Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Samtredia : Tobol Kostanay - 10. července 2018   18:00

Samtredia
Samtredia
0:1
(0:0)
Tobol Kostanay
90+4' Fedin
Samtredia
Kupatadze – Akhladze, Kerdzevadze, Karkuzašvili, Jgerenaia, Kučukhidze, Olaitan
Marshall – Anderson, Nethery (všichni NIR)
Mikhail Meshki Stadion, Tbilisi

Skončilo nám první utkání prvního předkola Evropské ligy mezi Samtrediou a Tobolem. Nejednalo se o nijak zvlášť pohledné utkání, remíza by v kontextu převahy týmů slušela zápasu více. Když už to vypadalo, že bezbrankový stav zůstane až do konce, šest sekund před vypršením hrací doby se trefil přesně Maxim Fedin a rozhodl o tom, že blíže má k postupu Tobol, ač je odveta stále otevřená. Ode mne je to dnes vše, užijte si semifinále MS a někdy příště u fotbalu napočtenou!
90+5'
90+4'
Tobol Kostanay právě vstřelil branku!
93:54! Čas, kdy Tobol vstřelil zřejmě jedinou branku utkání! MAXIM FEDIN si vytáhl míč z levé strany více na střed hřiště, zbavil se tím obránců a přesnou střelou k pravé tyči nedal domácímu brankáři šanci!
90+3'
Moldakarajev to vzal na sebe a předvedl slušnou akci, kdy si položil hned tři obránce, z boku ale střelil jediného stojícího hráče před sebou.
90+3'
Domácí kapitán je ve hře, hrajeme tak 11 na 11.
90+2'
Míří za postranní čáru, kde si ho do péče bere masér týmu. Ještě nějaké dohady ohledně návratu do hry a budeme moci znovu hrát.
90+1'
O slovo se hlásí křeče, které dostal domácí kapitán Gogiašvili a míří k němu lékařská pomoc. Samtredia ale již nemůže střídat.
90'
Sudí nastaví čtyři minuty nad rámec hrací doby.
90'
Kankava zamíchal s míčem a nahrál do vápna, ale velice nepřesně. Hra se tak otočila a Kassai musel držet Guia tak dlouho, až si vysloužil žlutou kart.
89'
Mezi střídačkami, před zraky čtvrtého sudího, fauloval Gogiašvili Kankavu a hosté dostávají míč ke hře.
87'
Na tahu je Tobol, který také zatlačil svého soupeře, ale vše pokazil nepřesným centrem, který končí v rukách Pohorilyjha.
87'
Střídání v týmu FC Tobol Kostanay: ze hřiště odchází Nuserbajev, přichází Zarinbetov.
86'
Poslední střídání Samtredie. Kerdzevadze vystřídá Chachuu do posledních minut zápasu.
85'
Další přetažený roh rezultoval v aut pro domácí, ale Bačiašvihli ho hodil takovým způsobem, že míč odevzdal Tobolu zadarmo, přímo na prvního hráče.
85'
Samtredia tlačí, hosté jsou nyní pod ohromným tlakem a budou se bránit třetímu rohu za sebou.
84'
A další akce, tentokrát nedoskočil na další centr v malém vápně Kučukhidze.
84'
A na druhé straně zahrozil Gui, svým nenápadným centrem pořádně vystrašil Nepogodova, který si vůbec nezpracoval míč dobře.
82'
A střela to byla velmi zajímavá! Kvekveskiri mířil přes zeď k levé tyči, avšak minul zhruba o půl metr. Domácí gólman nicméně v těchto místech byl, otázka, zda by ale případnému gólu zabránil.
81'
Tobol obléhá domácí vápno velmi urputně, nemůže si ale vymoci přímé ohrožení branky. Třeba to přijde teď, po faulu Guieho na Nuserbajeva. Další přímý kop, z podobné pozice, akorát blíže bráně.
79'
Právě pro Turysbeka utkání končí, místo něj míří do akce Moldakarajev.
78'
Sprej na vyznačování místa pro zeď do prvních předkol ještě nedorazil, hráči ve zdi se tak posunuli o dobré dva metry, nicméně provedení kopu od Turysbeka bylo špatné a ani neohrozilo bránu.
78'
A další faul, hosté dostávají zajímavý přímý kop z dobrých 30 metrů přímo proti brance.
77'
Nurgalijev raději volil menší zlo v podobě bezpečnější nahrávky zpět, dokonce to provedl tak mazaně, že je na něj pískán faul.
76'
Rohový kop opět nepřinesl žádné nebezpečí a opět následuje odkop od domácí branky.
75'
V pohodě to zase tak není. Endeladze končí, místo něj nastupuje na poslední čtvrthodinu Akhaladze
74'
Po ošetření domácího hráče provedou hostující hráči další roh. Endeladze nicméně nedostal ránu do obličeje, ač se za něj chytal, nýbrž kamsi na holeň. Kouzelný chladící sprej a vše je v pohodě.
74'
Na zemi zůstal ležet domácí Endeladze a je k němu volána pomoc. Zřejmě nějaký zásah do obličeje.
73'
Hosté táhnou rychlou akci, Nuserbajev zprava centroval do vápna na Kankavu, který byl stažen k zemi, nicméně penalta se nepíská.
71'
První střídání v domácím týmu. Odchází Pantsulaia, přichází Kučukhidze.
70'
Tak se i stalo, ale z něj nepřišlo přímé ohrožení branky Pohorilyjho.
70'
Míč byl však tečován a hosté mají možnost kopat roh.
69'
Kassai posunul míč na hranu šestnáctky volnému Kvekveskirimu, který pálil, ale daleko od nejbližší tyče.
68'
Do rozcvičovací akce jdou náhradníci, v blízké době se tak bude střídat. Nicméně domácí vhazují aut, trvalo asi šest sekund, než o míč přišli.
66'
Z jedné takové mohl těžit Turysbek, který vytušil přihrávku od Endeladzeho dozadu, položil si obránce před sebou, ale míč poslal zblízka přímo do košíku domácímu gólmanovi! I spálená oblast poblíž Lovosic by mohla této spálené akci jenom závidět.
64'
Nurgalijev vytáhl hru dále od své branky, ale zase se musí rychle vracet. Spíše než fotbal, je to přehlídka ztrát a technických chyb.
64'
Rozehru provedl Kvekveskiri, přetažený míč se vrátil do vápna ještě jednou, odkop provedl Fatić a byl přesný, domácí jdou do útoku.
63'
Do šance se řítil hostující Nurgalijev, když přijmul průnikovou přihrávku od Kankavy, dostal se až na šestnáct metrů od branky, načež ho předběhl Gui a o míč ho připravil a odkopl následně na roh.
62'
Mirošničenko zajímavě střílel zpoza šestnáctky, ale střílel zbytečně a mohl být rád, že nedostal žlutou kartu. Přihrávka od Nuserbajeva byla totiž ofsajdová.
61'
Hra se tak obrací před Nepogodova, který také moc akce ve druhé půli neměl. Než se ale stačili fanoušci nadechnout, byl tu signalizován první ofsajd v zápase.
60'
Nuserbajev rychlou patičkou uvolnil dva hráče, následně od nich přijmul přihrávku a střílel, trefil ale prvního obránce před sebou.
60'
Chvilka uklidnění v utkání, trvá dobrých 20 sekund, než si domácí brankář dojde pro míč kopnutý v první řadě tribuny.
58'
Turysbek je velice podrážděn výrokem sudího o útočném faulu, ale nezbývá mu nic jiného, než se s tím srovnat. A zvládl to rychle, za chvíli utíkal dopředu v nadějné situaci, která ale dopadla nedobře.
57'
Po litém souboji o míč bude moci hostující Fedin uvést míč ze zámezí do hry. Jakmile ho však vhodil, sudí hru obrací, neboť byl špatně vhozen.
56'
Další centr z dílny Tobolu, zkusil ho Kvekveskiri, dříve než míč dolétl k bráně, ocitl se za brankovou čarou mimo tři tyče.
55'
Gogašvili si ve výskoku mírně pomohl rukama, nicméně sudí Marshall jasně naznačil, ať hráči pokračují dále ve hře. Obecně dnes vůbec rozhodcovské trio nevstupuje do hry.
54'
Hra se sice mírně rozhýbala, stále to ale není žádná hitparáda, o čemž také svědčí návštěvy kamery do místních prázdných tribun, kde diváci spíše usínají, než přihlížejí.
53'
Další centr z pravé strany, tentokrát ho měl na svědomí Mirošničenko, přízemní nabídku do vápna odstranil Guruli.
51'
K domácímu gólmanovi se míč vrátil v krátkém časovém intervalu dvakrát, potřetí to mohl být gól! Zachycený balon poslal Nurgalijev přes vápno na volného Turysbeka, ten sám před Pohorilyjem posílá trestuhodně nad!
51'
Dobrou práci v obraně odvedl domácí Fatić, zkušeně nechal Turysbeka „vycukat“ a následně jedním dobrým zákrokem ho zbavit míče.
50'
Na hřišti se přitvrdilo, oba týmy hrají tvrdě od podlahy, sudí však zůstává klidný a nechává hru dále klidně plynout.
48'
Chachua se snažil o konstruktivní rozehrávku, a jak to někdy bývá, lepší je to nakopnout dopředu, než dělat takovéto psí kusy a pak se strachovat, jestli z toho nebude gólová akce. Takhle jenom odkop od domácí branky.
47'
Domácí chtěli odpískanou Kassaiovu ruku kousek před vápnem, ale hra pokračuje dále. Z dostupného záběru si netroufám tvrdit, kde je pravda.
46'
Rychlá rozehra ústila v rychlý brejk, Gui centroval na pravou stranu volnému Makatsariovi, ale centr přetáhl a nadějný brejk tak zničil.
46'
Hned se hosté, konkrétně Fedin, prezentovali tvrdým faulem.
46'
Oba týmy na ploše, beze změn, jdeme na druhou půli!
Je za námi první poločas utkání. Více ze hry měla Samtredia, která si vytvořila pouze dvě šance hned zkraje zápasu, postupně se však ze hry vytratila a o slovo se přihlásil i Tobol. Avšak v dalším průběhu poločasu se nic zásadního neudálo, nepočítáme-li jednu žlutou kartu, a proto je stav stále 0:0. Zpět do Tbilisi se vrátíme za 14 minut.
45+1'
45+1'
Gui ho rozehrál nakrátko a tím fakticky pohřbil celý rohový kop. Následná střela od Endeladzeho z nevýhodné pozice již byla pouze dozvukem.
45'
V samotném závěru půle si po centru Chachuy došli domácí pro roh. Ten již započne v jediné minutě nastavení.
44'
Mirošničenko dokázal doběhnout dlouhý pas ještě těsně před brankovou čarou, míč okamžitě vrátil za sebe. Z vápna ho odhlavičkoval Chachua, ale tak nešťastně, že z první střílel za ním postavený Fedin, ale mimo branku.
42'
Teď nicméně musí být na pozoru v obraně, Endeladze neudržel míč na půli a hra se opět otáčí.
42'
Samtredia přeci ke konci poločasu drží míč častěji a vytváří si možné pozice na střelu, ač zatím žádná nepřichází.
41'
Zbytečně překombinovaná akce hostí znamená rychlý výpad na druhé straně, Makatsaria lacině upadl ve vápně a tohle taktéž penalta nebude, ač by si ji domácí útočník přál.
39'
Důrazný zákrok pak následně předvedl i Chachua, ten si v souboji vyšlápl na Fedina a trochu ho odstavil z provozu.
39'
Mamasakhliši předvedl slušný individuální průnik, do vápna ale nedošel, jeho pouť ukončil Kassai zhruba dva metry před šestnáctkou důrazným zákrokem.
36'
A z rohu se pak museli rychle vracet zpět, rozběhnutý Pantusulaia si to šinul k brance Nepogodova, ještě centroval na střed Makatsariovi, míč ale ve vzduchu sebral právě Nepogodov.
36'
Další zákrok Pohorilyjho. Zmatečný odkop od vápna z dílny Gogašviliho rezultoval ve střelu Kankavy, i napodruhé chytil domácí gólman střelu tohoto hráče. Hosté budou kopat roh.
35'
Samtredia ztratila procenta z úvodních minut, kdy držela téměř výlučně míč. Nyní je spíše zaměstnána obrannou fází. Navíc, když na půlce fauloval Gui.
34'
Na zem musel jít Pohorilyj, Jade Kankava, známý z působení v Dněpru, vydoloval balon a střílel ze střední vzdálenosti, domácí gólman vyrazil před sebe.
33'
Bačiašvihli vlétl do souboje jako velká voda, míč vybojoval, ale o dvě sekundy později ztratil. Samtredii to ale pomohlo, vybojovala si totiž vhazování.
32'
Útočný faul je pískán hostujícímu Nusurbajevovi. Ač protestuje, není mu to nic platné, svoji ruku zanechal Fatićovi na rozkroku. Fatić nicméně hodně přidal svému pádu.
30'
Nyní pálil Kvekveskiri, ale vysoko, vysoko nad bránu z dobrých 30 metrů.
28'
Ale provedení bylo špatné, ba přímo otřesné a Samtredia táhla rychlý protiútok, který skončil špatnou přihrávkou.
28'
Při snaze doběhnout ztracený míč fauloval domácí obránce Guruli hostujícího útočníka Nuserbajeva a hostům se naskýtá zajímavá situace na gól.
27'
První střela Kostanaye vůbec. Vyslal ji Turysbek z pravé strany hřiště, míč letěl dobrých šest metrů nad branku a nepřinesl vůbec žádné ohrožení.
26'
Kvekveskiri měl na zádech dva obránce domácího celku, ale nakonec si došel raději pro faul.
25'
Nepogodov uklidňuje spoluhráče a opět rozehrává od vlastní branky. Tobol neměl prakticky jedinou střelu na branku. Ostatně, ani Samtredia jich neměla mnoho.
24'
Kvekveskiri fauloval na středu hřiště zezadu Mamsakhlišiho a za tento skluz vidí první žlutou kartu utkání.
23'
Tobol se postupnými nahrávkami dostává až před Pohorilyjho, což se moc nelíbí přítomným divákům a svoji náladu dávají najevo pískotem.
21'
Mozek Tobolu, kapitán Nurgalijev, rozdává přihrávky a snaží se pobídnout hráče k větší útočné aktivitě. Jak ale můžeme vidět, má to spíše opačný efekt.
21'
Kam teď mířila přihrávka od Endeladzeho, to neví asi nikdo. Každopádně bude moci Nepogodov odkopnout od vlastní branky s dostatečným klidem.
20'
Chachua nejprve pomýšlel na centr dopředu, nakonec „stáhl ocas“ a raději nahrál za sebe do obrany.
18'
Zkusil ho přetáhnout, ale nakonec překopl celé vápno a z potenciální šance tak není vůbec nic. Jenom míč v autu.
18'
Domácí budou kopat další roh, kopne ho Pantsulaia.
18'
Rychlý ťukes a míč se snášel na hranici vápna k úplně volnému Guimu, ten se ale přehlédl a centr podběhl.
17'
Teď to ale neohroženým průnikem do vápna změnil Makatsaira, Dmitrenko ho ale včas doběhl a obranným zákrokem tělem i zastavil. Zde se o penaltě vůbec mluvit nedá.
16'
Úvodní čtvrthodina za námi, nenabídla nám nijak skvělý fotbal, oba týmy hrají spíše vyčkávanou.
15'
Z důvodu nevolnosti jednoho z domácích odkopli modří míč do zámezí, hosté následně vrací férově balon Samtredijským nazpět.
14'
Odkop ale padl přímo na nohy Makatsariji, který na nic nečekal a pádil vpřed, nadějný brejk 3 na 2 ale zastavil obranným zákrokem Fedin.
14'
Mamasakhliši odcentroval dopředu na útočníky, míč ale letěl záhadným směrem, dokonce k rohovému praporku, kde se překulil přes čáru a hosté mohou odkopnout.
12'
Turysbek fauloval u střídačky Samtredie Chachuau a pískán je faul. Taktéž rozhodčí upozorňuje na žlutou kartu.
12'
Pod tlak se dostali hráči domácího celku a museli lehce vymýšlet, jak si ubránit držení míče. Nakonec to vyřešil Gogašvili nástřelem hráče před sebou a z toho pramenícího autem.
11'
Mamasakhliši prostrčil míč na nabíhajícícho Makatsariu, ten si míč zpracoval v těžké pozici a také ho ztratil.
10'
A když už se hosté probojují blíže k Pohorilyjmu, tak je gólman domácích jistý.
9'
Tobolu se nedaří zakládat akce od vlastní branky, velké procento pokusů končí na špatné rozehrávce.
9'
Sudí Marshall jasně dává najevo hostujícímu Nuserbajevovi, že skluzy oběma nohama vpřed nebude tolerovat a upozorňuje ho na výskyt žluté karty.
8'
Po levém křídle se dral domácí Makatsaria, lehce mu hostující obránce Kassai brnkl o nohu, sudí nechal výhodu a domácí na míči zůstali.
6'
Centr Kvekveskirho zprava odvrátil hlavou Fatić.
6'
Nurgalijev poslal přihrávku vzduchem do středového kruhu, zde se ale míče zmocnila středová řada Samtredie a snažila se rychle přehrát soupeřovu obranu, skončilo to ale neslavně.
5'
Dva auty za sebou v blízkosti hostujícího vápna nyní hází hráči domácího celku.
5'
Fedina obtěžovali dva hráči domácího celku, umnou otočkou se jich zbavil a pádil vpřed, zhruba na třicet metrů od brány domácích byl zastaven a Samtredia otáčí hru.
3'
A Samtredia je při chuti! Zleva nacentroval do vápna Endeladze na osamoceného Makatsariu, jenže ten při náběhu podklouzl. Přesto ale odhlavičkoval na branku a míč míjí těsně pravou tyč!
2'
Nepogodov odehrával míč před dobíhajícím Pantsualou, nechybělo mnoho a Pantsuala se mohl zmocnit balonu a střílet do prázdné!
1'
První faul utkání, na středové čáře byl přizastaven hostující kapitán Nurgalijev a hosté budou moci přejít půlku víceméně zadarmo.
1'
Výkop měli domácí, hrající v modrých dresech. Hosté hrají v bílých a ihned se jim povedlo míč získat.
1'
Před absolutně prázdným stadionem, z jehož tribun se linou hlasy asi desítky fanoušků Samtrediy, jsou oba týmy nastoupeny a zdraví se.

FC Samtredia: Pohorilyj – Gogiašvili (C), Fatić, Guruli – Chachua, Mamasakhliši, Endeladze, Bačiašvili – Makatsaria, Gui, Pantsulaia
Náhradníci: Kupatadze – Akhladze, Kerdzevadze, Karkuzašvili, Jgerenaia, Kučukhidze, Olaitan

FC Tobol Kostanay: Nepogodov – Fedin, Dmitrenko, Žulpa, Kassai, Mirošničenko – Kvekveskiri, Kankava – Nurgalijev (C), Turysbek, Nuserbajev
Náhradníci: Bussurmanov – Zumaškalijev, Zarinbetov, Moldakarajev, Zakupov, Abilgazy, Bystrov

Rozhodčí: Marshall – Anderson, Nethery (všichni NIR).
Rozhodčím tohoto utkání bude pan Tim Marshall. K hladkému průběhu zápasu pomohou David Anderson a Andrew Nethery na čarách, na klid mezi střídačkami bude dohlížet Lee Philip Tavinder. Všichni přicestovali do místa konání přes celý kontinent, ze Severního Irska.
Oba týmy spolu ještě nikdy nehrály, bude to tak pro ně první vzájemné utkání. Co se formy z posledních utkání týče, z posledních pěti utkání vyhrála Samtredia pouze jediné, v gruzínském poháru, Tobol dvakrát vyhrál, dvakrát remizoval a jednou prohrál.
FC Tobol Kostenay

Tobol se může pyšnit jedinou výhrou kazašského titulu v roce 2010. Zajímavostí taktéž je, že tým v rozmezí let 2002 – 2010 neskončil hůře, než čtvrtý a díky tomu hrál předkola pohárů. Vyjma roku 2003 a 2007, kdy v poháru Intertoto bojoval Tobol o postup do Poháru UEFA (v roce 2007 mimochodem vyřadil liberecký Slovan po výsledcích 1:1 a 2:0), se nikdy Kostanay nedostal přes druhé předkolo, ať už čelil rakouské Austrii, Galatasaray, nebo bratislavskému Slovanu (jediná sezona, kdy Tobol bojoval o LM). Vždy ale sehrál vyrovnaná dvojutkání, v druhém buď neudržel remízový stav, nebo náskok z prvního utkání. Na evropsko scénu se tak vrací po dlouhých šesti letech a určitě bude chtít pomýšlet na postup dále.
FC Samtredia

V téměř třicetitisícovém městě, 262 kilometrů od Tbilisi přesně, funguje od roku 1936 fotbalový tým. Do kvalifikace na poháry nakoukl již v sezoně 1995/96, kdy se dostal téměř až do tehdejšího poháru UEFA, stopku mu však vystavil v posledním kole makedonský Vardar po prohrách 0:2 a 0:1. Největší úspěch v klubové historii nastal v roce 2016, kdy tým slavil poprvé v historii gruzínský titul. Tím pádem postoupil do druhého předkola Ligy mistrů, kde narazil na ázerbájdžánský Karabach. Ten si nedělal problémy, sice v prvním utkání vyhrál pouze 1:0, doma ale vyprášil Samtrediu 5:0 a bylo jasno. Nejblíže postupu do další fáze ale měla Samtredia v sezoně 2016/2017, kdy v prvním předkole EL dostala taktéž soupeře z Ázerbajdžánu, Gabalu. Gruzínci v prvním utkání dokonce vyhrál 2:1, odvetu ale nezvládli, prohráli 1:5 a taktéž bylo po nadějích. Uvidíme, kam se gruzínský celek, který tuto sezonu vybojoval třetí místo v lize, dostane.
Dobrý večer příznivcům evropského fotbalu! Sice ještě probíhá fotbalové mistrovství světa, ale to nic nebrání tomu, aby začalo 1. předkolo Evropské ligy. V jednom ze dvou úterních zápasů se od 18:00 na stadionu Micheila Meschiho v Tbilisi, slavného gruzínského fotbalisty, odehraje první utkání mezi FC Samtredia a kazašským FC Tobol Kosatanay. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.