Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Midtjylland : New Saints - 16. srpna 2018   19:00

Midtjylland
Midtjylland
16' George  • 62' Okosun  • 80' Okosun
3:1
(1:1)
New Saints
New Saints
22' Ebbe
Midtjylland
J. Hansen – K. Hansen, Korcsmár, Andersson – Nicolaisen, Poulsen (C), Mabil (73. Krajev), Thychosen – George, Onuachu (84. Baidoo), Ogochukwu (62. Okosun)
Ottesen – Sparv, Okosun, Munksgaard, Krajev, Baidoo, Sanneh
Peljto – Beljo, Macič (všichni Bosna a Hercegovina)
Arena Herning, Herning
New Saints
Harrison (C) – Spender, Hudson, Cabango, Marriott – Edwards, Holland (79. Byrne), Routledge – Mullan, Ebbe (74. Draper), Redmond (70. Cieślewicz)
Roberts – Draper, Cieślewicz, Hmami, Clark, Nembhard, Byrne

Z mé strany je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek čtvrtečního večera.
Držení míče: 53% : 47%.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 18:9.
Po remízové první polovině dnešního duelu přišly ve druhém poločase dva přesné zásahy čerstvě vystřídaného Ayo Simona Okosuna, jehož zásluhou nakonec Midtjylland zvítězil v dnešním duelu 3:1 a celkově po obou utkáních postupuje do poslední fáze kvalifikace o skupinu Evropské ligy se skóre 5:1. Svěřenci trenéra Thorupa si hlídali drtivou většinu klání a až na pár černých okamžiků ve své obraně dnes nedopustili v Herningu větší drama.
90+3'
90+3'
The New Saints rozehráli ještě nejspíše poslední rohový kop utkání, který odvrátila obrana soupeře do bezpečí.
90+2'
Po nepřesné hlavičce jednoho z hostí se rozehrávky ujme brankář domácího Midtjyllandu Jesper Hansen.
90+1'
Kartu barvy žluté ještě v posledních momentech utkání uviděl muž zápasu George za zastavení rychlého protiútoku soupeře.
88'
The New Saints to ještě zkouší dlouhými nákopy, které se ale nesetkávají s přílišným úspěchem.
86'
Mužem zápasu byl místním hlasatelem vyhlášen střelec první branky a hráč Midtjyllandu Mayron George.
84'
O poslední vystřídání dnešního duelu se postaral domácí Midtjylland. Střelce dvou branek z prvního klání Onuachu nahrazuje Baidoo.
82'
Konec utkání se po další brance domácích stal opravdu formální záležitostí. Nechme se však překvapit, zda se dočkáme ještě nějaké korekce skóre.
80'
Midtjylland právě vstřelil branku!
Stadionem v Herningu dnes zní již potřetí vlčí vytí na oslavu gólu domácích! Znovu u toho byl AYO SIMON OKOSUN, který si vzorově našel centrovaný míč a s instinktem zabijáka jej poslal podruhé po svém vystřídání do sítě soupeře. Celkové skóre hovoří deset minut před koncem 5:1 pro domácí, ti jsou tak postupu do čtvrtého předkola Evropské ligy více než blízko.
79'
Poslední střídání hostí. Hřiště opouští Holland, místo něj se na zelený pažit v Herningu podívá Byrne.
78'
Rohový kop rozehraný Poulsenem neskončil nijak slavně a Harrison bude odkopávat od své svatyně.
76'
Routledge se zkoušel probít po levé straně, byl ale zastaven nekompromisní skluzem Thychosena a u balónu jsou opět hráči dánského mistra.
74'
A na straně The New Saints odchází jediný střelec v obou utkáních Ebbe. Na hřiště se místo něj podívá Draper, hráč s australskými kořeny.
73'
Domácího středního záložníka Mabila, který dnes odvedl kvantum práce nahrazuje bulhar Krajev.
72'
Midtjylland si nadále ve velmi klidném tempu přihrává na vlastní polovině bez jakéhokoliv napadání soupeře. The New Saints působí skutečně velmi rezignovaně na to, že do konce zápasu zbývá ještě něco okolo dvaceti minut.
70'
K prvním střídání se dostávají také hosté. Dnes velmi viditelného Redmonda nahrazuje hráč polského původu Cieślewicz.
66'
Domácí znovu lehce zvolnili a zkušeně si hlídají dosavadní průběh utkání. Na svěřencích Ruscoa je naopak vidět lehká odevzdanost.
64'
A domácím narostla po vstřelené brance křídla. Do pokutového území soupeře nyní létá jeden centr za druhým, přičemž obrana The New Saints se vůbec nestačí otáčet.
62'
AYO SIMON OKOSUN se ihned po svém vystřídání uvádí vstřelenou branku po neskutečných zmatcích v malém vápně The New Saints! To je neskutečně šťastná ruka trenéra Thorupa při střídání, Midtjylland tak vede zásluhou Okosuna v dnešním duelu již 2:1.
61'
První střídání mají na svědomí domácí. Hřiště opouští Ogochukwu, kterého nahrazuje Okosun.
59'
Midtjylland nyní kombinuje na polovině hřiště a postupně hledá cestu do pokutového území. Takové zdržování samozřejmě nevyhovuje hostům, kteří pro svůj postup za současné situace potřebují vstřelit alespoň dvě branky.
56'
Marriott schytal tvrdý direkt od centrovaného míče přímo do tváře a zůstává otřesený na trávníku. Věřme, že bude obránce hostí v pořádku a připraven pokračovat ve hře.
55'
Na hráčích The New Saints je vidět snaha o útočné výpady, ty však ale prozatím velmi často troskotají už na polovině hřiště.
53'
Rozehrávky standardky z hranice pokutového území se ujal kapitán dánského týmu Poulsen. Před Harrisona poslal dobrý míč, který postupně do zámezí tečovali dva jeho spoluhráči, když se ani jednomu z nich nepovedl jej nasměrovat do sítě.
52'
Hra se nyní poněkud uklidnila na obě strany.
51'
Peljto spatřil svým bystrým zrakem lehké podražení Edwardse. Hosté mají k dispozici další dlouhý centr.
49'
Aby toho nebylo málo, nyní zase zaútočili hráči domácích. Ani z jejich snažení jsme ale nebyli svědky nějaké střely či pokusu na branku.
48'
Znovu jsou to hosté, kdo vyvíjí útočnou aktivitu. Na hřišti jsme mohli vidět několik kliček a krátkých rychlých přihrávek ze strany hostí, nic z toho však nevedlo k ohrožení branky.
46'
The New Saints zkusili překvapit obranu soupeře rychlým útokem po pravé straně ihned po rozehrávce. Míč nakonec po centru Mullana skončil v náručí Jespera Hansena.
46'
V Herningu je vše připraveno k začátku druhého poločasu.
Druhý poločas začne přibližně ve 20:00.
První poločas odvetného utkání mezi Midtjyllandem a The New Saints začal kontrolovanou hrou domácích, kteří se i v šestnácté minutě zásluhou Mayrona George dočkali jako první vedení v zápase. V dalším průběhu duelu ale jakoby vstřelená branka domácím spíše uškodila a v její obraně začalo vznikat několikero mezer. Jedné z nich se povedl využít Deanu Ebbemu, který tak vyrovnal stav druhého měření sil obou soupeřů.
45'
45'
První žlutý kartónek v zápase vidí Benjamin Cabango, který zatáhl za ruční brzdu na poslední chvíli před pokutovým územím a stáhl s sebou i soupeře.
43'
Onuachu v gólovce zápasu! Mabil na něj z levé strany poslal milimetrově chirurgický pas, nigerijský útočník si míč sklepl nikým nebráněn, s míčem ovšem zamířil jen těsně nad! Velká škoda pro domácí, kteří mohli odcházet do šaten zase o něco klidnější.
41'
Kian Hansen vystavil rezolutní stopku soupeři, když se zpevnil jako skála a nevpustil jej za sebe. Hlavní rozhodčí Peljto ale jeho počínání posoudil jako nedovolené pravidly fotbalu.
40'
Hlavní rozhodčí chvíli váhal, zda odpískat šlapák, který odnesl Edwards. Nakonec je z toho další stadardka, jejíž rozehrávky se znovu ujímá Marriott.
38'
Nicolaisen se dostal k dobré hlavičce, jeho mířidla už byla ale seřízena poněkud hůře a balón letí vysoko nad.
37'
Holland zajel pod nohy Tchychosena a dopustil se jasného nedovoleného hraní. Domácí budou rozehrávat zkrácený rohový kop.
35'
Harrison musel rychle odkopnout míč daleko pryč po neshodě se Spenderem. Naštěstí pro jeho tým vše dopadlo šťastně a kulatý objekt se nachází na polovině soupeře.
33'
Dlouhého autu až do pokutového území se zmocnil Kian Hansen. Jeho vhazování vyvrcholilo k rohovému kopu.
31'
Celé napětí okolo rozehrávky domácích bylo zbytečné. Domácí si dopustili útočného faulu a k míči se tak dostávají hosté.
30'
Velmi nepříjemně nyní do sebe zajeli Kian Hansen s Jonem Routledgem. Hlavní rozhodčí nakonec celou situaci vyhodnotil jako nedovolený zákrok hostujícího hráče.
28'
Midtjylland se po delší době dostal k souvislejšímu držení míče. Byly z toho ale pouze dva nepřesné centry, které skončily až v zámezí.
26'
Rozehrávky standardky z velké vzdálenosti se ujal Marriott a poslal míč před Hansena, kde jej nejprve odhlavičkoval jeden z domácích, aby následně z hranice pokutového území pálil vysoko nad další z hráčů The New Saints.
24'
Hostům vstřelená branka vlila krev do žil a nyní jsou to zase oni, kde diktuje tempo hry. Domácím jakoby vstřelená branka spíše uškodila, protože od inkriminované chvíle je na hřišti vůbec není vidět.
22'
New Saints právě vstřelili branku!
Tentokrát za svou ležérnost zaplatili domácí obránci daní nejvyšší! DEAN EBBE nejprve sám vybojoval míč, aby jej následně do gólovky vyslal Redmond a a irský snajpr jeho nabídky využil na výbornou, když poslal míč kolem Jespera Hansena přízemním střelou až do jeho svatyně.
21'
Harrisson se snaží uklidnit hru zdržováním odkopu od vlastní branky.
20'
Dánský tým se po vstřelené brance poněkud nechal unést a vypustil na pár okamžiků bránění soupeře, který měl v krátkém časovém úseku už druhou velkou šanci na rychlé vyrovnání.
18'
Do velké šance na vyrovnání se mohl dostat Ebbe, který ale nedokázal využít hrubice Anderssona při kombinaci domácích na vlastní polovině, když v rozhodujícím okamžiku podklouzl! Velká škoda pro hosty.
16'
MAYRON GEORGE se stává prvním střelcem dnešního klání! Kostarický ofenzivní hráč se zmocnil míče před pokutovým územím, udělal pár kroků dopředu a nekompromisně zakončil po zemi na vzdálenější tyč Harrisonovy svatyně. Domácí se tak ujímají celkového vedení 3:0 v dvojzápase.
14'
Ogochukwu nevzdal boj o míč do poslední vteřiny a vyplatilo se. Dokázal jej poslal před branku, kde jej ale bohužel pro domácí odvrátili obránci hostí.
13'
Nicolaisen si znovu hledal prostor na levém křídle a vyslal míč před Harrisona. Jeho trajektorie ale nebyla namířena vůbec přesně a míč skončil daleko v zámezí.
12'
Po úvodních minutách lze konstatovat, že domácí Midtjylland se jednoznačně ujal iniciativy a kontroluje dosavadní průběh zápasu. Hosté se až na dvě standardky prozatím k ničemu nedostali.
11'
Kombinaci domácích zastavuje nedovolený zákrok ze strany Anderssona.
10'
K rozehrávce se postavil levý bek Chris Marriott a vyzkoušel přímou pozemní střelu, která skončila vedle pravé tyče Jespera Hansena.
9'
A nyní to byl právě levý křídelník hostí, který si došel pro faul před pokutové území soupeře. The New Saints mají k dispozici slibnou standardku.
8'
Hosté se opět ubránili pouze za cenu odkopu na soupeřovu polovinu, leč se k míči dostal Redmond a snaží se jej co nejdéle udržet na kopačkách.
7'
Spender využil své fyzické parametry při bránění Ogochukwy a vybojoval balón pro svůj tým.
5'
Marriott přenesl těžiště hry na druhou stranu na Spendera, který okamžitě vyslal do útoku Mullana. Bohužel pro hosty však nebyl nákop příliš přesný.
4'
První náznak útočné akce hostí neměl dlouhého trvání a u míče jsou opět hráči Midtjyllandu, hrající dnes v červené kombinaci dresů.
3'
Mabil si krásně zpracoval už téměř ztracený míč u postranní čáry a pokoušel se jej dostat před branku, míč ale skončil na prvním obránci.
2'
Kombinace dánského týmu skončila nepochopením Ogochukwa se spoluhráčem a míč končí v zámezí.
1'
Andersson hned po pár vteřinách posílal ostrý centr do pokutového území, kde ale nenašel správného adresáta.
1'
Všichni fotbalisté i rozhodčí jsou nastoupeni na zeleném pažitu a přichystání na start utkání. Úvodního výkopu se ujmou domácí.

FC Midtjylland: J. Hansen – K. Hansen, Korcsmár, Andersson – Nicolaisen, Poulsen (C), Mabil, Thychosen – George, Onuachu, Ogochukwu
Náhradníci: Ottesen – Sparv, Okosun, Munksgaard, Krajev, Baidoo, Sanneh

The New Saints FC: Harrison (C) – Spender, Hudson, Cabango, Marriott – Edwards, Holland, Routledge – Mullan, Ebbe, Redmond
Náhradníci: Roberts – Draper, Cieślewicz, Hmami, Clark, Nembhard, Byrne

Rozhodčí: Peljto – Beljo, Macič (všichni Bosna a Hercegovina).
FC Midtjylland

V bývalém působišti Filipa Nováka či Václava Kadlece se loni taktéž po velké jízdě radovali z titulu, na rozdíl od TNS ale samozřejmě v dánské Superlize. Stejně jako u jejich protivníka začala pouť Midtjyllandu v Lize mistrů, kde byli taktéž vyřazeni, osudnými se jim stala kazašská Astana. Severští bojovníci Jesse Thorupa se tak vydali bojovat dál v Evropské lize, kde ve třetím předkole narazili právě na velšské TNS.

Do něj vstoupili Dánové pohodovou výhru 2:0 na půdě soupeře, čímž si vytvořili skvělou výchozí pozici do odvety na domácím terénu. Do dvojzápasu s The New Saints vstupovali jako favorité a tuto roli potvrdili i v prvním měření sil. Zda se jim podobný kousek podaří i doma se budeme moci přesvědčit při čtvrtečním večeru.
The New Saints FC

Mistr z Walesu je pravidelným účastníkem předkol evropských pohárů, ještě nikdy se mu však nepovedlo probít až do základní skupiny jakéhokoliv z nich. Letošní cesta svěřenců Scotta Ruscoa začala v prvním předkole Ligy mistrů, kde Dánové ztroskotali na KF Shkëndija. Následné druhé pokračování Evropské ligy přineslo postup přes gibraltarský Lincoln Red Imps.

TNS si z prvního měření sil s dánským soupeřem neodnesli ani trochu příznivý výsledek, když na vlastní půdě padli dvoubrankovým rozdílem, přičemž sami nevstřelili jedinou branku. O to větší motivaci budou mít ale zabojovat o konečný postup v Herningu a svou kůži rozhodně nedají lacino.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.