Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Sant Juliá : Gżira United - 26. června 2018   20:00

Sant Juliá
Sant Juliá
0:2
(0:1)
Gżira United
20' Samb   • 87' Jorginho
Sant Juliá
Canal – Vigo, Reyes, Blanco, Najera, Gonzalez.
Šurman – Žukov, Kucjov (všichni UKR)
Estadi Comunal, Andorra la Vella
J. Borg – Scerri, Brincat, Pulo, Sammut, Jorginho, S. Borg.

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 5:3. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 13:23.
Je dobojováno! První zápas nového ročníku Evropské ligy končí historicky první pohárovou výhrou maltské Gżiry, kterou z penalty dostal do vedení Amadou Samb. Andorská Sant Juliá svůj pokutový kop neproměnila a po změně stran nevyužila ani výraznou územní převahu. Gżira se úspěšně ubránila a v závěru sama podruhé udeřila, když se z úniku prosadil střídající Jorginho a zajistil svému týmu velmi dobrou výchozí pozici do odvety.
90+5'
90+4'
Tak nakonec se pokračovalo jen autovým vhazováním v blízkosti praporku, Roderick Briffa ani jeho kolegové z něj ale nic nevytěžili.
90+3'
Střídání v týmu Gżira United FC: ze hřiště odchází Amadou Samb, přichází Luca Brincat.
90+2'
Amadou Samb získal pro hosty rohový kop, před kterým se teatrálně svalil na trávník a za to dostal žlutou kartu.
90+1'
Samb si v pokutovém území pomalu zpracovával míč, který mu z nohy ukradl Bilbao a sám o něj přišel.
90'
Druhý poločas je nakonec prodloužen o pět minut nastavení.
89'
Sant Juliá už moc času na reakci nemá, do odvety na maltské půdě zřejmě půjde s hodně nepříznivým skóre.
87'
Střídání v týmu UE Sant Juliá: ze hřiště odchází José Antonio Aguilar, přichází Daniel Gonzalez.
87'
Tým Gżira United právě vstřelil branku!
Hosté odskakují do dvougólového vedení! Z nenápadné akce uprostřed hřiště přišla Cohenova dlouhá přihrávka před JORGINHA, který se jednoduše dostal do samostatného úniku a Rattiho překonal střelou mezi nohy.
85'
Ale ne na dlouho. Bilbao zachytil míč a na půlící čáře si došel pro faul v podání Najery. Ten vzápětí dostal i žlutou kartu.
84'
Před domácí střídačkou skončil na zemi Walter Lee, kterého pro změnu zfauloval Veronese. Domácí tak zůstávají na útočné polovině.
83'
Z obou stran už je to hodně nervózní. Sant Juliá se přesunula na útočnou polovinu, ale nevyvarovala se faulu Blanca na Briffu.
82'
Střídání v týmu UE Sant Juliá: ze hřiště odchází Joel Mendez, přichází Diego Najera.
82'
Maltský klub se na pár desitek sekund vymanil z tlaku, ale po odmávaném ofsajdu střídajícího Jorginha musí balón zase vrátit.
80'
Joel Mendez byl faulován u postranní čáry. Domácí rozehráli směrem dozadu a po dlouhém nákopu jim byl odpískán útočný faul Mendeze na Briffu.
79'
Enric Pi se dosti unáhlil a z dobrých třiceti metrů také vystřelil zcela mimo hostující branku.
78'
Střelecký zmar Sant Julie ale neukončil ani Blanco, jehož střela z přímého kopu Haberovu branku taktéž netrefila.
77'
Po krátké pauze na ošetření se pomaličku chystá rozehrávka domácího přímého kopu.
75'
Ramaël se v hlavičkovém souboji nepříjemně střetl s jedním ze soupeřů a na trávník jsou rychle přivolány realizační týmy obou mužstev.
73'
Tentokrát to domácí nesehráli vůbec špatně, Aguillar po přeběhnutí jednoho ze spoluhráčů krátce nacentroval na hlavu Moliny, ale ten z nelehké pozice Haberovu bránu přestřelil.
72'
Tým z Andorry zůstává v tlaku prostřednictvím přímého kopu způsobeného jasným faulem norského zadáka Destina Prince.
71'
Sant Juliá nijak nevyužila Soaresův faul na Ramaela, rozehrávka Blanca nebyla ničím překvapivá a maltský soupeř se jednoduše ubránil.
70'
Střídání v týmu Gżira United FC: ze hřiště odchází Emmanuel Okoye, přichází Jorginho.
70'
Až teď si mohou hosté oddechnout, neboť Pi si podle názoru rozhodčích pomohl útočným faulem na chilského záložníka Edisona Bilbaa.
69'
Střídání v týmu UE Sant Juliá: ze hřiště odchází Francisco Girau, přichází Luis Blanco.
68'
Domácí teď několikrát rozehráli rohové kopy a usadili se u Haberovy branky. Hostující gólman se nakonec musel činit proti padajícímu centru Aguilara, který s námahou vytěsnil na další roh.
67'
Samb patičkou pustil míč Okoyemu, kterého zezadu povalil Enric Pi, ovšem pokutový kop ve prospěch Gżiry se nepískal.
66'
Pokračovalo se rohovým kopem, který rozehrál Veronese, ale domácí defenziva tentokrát žádné větší starosti řešit nemusela.
65'
Solidní možnost pro hosty! Okoye prokázal dobrý přehled a poslal míč do volného prostoru pro Samba, který obešel brankáře Rattiho, ale střelu zleva mu před brankovou čarou zablokoval Jonny Vinasco.
64'
Andrew Cohen si vyměnil míč s Briffou, ale zpoza vápna poté odcentroval jen do míst, které Nico Ratti kontroloval.
63'
Maltský celek se může na pár sekund dostat z narůstajícího tlaku. Rozhodčí totiž odpískali Vinascův faul na Bilbaa.
62'
Střídání v týmu Gżira United FC: ze hřiště odchází Nikolai Muscat, přichází Zachary Scerri.
61'
Aguilar nedostal přihrávku do druhé vlny přesně na nohu, po míči se musel trochu natahovat a Habera znovu neohrozil.
60'
Piho levačka ani v tomto případě žádnou šanci Sant Julie nevymyslela, balón doletěl do rukavic Justina Habera.
59'
Mendezuv pokus z dvaceti metrů byl velmi rychle sražen vystupujícím obráncem Gżiry. Následuje rohový kop.
57'
Další žlutá karta tentokrát míří na domácí konto. Za faul na Samba byl penalizován zkušený stoper Enric Pi.
56'
Snažení United ještě pokračovalo, dokud to z dálky nezkusil Muscat. Jednadvacetiletý středopolař však branku netrefil.
55'
Hostující akce skončila přízemním pasem z pravého křídla. Fotbalisté Gżiry se po jednom ze zákroků dožadovali další penalty, ale tu rozhodčí tentokrát nenařídili.
54'
Španělský křídelník José Antonio Aguilar se odhodlal k dalekonosné střele, kterou ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi Haberovy brány.
53'
Z faulu Prince na Aguilara vzešla menší potyčka, kterou musela uklidňovat hned dvojice sudích. Pokračovat se bude rozehrávkou andorského týmu.
52'
Ratti lapil další z neškodných centrů a rychle rozehrál na své spoluhráče. Jeden z nich nakopával balón na Okoyeho, jenže ten byl chycen v ofsajdu.
51'
Ze střetu mezi Albertem Molinou a Roderickem Briffou resultuje žlutá karta pro hostujícího obránce.
50'
Jonny Vinasco centroval z hloubi pole, jenže kromě svých spoluhráčů přehodil i celou hostující branku.
49'
Domácí tým po změně stran disponuje výraznou územní převahou. Ta může pokračovat i po odpískaném faulu Muscata na Mendeze.
48'
Domácí vyprodukovali dvojici centrů. První z nich ale obránce United vyhlavičkoval a druhý skončil v náruči Justina Habera.
47'
Ani jeden z trenérů se nerozhodl udělat změnu v sestavě, a tak na obou stranách pokračujeme v základních jedenáctkách.
46'
První poločas zápasu nultého předkola Evropské ligy je u konce. Spokojenější zatím mohou být hráči a fanoušci maltské Gżiry, která od dvacáté minuty vede 1:0. Jediným úspěšným střelcem je senegalský útočník Samb, jenž proměnil pokutový kop. Ten se v závěru poločasu kopal i na druhé straně, jenže Joel Mendez branku vůbec netrefil.
45'
45'
V samotném závěru prvního poločasu ještě hosté kopali rohový kop, ovšem Veronese poslal míč přesně do Rattiho rukavic.
44'
Gżira nařízenou penaltu přečkala bez úhony! Míč si na penaltový puntík postavil Joel Mendez, jenomže o výrazný kus minul ze svého pohledu pravou tyč!
44'
Také Sant Juliá může skórovat z nařízené penalty! Aguilar zleva centroval a hlavní sudí mezitím postřehl Soaresův faul na Ramaela.
43'
Lee dostihl Princem odhlavičkovaný míč před levou autovou čarou, kde do něj zajel Briffa. Následuje domácí standardka z prostoru vedle pokutového území.
41'
Narážečka mezi Sambem a jeho kolegou stojícím ve vápně nevyšla. Gżira vzápětí míč znovu získala, ale rozhodčí odpískal faul.
40'
Haberův dlouhý výkop se rychle vrátil před hostující branku, ovšem jeden z domácích fotbalistů při snaze vystřelit bez přípravy promáchl.
39'
Amadou Samb se rozběhl s míčem na noze do pokutového území. U jeho pravého konce si posadil na zadek svého strážce, jenže po zasekávačce vypálil vysoko nad.
38'
Míč si postavil Edison Bilbao a levačkou jej zakroutil směrem na branku. Střele však scházela větší razance a Ratti ji snadno chytil.
37'
Domácí chybovali v založení útoku. Balónu se zmocnil sedmatřicetiletý záložník Andrew Cohen, kterého ihned zfauloval Muñoz. Je z toho přímý kop pro maltský tým.
36'
Jonny Vinasco byl před hostující střídačkou povalen Amadou Sambem, avšak San Juliá se po rozehrávce vrátila až k vlastnímu brankovišti.
34'
Veronese potáhl míč po levé straně a získal pro hosty rohový kop, který se domácím opět povedlo eliminovat.
33'
Po nedovoleném zákroku Soarese už domácí kopali standardku z útočné poloviny, ale ani z ní Haberovu branku neohrozili.
32'
Francisco Girau zachytil míč ve středu pole, kde vzápětí došlo k faulu a Sant Juliá může v poklidu kombinovat.
30'
Náznak rychlého brejku si obrana Gżiry ve spolupráci s Justinem Haberem pohlídala a teď zakládá vlastní útok.
29'
Několikátý hostující roh nerozehrál Briffa vůbec dobře, přetažený centr nenadělal obraně andorského týmu žádné potíže.
28'
Emmanuel Okoye přijal dlouhý pas přesně na kopačku, jenže prvním dotykem srazil balón do Rattiho rukavic.
26'
Nepřesností je zatím na obou stranách poměrně dost. Nyní se Gžíra sama vyhnala ze hřiště, do kterého vrátí míč gólman Ratti.
24'
A to platí i v pomalu končící čtyřiadvacáté minutě, neboť Joelu Mendezovi byl odmáván ofsajd.
23'
Gżira byla před utkáním pasovaná do role mírného favorita a tu zatím bezezbytku naplňuje. Sant Juliá dosud hosty neprověřila.
22'
Muscatův nákop ze středového kruhu byl hodně nepřesný a míč kvůli tomu opustil hrací plochu.
21'
Třetí žlutá karta za faul nedaleko od půlící čáry. Tentokrát ji vyfasoval domácí záložník Alberto Molina.
20'
Maltský tým dává svůj první gól v evropských pohárech! Penaltový exekutor AMADOU SAMB po velmi pomalém rozběhu vystřelil ze svého pohledu do pravé strany a otevřel skóre zápasu.
19'
Penalta pro hosty! Gżira se zabydlela u pokutového území, ve kterém byli Okoye i Samb hodně důrazně bránění a to se ukrajinským rozhodčím nelíbilo.
17'
Z rychlého výpadu po křídle získala Gżira dva rohové kopy. Po tom druhém centroval z hloubi pole Veronese a míč se nebezpečně snášel k vzdálenější tyči, u které nakonec Ratti stihl zasáhnout.
16'
Po zdlouhavé rozehrávce andorského celku přišel dlouhý nákop z obrany, jenže Vincent Ramaël si balón nedokázal lépe zpracovat.
14'
Thomas Veronese vhodil míč do pokutového území, ale obrana domácího týmu si s ním věděla rady.
12'
Sant Juliá je sice zástupce andorského fotbalu, avšak v základní sestavě má samé cizince. Největší zastoupení má Španělsko (osm hráčů).
10'
Druhou žlutou kartu tohoto zápasu dostal domácí stoper Pedro Muñoz, jenž si pomohl faulem na Bilbaa.
9'
Nakonec měli domácí k dispozici hned dva rohové kopy, nicméně Pi ani Aguilar z nich nic nevytěžili.
8'
Enric Pi napálil jenom jednoho ze clonících hráčů United, kteří budou muset bránit rohový kop.
7'
Dvojice centrů domácím k šanci nenapomohla, nicméně po faulu Veroneseho přichází na řadu standardka z pravé strany.
6'
Walter Lee aktivně napadal a získal míč uprostřed hřiště. Daleko se ale nedostal, neboť jej za žlutou kartu fauloval Baldacchino.
5'
Gżira disponuje nesmírně zkušenou základní sestavou, od první minuty hraje hned osm třicátníků. Nejstaršími jsou brankář Haber a kapitán Cohen, oběma je už 37 let.
4'
Tým z Andorry se vrátil na vlastní polovinu a následným nákopem poslal míč do autu. Následuje odkop Rattiho.
3'
Amadou Samb dostal od Veroneseho přihrávku na levý kraj velkého vápna, odkud přihrával do ohně a po zásahu obránce se bude konat rohový kop.
2'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v zelených, zatímco hosté ve vínově červených dresech.
1'

UE Sant Juliá: Ratti – Vinasco, Muñoz, Pi, Vasile – Aguilar, Mendez, Molina, Lee, Girau (C) – Ramaël .
Náhradníci: Canal – Vigo, Reyes, Blanco, Najera, Gonzalez.

Gżira United FC: Haber – Briffa, Baldacchino, Soares, Mambouana, Veronese – Muscat, Cohen (C), Bilbao – Okoye, Samb.
Náhradníci: J. Borg – Scerri, Brincat, Pulo, Sammut, Jorginho, S. Borg.

Rozhodčí: Šurman – Žukov, Kucjov (všichni UKR).
Gżira United FC

Hostující celek přicestoval do Andorry z Malty, konkrétně z osmitisícového městečka Gżira. Tamní fotbalový klub byl založen již v roce 1947, nicméně v evropských pohárech se představil jen jednou v sezóně 1973/74. Tehdy si Gżira měla možnost zahrát v Poháru vítězů pohárů, nicméně v jeho prvním kole nestačila na norský Brann s celkovým skóre 0:9. Následně se United dlouhou dobu potáceli mimo maltskou nejvyšší soutěž, do které se vrátili až v roce 2016. V prvním roce po postupu skončila Gżira na sedmé pozici, avšak v ročníku 2017/18 se už vyhoupla na konečné třetí místo, přičemž na mistrovskou Vallettu ztratila sedm bodů.
UE Sant Juliá

Andorrský klub byl založený v roce 1982 a je stálým účastníkem tamní nejvyšší soutěže, ve které získal dva tituly ze sezón 2004/05 a 2008/09. V nedávno skončeném ročníku se umístil na třetí pozici, když na mistrovský celek FC Santa Coloma ztratil deset bodů. Mužstvo s celým názvem Unió Esportiva Sant Julià jen jednou v historii dokázalo postoupit z některého z předkol evropských pohárů, stalo se tak v létě 2009, kdy po penaltách vyřadilo Tre Fiori ze San Marina a postoupilo do druhého předkola Ligy Mistrů. Od té doby Andořané absolvovali dalších šest dvojzápasů, jenže v nich nedali ani jeden gól. Minulý rok nestačili v prvním předkole Evropské ligy na albánské Skënderbeu Korçë, když prohráli 0:6.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.