanoušci, kteří spustili hromový pískot na adresu hostujících fotbalistů.
15'
K mohutnému pískotu publika útočnou akci domácích přerušil hvizd rozhodčího Miguela, který viděl zcela mimo hlavní dění nedovolený prohřešek Atara, nutno ale podoknout, že Spirovski situaci evidentně velmi přifilmoval.
13'
První přímý souboj islandských útočníků, ve středu pole Kjártansson fauloval Finnbogassona.
12'
Ve hře už se může pokračovat a po krátké chvíli se do boje vrací i Lovrencsics.
10'
Po Rikanově skluzu zůstal ve vodorovné pozici na zemi Gergö Lovrencsics a obránce maďarského národního týmu si vyžádal ošetření.
9'
Úvod zápasu zatím doprovází řada nepřesností, ale věřme, že takové bouřlivé kulise bude odpovídat i fotbalová úroveň utkání.
7'
První rohový kop pro Ferencváros, za pískotu domácích příznivců si s ním ale Predrag Rajkovič dokázal poradit a vyboxoval míč až za protější postranní čáru.
6'
Stadión v Netanyi už je téměř celý zaplněný a atmosféra je skutečně vysoce nadprůměrná.
4'
První standardní situací disponoval také Ferencváros a Boleho centr vypadal zprvu velmi nebezpečně, když zapadl do kapsy mezi nabíhající hráče a brankáře Rajkoviče, ovšem nikdo v bílém jej nedokázal zasáhnout a balónu se tak zmocnil talentovaný srbský brankář.
3'
Od rohového praporku Izraelci rozehráli po zemi a to velmi nepovedeně, neboť o míč brzy přišli.
2'
První útočnou akci Maccabi vedl po levé straně hřiště Kjartansson, jeho střelecký pokus Frimpong srazil za hostující branku.
1'
Domácí Maccabi hraje v tradičních žlutých dresech, hosté se pro dnešní zápas oblékli do bílé.
1'
Na stadiónu v Netanyi panuje skutečně skvělá atmosféra, ke které přispívá i početný tábor hostujících příznivců.

Maccabi Tel-Aviv FC: Rajkovič – Dasa, Tibi, Jair, Saborit – Micha, Peretz, Barsky, Rikan – Kjartansson, Atar
Náhradníci: Ohayon – Atzili, Glazer, Piven, Schechter, Schoenfeld, Yeini

Ferencvárosi TC: Dibusz – Lovrencsics, Frimpong, Blažič, Heister – Spirovski, Gorriaran Fontes – Petriak, Lanzafame, Bole – Finnbogasson
Náhradníci: Holczer – Böde, Csernik, Leandro, Takács, Varga

Rozhodčí: Miguel – Santos, Alves Jesus (vš. Portugalsko).
Ferencvárosi TC

Slavný maďarský klub po osmadvacátém titulu v roce 2004 zažíval velmi bídná léta, neboť o dva roky později nedostal licenci od maďarského svazu pro pokračování v nejvyšší soutěži a tři roky dokonce strávil ve druhé lize.

Po návratu mezi elitu klub postavil nový krásný stadión a v sezóně 2015-16 na něm mohl vrátit návrat trofeje pro mistra země. V loňské sezóně Ferencvárosi neúspěšně bojoval o titul s Videotonem Fehervár, za kterým zaostal o dva body.

Také maďarský klub si zahrál hlavní část Ligy mistrů, ovšem na účast v základní skupině a například remízu s Realem Madrid v sezóně 1995/96 už usedlo pořádné množství prachu.

V Evropské lize Ferencvárosi v posledních sezónách pravidelně končí svoji cestu už ve druhém předkole, naposledy tomu tak bylo loni, kdy po dvou prohrách nestačil na dánský Midtjylland.
Maccabi Tel Aviv

Maccabi Tel Aviv v loňském ročníku izraelské ligy po šestadvacetikolové základní části sice drželo až třetí místo, ovšem jen s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Be'er Ševu a byť si během desetikolové nadstavby o jednu příčku polepšilo na pozici vicemistra, tak cíl v podobě mistrovského titulu zůstal velmi vzdálen, neboť tým Tomáše Pekharta na Maccabi nakonec disponoval devítibodovým náskokem.

Evropských pohárů se Maccabi účastňuje pravidelně, naposledy chybělo v sezóně 2009-10. Od té doby si čtyřikrát zahrálo skupinovou fázi pohárůů a v sezóně 2015-16 to bylo dokonce v Lize mistrů po vyřazení Viktorie Plzně a Basileje v kvalifikaci. Izraelský tým však ve skupině s Chelsea, Dynamem Kyjev a Portem vstřelil jedinou branku a neuhrál žádný bod.

V Evropské lize byl největších úspěchem postup ze základní skupiny o dva roky dříve, tehdy v prvním jarním kole nestačil na Basilej, které to ale poté vrátil ve finálovém předkole kvalifikace o Ligu mistrů v již zmíněné sezóně 2014/15.

Loni se Maccabi probojovalo přes Tiranu, KR Rejkjavík, Panionios Atény a Altach až do základní skupiny Evropské ligy a byť dokázalo uhrát čtyři body proti Villarealu, tak žádný další už proti Astaně i pražské Slavii nepřidalo a skončilo poslední.
Hezký podvečer při sledování jednoho z hlavních šlágrů čtvrtečního programu prvního předkola Evropské ligy, v zápase týmů s velmi početnou fanouškovskou základnou Maccabi Tel Aviv přivítá Ferencváros Budapešť.

První utkání před týdnem v maďarské metropoli skončilo nerozhodně 1:1, když na branku Spirovského ze skrumáže po standardní situaci odpověděl až v nastaveném čase šťastně tečovanou dalekonosnou střelou Atar.

Utkání se odehraje na stadiónu v Netanyi, který je na tři roky dočasným útočištěm Maccabi, neboť jeho domovský stadión Bloomfield prochází výraznou renovací, během které se její necelá patnáctitisícová kapacita zdvojnásobí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.