Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Malmö : Midtjylland - 23. srpna 2018   19:15

Malmö
Malmö
12' Rosenberg  • 25' Antonsson
2:2
(2:0)
Midtjylland
Midtjylland
60' Wikheim   • 77' Okosun
Malmö
Dahlin – Vindheim (78. Larsson), L. Nielsen, Bengtsson, Safari (64. Brorsson) – Christiansen, Bachirou, Lewicki (71. Traustason), Rieks – Antonsson, Rosenberg (C)
Jovanović – Stojković, Bogičević (všichni Srbsko)
Swedbank Stadion, Malmö
Midtjylland
J. Hansen – K. Hansen, Sanneh, J. Andersson – Dal Hende, J. Poulsen (C), Sparv, Scholz – Wikheim (78. Mabil), Onuachu (64. Okosun), Ogochukwu (90+2. Thychosen)

Historicky první vzájemné utkání mezi Malmö a Midtjyllandem vítěze nepoznalo. Domácí tým prohospodařil dvougólové vedení z prvního poločasu a konečný výsledek pro něj znamená, že v odvetě musí minimálně jednou skórovat.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 10:2. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 7:18.
90+3'
90+3'
Domácí se kopu z rohu hřiště ubránili a zdá se, že si v prvním zápase připíší remízu.
90+2'
Střídání v týmu FC Midtjylland: Ogochukwu ze hřiště nijak nepospíchá přestože za postranní čárou na něj už netrpělivě čeká Thychosen.
90+1'
Okosun (FC Midtjylland) ještě dostal žlutou kartu.
90+1'
A ještě jeden roh pro dánský tým. To vše v době, kdy hlasatel oznámil tříminutové nastavení.
90'
Midtjylland má k dispozici rohový kop.
89'
Tak to byl nešetrný skluz! Okosun má štěstí, že se mu nestalo nic vážného. Svědomí zpytuje a žlutou kartu vidí L. Nielsen (Malmö FF).
86'
Je to tak. Rieks (Malmö FF) se dokonce brzy po ošetření dostal ke křižné střele z rohu šestnáctky, avšak míč nenasměroval tam, kam chtěl.
85'
Rieks (Malmö FF) se naštěstí zdá být v pořádku.
83'
Ostrý faul! J. Andersson (FC Midtjylland) doslova sestřelil Riekse a nemohl očekávat nic jiného, než udělení žluté karty. Faulovaný hráč musí být ošetřen.
81'
Vrátit vedení na stranu svého mužstva chtěl Traustason (Malmö FF). Do míče se opřel z relativně velké dálky a možná i proto se netrefil.
78'
Vystřídal také tým Malmö FF: dohrál Vindheim, odteď po trávníku pobíhá Larsson.
78'
Střídání v týmu FC Midtjylland: Wikheim přenechal svou pozici Mabilovi.
77'
Midtjylland právě vstřelil branku!
Midtjylland dorovnal dvougólovou ztrátu z úvodního poločasu! Po přihrávce zleva vyděsil gólmana Dal Hende a vyražený balon uklidil do sítě dobíhající SIMON OKOSUN.
75'
Příliš vehementně šel do souboje J. Andersson (FC Midtjylland), asistent mu odmával útočný faul.
73'
Traustason (Malmö FF) si hned ušlapal cestu k šestnáctce a odtamtud nastřelil jednoho z beků.
71'
Střídání v týmu Malmö FF: závěrečných dvacet minut si zahraje Traustason, na lavičku se usadil Lewicki.
70'
Fauloval také Sanneh (FC Midtjylland), jeho ukázkový šlapák sudí ocenil žlutou kartou.
69'
Nic na tom nezměnil ani nově příchozí Okosun (FC Midtjylland), provinil se totiž zákrokem proti pravidlům.
67'
Po kontaktním gólu je hra klidná. Dokonce bych tvrdil, že její tempo poněkud opadlo.
64'
Výměna hráčů proběhla také v týmu Malmö FF: hrací plochu opustil Safari, nahradil ho Brorsson.
64'
Střídání v týmu FC Midtjylland: ze hřiště odešel Onuachu, jeho místo zaujal Okosun.
62'
Onuachu (FC Midtjylland) fauloval uprostřed hřiště.
60'
Jak můžeme vidět, tak ty nejsmělejší! GUSTAV WIKHEIM se pět metrů od vápna opřel do odraženého míče a nechal ho zaplout do pravé části brány. Dahlin s tím těžko mohl něco dělat, protože do poslední chvíle nic neviděl.
59'
Uspěli tam hosté, kteří balon okamžitě vyvezli na soupeřovu polovinu. Jaké mají plány?
58'
Nyní se hra odehrává kolem středového kruhu.
56'
Nevěděl to ani J. Andersson (FC Midtjylland), jemuž v cestě dopředu vystavil stopku obránce.
55'
Fotbalisté Midtjyllandu ve druhé půli zatím marně hledají způsob, jak projít hlouběji do pole.
54'
Příliš velký důraz uplatnil K. Hansen (FC Midtjylland) v souboji s Rosenbergem a za vražení do zad byl potrestán žlutou kartou.
52'
Standardka se nepovedla. Z dálky zakončující Rosenberg (Malmö FF) kopl míč vysoko na tribunu.
51'
Žlutá karta. J. Poulsen (FC Midtjylland) nestíhal v osobním souboji, a tak svého soka stáhl k zemi.
50'
Midtjylland zastavil v ofenzivní akci další ofsajd, znovu byl do něj chycen Onuachu.
48'
Lépe si nepočínal ani Lewicki (Malmö FF), jehož přízemní rána z podobného místa rovněž mířila mimo.
47'
Domácí se dostali k pravému rohu vápna, tam k nepřesnému pokusu napřáhl Antonsson.
46'
Ofsajd a v něm Onuachu (FC Midtjylland).
46'
Fotbalisté se vrátili zpátky na hrací plochu.
Tak markantní rozdíl mezi oběma týmy snad nikdo neočekával. Malmö předčilo Midtjylland ve všech směrech a po úvodním dějství vede zaslouženě 2:0. Náskok švédského celku mohl být dokonce ještě výraznější, stačilo proměnit některé další šance.
45'
45'
Ne, protože zazněl hvizd srbského rozhodčího, který hlavní aktéry utkání poslal do kabin.
44'
Hosté obléhají vápno. Vytěží z toho něco?
42'
Rohový kop konečně také pro Midtjylland. Exekutor J. Poulsen posadil míč na hlavu Scholze, ten v obležení několika protivníků netrefil prostor tří tyčí.
40'
A další ubráněný roh. Nikoho ze svých kolegů nedokázal najít Christiansen (Malmö FF).
37'
Midtjylland hravě ubránil exekuci rohového kopu.
36'
J. Hansen se v poslední době musí pořádně ohánět! Tentokrát s vypětím všech sil vyrazil Christiansenovu dělovku zpoza šestnáctky. Domácí ekipa nadále zůstává v laufu.
34'
Domácí jsou při chuti! Tato slova potvrdil vniknutím do pravé části pokutového území Antonsson, proti jeho projektilu se musel Hansen položit na zem.
32'
Tentokrát to domácí zkusili vzduchem. Na centrovaný balon si naskočil Rosenberg, nicméně minul.
30'
Mohlo to být 3:0! Antonsson (Malmö FF) ale chybu obránce nepotrestal, když z bezprostřední blízkosti nedokázal prostřelit vyběhnuvšího Hansena.
27'
Na nepříznivé skóre se nemohl dále dívat Dal Hende (FC Midtjylland), a tak dalekonosným pokusem aspoň prověřil Dahlinovu pozornost.
25'
Malmö právě vstřelilo branku!
Nacvičený signál pomohl domácím ke druhé trefě! Po nakrátko rozehraném rohu a následném centru hlavičkoval Bengtsson do břevna, dílo dokonal bleskově dorážející MARCUS ANTONSSON.
24'
O chvíli později domácí vyrazili dopředu a odměnou za statečnost jim je rohový kop.
23'
Obránci Malmö se ubránili standardní situaci rozehrané centrem od levé postranní čáry.
21'
Ještě hůře dopadli při svém tažení fotbalisté Malmö, těm se nepovedlo správně nakopnout míč.
20'
Kombinační souhra dovedla L. Nielsena až k domácímu vápnu, za jeho čáru však nikoliv.
18'
Za použití lokte ve vzdušném souboji se Sparvem uviděl Lewicki (Malmö FF) poprvé žlutou kartu.
16'
Na opačné straně svou křižnou přízemní střelou minul cílené zařízení Sparv (FC Midtjylland).
15'
A přesně seřízena mířidla neměla ani z dvaceti metrů střílející Christiansen (Malmö FF).
14'
Vstřelená branka domácí tým nabudila. Z dálky zkusil štěstí Bengtsson, ale neměl ho.
12'
Napodruhé už to ale vyšlo a švédský celek se raduje ze vstřeleného gólu! Christiansenův pas od rohového čtvrtkruhu prodloužil Antonsson na zadní tyč, kde číhal do prázdné branky skórující kapitán MARKUS ROSENBERG.
11'
Ten nepřišel ani po rohovém kopu, který neváhal obstarat záložník Christiansen (Malmö FF).
10'
Deset minut hry je za námi. Zatím bezvýsledně čekáme na nějaký střelecký pokus.
9'
Útočný faul. Spáchal ho Antonsson (Malmö FF).
7'
Také následnému reparátu čelila obranná řada Malmö úspěšně a může si zase oddechnout.
6'
Centr letící na zadní tyč vyboxoval Dahlin (Malmö FF) mimo předbrankový prostor.
5'
Midtjyllandští vybojovali míč zpět a po závaru ve vápně mají možnost rozehrávky rohového kopu.
4'
Hra se přesunula ke středové čáře, kde se Onuachu (FC Midtjylland) provinil proti pravidlům.
3'
Ani hosté se s balonem daleko nedostali a opět musí čelit ataku ze strany svých soupeřů.
1'
První akci táhlo Malmö po levém křídle, Safari se v osobním souboji neprosadil.
1'
Hráči nastoupili na hřiště, výkop provedou domácí.

Malmö FF: Dahlin – Vindheim, L. Nielsen, Bengtsson, Safari – Christiansen, Bachirou, Lewicki, Rieks – Antonsson, Rosenberg (C)
Náhradníci: Viitala – Larsson, Binaku, Traustason, Gall, Innocent, Brorsson. Trenér: Uwe Rösler.

FC Midtjylland: J. Hansen – K. Hansen, Sanneh, J. Andersson – Dal Hende, J. Poulsen (C), Sparv, Scholz – Wikheim, Onuachu, Ogochukwu
Náhradníci: M. Andersen, Korcsmár, Okosun, George, Duelund, Thychosen, Mabil. Trenér: Jess Thorup.

Rozhodčí: Jovanović – Stojković, Bogičević (všichni Srbsko).
Hodinu před výkopem jsou oznámena jména členů základních sestav. Kdo utkání odehraje?
FC Midtjylland

Klub s bezmála dvacetiletou historií splnil v minulém předkole roli favorita, přes velšský TNS postoupil po výhrách 2:0 a 3:1. Midtjylland by rád napodobil úspěšnou sezonu 2015–16, kdy se premiérově probojoval právě do skupiny EL. Co myslíte, bude v Herningu – dějišti letošního MS v hokeji – zase veselo?
Malmö FF

Fotbalisté Malmö překvapivě vypadli z bojů o Ligu mistrů, když ve dvojzápase s podceňovaným maďarským týmem MOL Vidi nedokázali ani jednou zvítězit. Spravit chuť si svěřenci Daniela Anderssona chtějí postupem do hlavní fáze Evropské ligy, proti Midtjyllandu to však nebudou mít vůbec jednoduché.
Porovnání švédského fotbalu s dánským bude k vidění ve čtvrtek v Malmö, kam k utkání závěrečného předkola Evropské ligy přicestuje FC Midtjylland. Zajímavá konfrontace severských celků začne v 19:15.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.