Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Rio Ave : Jagiellonia - 2. srpna 2018   21:00

Rio Ave
Rio Ave
27' Galeno  • 45+2' Galeno  • 63' Gelson  • 84' Furtado
4:4
(2:1)
Jagiellonia
Jagiellonia
6' Sheridan   • 56' Romanczuk   • 71' Pospíšil   • 79' Romanczuk
Rio Ave
Makaridze – Cassamá, Buatu, Monte, Reis – Gabrielzinho (80. Furtado), Tarantini (C) (69. Jambor), Leandrinho (89. Schutte), Galeno – Gelson, Moreira. Trenér: José Manuel Martins Teixeira Gomes.
Leonardo – Borevković, Schmidt, Jambor, Figueiredo, Schutte, Furtado.
Marco Di Bello – Fabiano Preti, Fabrizio Posado (všichni ITA)
Estádio do Rio Ave Futebol Clube, Vila de Conde (kapacita: 12.815 diváků)
Jagiellonia
Kelemen – Burliga, Mitrović, Runje, Guilherme – Kwiecień (75. Świderski) – Frankowski, Romanczuk (C), Machaj (60. Pospíšil), Novikovas (87. Grzyb) – Sheridan. Trenér: Ireneusz Mamrot.
Sandomierski – Klemenz, Bezjak, Böðvarsson, Grzyb, Pospíšil, Świderski.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 4:4. Rohy: 11:9. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:24.
Divoké utkání je u konce. Jagiellonia sice po celou dobu držela postup ve svých rukou, ale mnohdy to bylo jen tak tak, aby se domácí nedostali ke stavu, který by do dalšího předkola posunul právě je. V 56. minutě skóroval Taras Romanczuk a zdálo se být rozhodnuto, jenže v 63. minutě dostal Rio Ave do vedení Gelson a začala velká útočná přetahovaná. V 71. minutě Martin Pospíšil a v 79. minutě Taras Romanczuk otočili výsledek ve prospěch polského celku a i když v 84. minutě vyrovnal z brejku Damien Furtado, Portugalcům to nestačilo. Pro Rio Ave tak pohárové působení končí, Jagiellonia Białystok se ve třetím předkole střetne s belgickým Gentem.
90+5'
90+5'
Romanczukova střela levou nohou skončila o velký kus vedle branky, hosty už však tato minela moc trápit nemusí.
90+4'
Jagiellonia má dokonce rohový kop a samozřejmě přichází rozehrávka nakrátko.
90+3'
Hraje se daleko od Kelemenovy branky, a to je přesně to, co hostům maximálně vyhovuje.
90+2'
Z rohu sice nic nebylo, ale Rio Ave pokračuje v tlaku a snaží se s výsledkem ještě něco udělat.
90+1'
Velká šance domácích. Na centr si naskočil nehlídaný Moreira a jeho hlavička šla pod břevno. Mrštný Kelemen však pokus vytlačil na roh!
90'
Bude se nastavovat pět minut.
89'
Poslední změna v dresu Rio Ave, Leandrinha nahradil Ricardo Schutte.
89'
Následoval centr do pokutového území, v chumlu hráčů se orientovali lépe ti hostující.
88'
Burliga spáchal další nedovolený zákrok, nyní ne tak tvrdý. Podařilo se mu ale zastavit posun domácích fotbalistů.
87'
Ještě jedna žlutá karta, za tvrdý skluz zezadu ji dostal hostující Łukasz Burliga
87'
Poslední změna v polském týmu, dnes má splněno Arvydas Novikovas, na závěrečné minuty nastupuje Rafał Grzyb.
86'
Hosté budou ještě jednou střídat, samozřejmě s výměnou vůbec nepospíchají.
85'
Opět to tak znamená, že Rio Ave potřebuje dva vstřelené góly k postupu do dalšího kola.
84'
Rio Ave právě vstřelilo branku!
Přestřelka pokračuje. Domácí se po nepovedeném rohu soupeře dostali do rychlého brejku, DAMIEN FURTADO přijal přihrávku do běhu a střelou po zemi pak překonal vyběhnutého Kelemena.
83'
Už se zase hra přesunula na druhou stranu, Jagiellonia si dá další rohový kop.
82'
Zleva, zprava i středem to domácí zkouší, už je to mnohdy ale i na náhodu. A Jagiellonia se dobře brání.
81'
I za krajně nepříznivého stavu se Rio Ave snaží o nemožné a momentálně kombinuje poblíž vápna soupeře.
80'
Druhá změna i na straně domácích, dnes končí Gabrielzinho, čerstvou tváří se stal Damien Furtado.
79'
Jagiellonia právě vstřelila branku!
A po něm se TARAS ROMANCZUK dočkal. Naskočil si na vysoký centr a prudkou hlavičkou umístil míč mimo Makaridzeho dosah. Jagiellonia vede 4:3 a je blizoučko postupu.
79'
A mohlo být definitivně rozhodnuto. Makaridze neudržel v rukavicích centr z levé strany a Romanczuk zblízka nedokázal dorazit. Bude ale následovat roh.
77'
Jenže následoval nepovedený centr, který se zakroutil až příliš a skončil na boční síti Kelemenovy branky.
76'
Rohový kop pro Rio Ave, domácí na rozehrávku docela spěchají, takže obrana polského týmu musí v tempu před branku.
75'
Druhé střídání hostů, ze hřiště odchází Bartosz Kwiecień, zahraje si Karol Świderski.
75'
Domácí reklamovali faul na Gabrielzinha, rozhodčí ale zůstal ledově klidný a nechal pokračovat ve hře.
73'
Dva góly ale nejsou pro domácí neřešitelným úkolem, zvlášť když obrany dnes nejsou v nejlepších formách.
71'
Opět je srovnáno a Jagiellonia je blíže postupu. Akce pravou stranou vyvrcholila zpětnou přihrávkou Frankowskiho na MARTINA POSPÍŠILA, který přes nohu poslal křížnou ránu přesně za tyč. Makaridze se natahoval marně.
70'
Špatně zakončený rychlý kontr Rio Ave znamenal roh, po kterém musel Kelemen do vzduchu, aby jednoruč vyboxoval míč z vápna.
69'
Domácí vystřídali, na lavičku pospíchal Tarantini, místo něj se představí Nikola Jambor.
68'
Tlak domácích pokračuje a stupňuje se. Před Kelemena nyní létá jeden nebezpečný míč za druhým.
66'
Ou, Gelson měl na noze postupový gól! Svými kličkami překonal hned několik protivníků a ocitl se před Kelemenem. Ten ale vytáhl skvělý zákrok proti prudké střele a o zbytek se pak postarali spoluhráči.
65'
Roh pro polský tým. Míč propadl do pokutového území k Mitrovićovi, ten si při zpracování pomohl rukou, což sudímu neuniklo.
64'
Další výpad portugalského týmu, táhlý centr z přímého kopu však pouze prolétl prostorem a skončil za brankou soupeře.
63'
A máme tu zase drama. Po rohovém kopu se nejprve blýskl gólman Kelemen pohotovým zákrokem, ale proti dorážce zblízka v podání GELSONA byl už i on krátký. Rio Ave vede 3:2!
62'
Rio Ave to rozhodně nevzdává, Gelson svou kličkovanou vybojoval rohový kop.
62'
Žlutou kartu spatřil hostující Przemyslaw Frankowski.
60'
Hosté vystřídali, skončil Mateusz Machaj, místo něj nastoupil Martin Pospíšil.
59'
Po rohovém kopu bylo před Kelemenem živo, neboť Frankowski při pokusu o obrannou hlavičku trefil nechtěně břevno vlastní branky!
58'
Domácí nyní musí pořádně zabrat, potřebují dva góly. O rychlou reakci se snažil Gelson, jeho střela však skončila nad břevnem.
56'
Tak tohle je důležitý okamžik pro utkání. Hosté rozehráli další roh, po několika přihrávkách přilétl centr do vápna, Rio Ave zcela pokazilo ofsajd systém, zcela volný TARAS ROMANCZUK si mohl v poklidu naběhnout na vysokou přihrávku a uklidit ji za zkoprnělého Makaridzeho – 2:2.
55'
Rohový kop pro Jagiellonii, prudký centr však skončil u Tarantiniho, který míč rázně odhlavičkoval na autové vhazování.
53'
Tarantini se hnal za míčem, chtěl rychle vhazovat, rozhodčí ale k jeho překvapení ukázal, že rozehrávat budou hosté.
51'
Úvod druhého poločasu se nese v hodně nervózním duchu, přibývá faulů. Hraje se o hodně, jeden gól může všechno změnit.
49'
A další faul hostujících barev, nyní se u pomezní čáry provinil Arvydas Novikovas.
47'
Kwiecień fauloval Galena doslova zápasnickým chvatem, okamžitě se pískalo proti Jagiellonii.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.
Je za námi první poločas, který přinesl zajímavý zvrat v dění. Už v šesté minutě se trefil hostující Cillian Sheridan a vypadalo to, že si Jagiellonia v poklidu pohlídá průběh tohoto utkání. Jenže Rio Ave se rozhodně nevzdalo, přidalo na tempu a bylo odměněno. Domácí nejprve ve 27. minutě srovnali po pěkné akci, na jejímž konci byl Wenderson Galeno a v nastaveném čase přišel úder číslo dva. Přímý kop si vzal na starost opět Wenderson Galeno a parádní ranou přes zeď poslal svůj tým do vedení. Jagiellonia za daného výsledku sice stále postupuje, nicméně domácím stačí pouze jeden gól a bude vše jinak.
45+3'
45+2'
A je z toho gól do šatny! Míč si nachystal WENDERSON GALENO, parádně překonal zeď polského týmu a poslal střelu do vzdálenějšího horního rohu branky. Kelemen se natahoval ze všech sil, ale na tuto ránu nedosáhl!
45+1'
Frankowski předvedl nedovolený zákrok u pokutového území a nabídl tak domácím před koncem poločasu zajímavou standardku.
45'
Budou se nastavovat dvě minuty.
45'
U laviček probíhá debata rozhodčího a trenéra domácích, tomu se nelíbí verdikty a karetní tresty.
43'
Pravou stranou si do pokutového území naběhl Novikovas, a z úhlu se snažil procpat míč na první tyč. Makaridze vyrazil kolenem na roh a po zákroku se chytil za záda. Takže jeho bolesti přetrvávají.
41'
Makaridze si nyní zkusil jít pro míč na zem, vypadá to, že jeho problémy se zády jsou pryč. Předvedl jistý zákrok.
40'
Unikající Kwiecień byl faulován a domácí Wenderson Galeno dostal za tento zákrok žlutou kartu.
39'
Makaridze to zkusí, po obstřiku se chystá k odkopu. V pohodě ale rozhodně není.
38'
Vypadá to, že domácí tým bude muset střídat. Brankáě Makaridze má problémy se zády a na lavičce se velice rychle začal chystat Leonardo.
37'
Galeno se neohroženě probíjel k pokutovému území, na levé straně byl ale zablokován. Ke střele se nedostal.
35'
Už se zase bude pokračovat opačným směrem, Kelemen si v poklidu chystá míč na dlouhý odkop.
34'
Žlutou kartu za nedovolený zákrok dostal hostující Mateusz Machaj. Následovat bude samozřejmě rozehrání Rio Ave.
32'
Rio Ave je povzbuzeno vyrovnávací trefou, útoky domácích jsou nyní rozhodně nebezpečnější, než na soupeřově straně. Jen ta finální fáze trochu pokulhává.
31'
Další rohový kop pro Jagiellonii, tentokrát se po rozehrání pískal útočný faul v podání Kwiecieńe.
30'
Makaridze měl práci, centr od rohového praporku se stáčel do branky a on tak musel vyběhnout do chumlu hráčů a míč vyboxovat.
29'
Domácí si ale musí dávat pozor v obraně, Monte nyní na poslední chvíli odvracel na rohový kop.
28'
Rázem se zase o co hrát, portugalskému týmu stačí k postupu vstřelit dvě branky.
27'
Je srovnáno! Domácí dokázali hru přenést z pravé strany na střed, na přihrávku za obranu si nenápadně naběhl WENDERSON GALENO a střelou po zemi k tyči nedal Kelemenovi možnost zasáhnout
26'
Proti dalšímu pokusu o výpad se postavil přímo Makaridze, když vyběhl mimo své území a povedeným způsobem rozehrál.
25'
Białystok se snaží o převzetí otěží, velké množství akcí však končí ještě kus před pokutovým územím.
23'
Docela velký kus za pokutovým územím se do míče opřel Burliga a jeho pokus nebyl marný. Prosvištěl pouze kousek nad břevnem Makaridzeho branky.
22'
Jagiellonia se po delší době vymanila z tlaku a může jít do protiútoku. Navíc přišel Reisův faul na Guilhermeho.
20'
Jenže ani další rozehra se domácím nepovedla, hra se bleskově posunula ke středu.
19'
V posledních minutách se hraje pouze na polovině polského týmu, Riu Ave naskakují rohové kopy jako houby po dešti.
18'
Další rohový kop pro domácí celek, nyní to bylo rozehráno jako signál. Finální přihrávka na Tarantiniho pak mířila do ofsajdu.
17'
Zleva ostře centroval Galeno, jeho přihrávka po zemi ale nabíhající spoluhráče nenašla a skončila zcela mimo dění.
16'
Centr skončil u dobře postaveného Guilhermeho, ten snadno odhlavičkoval mimo vápno.
16'
Další přímý kop pro Rio Ave, opět to bude centr z levého křídla. Kelemen si už koordinuje obranu.
15'
Prudký centr do pokutového území polského týmu byl odvrácen, ale o střelu se ještě chtěl pokusit Moreira. Nevyšel mu však krok.
13'
Rio Ave stále v náporu, poslední minuty patří právě tomuto týmu. Centr z přímého kopu ale Kelemena neohrozil.
11'
Nakonec z toho byly rohové kopy dva, po tom druhém se Jagiellonia definitivně ubránila a dostala míč do bezpečí.
10'
Rohový kop pro portugalský tým, Rio Ave se snaží o rychlé vyrovnání skóre.
9'
Rio Ave zahrozilo po levé straně. Galeno byl ještě zablokován, míč se ale dostal na Gelsonovu nohu a ten už vystřelil. Kelemen však včas vyběhl, zmenšil střelecký úhel a míč vyrazil.
8'
Jagiellonia opět na útočné polovině, Guilherme se chystá k vhazování. Čeká pouze, až se mu nabídnou spoluhráči.
7'
Jedno je jisté, prodloužení dnes neuvidíme. Pokud chce Rio Ave postoupit, musí dát hned tři góly!
6'
Hosté jdou do vedení a opět se tak přiblížili postupu do dalšího předkola. Po rychlé akci pravou stranou přišla přihrávka na nabíhajícího a zcela volného CILLIANA SHERIDANA, který střelou z první nedal Makaridzemu žádnou šanci.
5'
První střela utkání, která šla na branku. Do odraženého míče se pravačkou opřel domácí Tarantini, jenže mířil přesně doprostřed, kde stál připravený Kelemen.
4'
Neprošel ani na druhé straně domácí Galeno, při pokusu o zpracování jej čistým skluzem odzbrojil Burliga.
3'
Jagiellonia pokračuje v aktivní hře, nyní se o průnik pravou stranou pokoušel Frankowski. Byl zastaven, hosté však zůstávají u míče.
2'
Hned v úvodu se hosté natlačili do útoku a výsledkem byla Kwiecieńova střela. Tu obrana Rio Ave zvládla zablokovat.
1'

Rio Ave FC: Makaridze – Cassamá, Buatu, Monte, Reis – Gabrielzinho, Tarantini (C), Leandrinho, Galeno – Gelson, Moreira. Trenér: José Manuel Martins Teixeira Gomes.
Náhradníci: Leonardo – Borevković, Schmidt, Jambor, Figueiredo, Schutte, Furtado.

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Burliga, Mitrović, Runje, Guilherme – Kwiecień – Frankowski, Romanczuk (C), Machaj, Novikovas – Sheridan. Trenér: Ireneusz Mamrot.
Náhradníci: Sandomierski – Klemenz, Bezjak, Böðvarsson, Grzyb, Pospíšil, Świderski.

Rozhodčí: Marco Di Bello – Fabiano Preti, Fabrizio Posado (všichni ITA).
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estádio do Rio Ave Futebol Clube začne ve 21 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Marco Di Bello, kterému budou na pomezí asistovat Fabiano Preti a Fabrizio Posado. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Rosario Abisso. Všichni pánové jsou z Itálie.
První utkání

Minulý týden se v Polsku sehrála napínavá bitva, kterou rozhodla už devátá minuta utkání, ve které se gólově prosadil domácí Machaj. Polský tým pak svůj těsný náskok uhájil, byť zejména po přestávce bylo aktivnější hlavně Rio Ave. Výsledek 1:0 však není spásný, Rio Ave může na jeho zvrácení použít domácího prostředí.

Jagiellonia Białystok – Rio Ave FC 1:0 (0:0)

Branky: 9. Machaj
Žluté karty: 30. Kwiecień, 76. Romanchuk, 80. Gabrielzinho (všichni JAG)

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Burliga, Runje, Mitrovič, Sitya – Frankowski, Romanchuk (C), Kwiecień (75. Grzyb), Novikovas (84. Klimala) – Machaj (72. Pospíšil), Sheridan.

Rio Ave FC: Makaridze – Borevković, Nélson Monte, Buatu-Mananga – Gabrielzinho, Leandrinho, Tarantini (C) (76. Schmidt), Reis, Diego Lopes (19. Moreira) – Gelson, Galeno (81. Furtado).

Rozhodčí: De Burgos – del Palomar, Nunez Fernandez (všichni SPA)
Dobrý večer u další odvety druhého předkola Evropské ligy. Společně budeme sledovat utkání mezi týmy Rio Ave FC a Jagiellonia Białystok.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.